021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

بسته نشدن درب فرگاز

بسته نشدن درب فرگاز
بسته نشدن درب فرگاز
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اجاق گاز یکی از مهمترین و پرکاربردترین وسایل آشپزخانه هر خانه محسوب میشود، که بروز هر گونه مشکل و ایراد در آن میتواند باعث ایجاد مشکل در پخت پز غذای گرم و کیک و شیرینی شود، درب فر اجاق گاز نیز یکی از اجزای اصلی فر محسوب میشود زیرا با به دام انداختن گرما باعث کامل شدن فرآیند پخت میشود، در این مقاله سعی  داریم به بررسی علل بسته نشدن درب فرگاز پردازیم،  با ما همراه باشید تا دراین مقاله در  صورت سطحی بودن مشکل با راهکارهای متخصصین آی پی امداد به راحتی مشکل یسته نشدن درب فر اجاق گازتان را برطرف کنید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل بسته نشدن درب فر در اجاق گاز مواجه شده اید نگران نباشید چرا که با همراهی تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله می توانید در خانه این مشکل را حل کنید.

چه مواردی باعث بسته نشدن درب فر در اجاق گاز میشود؟

بسته نشدن درب فر اجاق گاز که یکی از مشکلات شایع گزارش شده توسط مصرف کنندگان است،  اولین قدم برای یک پخت ناقص است،  گاها پیش آمده که تمام زحماتی که شما برای طبخ یک غذا میکشید در مرحله آخر یعنی زمانی که میخواهید  غذا را داخل فر قرار دهید،  با بسته نشدن درب فر اجاق گاز به هدر میرود، و قطعا باعث ایجاد احساس ناخوشایندی  در شما میشود،  اما چه مواردی باعث میشود که درب فر اجاق گاز شما بسته نشود؟

 • جا به جا شدن قطعاتی که درب را به هم متصل میکند و یا شل شدن هر کدم ازاین قطعات، مثل یک پیچ میتواند باعث شود که درب فر اجاق گاز شما بسته نشود.
 • پوسیده شدن لاستیک دور درب که در واقع نقش نگه دارنده بین دو قسمت درب فر را دارند در صورت پوسیده شدن و یا پاره شدن میتواند باعث باز ماندن درب فر شود.
 • اگر لوله های تاشوی در طرف درب فر خراب شود نیز بسته شدن درب فر با مشکل مواجه میشود.
 • گیر کردن یک جسم خارجی کوچک بین لولا ها و یا ریل های درب فر اجاق گاز، میتواند باعث بسته نشدن درب شود.
 • خراب بودن قفل درب فر اجاق گاز نیز یکی دیگر از مسائلی است که منجر به بسته نشدن درب فر اجاق گاز میشود.

بسته نشدن در فر گاز موجب چه مشکلاتی میشود؟

 زمانی که غذا در داخل فر قرار میگیرد عملیات تنظیم دما و پخت غذا و یا شیرینی بعد از بسته شدن کامل درب فر اجاق گاز آغاز میگردد، بدین معنا که تمامی تنظیمات اعم از درجه حرارت و زمان پخت هنگامی آغاز میگردد که درب فر به طور کامل بسته شده باشد.

 • عدم پخت غذا و یا شیرینی بزرگترین معضل بسته نشدن درب فر اجاق گاز است.
 • کار نکردن المنت های حرارتی فر یعنی روشن نشدن وکار نکردن فر برای یک پخت کامل.

چطور متوجه شویم که درب فر به طور کامل بسته شده است؟

گاهی ظاهرا هیچ مشکلی در بسته شدن درب فرگاز وجود ندارد اما بعد از بیرون آوردن غذا متوجه عدم پخت آن یا پخت به صورت نا هماهنگ میشویم  که نتیجه  بسته  نشدن کامل درب فر و ورود و خروج جریان هوا به داخل فر است، در این شرایط چطور میتوانیم از بسته شدن کامل درب فر اجاق گاز اطمینان حاصل کنیم؟

 • خاموش نشدن چراغ فر اولین نشانه از باز بودن درب فر میباشد.
 • بسته نشدن یک سمت درب فر نیز یعنی درب به طور هماهنگ و از دو طرف بسته نشده است.
 • اگر با نگاه کردن از دو سوی فر بتوانیم داخل فر را ببینیم،یعنی درب فر به طور کامل بسته نشده است.
 • دستگیره های اجاق گاز در قسمت  بالای درب فر در اثر گرمای  خارج شده ناشی از روشن بودن فر داغ داغ میشود. پس با لمس دستگیره و چک کردن دمای آن میتوانیم متوجه شویم که آیا درب فر ما به طور کامل بسته شده است یا نه.

راهکار های تعمیر درب فر اجاق گاز

برای تعمیر درب فر اجاق گاز ابتدا باید مشکل اصلی را پیدا کنیم و بدانیم دقیقا کدام قطعه از درب فر دچار مشکل شده است که به دنبال آن درب فر بسته نمیشود،گاهی شل بودن یک قطعه یا پیچ و یا گیر کردن یک جسم خارجی در بین لولاها یا درب فر  باعث باز  ماندن درب فر میشود،  که به راحتی در منزل و توسط خودتان قابل رفع است. اما گاهی تعمیر و تشخیص ایراد برای شما مشکل میشود و نمیتوانید به تنهایی این معظل  را برطرف نمایید  در این شرایط حتما نیاز به یک تعمیرکار متخصص دارید، اگر برای تعویض یک قطعه و یا عیب یابی درب فر اجاق گازخود  نیاز به یک تعمیرکار با تجربه دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا متخصصین آی پی امداد در اسرع وقت در محل حاضر شده و مشکل درب فر اجاق گا شما را برطرف نمایند.

 • اگر مشکل در لولای درب فر باشد یعنی دچار شکستگی یا خارج شدن از فرم طبیعی اش باشد حتما باید لولای درب تعویض گردد.
 • اگر مشکل شکسته شدن شیشیه بیرونی درب فر نیز باشد حتما باید شیشه تعویض گردد،زیرا از فضای بین این شکستگی ها گرمای مورد نیاز برای پخت غذا خارج میشود.
 • در صورت پوسیدگی و غیر قابل استفاده بودن واشر دور درب فر نیز،باید با یک واشر نو جایگزین گردد.

نتیجه گیری از علل بسته نشدن درب فرگاز

در این بخش به صورت مفصل به بررسی علت های بسته نشدن درب فر اجاق گاز پرداختیم؛ در این بخش هم قصد داریم تا نگاهی گذرا و کلی به خلاصه این مقاله داشته باشیم، با ما همراه باشید.

 • قبل از این که برای تعمیر اجاق گاز با تعمیرکاران تماس بگیرید بهتر است اطمینان حاصل کنید که بسته مشکل نشدن درب فر از سوی قطعات نباشد؛ برای مثال اگر مشکل پوسیدگی لاستیک دور درب باشد خیلی راحت و با تعویض این لاستیک مشکل قابل حل است.
 • در بسیاری از مواقع مشکل بسته نشدن درب فرگاز گیر کردن قطعه ریزی مانند پیچ لای این بخش از اجاق گاز است؛ در هنگام عیب یابی این مشکل به این نکته هم توجه داشته باشید.
 • همانطور که در این مقاله متوجه شدید بسته نشدن درب فر اجاق گاز می تواند علل متفاوتی داشته باشد؛ بهتر است تا قبل از عیب یابی صحیح این مشکل اقدام به تعمیر اجاق گاز خود در منزل نکنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست