logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

بهترین محل برای نصب ظرفشویی

بهترین محل برای نصب ظرفشویی
بهترین محل برای نصب ظرفشویی
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله بهترین محل برای نصب ظرفشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

بهترین محل برای نصب ظرفشویی کجاست؟ آیا می دانید بهترین محل قرار گیری ماشین ظرفشویی کجاست؟ ماشین ظرفشویی یکی از انواع لوازم برقی بسیار حساس است که باید در آشپزخانه و در محیط مناسبی قرار بگیرد. عده زیادی از افراد محل مناسب قرار گیری ماشین ظرفشویی را نمی دانند و به همین علت با نصب نادرست ماشین ظرفشویی در آشپزخانه باعث خراب شدن آن می شوند. به همین علت ما در این مطلب به توضیح اینکه بهترین محل برای نصب ظرفشویی کجاست و در هنگام نصب ماشین ظرفشویی به چه نکاتی باید توجه کرد، می پردازیم. برای دانستن اینکه محل مناسب برای نصب ظرفشویی کجاست، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت وجود هرگونه پرسش درباره محل مناسب برای نصب ظرفشویی می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

قرار دادن ماشین ظرفشویی در کنار سینک

بهترین محل برای نصب ظرفشویی در نزدیکی سینک ظرفشویی است. قطعاً می دانید که عملکرد ماشین های ظرفشویی به گونه ای است که باید تمام ظرف ها در ابتدا از کثیفی ها پاک شده و سپس درون دستگاه قرار بگیرند. بنابراین بهتر است ماشین ظرفشویی در کنار سینک قرار بگیرد تا به راحتی بتوان ظروف را از کثیفی ها پاک کرد و درون ماشین ظرفشویی قرار داد. علاوه بر آن بهترین محل قرارگیری ظرفشویی جایی نزدیک به لوله آب است. لوله آب باید به ماشین ظرفشویی متصل شود تا بتواند آب مورد نیاز در ظرفشویی را تامین کند. بر این اساس شما می توانید با قرار دادن ظرفشویی کنار سینک علاوه بر راحتی کار، باعث جلوگیری از لوله کشی بیشتر در آشپزخانه شوید.

ظرفشویی را کجا نصب کنیم بهتره

نصب ماشین ظرفشویی در نزدیکی آب چکان ظروف

بهترین محل برای نصب ظرفشویی جایی نزدیک به آب چکان ظروف در آشپزخانه است. همانطور که می دانید آشپزخانه فضایی برای شست و شوی ظروف، پخت غذا، نگهداری ظروف و … که ممکن است زنان و مردان ساعت های زیادی از روز را در آن جا بگذرانند. بنابراین باید محل قرار گیری ماشین ظرفشویی در نزدیکی آب چکان باشد تا نیاز به رفت و آمد زیاد برای جا به جایی ظروف نباشد. بنابراین بهتر است محل قرارگیری ظرفشویی نزدیک به آبچکان و سینک باشد. این کار موجب می شود تا کف آشپزخانه به دلیل جا به جایی ظروف کثیف یا خیس نشود.

نصب ماشین ظرفشویی در نزدیکی آب چکان ظروف

نصب ماشین ظرفشویی در فضای نسبتاً آزاد

بهترین جا برای نصب ظرفشویی محیطی نسبتاً آزاد است. در ماشین ظرفشویی، لباسشویی، یخچال و … موتور تعبیه شده است که باعث روشن شدن ظرفشویی می شود.  موتور این دستگاه ها حین استفاده گرم می شوند. بنابراین ماشین ظرفشویی باید در محیطی قرار بگیرد که نسبتاً آزاد بوده و باعث خروج گرما از موتور شود. پس اگر میخواهید ماشین ظرفشویی را در آشپزخانه قرار دهید؛ سعی کنید از جفت کردن دستگاه های دیگر به ماشین ظرفشویی خودداری کرده و مقداری فضا برای رد و بدل شدن جریان هوا در اطراف ظرفشویی قرار دهید.

ظرفشویی را در فضای آزاد نصب کنید

قرار دادن ماشین ظرفشویی در فضایی سر بسته

ماشین ظرفشویی از دستگاه هایی است که برای روشن شدن نیاز به برق دارد. بنابراین این دستگاه باید در فضایی سر بسته قرار بگیرد تا ریزش برف و باران باعث خراب شدن آن نشود. بنابراین از قرار دادن ظرفشویی در فضای باز یا نیمه باز مانند بالکن، تراس، حیاط و … خودداری کنید. قرار دادن ماشین ظرفشویی در فضای سر بسته باعث افزایش طول عمر ظرفشویی نیز می شود.

ظرفشویی را در فضایی نصب کنید که سر بسته باشد

قرار دادن ماشین ظرفشویی در جایی به دور از رفت و آمد

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی جایی خلوت و به دور از رفت و آمد است. ماشین ظرفشویی از دستگاه های نسبتاً بزرگی است که ممکن است برای رفت و آمد مشکل ایجاد کند. بنابراین باید در مکانی قرار بگیرد که باعث مزاحمت در رفت و آمد دیگران نشود. البته قرار گرفتن ماشین ظرفشویی در محیط های خیلی شلوغ علاوه بر مزاحمت در رفت و آمد ممکن است صدمه دیده و خراب شود. بنابراین سعی کنید که ماشین ظرفشویی را در کنار یخچال، اجاق گاز و درب ورودی آشپزخانه قرار ندهید.

ظرفشویی را در مکانی که به دور از رفت و آمده بهتره نصب کنید

نکات مهم در نصب ماشین ظرفشویی

از جمله نکات قابل ارائه در این زمینه شامل موارد زیر است:

  • قبل از تعیین مکان ماشین ظرفشویی ابتدا آن را اندازه گیری کرده و سپس مطابق با سایز ظرفشویی مکان مناسبی را برای آن تعیین کنید.
  • سیم و تمام شلنگ های متصل به ماشین ظرفشویی را با استفاده از بست جمع کرده و به دور از محل رفت و آمد قرار دهید.
  • در هنگام اتصال سیم ماشین ظرفشویی به پریز از محافظ استفاده کنید.
  • از قرار دادن ماشین ظرفشویی در جای مرطوب و خیس خودداری کنید.

سخن پایانی از بهترین محل برای نصب ظرفشویی

در این مطلب به بررسی بهترین محل برای نصب ظرفشویی پرداختیم. دانستیم که بهترین محل برای نصب ماشین ظرفشویی در کنار سینک ظرفشویی است اما باید در هنگام نصب آن به نکاتی که باعث به خطر افتادن سلامت ماشین ظرفشویی می شود؛ توجه کنید. قرار گرفتن ماشین ظرفشویی در جای مناسب از نکات مهمی است که افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی می شود. با این حال اگر ماشین ظرفشویی شما خراب شده است و نیاز به تعمیرات دارد؛ می توانید برای تعمیرات به شرکت بزرگ آی پی امداد مراجعه کنید. آی پی امداد تعمیرگاه مجازی است که تعمیرات ماشین ظرفشویی را به کمک تکنسین های دوره دیده و متخصص انجام می دهد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد