021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات جاروبرقی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

بوی سوختگی جاروبرقی

بوی سوختگی جاروبرقی
بوی سوختگی جاروبرقی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از مشکلات رایج جاروبرقی ها، بوی سوختگی است که بعضا از این دستگاه به مشام می رسد. هر چند در مدت زمان نه چندان دور اعتقاد بر این بود که دلیل این بوی سوختگی جاروبرقی کار کردن زیاد در مدت زمان زیاد بود و اعتقاد داشتند که باید پس از مدتی مثلا 10 دقیقه کار کردن جاروبرقی، باید اجازه داد تا موتور آن خنک شود ولی با تغییر ساختار موتور جاروبرقی های امروزی به نظر این ایده؛ نمی تواند ایده درستی باشد هر چند استراحت دادن به موتور های لوازم الکترونیکی همیشه کارکرد و کارایی آنها را بالاتر می برد.

کاربران گرامی چنانچه تجربه ای از رفع بوی بد جاروبرقی دارید می توانید در پایین همین مقاله و در بخش دیدگاه نظر خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

بوی بد جاروبرقی

امروزه موتور جاروبرقی نه تنها از نظر قدرت مکش تقویت شده است بلکه از نظر دوام و کارایی نیز بهبود یافته و کمتر با کارکرد زیاد دچار داغ شدن و یا بوی سوختگی می شود از این رو هرگاه بوی سوختگی جاروبرقی به مشامتان رسید باید به دنبال عیب و یا نقصی در جاروبرقی باشید و نمی توانید از کنار این موضوع به راحتی گذر کنید. زیرا سوختن موتور جاروبرقی محتمل می شود و همیشه این بوی سوختگی نشانه ای از وضعیت هشدار برای مصرف کننده می باشد.

عوامل زیادی می تواند باعث بوی سوختگی موتور جاروبرقی باشد که با نگاهی به ادامه متن می توانید به این موضوع بیشتر اشراف پیدا کنید و راحت تر به دنبال عیب جاروبرقی باشید اما قبل از هر چیز توصیه می کنیم به دلیل اینکه عمر جاروبرقی شما به تعمیرات اساسی جاروبرقی وابسته است و هر گونه دستکاری اشتباه می تواند باعث بدتر شدن اوضاع شود حتما برای تعمیر جاروبرقی از سرویس کار مجرب جاروبرقی استفاده کنید.

عیب یابی بوی بد یا سوختگی در جاروبرقی

برای عیب یابی بوی بد یا سوختگی در جاروبرقی در اولین گام باید علل احتمالی ممکن را بررسی کنیم.

در این قسمت به موارد محتمل رفع بوی بد جاروبرقی میپردازیم که در خانه؛ قابل عیب یابی است.

 • ابتدا بررسی کنید که کیسه و یا مخزن زباله جاروبرقی پر نباشد که فشار زیادی را به موتور وارد می کند و بوی داغی یا سوختگی موتور جاروبرقی بلند خواهد شد.
 • بررسی کنید که مشکل برقی در خانه وجود نداشته باشد مثلا برق دو فاز شده باشد و یا پریزی که از آن استفاده می کنید دچار اتصالی نباشد.
 • بررسی کنید که لوله جاروبرقی و یا مسیر مکش جاروبرقی دچار انسداد و گرفتگی نباشد زیرا این موضوع نیز فشار زیادی را به موتور وارد می کند.
 • فیلتر های هوای جاروبرقی را تعویض کنید و دوباره امتحان کنید.
 • گاهی تهویه هوا برای موتور جاروبرقی مسدود شده و باعث داغ شدن موتور جاروبرقی می شود.
 • بررسی کنید که غلتک یا برس جاروبرقی کار بکند.
 • ممکن است گاهی مو و نخ لباس و … بین آن گیر کرده باشد و باعث شود این غلتک گیر کند و بوی سوختگی بدهد.
 • با حذف این آلاینده ها مشکل حل خواهد شد.
 • گاهی دلیل بوی بد جاروبرقی، مسیر الکترونیک است، بخصوص در زمان هایی که جاروبرقی اصلا روشن نمی شود.
 • برای اینکه اطمینان پیدا کنید مشکل اتصال کوتاه به دلیل گرد و غبار و کثیفی روی مدار الکترونیکی جاروبرقی نیست.
 • بهتر است پس از جدا کردن جاروبرقی از برق با دستمالی تمیز مدار الکترونیکی را تمیز کنید.

تعمیر جاروبرقی که بوی سوختگی میدهد

پس ار بررسی شرایط فوق اگر مشکل حل نشد و دسترسی به تعمیر کار جاروبرقی هم نداشتید و خودتان خواستید دست به کار شوید بهتر است هر یک از مشکلات زیر را در نظر داشته باشید و مطابق با روش توضیح داده شده تعمیر جاروبرقی که بوی سوختگی میدهد را انجام دهید.

 1. موتور جاروبرقی
 2. ترموستات
 3. فن( پروانه موتور )

برای تعمیر جاروبرقی ای که بوی سوختگی می دهد نیاز به داشتن توانایی برای باز کردن موتور جاروبرقی دارید، به همین سبب بد نیست تا به مقاله چگونه موتور جاروبرقی را باز کنیم از آی پی امداد را هم نگاهی بیاندازید.

برای تعمیر بوی سوختگی جاروبرقی موتور را بررسی نمایید

اصلی ترین قطعه ای که می تواند منشا بوی بودن جاروبرقی باشد موتور جاروبرقی است که خرابی در آن آسار زیان باری دارد، در ادامه راه های بررسی موتور در هنگام ایجاد بوی بد در جاروبرقی را به شما معرفی می کنیم.

 • اگر بخصوص مدت زمان زیادی است که است این جاروبرقی استفاده می کنید احتمال این مشکل زیاد است.
 • موتور های جاروبرقی از نوع دو دور و یا چند دور هستند که با تغییر در میزان دور موتور سرعت و قدرت مکش بیشتری پیدا می کنند.
 • این موتور ها دارای سیم پیچ راه انداز و سیم پیچ اصلی هستند که ممکن است بر اثر استهلاک هر یک از این سیم پیچ ها بسوزد و یا نیم سوز شود و بوی بد سوختگی جاروبرقی همه جا را بگیرد.
 • اگر مطمئن شدید که مشکل از موتور جاروبرقی است هر چند می توانید سیم پیچ آن را تعویض کنید و مشکل را حل کنید.
 • توصیه می شود چنین هزینه ای را متحمل نشوید زیرا خیلی مقرون به صرفه نیست.
 • بهترین راه تعویض موتور جاروبرقی با نمونه مشابه است.
ویدیو نحوه تعویض موتور جاروبرقی

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

برای علت بوی بد جاروبرقی ترموستات را بررسی نمایید

در بعضی از مدل های جاروبرقی، قطعه ای به نام ترموستات تعبیه شده است، که کار آن خاموش کردن جاروبرقی به دلیل مدت زمان استفاده طولانی میباشد، بنابراین اگر ترموستات، فرمان خاموش کردن را ندهد و موتور یکسره کار کند، احتمالا بوی داغی موتور به مشام شما میخورد، همچنین دقت نمایید که به مرور زمان پروانه موتور پر از گرد و خاک میشود و با با استفاده طولانی از جاروبرقی بوی بدی را استشمام خواهید کرد.

برای دلیل بویی سوختگی جاروبرقی فن موتور را بررسی نمایید

کار فن جاروبرقی، هدایت کردن هوای داخل به بیرون میباشد، با خراب شدن این قطعه، موتور به مرور زمان داغ میشودو در صورت خاموش نشدن جاروبرقی، به مرور زمان بوی بدیی را استشمام خواهید کرد، برای رفع این مشکل باید اقدام به تعویض فن نمایید.

توجه نمایید که دور تمام موتور های جاروبرقی ابر یا نمد تعبیه شده است و به مرور زمان، گرد و خاک این قسمت را احاطه میکند و در نهایت به دلیل گرمای بیش از حد موتور، تولید بو میکند؛ بنابراین اگر فن یا همان پروانه موتور خراب باشد با گرم شدن موتور، بوی بدی به مشام شما خواهد رسد.

نتیجه گیری و خلاصه مقاله علت بوی سوختگی یا بد جاروبرقی توسط تعمیرکار آی پی امداد

برای رفاه حال شما عزیزان و اینکه وقت کمتری برای مطالعه از شما گرفته شود، به نتیجه گیری و خلاصه مقاله علت بوی سوختگی یا بد جاروبرقی توسط تعمیرکار آی پی امداد پرداخته ایم، تا با مطالعه نکات زیر به درک کاملی از این مشکل برسید:

 • نظافت قسمت بیرونی و داخلی جاروبرقی، برای عدم داشتن بو در آن توصیه میشود.
 • فیلتر ها و پاکت جاروبرقی را بررسی نمایید تا نیاز به تعویض نداشته باشند.
 • برس، لوله، خرطومی را چک نمایید تا هیچ گرفتگی در آن ها نباشد، به موتور آسیب وارد نشود و در نهایت منجر به بوی بد در جاروبرقی نشود.
 • شایع ترین بوی بد یا سوختگی در جاروبرقی از موتور آن میباشد.
 • دور موتور جاروبرقی، ابر یا نمد تعبیه شده است، که به مرور زمان به دلیل تجمع گرد و خاک یاعث ایجاد بوی بد میشود.
 • به مرور زمان، گرد و خاک در فن یا پروانه موتور تجمع میشود و باعث انتقال بوی بد به بیرون از جاروبرقی میشود.

اگر بوی سوختگی یا هر بوی بدی در جاروبرقی به مشام شما خورد برای رفع عیب میتوانید از خدمات تعمیرگاه مجاز آی.پی امداد بهره مند شوید.

ما افتخار داریم که تعمیر انواع برند جاروبرقی را با استفاده از قطعات اورجینال و اصلی انجام می دهیم و این مهم را در منزل خود شما و در کمترین زمان انجام خواهیم داد و نهایتا در پایان تعمیر ، تعمیرات جاروبرقی شما را به مدت یک سال از زمان تعمیر ضمانت کتبی می کنیم.

مقاله بوی سوختگی جاروبرقی، دلیل بوی بد جاروبرقی را مطالعه نمودید، امیدوارم مورد استفاده و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

92 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. مجیدی 04 مرداد 1400

  باسلام جاروبرقی سامسونگ ۲۱۰۰وات دارم که دوساله خریدم بوی سوختگی ازش بلندشدبازکردم موتورش جرقه میزدبردم تعمیرگفتن موتورش مرخصه عوض کردم موتورشو اما سیمش کوتاه شده!!!!!!چرا؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 2. سید امیر 22 تیر 1400

  و داخل جارو برقی آب رفته بودش بد تمیزش کردیم دوسع بار درست کار کردش بدش بدی بدی میدع صدای خیلی بدی تولید میکنه و اصلا چیزی رو نمیکشع به نظر شما مشکل از چیع ؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 تیر 1400

   سلام؛ موتور باید تعویض شود

   پاسخ دادن
  علی اصغر 20 تیر 1400

  سلام ،جاروبرقی با برند پاکتین موقعی که روشن میکنم ،بوی بدی میده مکش خوبه وقسمت موتور جرقه زیاد میزنه ،درضمن زغالهاش هم یکی کوتاه ویکی بلند تره ،میشه راهنماییم کنین چیکار کنم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 20 تیر 1400

   سلام، کلکتور موتور از بین رفته و موتور باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
   سید امیر 22 تیر 1400

   سلام من جارو برقیم اصلا چیزی رو نمیکشع و صدای خیلی بدی تولید میکنه و بوی خیلی بدی هم میده

   پاسخ دادن
  میترا رشیدی 19 تیر 1400

  سلام جارو برقی سامسونگ ۲۱۰۰وات زمینی دارم وقتی جارو میکشیدم خاموش شد و بعد از روشن شدن دوباره صدای ضعیفی میده و نمیکشه مشکلش چیه و بوی سوختگی از قسمت پشت وقتی باز میکنی میاد ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 تیر 1400

   سلام، برای بررسی بوی سوختگی ابتدا پلاتین های سیم جمع کن، کلید، ذغال های موتور، برد الکترونیکی بررسی شود. با باز کردن موتور قطعات بررسی شود و توجه نمایید که اگر کلکتور خراب شده باشد، موتور باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
  زهرا 13 اردیبهشت 1400

  سلام جاروبرقی ما مدل زیمنس هست و صدای بلندی داره و بوی سوختگی ازش بلند میشه. جای پاکتش هم شکسته. اشکال از کدوم بخش میتونه باشه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 14 اردیبهشت 1400

   سلام، ابتدا موتور را باز نمایید و پروانه هارو تمیز نمایید و اگر کلکتور آسیب دیده موتور باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
  امید 31 مرداد 1399

  سلام. جاروبرقی من مدل فوما است. وسط جارو کردن صدای ترتر و بوی سوختگی ازش اومد و مکشش خیلی ضعیف شده. مشکل از کجاست؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 31 مرداد 1399

   با سلام، جهت عیب یابی جاروبرقی فوما ابتدا فیلتر ها را تمیز نمایید؛ سپس داخل پروانه های موتور را کامل چک کنید، زغال های موتور و پاکت جاروبرقی را بررسی نمایید. در صورت که هیچ مشکلی در هیچ یک از قطعات نبود موتور سوخته است.

   پاسخ دادن
  Eli 25 تیر 1399

  سلام مور جارو برق را سیم پیچی می کنید موتور آ.ا.گ است ، بردم موتور را عوض کردم ولی قدرت مکش کم است و صدای موتور خیلی زیاد است

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 25 تیر 1399

   سلام، با این اوصاف که موتور را تعویض کرده اید چرا نیاز به سیم پیچی دارد؟!!

   پاسخ دادن
  ابوالفضل 02 خرداد 1399

  سلام خسته نباشید جارو برقی مون مدل Hugel 1800w هست داشتیم جارو برقی می‌کردم یه لحظه صداش کم شد دوباره صداش خیلی بلند شد ولی بوی سوختگی هم میداد دود هم کرد ولی متوجه نشدم ببینم دود هست یا گرد و غبار علتش چی می‌تونه باشه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 03 خرداد 1399

   سلام ، موتور جاروبرقی شما سوخته است

   پاسخ دادن
    ابوالفضل 09 اردیبهشت 1400

    ببخشید ما بردیم پیش تعمیر کار و گفت کمربندش پاره شده نه موتورش و کمربندش رو عوض کرد الان سالم هست و کار می‌کنه .....

    پاسخ دادن
   علی 06 اردیبهشت 1400

   سلام جاروبرقی تیوا سطلی دارم حین کار خاموش شد نگاه کردم دیدم موتورش داغ شده سیمش هم داغ شده بعد کیسشو نگاه کردم پر بود کیسشو خالی کردم زدم برق روشن شد و همون لحظه خاموش شد دیگه روشن نشد ی بو خیلی کم سوختگی هم داد اما بو سوختگی کم بود. یعنی سوخته یا چون داغ شده خاموش شده

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 06 اردیبهشت 1400

    سلام، ابتدا ذغال موتور بررسی شود تا کچلی نگرفته باشد و سپس کلکتور بررسی شود و اگر جرقه میزند باید موتور تعویض شود.

    پاسخ دادن
  حسین 31 فروردین 1399

  سلام خسته نباشیدجاروبرقی ما1700 ایامیشود از موتور 1400 استفاده شود

  پاسخ دادن
  نسرین 26 فروردین 1399

  سلام ببخشید یه سوال دارم. جاروبرقی ویداس دارم و داشتم جاروبرقی می کشیدم که بوی سوختگی آرومی میومد اهمیت ندادم اما بعد ۵ دقیقه خیلی شدید بوی سوختگی همه جا رو پر کرد و صدای بلندی در میومد از جاروبرقی و خاموشش کردم. بعد دوباره روشن کردم روشن شد اما بازم همون صدا و بوی سوختگی اومد. لطفا راهنماییم کنید دارم از استرس میمیرم.

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 26 فروردین 1399

   سلام ، موتور جاروبرقی وویداس شما باید چک شود و احتمالا باید تعویض شود

   پاسخ دادن
    حسین 31 فروردین 1399

    سلام خسته نباشیدجارو برقی ما1700 وموتور سوخته ایه میشه از موتور1400 استفاده کرد.درصورت استفاده موتور 1400 اسیب نمیبینه؟

    پاسخ دادن
  محسن 06 فروردین 1399

  سلام جاروبرقی ال جی ۸۳۲۰ وقتی روشن میشه صدای ترتر و بوی سوختگی میده ولی مکش داره علت چیست؟

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 07 فروردین 1399

   سلام ، ابتدا فیلترها و پاکت را تمیز نمایید و سپس موتور را باز نمایید و پروانه های داخل آن را تمیز کنید

   پاسخ دادن
  محسن 06 فروردین 1399

  سلام جارو برقی ال جی ۸۳۲۰ وقتی روشن میشه بوی سوختگی و صدای تر تر میدهد ولی مکش دارد بنظر شما علت چیست؟

  پاسخ دادن
   مسعود 02 خرداد 1400

   سلام جارو برقی ما مارک بلاجیو هست موقع روشن کردن متوجه جرقه در قسمت کیت آن شدم. وقتی بازش کردم دیدم که یه قسمت کیت آنجایی که جرقه میزد سیاه شده و اتصالات کیت قطع شده. آیا با تعویض کیت مشکل حل میشه یا جرقه زدن آنقسمت مربوط به خرابیه جای دیگر هم هست؟

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 02 خرداد 1400

    سلام، کیت اتصالی دارد. برد یا تعمیر و یا تعویض شود.

    پاسخ دادن
  محمد 05 فروردین 1399

  سلام امروز موکت خیس جارو برقی کشیدم بعدچند دقیقه بوی سوخت از جارو بلند شد و خاموش شد و دوباره روشن کردیم ،روشن شد و سریعا خودمون خاموش کردیم و گذاشتیم جلو بخاری خشک بشه بعد دوساعت روشن کردیم مشکلی بنظر نمیاد فقط بوی سوخت اومد. جارو برقی ال جی ۱۶۰۰وات.الان عیب از چی هست؟ ممنونم

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 06 فروردین 1399

   سلام دوست عزیز ، حتی کمی آب هم داخل موتور جاروبرقی برود میسوزد

   پاسخ دادن
  Amin 01 فروردین 1399

  به سلام هنگام کار با جارو برقی فکر کنم یه جایی گیر کرده و قدرت مکشش اومده پایین و حتی بوی سختیرهم ازش میاد مشکل میتونه از تسمه هاش باشه؟؟؟

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 04 فروردین 1399

   پروانه ها ، ذغال و موتور

   پاسخ دادن
  سجاد فخر 21 بهمن 1398

  سلام مخزن جارو برقی پر شده بود و حواسمون نبود خالیش کردم ولی صدای جارو برقی عوض شده و خوب نمیشه فیلتر و خودشو بردم کامل با دستگاه باد گرفتم فایده نداشت چیکار باید کنم

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 23 بهمن 1398

   سلام موتور جاروبرقی شما باید چک شود ف برای رفع عیب و تعمیر میتوانید از خدمات آی پی امداد بهره مند شوید.

   پاسخ دادن
    ابراهیمی 15 اسفند 1398

    با عرض سلام و خسته نباشید. من از جاروبرقی خیلی کم استفاده کردم. موقع جارو کشیدن صدای جاروبرقی تغییر کرد، طوری که صداش کم و زیاد میشد، بلافاصله هم بوی سوختگی ازش بلند شد ولی خود به خود خاموش نشد. خودم خاموشش کردم. به نظر شما مشکل از کجاست؟ فیلترهاشو تمیز کردم، انسداد هم نداره ولی بازم همونجوریه. با تشکر از شما

    پاسخ دادن
     آی.پی امداد 15 اسفند 1398

     سلام دوست عزیز ، ذغالهای موتور و بلبرینگها باید چک شود.

     پاسخ دادن
     مایسا 02 فروردین 1399

     سلام من ازجاروی ال حی 6سال استفاده میکنم وتاحالا مشکلی نداشته فیلترو کیسه شم عوض کردم فقط جدیدا حتی اول شروع به جارو بویوختگی بابرق میاد زیاد هم داغ نمیشه چک کردم مثل قبله ولی فقط بوی سوختگی بابرق میاد ولی یه مدت گردوخاک زیاد کشیدم باهاش

     پاسخ دادن
      آی.پی امداد 04 فروردین 1399

      سلام ، ابتدا پروانه های موتور جاروبرقی ال جی خود را تمیز نمایید ، سپس ذغال و در نهایت موتور باید چک شود.

  SAEED 15 دی 1398

  سلام وقت به خیر، جاروبرقی ما بلافاصله بعد روشن کردن جرقه زد و بوی سوختگی داد.بازش کردم ذغالش رو درآوردم تا یه جفت نو بگیرم.گفتن فایده ایی نداره چون موتور سوخته و دوباره ذغال رو خراب میکنه.درست گفتن؟ یعنی باید یه موتور نو بخرم یا قابل سیم پیچی هست؟ آیا میتونم موتور با وات بالاتر بگیرم؟ ممنون.

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 16 دی 1398

   سلام دوست عزیز ، موتور جاروبرقی شما باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
  فتحی 15 دی 1398

  عرض سلام و وقت بخیر آیا بوی جارو برقی تازه خریداری شده طبیعی است. فقط سه بار و به مدت زمان کم از آن استفاده شده است. و اینکه آیا جاروبرقی فیلیپس 2200 وات می تواند در نوسان برق ساختمان تاثیر داشته باشد. یعنی سوختگی لامپ مهتابی و یا خاموش روشن شدن محافظ وسایل برقی. متشکرم

  پاسخ دادن
   آی.پی امداد 15 دی 1398

   سلام دوست عزیز ، اتفاقی برای برق یا لامپ نمی افتد ، اگر هم موتور بسوزد یا بوی سوختگی دهد کار نمیکند.

   پاسخ دادن
    فتحی 15 دی 1398

    بسیار متشکر از پاسخگویی شما پس می فرمایید که این بویی که میده به خاطر نو بودنش هست؟ حین جارو کشیدن متوجه شدم که محافظ یخچال خاموش روشن شد

    پاسخ دادن
     آی.پی امداد 15 دی 1398

     استفاده کنید مشکلی نیست

     پاسخ دادن
      فتحی 15 دی 1398

      بسیار متشکرم

      آی.پی امداد 15 دی 1398

      خواهش میکنم.

    رضا بخشايش 11 فروردین 1400

    سلام وقت بخير جارو برقي كه دارم موتور رو در اوردم تميز كردم بيست ثانيه كه روشن ميكنم داغ ميكنه دود ميزنه بيرون پروانه رو نكا كردم مشكلي نداره دليلش چي ميتونه باشه.

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 13 فروردین 1400

     سلام، فیلترها را کاملا تمیز نماید. فیلترها کیپ کرده.

     پاسخ دادن
   كسري 11 اردیبهشت 1399

   اگر وسيله برقي و پريزي كه از ان برق براي جارو گرفته ايد روي يك فيوز مينياتوري باشند و امپر فيوز كم باشد ، اين حالت رخ مي دهد ، به اصطلاح low voltage پيش مي ايد ، اگر فيوز سالم باشد ، برق را قطع مي كند ، در غير اين صورت ، محافظ عمل مي كند . مقدار امپر فيوز بايد از جمع امپر جارو و وسيله برقي تان بيشتر باشد .

   پاسخ دادن
  حسام م 05 آبان 1398

  سلام موكت خيس بود با جاروبرقي كشيدم آب رفت كيسه را گرفت مثل سيمان بست تا بوي سوختگي بلند شد كيسه را در آوردم شستم خشك كه شد جا زدم موتر رو روشن ميكنم باز بوس سوختگي مساد ولي مكش و صداش اكيه به نظر شما مشكل بو حل ميشه؟ يا روسن نكنم

  پاسخ دادن
   مدیر 06 آبان 1398

   سلام ، فیلترهای جاروبرقی خود را تمیز نمایید و مجدد استفاده کنید ، اگر مشکل حل نشد موتور باید چک شود.

   پاسخ دادن
  MelikA 29 مهر 1398

  سلام من‌ جارو برقیم اب رفته بود توش همون کاری ک گفتتیو انجام دادم تا س روزم روشن نکردم تا الان ک روشن کردمو ی تغیر صدایی داده اون از چیه

  پاسخ دادن
   مدیر 30 مهر 1398

   سلام ، بلبرینگ جاروبرقی شما باید تعویض شود.

   پاسخ دادن
  MelikA 26 مهر 1398

  سلام ترو خدا جواب بدین من امروز ی قسمت موکتم خیس بود جارو برقی کشیدم اب وارد کیسه شده بود از سر جارو برقی رفته بود و داشت از قسمت هواش میچکید منم سریع جارو برقیو خاموش کردم الان نمیدونم چیکارکنم تازه خریدم مدلشم کریتون هستش

  پاسخ دادن
   مدیر 27 مهر 1398

   سلام ، در ابتدا فیلتر و پاکت را خارج نمایید و سپس خشککنید و مجدد سر جای خود قرار دهید و موتور را روشن نمایید اگر مشکلی نداشت جاروبرقی سالم است در غیر این صورت موتور سوخته است.

   پاسخ دادن
  ناشناس 21 مهر 1398

  قیمت موتور جاروبرقی چند است؟

  پاسخ دادن
  ناشناس 18 مرداد 1398

  سلام جارو برقی ام که کار میکرد مکشش کم بود ومن لوله را چک کردم و داخلش چیزی ندیدم وکمی که کار کرد کمی بو میداد وبعد که دیدم خوب مکش نمی کند خاموش کردم وبعداز ده دقیفه روی در ماشین جایی که شیار دارد روی در که هوا جریان داشته باشد جمع شده بود در اثر گرما وجعبه سیااه که در داخلش هست هم کمی رویش جمع شده ودر اخر کار دیدم که کیسه اش پر پر است والان این جارومن درست میشه شکل رویش بد شده است باید چکر کنم وکیسه اش را عوض کردم ایادر رویش وجعبه درست می شود وکمی موقع روشن کردن ماشین باد وخاک بیرون می دهد کم لطفا راهنمایی ام کنید متشکرم جارو برقیم بوش ۲۰۰۰

  پاسخ دادن
  فرشاد صحتی 06 مرداد 1398

  سلام ،موتور بوی خیلی بدی میده و اینکه تا میخوام روشن کنم سریع فیوز خانه میپره سیم پیچی هم سیاه شده

  پاسخ دادن
  ندا 05 مرداد 1398

  سلام من یه جارو برقی سانسونگ 2100وات دارم ک چن روزیه بوی سوختگی میده و صداش عوض شده،مشکلش چیه؟

  پاسخ دادن
  ناشناس 09 تیر 1398

  سلام ،داشتم ک جارو میکردم صدای درستی نداد وخاموش شد وبوی سوختگی داد الان ک روشنش میخوام کن پرت پرت میکنه

  پاسخ دادن
   مدیر 09 تیر 1398

   سلام ، مشکل جاروبرقی شما مربوط به کلکتور میباشد که نیاز به تعویض موتور دارید ، برای تعمیر جاروبرقی در محل از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   پاسخ دادن
  مصطفی باقری 05 تیر 1398

  سلام،جاروبرقی ما امروز بعداز۱۰ دقیقه کارکردن صداش عوض شدوبوی سوختگی داد،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ دادن
  مهتاب 18 خرداد 1398

  من چند روز پیش کمی آب رو که روی میز ریخته بود با جاروبرقی کشیدم..امروز که خواستم روشنش کنم بوی خیلی بدی از جاروبرقی اومد و موتورش بعد چند ثانیه خاموش شد و الان روشن نمیشه..چیکار باید بکنم؟یعنی موتورش سوخته؟

  پاسخ دادن
   مدیر 19 خرداد 1398

   سلام ، موتور جاروبرقی شما سوخته است .

   پاسخ دادن
   فف 08 فروردین 1400

   سلام خسته نباشید جاروبرقی سامسونگ حین کار مکشش ضعیف شد بوی بدی اومد بعدخاموش شد دیگه روشنش نکردم لطفا بگین چش شده؟البته کیسش دیدم پره

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 13 فروردین 1400

    سلام، یا فیلترها کثیف هستند یا مشکل از موتور است.

    پاسخ دادن
  باران یاوری 03 خرداد 1398

  اسم جارو برقیم ROSETTAهستش فکرکنم موتورش سوخته اخه بوی بدی ازش خارج شد و خاموش شد اگه موتورش سوخته باشه درست میشه؟

  پاسخ دادن
  باران یاوری 03 خرداد 1398

  سلام اگه موتور جاروبرقی سوخته باشه درست میشه؟

  پاسخ دادن
   مدیر 04 خرداد 1398

   سلام ، میتوانید موتور را سیم پیچی کنید ولی تعویض موتور به مراتب بهتر است .

   پاسخ دادن
  عادله 01 خرداد 1398

  سلام چرا جارو برقیم ( بوش ) بااستارت روشن نمیشه این قدر کم وزیاد نگه مدارم روشن میشه ممنون .

  پاسخ دادن
  علی 03 اردیبهشت 1398

  سلام ، بعداز اتصالی پریز جارو برقیم بمدت چند ثانیه روشن وخاموش میشود همراه با دود دلیل چیست؟

  پاسخ دادن
   مدیر 04 اردیبهشت 1398

   سلام ، موتور جاروبرقی شما مشکل دارد . برای تعمیر جاروبرقی میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   پاسخ دادن
  جمالی 02 اردیبهشت 1398

  سلام جاروبرقی ما بوی بدی میده وهمزمان صدای ناجوری هم داره دلیلش چیه

  پاسخ دادن
   مدیر 02 اردیبهشت 1398

   سلام ، موتور جاروبرقی شما سوخته است .

   پاسخ دادن
  علی شرفی 10 فروردین 1398

  سلام ببخشید اگر موتور جارو برقی زیاد جرقه بزند,صدای زیاد و دود کند مشکلش چیست؟باتشکر.

  پاسخ دادن
  بهروز 25 آذر 1397

  سلام من همه جاشو چک کردم سلام بود فقط موتور کارنمی کنه

  پاسخ دادن
   ناشناس 19 اردیبهشت 1398

   سلام جاروبرقی من آب رفت توش بعدبوی بدی دادوجرقه زدروشن نشددیگه.یعنی موتورش سوخته

   پاسخ دادن
    مدیر 21 اردیبهشت 1398

    سلام ف بله موتور جاروبرقی شما سوخته است .

    پاسخ دادن
     نسترن 05 شهریور 1400

     سلام جارو برقی رو کهروشن کردم ازش بوی سوختگی اومد اما مکش و صداش مثل قبل بود و چند دقیقه کارکرد و مشکلی نداشت اما علت بوی سوختگی چیه؟

     پاسخ دادن
      آی پی امداد 05 شهریور 1400

      سلام، احتمالا عمر مفید موتور دستگاهتون تموم شده و داره کلکتور میزنه، و طبیعتا به تدریج میشوزه، منطقی ترین کار اینه بعد از سوختن موتور تعویضش کنید.

  قاسمی 04 مهر 1397

  سلام از جارو برقیم بوی سوختگی اوند بعد الان روشن کردم کار میکنه مثل اینکه خاک رفته تو موتور چکار کنم استفاده کنم جارو رو یا به تکنسین نشون بدم

  پاسخ دادن
   مدیر 04 مهر 1397

   سلام ، از جاروبرقی استفاده نکنید ، برای رفع عیب و تعمیر میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   پاسخ دادن
  امیر رشیدی 28 شهریور 1397

  سلام خسته نباشید ببخشید فیلتر قسمت پشت جاروبرقی من خراب شده ایا این میتونه به موتور جارو برقی صدمه بزنه؟

  پاسخ دادن
   مدیر 31 شهریور 1397

   سلام ، فیلتر جاروبرقی خود را تمیز نمایید یا تعویض کنید تا به مرور زمان آسیبی وارد نشود .

   پاسخ دادن
  كريمي شهريار 22 مرداد 1397

  سلام ممنون ازراهنماييهاي خوبتان ،جاروي مازلمراست وبه احتمال زياد موتورسوخته قيمت موتورچند؟ومشابه هم داره كه جايگزين شود

  پاسخ دادن
   مدیر 23 مرداد 1397

   سلام ، هزینه تعمیرات جاروبرقی را شرح داده ایم ، مطالعه نمایید .

   پاسخ دادن