logo logo تعمیر بخارپز با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

تعمیر بخارپز

تعمیر بخارپز
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله تعمیر بخارپز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

مرکز تعمیر بخارپز در شرق و غرب و شمال و جنوب تهران انواع خدمات عیب یابی و تعمیرات دستگاه را به مشتریان ارائه می دهد. شما می توانید با استفاده از خدمات آی پی امداد، گارانتی معتبر 90 الی 365 روزه دریافت کرده و دستگاه خود را با استفاده از قطعات اصلی تعمیر کنید. همچنین تعمیرکار متخصص و مجرب این مجموعه در پایان کار تعمیرات بخارپز به شما فاکتور رسمی هزینه ها را ارائه خواهد داد. جهت استفاده از خدمات بخارپز می توانید از طریق شماره تلفن های 02158941 یا 02191093903 با آی پی امداد تماس بگیرید.

امکان استفاده از خدمات آی پی امداد از سه طریق تعمیر در محل، تعمیر در کارگاه های مجهز و همچنین ارسال دستگاه با پیک به تعمیرگاه مجموعه امکان پذیر می باشد. کلیه خدمات این مجموعه همراه با فاکتور رسمی  هزینه ها می باشد که شما می توانید این مشخصات را در پنل کاربری خود در سایت آی پی امداد مشاهده نمایید.

نحوه تماس جهت تعمیرات بخارپز در آی پی امداد

نحوه تماس با آی پی امداد برای تعمیرات بخارپز به شرح زیر است:

 1. برای تعمیر بخارپز میتوانید شماره تلفن های 02158941 یا 02191093903 تماس گرفته و درخواست تعمیرات دستگاه خود را ثبت کنید.
 2. همچنین می توانید به صورت آنلاین و از طریق سایت آی پی امداد اقدام به ثبت درخواست خود نمایید.
 3. ثبت درخواست تعمیر بخارپز در آی پی امداد به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته امکان پذیر است.

روش های استفاده از خدمات تعمیر بخارپز در آی پی امداد

شما می توانید از سه روش زیر برای استفاده از خدمات بخارپز در آی پی امداد اقدام کنید:

 1. اگر مشکل بخار پز شما جزئی باشد، تعمیرکار آی پی امداد می تواند در محل کار یا منزل شما به عیب یابی و رفع مشکل دستگاه بپردازد.
 2. همچنین برای تعمیر بخارپز خود می توانید به آدرس کارگاه آی پی امداد که در بخش تماس با ما درج شده است، مراجعه نمایید.
 3. در روش سوم می توانید از خدمات پیک مجموعه استفاده کنید. پیک آی پی امداد به محل شما مراجعه کرده و بخارپز معیوب را وکیوم شده همراه با باکس ضد ضربه به تعمیرگاه انتقال داده و به شما رسید تحویل می دهد. پس از پایان کار و تست سلامت دستگاه نیز مجددا آن را به همان صورت به شما تحویل خواهد داد.

نحوه ارائه خدمات تعمیرات بخارپز توسط تعمیرکار آی پی امداد

 1. پس از تماس، مشخصات شما در سامانه ثبت می شود و آدرس پنل کاربری به تلفن همراه شما پیامک می گردد.
 2. پنل کاربری دسترسی به مشخصات تعمیرکار، تعمیرگاه، گارانتی تعمیر، فاکتور هزینه ها و سایر اطلاعات خدمات مربوطه را برای شما امکان پذیر می کند.
 3. همچنین می توانید با مراجعه به پنل کاربری خود، با واحد پشتیبانی، پیشنهادات، انتقادات و شکایات آی پی امداد به صورت آنلاین ارتباط داشته باشید.
 4. تعمیرکار بخارپز طبق زمابندی انجام شده با شما و همراه با قطعات فابریک برای تعمیر و رفع ایراد دستگاه در محل حاضر می شود.
 5. همچنین طبق توضیحات در بالا، امکان مراجعه حضوری به کارگاه و یا استفاده از خدمات پیک مجموعه آی پی امداد وجود دارد.
 6. بعد از تعمیر بخار پز، واحد کنترل کیفیت، خدمات مربوطه را بررسی میکند و بعد از اطمینان از سالم بودن دستگاه، آن را وکیوم و سپس ارسال میکنند.
 7. پس از اتمام خدمات و رفع مشکل بخارپز، فاکتور و همچنین گارانتی رسمی 3 الی 12 ماه تقدیم شما عزیزان می شود.
 8. شما می توانید در پنل کاربری خود در سایت آی پی امداد به تعمیرکار یا تعمیرگاه مربوطه امتیاز دهید.
 9. در نهایت نظرسنجی در خصوص رضایت از عملکرد تکنسین از سوی کارشناسان واحد هپی کال مجموعه آی پی امداد انجام می شود.

خدمات بخارپز که توسط تعمیرکار آی پی امداد ارائه می شود

از جمله خدماتی که توسط تکنسین های آی پی امداد به مصرف کنندگان بخارپزهای مختلف ارائه می شود، عیب یابی و تعمیرات دستگاه بخارپز می باشد. خدمات مربوط به بخارپز در آی پی امداد زیر نظر تعمیرکاران مجرب و با استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته و قطعات اصلی انجام می گردد. بنابراین برای استفاده از این خدمات می توانید درخواست خود را در این مجموعه ثبت نمایید. از جمله خدماتی که آی پی امداد برای تعمیر بخارپز ارائه می دهد، شامل:

 • تعمیر و تعویض کلیه قطعات الکترونیکی و مکانیکی دستگاه بخارپز نظیر: دکمه پاور، ترموستات، المنت، سیم رابط، دیگ و ماهیتابه، درب، دیگ بخار، برد الکترونیکی و …

آی پی امداد تعمیر کدام برندهای بخارپز را انجام می دهد؟

هریک از برندهای ایرانی و خارجی دستگاه بخارپز ممکن است در طول زمان دچار مشکلاتی شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند. به همین دلیل برای تعمیر آنها لازم است از خدمات نمایندگی مجاز استفاده کنید. تکنسین های متخصص آی پی امداد می توانند انواع مدل ها و برندهای بخارپز شما را با بهترین کیفیت تعمیر نمایید. از جمله برندهای بخارپزهایی که در آی پی امداد تعمیر می شوند، شامل:

 • فلر
 • دسینی
 • هایسونگ
 • هاردستون
 • فیلیپس
 • تکنو
 • گوسونیک
 • فروما
 • گریمن
 • و …

مرکز تعمیرات بخار پز در تهران

در صورتی که دستگاه بخارپز شما دچار خرابی شده و ساکن هریک از مناطق 24 گانه استان تهران هستید، می توانید از خدمات نمایندگی مجاز آی پی امداد استفاده نمایید. این مجموعه دارای شعب مختلفی در سراسر تهران بوده و در سریع ترین زمان خدمات مربوطه را به شما ارائه خواهد کرد. آی پی امداد برای افزایش سطح رفاه مشتریان و افزایش رضایت آنها، کلیه مناطق تهران اعم از شمال، جنوب، شرق، غرب و حتی مرکز را تحت پوشش خود قرار داده و می تواند تکنسین های متخصص خود را در کوتاه ترین زمان به محل مشتریان اعزام نماید و خدمات تعمیرات بخار پز را به آنها ارائه نماید.

تعمیر بخار پز در محل

یکی از تدابیری که آی پی امداد برای فراهم کردن راحتی مشتریان اندیشیده است، ارائه خدمات در محل و منزل می باشد. این شیوه، به چند دلیل از سوی مشتریان و کاربران بخارپز مورد استقبال قرار گرفته است. اول اینکه به میزان زیادی در وقت خود صرفه جویی می کنند و لازم نیست به محل نمایندگی مراجعه کنند. دلیل دوم اینکه برخی از هزینه ها از جمله هزینه حمل و نقل حذف می شوند. و همچنین اگر سوالی در رابطه با استفاده از بخار پز خود دارید، میتوانید از تعمیرکار آی پی امداد پرسش نمایید. برای اینکه از این خدمات آی پی امداد بهره مند شوید، کافی است با شرکت تماس گرفته، آدرس خود را بگویید تا تعمیرکار یا پیک مجموعه در اسرع وقت برای تعمیر در محل سکونت شما حضور یابند.

مزایای استفاده از خدمات تعمیر بخارپز در آی پی امداد

آی پی امداد یکی از بهترین مراکز تعمیرات لوازم کوچک آشپزخانه می باشد که با داشتن بیش از 30 سال سابقه درخشان، خدمات ارزشمندی را به مشتریان خود ارائه می دهد. اساس کار این مجموعه جلب رضایت مشتری است و به همین دلیل شرایط تمام مشتریان خود را در نظر گرفته است و با ارائه امتیازاتی چون تعمیر در محل به صورت شبانه روزی، تعیین هزینه های کاملا منصفانه و… تا حد زیادی توانسته است به هدف خود برسد. مزایای استفاده از خدمات تعمیرات بخارپز در آی پی امداد شامل موارد زیر است:

 • تعویض قطعات معیوب با قطعات اصلی
 • ارائه ضمانت نامه 3 تا 12 ماه
 • استفاده از تعمیرکاران مجرب و آموزش دیده
 • صرفه جویی در هزینه ها تا 75 درصد
 • ارائه لینک پنل کاربری مخصوص به مشتریان
 • ارتباط 24 ساعته و آنلاین با واحد پشتیبانی از طریق پنل کاربری

ویژگی های تعمیرکار دستگاه بخارپز

عیب یابی و تعمیر بخارپز حتما باید توسط تعمیرکار با تجربه انجام شود، چرا که این وسیله یکی از لوازم آشپزخانه است که تعمیر آن نیاز به داشتن اطلاعات کامل درباره قطعات آن دارد و اگر به دست فرد ناآشنا سپرده شود، احتمال دارد به دلیل عیب یابی اشتباه، قطعات دیگری باز و بسته شده و بخارپز دچار آسیب های جدی تری نیز شود. تکنسین هایی که در مرکز تعمیرات بخارپز مشغول به کار هستند، همواره با شرکت در کلاس های آموزشی، دانش خود را در این زمینه به روز می کنند و به همین دلیل می توانند مشکل دستگاه شما را در کمترین زمان ممکن شناسایی و برطرف کنند. بنابراین اگر بخارپز شما دچار مشکل شده است، می توانید با خیال راحت آن را به دست این تعمیرکاران ماهر آی پی امداد بسپارید.

از جمله ویژگی های تکنسین آی پی امداد شامل:

 • تمامی آموزش های به روز در زمینه تعمیر بخار پز را گذرانده است.
 • در زمینه تعمیر و عیب یابی بخارپز مهارت و تجربه بالایی دارد.
 • برای تعویض قطعات بخارپز شما فقط از قطعات اصلی و درجه یک استفاده می کند.
 • خدمات تعمیرات بخارپز را در محل و منزل شما با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

هزینه تعمیرات بخارپز

نرخ هزینه های تعمیر بخارپز و همچنین بازه مجاز دستمزد تعمیرات، هر ساله از سوی اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی تهران تعیین می شود و به تعمیرگاه ها ابلاغ می گردند. مرکز تعمیرات بخارپز نیز خود را موظف می داند این هزینه ها را قبل از آغاز کار و شروع تعمیرات به مشتری اطلاع دهد تا مشتری بتواند به راحتی تصمیم گیری کند. در آی پی امداد سعی می شود کمترین و منصفانه ترین دستمزد ها در قبال با کیفیت ترین خدمات از مشتری دریافت شود.

در ضمن تکنسین های ماهر این نمایندگی، پس از عیب یابی بخارپز، تعمیر قطعه آسیب دیده را در اولویت قرار می دهند و حتی الامکان سعی می کنند تعویض قطعه انجام نشود. اما اگر ناچار به چنین کاری شدند، حتما از قطعات اورجینال با قیمت به صرفه استفاده می کنند. همین امر به میزان زیادی از هزینه های مشتریان می کاهد. در ضمن در پایان کار، فاکتور هزینه ها در اختیار مشتری قرار می گیرد. در ادامه جدول تعمیر یا تعویض قطعات بخارپز را برای شما آورده ایم.

قطعات بخارپز هزینه تعمیر بخارپز
المنت
 • معمولی: 450/000 تومان
 • شیشه ای: 500/000 الی 550/000 تومان
برد الکترونیکی
 • 850/000 تومان
ترموستات
 • 400/000 تومان
کلید پاور
 • 450/000 تومان
سنسور حرارتی دیگ
 • 350/000 تومان
ایاب و ذهاب و کارشناسی
 • 120/000 الی 160/000 تومان

مشکلاتی که توسط تعمیرگاه دستگاه بخارپز رفع می شوند

در این بخش به بررسی و عیب یابی مشکلات بخارپز پرداخته ایم و با مطالعه آن می توانید مشکلات دستگاه خود را برطرف نمایید. اگر هم نیاز به خدمات تعمیرکار بخارپز داشتید، کافی است سوالات خود را در دیدگاه همین مقاله یا بخش پرسش و پاسخ سایت آی پی امداد مطرح نمایید و یا از خدمات تعمیرات بخارپز در آی پی امداد استفاده کنید.

تعمیرات مشکل روشن نشدن بخارپز

زمانی که بخارپز روشن نمی‌ شود، دلایل مختلفی دارد که ادامه به بررسی نحوه تعمیر بخارپز در این شرایط خواهیم پرداخت:

 • ابتدا مطمئن شوید که بخارپز به درستی به برق متصل شده است و کابل و دوشاخه برق دستگاه مشکلی نداشته باشد.
 • ممکن است قطعات داخلی بخارپز به دلایل مختلفی خراب شده باشند.
 • معیوب بودن ترموستات دستگاه ممکن است مانع از روشن شدن بخارپز شود.
 • همچنین ممکن است برد الکترونیکی بخارپز در مدل های جدید باعث عدم روشن شدن دستگاه شود که باید بررسی گردد.

برای عیب یابی و رفع مشکل روشن نشدن بخارپز می توانید از خدمات تعمیرکار آی پی امداد استفاده کنید.

علت نشت آب از بخارپز

در صورتی که بخارپز شما نشت آب دارد، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که بهتر است بررسی شود:

 • ممکن است قطعات داخلی و درپوش بخارپز معیوب شده باشد که موجب نشت آب از دستگاه خواهد شد.
 • شیر آب ممکن است به دلیل خرابی یا سایر مشکلات، باعث نشت آب شده باشد. در این صورت، بهتر است شیر آب را بررسی نمایید.
 • همچنین ممکن است لوله ها و مهره های بخارپز خراب شده باشند که در این شرابط نیز آب از دستگاه نشت پیدا خواهد کرد.

اگر مشکل آبریزی از بخارپز شما برطرف نشد، میتوانید برای رفع مشکل با آی پی امداد تماس بگیرید.

عیب یابی ناهماهنگی بین بخش‌ های بخارپز

اگر بخش های بخارپز شما ناهماهنگ هستند، برای عیب یابی و رفع مشکل می توانید به روش های زیر رجوع کنید:

 • اگر بخش های مختلف بخارپز شما ناهماهنگ هستند، ممکن است به دلیل خرابی یا سایر مشکلات در قطعات داخلی باشد.
 • بهتر است بخارپز را باز کرده و قطعات داخلی را بررسی کنید تا به دلیل خرابی یا تنظیم نادرست آن، ناهماهنگی بین بخش ها ایجاد شده باشد. در صورت لزوم، قطعات معیوب را تعویض کنید.

چگونه مشکل زمان پخت نامناسب بخارپز را رفع کنیم؟

اگر زمان پخت غذا در بخارپز شما نامناسب است، می توانید برای رفع مشکل دستگاه موارد زیر را چک کنید:

 • بخارپزها دارای تنظیم دما هستند که به شما اجازه می دهد دمای مناسبی را برای پخت غذا انتخاب کنید. بنابراین، در صورتی که زمان پخت غذا در بخارپز شما نامناسب است، ممکن است نیاز باشد تا دمای بخارپز را تنظیم کنید.
 • در صورتی که میزان آب در بخارپز کم است، غذا نمی تواند به درستی پخته شود و زمان بیشتری برای پختن نیاز است..
 • اگر بخارپز شما قدیمی است یا خرابی دارد، ممکن است به دلیل این مشکل زمان پخت غذا نامناسب باشد.

چرا مخزن آب بخارپز زود خالی می شود؟

در صورتی که آب درون مخزن بخارپز شما به سرعت خالی می شود، می تواند دلایلی داشته باشد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم:

 • ترموستات یکی از اصلی ترین قطعات بخارپز است که دمای آب درون دستگاه را در حالت جوش تنظیم می کند.
 • در صورتی که ترموستات دچار خرابی شده باشد، امکان تنظیم صحیح دمای آب دستگاه را نداشته و آب زودتر از حد معمول خالی می شود.
 • همچنین ممکن است درب یا سایر بخش های دستگاه دچار نشتی شده و آب درون آن سریعا تبخیر شود.

برای عیب یابی مشکل زود خالی شدن آب بخارپز می توانید از طریق شماره تلفن 02158941 با تکنسین های متخصص آی پی امداد تماس حاصل نمایید.

علت باقی نماندن بخار درون بخارپز

یکی از مشکلاتی که ممکن است از پخت کامل غذای درون بخارپز جلوگیری کند، باقی نماندن بخار درون آن است که در ادامه دلایل آن را ذکر کرده ایم:

 • یکی از اصلی ترین دلایل بروز این مشکل مربوط به محفظه بخارپز است که ممکن است درب دستگاه به صورت صحیح قرار نگرفته باشد.
 • همچنین اگر درب بخارپز یا واشرهای آن خراب شده باشد، به صورت محکم چفت نشده و بخار از درون دستگاه به بیرون نشت پیدا می کند.د.

تعمیر مشکل بخار نکردن بخارپز

در صورتی که بخارپز شما بخار نمی کند، می توانید برای عیب یابی و تعمیر دستگاه به بررسی موارد زیر بپردازید:

 • این امکان وجود دارد که المنت بخارپز دچار خرابی شده و قادر به ایجاد گرما و تولید بخار نباشد.
 • همچنین خراب شدن ترموستات بخارپز نیز از دیگر دلایل بروز این مشکل می باشد.
 • بررسی کنید که حجم مواد غذایی درون دستگاه بیش از حد نبوده و یا مواد غذایی منجمد درون آن قرار نگرفته باشد.

اگر همچنان بخار پز شما، بخار نمیکند، همین حالا با تعمیرات تخصص بخارپز در آی پی امداد تماس حاصل نمایید.

4 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • اسدی 18 آذر 1402

  من یک ساعت پیش بخارپز رو برای اولین بار استفاده کردم و درست بود. دوباره که خواستم استفاده کنم، روی هیچکدوم از موارد پخت عمل نمیکنه و چراغ خاموش و روشن به صورت چشمک زن هست. چکار کنم؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 18 آذر 1402

   درود، مشکل از سنسور دستگاه است و باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
 • مقدم 16 آبان 1402

  سلام بخارپز روشن میکنم، المنت بخارپز گاسونیک بعد از یک دقیقه خاموش میشه. چند دقیقه کار میکنه و دوباره روشن شده و بعد یک دقیقه خاموش میشه. علت چیه؟ زمانی که المنت روشنه، داغ شده و بعد خاموش شدنش یخ میشه. ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 16 آبان 1402

   درود، ترموستات دستگاه مشکل دارد.

   پاسخ دادن
اینستاگرام آی پی امداد