logo logo اسپرسوساز آاگ با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای استفاده از اسپرسوساز آاگ

راهنمای استفاده از اسپرسوساز آاگ
راهنمای استفاده از اسپرسوساز آاگ
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای استفاده از اسپرسوساز آاگ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در این مقاه از آی پی امداد قصد داریم به بررسی نکات راهنمای استفاده از اسپرسوساز آاگ بپردازیم. یکی از اسپرسوساز های محبوب موجود در بازار اسپرسوساز های آاگ می باشند که بسیاری از مصرف کنندگان ایرانی علاقه مند به آن هستند. اگر شما هم جزء همین افراد هستید و اقدام به خرید این محصول کرده اید، اما با نحوه راه اندازی دستگاه اسپرسوساز آاگ آشنا نیستید، نگران نباشید،. در ادامه با دفترچه راهنمای فارسی اسپرسوساز آاگ با ما در  همراه باشید تا به تمامی سوالات شما در این باره پاسخ داده شود.

در ادامه این مطلب در زمینه راهنمای استفاده از اسپرسوساز زیمنس با وب اپلیکیشن تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

آموزش راه اندازی دستگاه اسپرسوساز آاگ

یکی از مهمترین نکات راهنمای استفاده از اسپرسوساز آاگ نحوه راه اندازی این دستگاه است. توجه داشته باشید که قبل از آماده سازی یک لیوان اسپرسو باید راه اندازی دستگاه را به صورت کامل انجام دهید. برای راه اندازی دستگاه اسپرسوساز آاگ باید نکاتی که در ادامه گفته می‌شود را  بررسی و مرحله به مرحله انجام دهید.

 • در مرحله‌ی اول مخزن آب دستگاه را پر کنید.
 • برای این کار از آبی استفاده کنید که مناسب آماده سازی قهوه باشد.
 • آبی مناسب آماده سازی قهوه است که دارای املاح و رسوبات نباشد.
 • بنابراین می توانید از آب تصفیه، آب معدنی و آب جوشیده استفاده کنید.
 • پس از آن شات دستگاه اسپرسو ساز را بدون پر کردن قهوه در جای مخصوص قرار دهید و دستگاه را روشن نمایید.
 • پس از انجام تمامی این مراحل می توانید یک لیوان اسپرسو آماده کنید.

دفترچه راهنمای فارسی اسپرسوساز آاگ

قطعا می‌دانید هنگامی که یک وسیله برقی خریداری می کنید، در کنار وسیله شما یک دفترچه راهنمای فارسی نیز ارائه می‌شود. اسپرسو ساز آاگ نیز به همین صورت است. زمانی که اسپرسوساز آاگ را خریداری می کنید، دفترچه راهنمای فارسی اسپرسوساز آاگ را نیز دریافت خواهید کرد. بدین منظور لازم است بدانید که دفترچه راهنمای فارسی این امکان را در اختیارتان قرار می دهد تا تمامی نکات لازم در رابطه با راه اندازی اسپرسو ساز، نکاتی که باید برای استفاده از آن رعایت کنید، نحوه هواگیری، نحوه تنظیم فشار، نحوه تغییر دما و … را بدانید. با خواندن راهنمای استفاده از اسپرسو ساز آاگ می توانید تمامی نکات لازم برای راه اندازی، استفاده و تمیز کردن دستگاه را یاد بگیرید و به راحتی برای خود یک لیوان اسپرسو آماده کنید.

نکات ایمنی به هنگام استفاده از اسپرسوساز آاگ

برای کار با دستگاه اسپرسوساز آاگ باید توجه داشته باشید که رعایت کردن یک سری نکات جزء الزامات است. در ادامه نکات ایمنی برای استفاده از اسپرسوساز آاگ به صورت کامل بررسی می شود:

 • قبل از هر چیزی لازم است همانطور که گفته شد، از آب مناسب برای آماده کردن اسپرسو استفاده کنید.
 • اسپرسو ساز را به صورت مستقیم به برق نزنید و با استفاده از محافظ این کار را انجام دهید.
 • همچنین پس از اینکه کارتان تمام شد، کلید محافظ را خاموش کنید.
 • لازم است پس از هر بار استفاده اقدام به پاکسازی اسپرسوساز کنید تا جرم و رسوبات از آن خارج شود.
 • اگر به صورت مداوم از دستگاه اسپرسو ساز آاگ استفاده می‌کنید، می‌توانید هر هفته یک بار این کار را انجام دهید.
 • دستگاه اسپرسو ساز را در ارتفاع مناسب قرار دهید تا کودکان نتوانند به دستگاه نزدیک شوند.
 • همچنین لازم است توجه داشته باشید که پس از آماده کردن اسپرسو چند لحظه صبر کنید تا دستگاه به طور کامل خاموش شود.

طریقه تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز آاگ

برای آماده‌سازی اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز باید نکات متفاوتی را در نظر بگیرید. برای تهیه اسپرسو در اسپرسوساز آاگ در مرحله‌ اول باید مخزن آب دستگاه را با آب مناسب پر کنید. پس از آن پودر اسپرسو را در شات قهوه دستگاه بریزید و در جای خود فیکس نمایید. در صورتی که دستگاه شما اتوماتیک باشد، پس از این مرحله اسپرسوی شما آماده است. اما در صورتی که از دستگاه های نیمه اتوماتیک استفاده می کنید، لازم است دما و مدت زمان آماده شدن اسپرسو را نیز تنظیم نمایید تا اسپرسو آماده شود.

نحوه تهیه کاپوچینو با اسپرسوساز آاگ

برای آماده سازی کاپوچینو باید به فوم شیر روی قهوه نیز توجه کنید. کاپوچینو یکی از نوشیدنی‌های کافئین‌دار است که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم نحوه تهیه کاپوچینو با اسپرسوساز آاگ را به صورت کامل اعلام کنیم.

 • لازم است قبل از هر چیزی برای آماده کردن کاپوچینو مانند مراحلی که در قبل گفته شد، یک لیوان اسپرسو آماده کنید.
 • بدین منظور باید مخزن دستگاه را از آب پر کنید.
 • پودر اسپرسو را در مخزن شات قهوه دستگاه بریزید و یک لیوان اسپرسو آماده کنید.
 • پس از اینکه اسپرسو را در لیوان مخصوص ریختید شیر را در شیر جوش مخصوص دستگاه اسپرسو ساز بریزید و زیر شیر بخار داغ قرار دهید تا فوم‌شیر به دست آید.
 • پس از آن کافیست فوم شیر به دست آمده را روی نوشیدنی خود بریزید و میل نمایید‌.

آموزش تنظیم دمای اسپرسوساز آاگ

در این بخش از راهنمای استفاده از اسپرسوساز آاگ به بررسی نحوه تنظیم دمای اسپرسوساز آاگ می پردازیم. برای تنظیم کردن دمای اسپرسو ساز نکات زیر را در نظر بگیرید.

 1. تنظیم دمای اسپرسو ساز به ذائقه و سلیقه شما نیز بستگی دارد.
 2. اگر دوست ندارید که نوشیدنی شما زیاد گرم باشد و می خواهید با یک دمای متعادل آن را میل کنید، لازم است دمای دستگاه را بین ۹۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید.
 3. اما اگر می خواهید یک لیوان اسپرسو داغ میل کنید، دمای اسپرسوساز باید بین ۸۰ تا ۱۲۰ درجه تنظیم شود.
 4. در بین موارد گفته شده دمای ۱۱۷ تا ۱۲۰ درجه بهترین دما برای تنظیم است.
 5. برای تنظیم نمودن دما کافیست با استفاده از دکمه ای که روی دستگاه قرار دارد، این کار را به راحتی انجم دهید.

نحوه جوش آوردن شیر با اسپرسوساز آاگ

برای جوش آوردن شیر با اسپرسو ساز آاگ باید نکات زیادی را در نظر داشته باشید. برای اینکه بتوانید با اسپرسوساز آاگ شیر جوش آورید، در مرحله اول لازم است شیر مورد نظر را در شیر جوش مخصوص اسپرسو ساز آاگ بریزید و پس از آن شیرجوش را زیر لوله فشار قرار دهید تا بخار با دمای بالا وارد شیر شود و شیر به جوش آید.

