بوی سوختگی جاروبرقی

بوی سوختگی جاروبرقی

Rating: 2.5/5. From 4 votes.
Please wait...

بوی بد جاروبرقی

بوی سوختگی جاروبرقی

بوی بد جاروبرقی
بوی بد جاروبرقی

بوی سوختگی جاروبرقی : یکی از مشکلات رایج جارو برقی ها بوی سوختگی است که بعضا از این دستگاه به مشام می رسد . هر چند در مدت زمان نه چندان دور اعتقاد بر این بود که دلیل این بوی سوختگی جاوربرقی کار کردن زیاد جارو برقی در مدت زمان زیاد بود و اعتقاد داشتند که باید پس از مدتی مثلا 10 دقیقه کار کردن جارو برقی باید اجازه داد تا موتور آن خنک شود ولی با تغییر ساختار موتور جارو برقی های امروزی به نظر این ایده  نمی تواند ایده درستی باشد هر چن  در هر صورت استراحت دادن به موتور های لوازم الکترونکی همیشه کارکرد و کارایی آنها را بالاتر می برد .

توجه : چنانچه مشکل شما بوی بد جاروبرقی بود و نیاز به تعمیر جاروبرقی داشتید حتما با تعمیرگاه مجاز آی.پی امداد در سراسر تهران تماس حاصل نمایید .

اما امروزه موتور جارو برقی نه تنها از نظر قدرت مکش تقویت شده است بلکه از نظر دوام و کارایی نیز بهبود یافته و کمتر با کارکرد زیاد دچار داغ شدن و یا بوی سوختگی می شود از این رو هر گاه بوی سوختگی جاروبرقی به مشامتان رسید باید به دنبال عیب و یا نقصی در جارو برقی باشید و نمی توانید از کنار این موضوع به راحتی گذر کنید. زیرا سوختن موتور جاروبرقی محتمل می شود و همیشه این بوی سوختگی نشانه ای از وضعیت هشدار برای مصرف کننده می باشد.

عوامل زیادی می تواند باعث بوی سوختگی موتور جاروبرقی باشد که با نگاهی به ادامه متن می توانید به این موضوع بیشتر اشراف پیدا کنید و راحت تر به دنبال عیب جارو برقی باشید اما قبل از هر چیز توصیه می کنیم به دلیل اینکه عمر جارو برقی شما به تعمیرات اساسی جارو برقی وابسته است و هر گونه دست کاری اشتباه می تواند باعث بدتر شدن اوضاع شود حتما برای تعمیر جاور برقی از سرویسکار مجرب جارو برقی استفاده کنید

عیب یابی جاروبرقی که بوی سوختگی می دهد

برای عیب یابی بوی سوختگی جاروبرقی یک سری اقدامات اولیه را باید انجام دهید. برای این کار موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • ابتدا بررسی کنید که کیسه و یا مخزن زباله جارو برقی پر نباشد که فشار زیادی را به موتور وارد می کند و بوی داغی یا سوختگی موتور جارو برقی بلند خواهد شد
 • بررسی کنید که مشکل برقی در خانه وجود نداشته باشد مثلا برق دو فاز شده باشد و یا پریزی که از ان استفاده می کنید دچار اتصالی نباشد.
 • بررسی کنید که لوله جارو برقی و یا مسیر مکش جارو برقی دچار انسداد و گرفتگی نباشد زیرا این موضوع نیز فشار زیادی را به موتور وارد می کند.
 • درب جارو برقی را باز کنید و اطمینان پیدا کنید که تسمه سالم است و یا از جای خود خارج نشده باشد.
 • فیلتر های هوای جارو برقی را تعویض کنید و دوباره امتحان کنید. گاهی تهویه هوا برای موتور جارو برقی مسدود شده و باعث داغ شدن موتور جارو برقی می شود.
 • بررسی کنید که غلتک یا برس جارو برقی کار بکند . ممکن است گاهی مو و نخ لباس و ... بین آن گیر کرده باشد و باعث شود این غلتک گیر کند و بوی سوختگی بدهد. با حذف این آلاینده ها مشکل حل خواهد شد. برخی از جارو برقی ها مجهز به سوئیچی در غلتک خود هستند که در زمان هایی که دسته بالا است و یا زمانی که کف سخت وجود دار غلتک را آزاد می کنند. این سوئیچ باید برای نوع خود تنظیم شده باشد یعنی برای فرش، موکت و یا سرامیک تا درگیری غلتک ایجاد نشود.
 • گاهی دلیل مسیر الکترونیک جارو برقی است بخصوص در زمان هایی که جارو برقی اصلا روشن نمی شود . بررسی این کار کمی تخصصی است و باید توسط متخصص تعمیر جارو برقی ترجیحا استفاده شود. اما شما برای اینکه اطمینان پیدا کنید مشکل اتصال کوتاه به دلیل گرد و غبار و کثیفی روی مدار الکترونیکی جارو برقی نیست بهتر است پس از جدا کردن جارو برقی از برق با دستمالی تمیز مدار الکترونیکی را تمیز کنید .

تعمیر بوی سوختگی جاروبرقی

با مقاله بوی سوختگی جاروبرقی ، دلیل بوی بد جاروبرقی را جویا شوید و به خواندن ادامه دهید .

پس ار بررسی شرایط فوق اگر مشکل حل نشد و دسترسی به تعمیر کار جارو برقی هم نداشتید و خودتان خواستید دست به کار شوید بهتر است هر یک از مشکلات زیر را در نظر داشته باشید و مطابق با روش توضیح داده شده تعمیرجارو برقی  را انجام دهید :

 • پاره شده تسمه جارو برقی

در این حالت به احتمال زیاد برس چرخان قسمت سری لوله جاروبرقی هم کار نمی کند از این رو باید اطمینان پیددا کنید که تسمه جارو برقی پاره شده است. خیلی راحتی یان کار را می توانید در منطل هم خودتان انجام دهید. برای تعمیر تسمه جارو برقی کافی است درب جارو را باز کردن و تسکه را جدا کنید و با مراجعه به نمایندگی تعمیر جارو برقی و یا خدمات جاروبرقی برند خودتان نمونه مشابه تسمه را خریداری و سپس به جای تسمه قبلی روی جارو برقی بیندازید تا مشکل حل شود.

 • اتصال مدار های الکترونیکی قطع شده است

با یک مولتی متر تمامی مدار ها و اتصالات برد جارو برقی را بررسی کنید. اگر برد مشکل داشته باشد توصیه می شود برد را با نمونه مشابه تعویض کنید هر چند این کار تخصصی یک تعمیر کار جارو برقی است. اما اگر مشکل از اتصالات مدار بود در هر کجا که مولتی متر قطعی اتصال و یا اتصال باز را  نشان می داد باید قطعه و یا خازن مخصوص به آن قسمت تعویض شود و یا سیم مربوطه اتصال داده شود. اکیدا توصیه می منیم این کار را خودتان انجام ندهید.

 • ممکن است فیوز جارو برقی سوخته باشد

برخی مواقع فیوز موتور حارو برقی سوخته است. برای این کار باید با مولتی متر و یا بصورت ظاهری فیوز بررسی شود.  این فیوز وظیفه راه اندازی موتور را دراد بنابر این ممکن است کاهی مشکل با زوشن نشدن موتور و یا یک لحظه روشن و خاموش شدن موتور جارو برقی خود را نشان دهد. برای رفع این مشکل هم باید فیوز با نمونه مشابه تعویض شود.

 • موتور نیم سوز شده است

اگر بخصوص مدت زمان زیادی است که است این جارو برقی استفاده می کنید احتمال این مشکل زیاد است. موتور های جارو برقی از نوع دو دور و یا چند دور هستند که با تغییر در میزان دور موتور سرعت و قدرت مکش بیشتری پیدا می کنند. این موتور ها دارای سیم پیچ راه انداز و سیم پیچ اصلی هستند که ممکن است بر اثر استهلاک هر یک از این سیم پیچ ها بسوزد و یا نیم سوز شود و بوی بد سیوختگی جارو برقی همه جا را بگیرد.

اگر مطمئن شدید که مشکل از موتور جارو برقی است هر چند می توانید سیم پیچ آن را تعویض کنید و مشکل را حل کنید ولی توصیه می شود چنین هزینه ای را متحمل نشوید زیرا خیلی مقرون به صرفه نیست. بهترین راه تعویض موتور جارو برقی با نمونه مشابه است.

 • برس برقی جارو برقی خراب شده است

در این حالت با بررسی برس برقی بصورت دستی می توانید راحت متوجه خراب یان بشوید . در این حالت هم بهترین راه تعویض برس برقی است.

بصورت کلی توصیه می شود تعمیر جاروبرقی توسط شرکت ها و افراد واجد  صلاحیت انجام شود.

شما هم اگر به دنبال عیب یابی و تعمیر جارو برقی خود هستید بهتر است همین الان با کارشناسان ما در تعمیرگاه مجاز آی.پی امداد تماس بگیرید و از خدمات حرفه ای ما بهره مند شوید.

ما افتخار داریم که تعمیر انواع برند جارو برقی را با استفاده از قطعات اورجینال و اصلی انجام می دهیم و این مهم را در منزل خود شما و در کمترین زمان انجام خواهیم داد و نهایتا در پایان تعمیر ، تعمیرات جارو برقی شما را به مدت یک سال از زمان تعمیر ضمانت کتبی می کنیم.

 شما مم می توانید با تماس با  ای پی امداد به گروه مشتریان ما پیوسته و از خدمات و تخفیف های تعمیرات انواع لوازم خانگی ما در هر زمان و هر شرایطی بصورت شبانه روزی بهره مند شوید.

مقاله بوی سوختگی جاروبرقی ، دلیل بوی بد جاروبرقی را مطالعه نمودید ، امیدوارم مورد استفاده و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد .

برای مشاهده صفحه آموزش تعمیرات جاروبرقی کلیک نمایید .

چنانچه جاروبرقی سامسونگ ، بوش ، دوو ، کنوود ، الجی شما عزیزان بوی سوختگی یا بدی میدهد کافی است با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کنوود ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی الجی در تماس باشید .

26 دیدگاه

 • كريمي شهريار

  سلام ممنون ازراهنماييهاي خوبتان ،جاروي مازلمراست وبه احتمال زياد موتورسوخته قيمت موتورچند؟ومشابه هم داره كه جايگزين شود

  Rating: 3.8/5. From 4 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، هزینه تعمیرات جاروبرقی را شرح داده ایم ، مطالعه نمایید .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • امیر رشیدی

  سلام خسته نباشید ببخشید فیلتر قسمت پشت جاروبرقی من خراب شده ایا این میتونه به موتور جارو برقی صدمه بزنه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، فیلتر جاروبرقی خود را تمیز نمایید یا تعویض کنید تا به مرور زمان آسیبی وارد نشود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • قاسمی

  سلام از جارو برقیم بوی سوختگی اوند بعد الان روشن کردم کار میکنه مثل اینکه خاک رفته تو موتور چکار کنم استفاده کنم جارو رو یا به تکنسین نشون بدم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، از جاروبرقی استفاده نکنید ، برای رفع عیب و تعمیر میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • بهروز

  سلام من همه جاشو چک کردم سلام بود فقط موتور کارنمی کنه

  No votes yet.
  Please wait...
  • ناشناس

   سلام جاروبرقی من آب رفت توش بعدبوی بدی دادوجرقه زدروشن نشددیگه.یعنی موتورش سوخته

   Rating: 4.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
   • مدیر

    سلام ف بله موتور جاروبرقی شما سوخته است .

    No votes yet.
    Please wait...
 • علی شرفی

  سلام ببخشید اگر موتور جارو برقی زیاد جرقه بزند,صدای زیاد و دود کند مشکلش چیست؟باتشکر.

  Rating: 3.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، موتور جاروبرقی شما سوخته است ، برای رفع عیب و تعمیر جاروبرقی در تهران میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • جمالی

  سلام جاروبرقی ما بوی بدی میده وهمزمان صدای ناجوری هم داره دلیلش چیه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، موتور جاروبرقی شما سوخته است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • علی

  سلام ، بعداز اتصالی پریز جارو برقیم بمدت چند ثانیه روشن وخاموش میشود همراه با دود دلیل چیست؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، موتور جاروبرقی شما مشکل دارد . برای تعمیر جاروبرقی میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • عادله

  سلام چرا جارو برقیم ( بوش ) بااستارت روشن نمیشه این قدر کم وزیاد نگه مدارم روشن میشه ممنون .

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کیت الکترونیکی جاروبرقی شما مشکل دارد ، برای رفع عیب از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش در محل بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • باران یاوری

  سلام اگه موتور جاروبرقی سوخته باشه درست میشه؟

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، میتوانید موتور را سیم پیچی کنید ولی تعویض موتور به مراتب بهتر است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • باران یاوری

  اسم جارو برقیم ROSETTAهستش
  فکرکنم موتورش سوخته اخه بوی بدی ازش خارج شد و خاموش شد اگه موتورش سوخته باشه درست میشه؟

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • مهتاب

  من چند روز پیش کمی آب رو که روی میز ریخته بود با جاروبرقی کشیدم..امروز که خواستم روشنش کنم بوی خیلی بدی از جاروبرقی اومد و موتورش بعد چند ثانیه خاموش شد و الان روشن نمیشه..چیکار باید بکنم؟یعنی موتورش سوخته؟

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، موتور جاروبرقی شما سوخته است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مصطفی باقری

  سلام،جاروبرقی ما امروز بعداز۱۰ دقیقه کارکردن صداش عوض شدوبوی سوختگی داد،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، بلبرینگ و ذغال جاروبرقی شما باید چک شود برای تعمیر جاروبرقی در محل میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام ،داشتم ک جارو میکردم صدای درستی نداد وخاموش شد وبوی سوختگی داد الان ک روشنش میخوام کن پرت پرت میکنه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مشکل جاروبرقی شما مربوط به کلکتور میباشد که نیاز به تعویض موتور دارید ، برای تعمیر جاروبرقی در محل از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.