021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات ظرفشویی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی
جرم گیری ماشین ظرفشویی
زمان مطالعه: 12 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

جرم گیری ماشین ظرفشویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در آی پی امداد، سعی نموده ایم با آموزش نحوه جرمگیری ظرفشویی در منزل شما را راهنمایی نمایم.

کاربران گرامی، هرگونه سوالی در زمینه نحوه جرم گیری ظرفشویی خود دارید، کافی است در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) پرسش نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسحگوی شما عزیزان باشند.

در مقاله آموزش نحوه جرم گیری ظرفشویی به موارد زیر پرداخته ایم:

آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری لوازم خانگی از جمله کارهایی است که به دلیل خستگی، کم حوصلگی، یا نداشتن تخصص معمولاً از قلم می افتد و به نوعی فراموش می شود. اما قطعاً به مرور زمان در صورتیکه این کار را انجام نداده باشید، با روند کند و البته بازدهی پایین دستگاهتان مواجه خواهید شد. برای مثال اگر مدت کوتاهی مسواک نزنید، و یا از جرم گیری کردن دندانهایتان خودداری کنید، متوجه جرم های فراوان ناشی از خوردن مواد غذایی بر روی دندان و یا لابلای آنها می شوید و حتی گاهی به دلیل پوسیدگی، کارتان به پر کردن دندان می رسد. ماشین ظرفشویی نیز همین حکم را دارد. اگر جرم گیری آن را مورد توجه قرار ندهید، در آینده ای نه چندان دور برایتان مشکل ساز می شود.

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

بالاخره ماشین ظرفشویی یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی ست که بصورت فردی و یا گروهی مورد استفاده قرار می گیرد و آنچه این دستگاه حیاتی را با تهدید مواجه می کند، جرم ناشی از شست و شوی ظروف در دفعات متوالی می باشد. استفاده نکردن از آن غیر ممکن است و از دست دادن آن نیز چیزی نیست که شما آن را طلب کنید پس بهترین راه یادگیری سرویس کردن و جرم گیری ماشین ظرفشویی است.

چرا جرم گیری ماشین ظرفشویی را انجام دهیم؟

نباید فراموش کنیم که تنها خرید اصولی و حرفه ای ماشین ظرفشویی ملاک نیست، بلکه چگونگی تمیزکاری و نگهداری اصولی از آن است که از اهمیت بیشتری برخوردار است در غیر این صورت ظرف مدت زمان کوتاهی از استفاده از ماشین ظرفشویی، ناچار به خرید دستگاه دیگری می شوید.

چگونگی جرم گیری ماشین ظرفشویی با کمترین هزینه و امکانات، یکی از مهمترین شیوه های نگهداری اصولی است که لازم است این عمل را به شکل اصولی نیز یاد بگیریم. تمیزکاری صحیح و در مواردی تعمیرات آن ها نیز دغدغه ای بزرگ تر است که افراد زیادی را با این مشکل روبه رو می سازد. شما با مطالعه این مقاله مهارت کافی را برای جرم گیری ماشین ظرفشویی‌تان کسب خواهید کرد.

از کجا بدانیم وقت جرم گیری ماشین ظرفشویی فرا رسیده است؟

از کجا بدانیم وقت جرم گیری ماشین ظرفشویی فرا رسیده است؟

 • استفاده مستمر از دستگاه و شستن ظروف در مراحل مختلف، همیشه نتیجه دلخواهمان را در بر ندارد.
 • گاهی بوی نامطبوعی از ماشین ظرفشویی به مشاممان می رسد که انتظارش را نداریم و یا گاهی ظرف ها آنطور که لازم است، شسته نشده است.
 • شک نکنید که به اندازه کافی در دستگاه رسوب جمع شده است و وقت جرم گیری ماشین ظرفشویی فرا رسیده است.
 • در این حالت اگر خودتان می توانید بصورت اصولی کار را انجام دهید، خیالتان راحت است.

اگر تخصص یا وقت کافی برای جرمگیری ظرفشویی را ندارید با نزدیکترین شعبه آی پی امداد تماس حاصل فرمایید و از خدمات متفاوت ما بهره مند شوید.

هر چند وقت یکبار جرم گیری ظرفشویی را انجام دهیم؟

هر چند وقت یکبار جرم گیری ظرفشویی را انجام دهیم؟

 • در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی، این دستگاه کاربردی با خرده مواد غذایی، مواد شوینده و آهک در ارتباط است.
 • در طول هفته و یا ماه این فرآیند شستشو بارها و بارها تکرار می شود.
 • بدون شک در مسیرهای ورودی و خروجی با حجم انبوهی از این مواد پر می شوند و لازم است جرم گیری کاملی صورت گیرد.
 • به اعتقاد کارشناسان عمل جرم گیری با توجه به منطقه محل سکونت شما و میزان سختی می بایست هر چهار تا شش هفته صورت گیرد تا هم ماشین ظرفشویی تمیز شود و هم پره های و سوراخ های آن گرفته نشود.
 • ضمنا راه فاضلاب هم بایستی با جرم گیر باز و صاف شود و در نتیجه عمر ماشین ظرفشویی و کارایی آن افزایش یابد.
 • در واقع ذرات مواد غذایی، ذرات صابون و آهک انباشته شده در نقاط مختلف ظرفشویی است که در هنگام جرم گیری ماشین ظرفشویی از بین می روند.

برای جرم گیری ماشین ظرفشویی از کجا شروع کنیم؟

برای جرم گیری ماشین ظرفشویی از کجا شروع کنیم؟

 1. دفترچه راهنما را مطالعه کنید.
 2. مطمئن شوید دستگاه خاموش است و قطعات را با دقت باز کنید.
 • همانطور که می دانید، انجام هر کارِ اصولی، مستلزم مطالعه دفترچه راهنمای مربوط به آن دستگاه است.
 • این مهم در خصوص جرم گیری ماشین ظرفشویی نیز صدق می کند.
 • پس لازم است پیش از انجام هر کاری، با مطالعه دفترچه راهنمایش، با چم و خم کار آشنا شوید.
 • پس از آن دمای آب را برای تمیز کردن دستگاه، بررسی نمایید.
 • در صورتی که آب به اندازه کافی، گرم باشد، می توان جرم ها و رسوب ها را براحتی از دستگاه جدا کرد.
 • البته بعد از حصول اطمینان از خاموش بودن دستگاه و خروج سیم از پریز برق، می بایست قطعات دستگاه را مانند فیلتر ماشین ظرفشویی بر اساس آنچه در دفترچه راهنما گفته شده، با دقت باز کنید و بشویید.
 • فراموش نکنید فیلتر، از جمله قطعاتی ست که چربی و مواد اضافی را به خود جذب می کند.

جرم گیری لاستیک ( واشر ) ماشین ظرفشویی

ناگفته نماند که واشر نیز به دلیل داشتن ارتباط مستقیم با آب، یکی از قطعات حساس و در معرض آلودگی می باشد و در این بخش از جرم گیری ماشین ظرفشویی، سرکه می تواند راهگشا باشد. برای جرم گیری لاستیک ( واشر ) ماشین ظرفشویی، یک دستمال تمیز آغشته به سرکه را روی تمام قسمت های واشر بکشید و برای قسمت های کوچک و باریکتر واشر که امکان استفاده از دستمال مرطوب نیست، می توان از جسم کوچکتری استفاده کرد.

جرم گیری محفظه های داخلی ماشین ظرفشویی

بعد از این مرحله نوبت به بررسی محفظه های داخلی ماشین ظرفشویی می رسد، اگر در حین بررسی متوجه وجود جرم در نواحی محفظه آن شدید، با کمک آب (با دمای مناسب) و یا شوینده های سازگار با دستگاهتان جرم گیری ماشین ظرفشویی تان را آغاز و جرم ها را از بین ببرید. یکی از نکات مهم و اصولی در جرم گیری محفظه های داخلی ماشین ظرفشویی، این است که به منظور جلوگیری از سوختن قطعات داخلی، مانع نفوذ آب به برد و دیگر قطعات الکترونیکی ماشین ظرفشویی شویم چرا که پس از سوختن قطعات اصلی، ظرفشویی عملاً کارایی خود را از دست خواهد داد.

جرم گیری سبد های ماشین ظرفشویی

حالا نوبت سبدهایی است که از قبل از دستگاه خارج کرده اید. جرم های موجود در این قسمت تنها با کمک آب گرم قابل حل نیست بلکه به دلیل حالت شبکه ای سبدها می بایست آنها را با کمک فرچه و یا برسی بصورت رفت و برگشت های پیاپی از جرم و چربی، پاک کنید. پس از آبکشی متوجه حجم زیاد جرم های پاک شده از سطح و براق شدن سبدها خواهید شد.

پس از آن دریچه ها را باز بگذارید و اجازه دهید هم محفظه داخلی دستگاه و هم قطعات شسته شده خشک شوند و تا حصول اطمینان از خشک شدن تمام اجزا، از روشن کردن آن خودداری کنید.

جرم گیری ماشین ظرفشویی با جوش شیرین و سرکه

قطعاً در خصوص کاربرد سرکه در تمیز نگه داشتن ظروف فلزی و یا دیگر وسایل مطالبی شنیده اید. بله این موضوع صحت دارد چرا که شما می توانید با ریختن مقداری سرکه و آب به ظرفشویی و شستشو با آب گرم، چربی، ذرات غذا و مواد شوینده ای را که به محفظه دستگاه چسبیده، از بین ببرید؛ اما از ترکیب جوش شیرین و سرکه محلول قوی تری بدست می آید که قادر است ضمن از بین بردن بوی نامطبوع دستگاه، باعث جرم گیری فوری ماشین ظرفشویی شود. این عمل را بسته به میزان استفاده از دستگاه می توانید یک نوبت در طول ماه انجام دهید.

قرص جرم گیر ماشین ظرفشویی

معمولاً در دفترچه راهنمای هر دستگاه های ظرفشویی و لباسشویی به نوع استفاده از شوینده های سازگار با دستگاه اشاره می شود، چنانچه غیر از این استفاده شود، مرغوب نبودن پودرهای شوینده، موجب بروز مشکلاتی نظیر انباشت رسوب در دستگاه می شود که همین موضوع، بوی بدی را تولید می کند، یکی از آسانترین راه ها استفاده از قرص جرمگیر ماشین ظرفشویی است. مدت زمان جرم گیری ماشین ظرفشویی با استفاده از قرص جرمگیر بسیار کوتاه و در عین حال آسان خواهد بود.

استفاده از جرمگیرها بسیار ساده است به همین دلیل بسیار مشتری پسند هستند، استفاده از آنها بصورت منظم علاوه بر اینکه سختی آب را از بین می برد، در بالا بردن عمر ماشین ظرفشویی نقش بسزایی دارند. همچنین در تمیز کردن قطعات دستگاه ماشین ظرفشویی و از بین بردن جرم ها، رسوبات آهکی و بقایای مواد شوینده کمک بزرگی هستند. با استفاده از آنها از شر بوی نامطبوع حاصل از وجود جرم در ظرفشویی خلاص می شویم و مهمتر از آن در مصرف شوینده های ظرفشویی و مصرف برق صرفه جویی می کنند و در نتیجه ظروف تمیزی را در اختیار شما قرار می دهند.

نحوه استفاده از قرص جرم گیر در ظرفشویی

نحوه استفاده از قرص جرم گیر برای جرمگیری ماشین ظرفشویی، به شرح زیر میباشد:

 • ظرفشویی را از ظروف خالی نمایید.
 • از هیچ ماده شوینده ای استفاده ننمایید.
 • قرص جرم گیر ظرفشویی را از بسته خارج نمایید.
 • قرص را در کف ظرفشویی بی اندازید.
 • برنامه اتو را فعال نمایید.
 • بعد از یک فرایند شستشو به صورت کامل، ظرفشویی شما جرمگیری میشود.

نحوه استفاده از پودر جرم گیر در ظرفشویی

نحوه استفاده از پودر جرم گیر برای جرمگیری ماشین ظرفشویی، به شرح زیر است:

 • ابتدا ظرف ها را از ظرفشویی خارج نمایید.
 • برای جرمگیری از هیچ ماده شوینده، استفاده ننمایید.
 • پودر جرم گیر را داخل جای قرص یا کف ظرفشویی بریزید.
 • یک برنامه اتو را شروع نمایید.
 • بعد از یک فرایند شستشو، ظرفشویی شما جرم گیری میشود.

کدام بهتر است؟ قرص جرمگیر، پودر جرم گیر ژل یا پودر ماشین ظرفشویی

شاید در نگاه اول متوجه تفاوت این شوینده ها نباشید اما آنها تفاوت چشمگیری با هم دارند. قرص ها از نصف ژل درست شده اند و در قطعات کوچکی متشکل از پودر مشاهده می شوند. از آنجا که شوینده کافی از خود آزاد می کنند، باعث تولید کف زیادی می شوند و علاوه بر اینکه شوینده هستند، با وجود مواد افزودنی عمل شستشو را با کیفیت بهتری انجام می دهند.

پودر جرمگیر نیز به بهترین شکل، عمل جرم گیری ماشین ظرفشویی را انجام می دهد. این پودر بسیار مقرون به صرفه می باشد و در شرایط سخت اقتصادی همراه شما خواهد بود. با کمک پودر جرمگیر، جرم گیری کامل دیگ ماشین ظرفشویی، جرم گیری المنت ظرفشویی، جرم گیری لوله های این دستگاه به راحتی انجام می شود.

و اما ژل ماشین ظرفشویی که مشابه مایع ظرفشویی است و قیمتی مابین قرص و پودر شستشو دارد. برای مصارف خانگی در اولویت قرار می گیرند و در مقایسه با پودر، آهسته رها شدن ژلها می تواند مقدار کافی شوینده را نسبت به ظروف و مرحله شستشو کنترل کند. (قطعاً حالا می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید)

نکات:

 • جرمگیر از نوع قرص، پودر و ژل در بازار یافت میشود.
 • پودر شستشو با پودر جرمگیر متفاوت است.
 • مایع جلادهنده با ژل جرمگیری متفاوت است.
 • قرص ظرفشویی با قرص جرمگیر متفاوت است.
 • پودر یا قرص جرم گیر تفاوتی در فرایند جرمگیری ندارند.

روش های نگهداری ماشین ظرفشویی برای جلوگیری از جرم گرفتگی

 • استفاده از جرم‌گیر را در برنامه خود داشته باشد چرا که هرگونه جرمی را از بخش‌های مختلف دستگاه از بین می برد.
 • فیلترهای ماشین ظرفشویی مثل قلبی در بدن انسان است و تمیز کردن آن‌ها می‌تواند در طول عمر ماشین ظرفشویی شما مثمر ثمر باشد پس بصورت ماهانه، حتماً یک‌بار هم شده، فیلتر دستگاه خود را تمیز کنید.
 • حتماً ظروفی که درون ماشین ظرفشویی قرار می‌دهید، باید تمیز باشند.
 • پس دقت را داشته باشید که ظروف را ابتدا تمیز کرده و سپس آن‌ها را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید که این امر در کاهش رسوب گیری و جرم گیری ماشین ظرفشویی کمک شایانی می کند.
 • شوینده های مناسب و سازگار با ماشین ظرفشوییتان انتخاب کنید چرا که استفاده از شوینده های ظرفشویی بی‌کیفیت درگذر زمان نیز خواهد توانست اثرات بدی را روی ماشین ظرفشویی شما بگذارد و جرم گیری ماشین ظرفشویی را دچار خلل می کند، پس سعی کنید که از بهترین کیفیت استفاده نمایید.

نتیجه گیری و خلاصه مقاله جرم گیری ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکار آی پی امداد

برای اینکه وقت کمتری جهت مطالعه از شما گرفته شود به نتیجه گیری و خلاصه مقاله جرم گیری ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکار آی پی امداد پرداخته ایم:

 • تمیز کردن ظرفشویی، تمیز کردن فیلتر کف و پاک کردن مواد غذایی از ظروف، قبل از شستشو؛ شما را کمتر نیازمند جرم گیری مینماید.
 • قبل از جرم گیری، ظروف را از دستگاه خالی نمایید و از هیپ مواد شوینده ای استفاده ننمایید.
 • زمان جرم گیری ظرفشویی، بسته به استفاده شما از این دستگاه، متغیر میباشد.
 • جرم گیری ماشین ظرفشویی به فرایند بهتر شستشو و حفظ کیفیت دستگاه کمک شایانی میکند.
 • هنگام جرمگیری ظرفشویی به اجزای داخلی و لاستیک توجه نمایید.

در این مقاله با روش سنتی و استفاده از قرص یا پود به توضیحات کامل جهت جرمگیری ظرفشویی پرداخته ایم.

 • با جرم گیری ظرفشویی در زمان مناسب، مصرف انرژی پایین می آید.
 • توجه نمایید که اگر المنت ظرفشویی را جرم گرفته باشد، آب دیرتر گرم میشود.
 • هنگام استفاده از قرص یا پودر جرمگیر؛ کافی است آن ها را در کف ظرفشویی بی اندازید و برنامه اتو را شروع نمایید.

در صورتی که در راستای جرم گیری ماشین ظرفشویی از مهارت، دانش فنی و یا وقت کافی برای این کار برخوردار نیستید، می توانید به راحتی از طریق شماره گیری نمایندگی های مختلف ماشین ظرفشویی، با تعمیرگاه مجاز ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا در اسرع وقت از خدمات تخصصی آنها بهره مند شوید.

کارشناسان و تعمیرکاران با تجربه ای به منظور جرم گیری ماشین ظرفشویی در کوتاه ترین زمان ممکن در منزل یا محل کار شما حضور پیدا خواهند کرد.

جرم گیری ماشین ظرفشویی در شمیرانات تهران

اقدسیه , آجودانیه , داراباد , سوهانک , تجریش

021-26154968

جرم گیری ماشین ظرفشویی در شمال تهران

نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

021-22729703

جرم گیری ماشین ظرفشویی در مرکز تهران

یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

021-88959591

جرم گیری ماشین ظرفشویی در شهرک غرب و سعادت آباد

شهرک غرب , سعادت آباد

021-88972002-5

جرم گیری ماشین ظرفشویی در غرب تهران, کرج, فردیس و شهریار

آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر , شهرقدس , گرم دره , اندیشه و …

021-44840509

جرم گیری ماشین ظرفشویی در شرق تهران, لواسانات و پردیس

تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

021-77170036

جرم گیری ماشین ظرفشویی در جنوب تهران

انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

021-66715774

8 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. امیر 14 مرداد 1400

  سلام. مقاله خوبی بود. ممنون

  پاسخ دادن
 2. زارعی 25 خرداد 1400

  سلام.برای جرم گیری ماشین ظرفشویی با جوش شیرین و سرکه،نسبت و نحوه استفاده از ان چگونه است؟

  پاسخ دادن
  راد 03 فروردین 1400

  سلام آیا از همان پودر جرم گیر ماشین لباسشویی برای جرم گیری ماشین ظرفشویی نیز میتوان استفاده کرد

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 05 فروردین 1400

   سلام، بله. از جرمگیر لباسشویی برای رسوب زدایی ماشین ظرفشویی میتوانید استفاده نمایید.

   پاسخ دادن
  زهرا ت 16 اسفند 1399

  با سلام و خسته نباشید من در هنگام استفاده از جرم گیر فراموش کردم درب جای نمک را ببندم و دستگاه به مدت نیم ساعت به این شکل کار کرد آیا مشکلی پیش می آید؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 16 اسفند 1399

   سلام، خیر مشکلی نیست

   پاسخ دادن
  عبداللهی 13 بهمن 1399

  سلام روز خوش برای جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش وقتی سبد ها رو در میاریم ، قطعات گوشه سبدها که اهنی هستن و به صورت کشویی در میان چگونه باید تمیز شوند ، قسمت اهنی که سبد به ان وصل میشو چگونه از خود ماشین ظرفشویی جدا میشن ، که تمیز بشن

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 13 بهمن 1399

   سلام، فقط کشوها رو باید بیرون بیارید

   پاسخ دادن