توصیه ای برای تمیز کردن جاروبرقی

تاریخ انتشار: 23 آبان 1395 دسته بندی: تعمیر جاروبرقی 0 دیدگاه
تمیز کردن جاروبرقی

نحوه تمیز کردن جاروبرقی

توصیه ای برای تمیز کردن جاروبرقی

در مقاله توصیه ای برای تمیز کردن جاروبرقی به نحوه تمیز کردن جاروبرقی میپردازیم تا با آگاهی کامل در همه حال جاروبرقی تمیزی داشته باشید .
برای این که جاروبرقی سالیان سال برای شما کار کند باید آن را تمیز کنید . در این مطلب قصد داریم نکاتی را برای تمیزکردن جاروبرقی بیان کنیم ...

توجه : برای تعمیر جاروبرقی خود در سراسر تهران با آی.پی امداد در تماس باشید .
قطعات و لوازم جانبی جارو برقی را با ماده ضدعفونی کننده ملایم چون مایع دستشویی یا مایع ظرفشویی بشویید . مایع ظرفشویی را در مقداری آب حل کنید و لوازم جانبی را به مدت نیم ساعت خیس کنید . بعد از این مدت زمان لوازم را آب کشی و خشک کنید . ( توجه کنید قطعات فلزی را نباید به این صورت تمیز کنید )

کیسه جاروبرقی و فیلتر را خارج کنید و با مایع دستشویی و آب بشویید و کنار بگذارید تا خشک شود . اگر کیسه جاروبرقی تان یک بار مصرف است آن را دور بیندازید و نباید شسته شود .
درون جاروبرقی را با پارچه ای مرطوب پاک کنید و اگر درون جاروبرقی بوی کپک می دهد ، درب آن را به مدت یک روز باز بگذارید تا بوی کپک از بین برود . می توانید از بوگیر هم برای این منظور استفاده کنید .
حالا که تمام لوازم جانبی جاروبرقی از جمله لوله ، شلنگ ، کیسه و ... شسته شد ، تمام لوازم را بعد از خشک شدن در جای خود قرار دهید و پرز و مو را از قسمت های مختلف جاروبرقی جدا کنید .

در ادامه مقاله توصیه ای برای تمیز کردن جاروبرقی به نحوه تمیز کردن جاروبرقی همراه با عکس میپردازیم :

جاروبرقی وسیله ای میباشد که بیشتر ؛ خانمهای خانه دار با آن در تماس هستند ، حال اگر آن خانه دار ؛ وسواس نسبت به کثیف بودن جاروبرقی داشته باشد یا یک کدبانوی ایرانی باشد ، سعی در تمیز بودن دائمی جاروبرقی دارد بنابراین آی.پی امداد خواندن ادامه این مقاله را پیشنهاد مینماید :

ما از جاروبرقی برای نظافت استفاده مینماییم ، بنابراین همیشه باید جارویی تمیز داشته باشید ، مهم نیست که شما از چه برند جاروبرقی استفاده مینمایید ، ما در اینجا به گونه

نحوه تمیز کردن جاروبرقی را شرح میدهیم که به راحتی در خانه برای شما امکان پذیر باشد . دلیل اینکه جاروبرقی نیاز به تمیز کردن دارد این است که : پاکت جاروبرقی با نوع مواد تهیه آن باعث آلودگی و کثیف شدن جاروبرقی میشود و در نهایت ، چنانچه به تمیز کردن آن نپردازید باعث معیوب شدن جاروبرقی شما میشود و برای عیب یابی جاروبرقی خود متحمل هزینه میشوید .

وسایلی که برای تمیز کردن جاروبرقی مورد نیاز است به شرح زیر میباشد :

  •  آب
  • چاقو یا قیچی
  • صابون ملایم
  • مواد معطر
  • پاکت جاروبرقی ( جدید )

مرحله اول : قطعات جاروبرقی و اتصالات آن ، اعم از لوله استیل ، برس ، خرطومی ، دسته بلوتوث و پاکت جاروبرقی ( تخلیه کامل نمایید ) را از جاروبرقی جدا نمایید . بعد از اینکه جدا نمودید با یک ماده ضد عفونی و در نهایت خوشبو نمایید .

نحوه تمیز کردن جاروبرقی
جدا کردن قطعات جاروبرقی

 

مرحله دوم : کیسه جاروبرقی و یا فیلتر جاروبرقی را تمیز نمایید .

توجه : به دلیل گردو خاک ناشی در فیلتر و کیسه جاروبرقی حتما از ماسک استفاده نمایید .

نحوه تمیز کردن جاروبرقی
تمیز کردن فیلتر و کیسه جاروبرقی

 

مرحله سوم : بعد از جدا کردن فیلتر از جاروبرقی آن را با آب ملایم و صابون بشویید و در نهایت در فضای باز به زیر نور آفتاب نگه دارید تا ضد عفونی و خشک شود .

نحوه تمیز کردن جاروبرقی
شستن فیلتر جاروبرقی

 

مرحله چهارم : در این مرحله با استفاده از قیچی و چاقو به تمیز کردن غلطک جاروبرقی ( برس جاروبرقی ) بپردازید .

 

نحوه تمیز کردن جاروبرقی
تمیز کردن برس جاروبرقی

مرحله پنجم : در این مرحله به تمیز کردن داخل جاروبرقی همراه با دستمال مرطوب و یا آب و صابون بپردازید و چنانچه بوی بدی به مشام شما خورد ، آنگاه چند روزی جاروبرقی خود را در فضای باز یا زیر نور آفتاب باز بگذارید و در نهایت با مواد معطر خوشبو نمایید .

نحوه تمیز کردن جاروبرقی
تمیز کردن داخل جاروبرقی

 

مرحله آخر : تمام قطعات مربوط به جاروبرقی را در سر جای خود قرار دهید و از کیسه نو استفاده کنید .

نحوه تمیز کردن جاروبرقی
جاگذاری قطعات

توجه : در نظر داشته باشید که با تمیز کردن جاروبرقی خود به طول عمر آن میافزایید و هزینه تعمیرات جاروبرقی پرداخت نمکنید .

در نظر داشته باشید که چنانچه جاروبرقی بوش ، آاگ ، دوو ، سامسونگ و الجی خود را تمیز نگه نداشته اید و نیاز به عیب یابی دارد ، کافی است با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آاگ ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی الجی در تماس باشید .

 

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
پیشگیری از ویروس کرونا