 • در مرحله‌ بعد به راحتی می توانید شیری که به جوش آمده را به قهوه و کاپوچینو خود اضافه کنید تا نوشیدنی شما خوش طعم تر و حرفه ای تر شود.
 • لازم است بدانید که در صورتی که اقدامات گفته شده در راهنمای استفاده از اسپرسوساز آاگ را مرحله به مرحله و با جزئیات انجام دهید، می توانید یک لیوان اسپرسو باکیفیت داشته باشید.
 • در صورتی که اقدامات لازم را با دقت انجام دهید، یک فوم شیر مناسب نیز می توانید آماده کنید و بر روی قهوه خود بریزید.
 • این کار به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در منزل یک اسپرسو شبیه به اسپرسوهای آماده شده در کافی شاپ آماده کنید.

چگونگی تنظیم فشار اسپرسوساز آاگ

برای تنظیم فشار آب اسپرسوساز آاگ سه گزینه پیش‌رو دارید: گزینه‌های ضعیف، متوسط و فشار بالا.

 •  گزینه ضعیف به این صورت است که ترکیب شدن قهوه وآب با فشار کم و به تدریج انجام می‌شود. این موضوع باعث با کیفیت‌تر شدن قهوه شما می شود. در صورتی که زمان کافی برای آماده سازی قهوه دارید، بهتر است از گزینه ضعیف استفاده کنید.
 • پس از آن گزینه متوسط نسبت به گزینه ضعیف با فشار بیشتری قهوه و آب را با هم میکس می‌کند، اما نسبت به حالت فشار بالا سرعت کمتری دارد.
 • اما گزینه فشار بالا می تواند باعث شود که آب و قهوه به صورت کامل با هم میکس نشود و این موضوع باعث تولید یک لیوان نوشیدنی بدون کیفیت و بدون رنگ می شود. بهتر است برای آماده سازی قهوه از فشار ضعیف استفاده کنید.

نحوه هواگیری اسپرسوساز آاگ

در این بخش از راهنمای استفاده از اسپرسوساز آاگ قصد داریم تا به روش هواگیری اسپرسوساز بپردازیم. برای هواگیری از دستگاه اسپرسو ساز آاگ باید اقدامات زیر را انجام دهید.

 • لازم است بدانید که دستگاه زمانی هوا می گیرد که مدت طولانی مورد استفاده قرار نگیرد.
 • برای هواگیری اسپرسو ساز آاگ باید قبل از هر چیزی مخزن دستگاه اسپرسو ساز را پر از آب کنید و پس از آن بدون اینکه قهوه در دستگاه بریزید، دستگاه را روشن کنید تا آب موجود در مخزن دستگاه به صورت کامل بخار شود.
 • پس از اینکه آب موجود در مخزن بخار شد، اسپرسوساز شروع به کار می کند و تمامی آب موجود در مخزن دستگاه بخار می شود.
 • اکنون زمان آن رسیده که یک لیوان اسپرسو برای خود آماده کنید.
 • در صورتی که پس از آن متوجه شدید که اسپرسوی شما کیفیت لازم را ندارد، می‌توانید هواگیری را به صورت مجدد انجام دهید.

نتیجه گیری از راهنمای استفاده اسپرسوساز آاگ

در این مقاله تمامی نکات استفاده از اسپرسوساز آاگ را بررسی کردیم. اگر می‌خواهید نکات لازم در رابطه با استفاده صحیح از اسپرسوساز را متوجه شوید، لازم است این مقاله را با دقت بخوانید. همچنین دفترچه راهنمای فارسی استفاده از اسپرسوساز آاگ که هنگام خرید محصول به شما ارائه می شود، یک منبع مناسب برای یادگیری استفاده از اسپرسوساز آاگ است.

در صورتی که قصد تهیه اسپرسوساز دارید، می توانید از اسپرسوسازهای آاگ که کیفیت بالایی دارند استفاده نمایید. برند آاگ یک برند تخصصی است که محصولات باکیفیتی را در این زمینه تولید و ارائه کرده است. امیدواریم با خواندن این مقاله تمامی مشکلات شما در زمینه آماده سازی، راه اندازی، هواگیری، تنظیم فشار، تنظیم دما، به جوش آوردن شیر و … حل شود.

با توجه به قیمت این روز های اسپرسوساز آاگ بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر اسپرسوساز آاگ چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت اسپرسوساز آاگ را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت اسپرسوساز آاگ خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از اسپرسوساز آاگ با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای اسپرسوساز آاگ به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از اسپرسوساز آاگ توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست