logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات

انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات
انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در این مقاله میخواهیم به انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک و مشخصه فنی آنها بپردازیم . لباسشویی اتوماتیک را میتوان به دو گروه تقسیم کرد

1 – لباسشویی اتوماتیک 2 – لباسشویی تمام اتوماتیک ( خشک کن کامل )

تفاوت لباسشویی اتوماتیک و تمام اتوماتیک در خشک کردن لباسها میباشد ، ماشین لباسشویی اتوماتیک از سیستم حرارتی برای خشک کردن استفاده میکند در صورتیکه لباسشویی تمام اتوماتیک از سیستم حرارتی برقی برای خشک کردن استفاده میکند . در این مقاله سعی کرده ایم به انواع ماشین لباسشویی و مشخصه فنی آنها بپردازیم ، در نظر داشته باشید چنانچه نیاز به آموزس تعمیرات ماشین لباسشویی دارید وارد شوید و خودتان تعمیرکار لباسشویی خود شوید .همچنین برای رفاه حال شما عزیزان کد خطای ماشین لباسشویی را شرح داده ایم .

جهت تعمیرات انواع ماشین لباسشویی با شعبات مجموعه آی پی امداد در سراسر تهران تماس حاصل نمایید .

انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات

انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک به 10 گروه تقسیم میشود .

گروه 1 : ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو با گردش دورانی سریع .

گروه 2 : ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک ترکیبی در از جلو با گردش دورانی سریع و خشک کن 100% .

گروه 3 : ماشین لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع .

گروه 4 : ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع و خشک کن 100% .

گروه 5 : ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو با گردش دورانی سریع .

گروه 6 : ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو با گردش دورانی سریع و خشک کن 100 % .

گروه 7 : ماشین لباسشویی اتوماتیک در از بالا با گردش دورانی سریع و حرکت پروانه نیم دور با گیربکس .

گروه 8 : ماشین لباسشویی اتوماتیک در از بالا ، با گردش دورانی سریع و دارای تسمه و پولی و شفت .

گروه 9 : ماشین های لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از بالا با گردش دورانی سریع و تسمه و پولی و شفت .

گروه 10 : ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از بالا ، با موتور DC و بدون تسمه و پولی و خشک کن 100% .

توجه : بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای یک برنامه شستشوی اقتصادی هستند که لباسها را با کمترین آب ، پودر و حرارت ممکن می شوید و مصرف برق دستگاه را کاهش میدهد . تا حد امکان از این برنامه و یا از برنامه شستشو شستن لباس با آب سرد در لباسشویی استفاده کنید .

در زیر به انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات آن میپردازیم .

قبل از اینکه به انواع انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات بپردازیم ، لازم است با نحوه شستشو انواع لباس در لباسشویی آشنا شوید .

ماشین لباسشویی چطور لباس ها را تمیز می کند؟

یکی از اولین چیزهایی که دیگران راجع به شما توجه می کنند، لباسی ست که پوشیده اید. آن ها فقط به مدل و ست بودن لباس های شما توجه نمی کنند؛ بلکه به تمیز و نو بودن و یا کثیف و کهنه بودن آن ها توجه خواهند کرد. به این علت که لباس برای ما بسیار مهم است، انرژی و زمان زیادی برای تمیز نگه داشتن آن ها صرف می کنیم.

ماشین لباسشویی چطور لباس ها را تمیز می کند؟

رایج ترین روشی که با آن لباس هایمان را تمیز می کنیم، شسشتشوی تر است. یعنی استفاده از آب و شوینده. در مقابل، روش خشکشویی قرار دارد که در آن با استفاده از مواد شیمیایی و یا دستگاه های اولتراسونیک، لکه ها و کثیفی ها را از روی لباس پاک می کنند. خشکشویی کاری حرفه ای ست که در مغازه های خشکشویی انجام می شود و در خانه برای شستن لباس ها از روش شستشوی تر استفاده می شود. ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین لوازم خانگی ست و شستن پتو در ماشین لباسشویی و لباس ها یکی از امور منظم منزل است که حداقل هفته ای یک بار انجام می شود.

برای تمیز کردن لباس ها با دستگاه و به صورت اتوماتیک مراحل زیادی طی شده است. ماشین لباسشویی در سال 1860 میلادی اختراع شد. این دستگاه درا ابتدا شامل یک دستگاه با دسته های خم شده بود که لباس ها را بین دو تخته شستشو درون یک سطل آب جوش و صابون می سایید. دستگاه پیچاندن لباس دو سال بعد اختراع شد و به ماشین لباس شویی ها متصل شد. کار این دستگاه چلاندن لباس ها بعد از اتمام شستشو بود. این طراحی اولیه شبیه اختراعاتی بود که در قرن 19 میلادی برای ماشین لباسشویی انجام می شد.

امروزه ماشین لباسشویی ها طبق همان اصول کار می کنند: جدا کردن کثیفی ها از لباس و پارچه با آب و شوینده و آبکشی لباس ها تا حد ممکن. البته ماشین لباسشویی های جدید کاملا به صورت اتوماتیک کار می کنند. موتورهای الکتریکی برای انجام کار اصلی ماشین لباسشویی در اوایل قرن 20 میلادی به این دستگاه اضافه شد و احتمالا شما تا به حال ماشین لباسشویی ای ندیده اید که در انتهای کارش سیکل آبکشی نداشته باشد. توجه کنید که بهتر است هرازگاهی ماشین لباسشویی را بشویید و تمیز کنید.

در این مقاله در مورد مباحث مکانیکی ماشین لباسشویی، سیکل های مختلف و تفاوت های ماشین لباسشویی های سطلی، اتوماتیک و بازده بالا صحبت خواهیم کرد.

 • مکانیک ماشین لباسشویی

وقتی در ماشین لباسشویی را باز می کنید، اولین چیزی که می بینید، یک درام بزرگ است. قسمت داخلی درام که برای شما قابل دیدن است، سبد نام دارد که دارای سوراخ هایی برای تخلیه آب می باشد. قسمت خارجی درام که شما نمی بینید، دیگ یا وان نام دارد. یک قطعه فلزی که سبد را در بر گرفته است و آب را نگه می دارد و یا به آن اجازه تخلیه می دهد. سبد متحرک است اما دیگ ثابت است. اگر در بعضی مواقع نچرخید، علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی را پیدا کنید تا دستگاه عملکرد صحیحی داشته باشد.

شیلنگ ها و پمپ ها آب را در ماشین لباسشویی حرکت می دهند. وقتی ماشین لباسشویی را نصب می کنید، شیلنگ ها را هم به شیر آب سرد و هم به شیر آب داغ وصل می کنید. یک شیلنگ دیگر آب کثیف را از ماشین لباسشویی تخلیه کرده و به مجرای فاضلاب می فرستد.

در ماشین لباسشویی موتور الکتریکی کار چرخاندن سبد را انجام می دهد. وقتی یک دفترچه راهنما برای تعمیر حرفه ای ماشین لباسشویی را بخوانید، به اصطلاحات و عباراتی مشابه به آنچه در مورد اتومبیل به کار می رود، بر می خورید. قطعاتی مانند تسمه، شیلنگ، کلاچ، دنده و حتی ترمز را مشاهده خواهید کرد. موتور بر اساس برنامه ای که شما با دکمه های روی پنل دستگاه انتخاب کرده اید، کار خود را انجام می دهد. ترکیبی از قسمت های دیجیتالی و مکانیکی برنامه انتخاب شده را انجام می دهند.

توزیع کننده شوینده به شما اجازه می دهد که مواد شوینده خود را مانند پودر، سفید کننده و یا نرم کننده، قبل از فشردن دکمه استارت اضافه کنید تا ماشین لباسشویی در زمان های مناسب آن ها را به درون سبد شستشو اضافه کند. با استفاده از توزیع کننده شوینده مطمئن می شوید که مواد شوینده کاملا با آب مخلوط می شود. به علاوه، توزیع کننده های اتوماتیک، از لکه دار شدن نقطه ای لباس ها به علت غلظت نا مناسب شوینده جلوگیری می کنند.

ماشین لباسشویی های خانگی دو دسته هستند: ماشین لباسشویی های سطلی و ماشین لباسشویی های اتوماتیک. قطعات هر دو که در این مقاله توضیح داده می شوند، یکسان هستند؛ اما دارای تفاوت های مهمی هستند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

ماشین لباسشویی های صنعتی که در هتل ها، بیمارستان ها و غیره استفاده می شوند، امکاناتی شبیه ماشین لباسشویی های خانگی در مقیاسی بسیار بزرگتر دارند.

 • تعمیر و نگهداری منظم ماشین لباسشویی را جدی بگیرید

هر چند که ماشین لباسشویی های مدرن می توانند چند دهه کار کنند، اما برخی قسمت های آن ها به تعمیر و نگهداری منظم احتیاج دارد. ممکن است تسمه ها و شیلنگ ها تا زمانی که خراب شوند نادیده گرفته شوند و یا فیلترهای آب سخت آن قدر کار کنند تا املاح آب باعث انسداد آن ها شود. اگر نمی خواهید خودتان این قطعات را چک کنید، سالی یک بار از یک تعمیرکار بخواهید این کار را برایتان انجام دهد. همچنین دقت کنید که اگر ماشین لباسشویی در جایی مانند گاراژ یا هر جای دیگری که دمای پایینی دارد، قرار دارد، در فصل سرما شیلنگ ها را از شیر آب جدا کرده و آب موجود در ان ها را تخلیه کنید تا یخ نزند.

تعمیر و نگهداری منظم ماشین لباسشویی را جدی بگیرید

 • ماشین لباسشویی های سطلی و اتوماتیک

 هر چند که مشخصات مکانیکی ماشین لباسشویی ها که در بالا گفته شد تقریبا برای تمام ماشین لباسشویی ها یکسان است، اما مکانیزم کار همه ماشین لباسشویی ها یکسان نیست. به طور کلی دو دسته کلی برای ماشین لباسشویی ها وجود دارد: 1) ماشین لباسشویی های سطلی با درپوش و سبد شستشوی عمودی 2) ماشین لباسشویی های اتوماتیک با سبد شستشوی افقی. هر کدام از این دو نوع ماشین لباسشویی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

ماشین لباسشویی های سطلی و اتوماتیک

ماشین لباسشویی های سطلی از یک همزن برای به حرکت در آوردن لباس ها استفاده می کنند. همزن یک وسیله عمودی ست که در وسط سبد قرار دارد و دارای برآمدگی هایی ست که توسط آن ها به حرکت کردن لباس ها کمک می کند. همزن جهت حرکت را در راستای محور عمودی تغییر می دهد. این نوع حرکت، ایجاد اصطکاکی می کند که ماشین لباسشویی های سطلی با استفاده از آن لباس ها را تمیز می کنند. در برخی مدل ها در بالا همزن توزیع کننده نرم کننده لباس هم قرار دارد.

ماشین لباسشویی های اتوماتیک از پدال برای ایجاد مسیری کوتاه از اطراف داخل سبد به سمت مرکز آن، استفاده می کنند. پدال ها کمک می کنند که لباس ها در داخل سبد حرکت کنند و وقتی سبد می چرخد، آب را هم می زنند. مانند عملی که همزن در ماشین لباسشویی های سطلی انجام می دهد، پدال نیز در ماشین لباسشویی اتوماتیک با ایجاد اصطکاک، به تمیز کردن لباس ها و تنظیم زمان مناسب شستشو در لباسشویی کمک می کند.

ماشین لباسشویی اتوماتیک بازده بالا به علت تاثیر کمتری که بر محیط زیست می گذارند، هر روزه بر محبوبیتشان افزوده می شود. این مسئله به این خاطر است که ماشین لباسشویی های بازده بالا برای شستن لباس ها از آب و مواد شوینده کمتری استفاده می کنند. یکی از معایب ماشین لباسشویی های اتوماتیک این است که در زمان شروع سیکل شستشو، در را قفل کرده و تا پایان کار اجازه باز شدن آن را نمی دهند. در حالی که درپوش ماشین لباسشویی ها سطلی هر زمان که بخواهید لباس ها را چک کنید و یا چیزی اضافه کنید، باز می شود.

سازمان حفاظت از محیط زیست و دپارتمان انرژی امریکا بر روی تولید کننده های لوازم خانگی فشار گذاشته اند تا وسایلی پر بازده از نظر مصرف انرژی تولید کنند. این بازده از برچسب انرژی آن وسایل مشخص می شود که باید حداقل استاندارد مورد نیاز را داشته باشد. بیشتر ماشین لباسشویی های بازده بالا، اتوماتیک هستند. تولید کننده ها استفاده از شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی های بازده بالا را توصیه کرده اند؛ زیرا کف را به اندازه مورد نیاز تولید می کنند.

 • سیکل های شستشو

یک ماشین لباسشویی معمولا دارای چند برنامه است که بسته به نیازتان یکی از آن ها را انتخاب می کنید. می توانید توضیحات مربوط به این برنامه ها و یا سیکل های شستشو را در دفترچه راهنمای دستگاه خود بخوانید. هر برنامه تشکیل شده است از یک سری مراحل پشت سر هم که در زمان، سرعت و دما با هم متفاوت می باشند. در این مقاله منظور ما از سیکل هر مرحله از شستشو است و برنامه به معنی ترکیب این مراحل می باشد.

انواع سیکل های موجود در ماشین لباسشویی ها عبارتند از:

 • شستشو: پر شدن ماشین لباسشویی با مقدار معینی آب، توزیع شوینده به داخل ماشین لباسشویی، هم زدن بار موجود در دستگاه در مدت زمانی معین و تخلیه آب.
 • تمیز کردن: پر شدن دستگاه با مقدار معینی آب، هم زدن بار موجود در دستگاه در مدت زمانی معین و تخلیه آب
 • آبکشی: چرخش سریع سبد شستشو در مدت زمانی معین همراه با تخلیه آب  و جدا کردن قسمت اعظم آب با استفاده از نیروی جانب مرکز.

این سیکل ها بخش هایی از برنامه های مشترک زیر را تشکیل می دهند، که در اینجا به تفاوت های آن ها اشاره شده است:

 • پنبه، کتان یا معمولی – سرعت بالای آبکشی و مدت زمان متوسط برای سیکل ها
 • فشار دائمی، تصادفی – سرعت آبکشی پایین یا متوسط
 • رنگ ها – شستشوی سرد و دمای تمیز کردن
 • سریع یا شستشوی پر سرعت – آب داغ و زمان کمتر سیکل شستشو
 • الیاف ظریف، شستشو با دست، پشم – شستشو و تمیز کردن با آب سرد به اضافه آبکشی با سرعت پایین و یا حذف مرحله آبکشی
 • خیساندن قبل از شستشو – توقف باری زمانی معین در حین سیکل شستشو و در هنگام پر شدن دستگاه از آب و شروع همزنی
 • بار سنگین – سیکل آبکشی با سرعت پایین تر
 • ضدعفونی کردن – داغ ترین آب ممکن در سیکل شستشو

بسته به ماشین لباسشویی شما، ممکن است بتوانید جزئیاتی از تنظیمات برنامه ها را کنترل کنید مانند  تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی و دما. بسیاری از ماشین لباسشویی های پیشرفته از سنسور برای تنظیم خودکار سطح آب، مدت زمان سیکل و سرعت آبکشی بر اساس اندازه بار دستگاه استفاده می کنند. برای فهمیدن اینکه برنامه های دستگاه شما چه گزینه هایی دارد، به دفترچه راهنمای آن رجوع کنید.

جنگ با میکروب ها در ماشین لباسشویی!

گاهی اوقات ممکن است لباس شما در ماشین لباسشویی کاملا تمیز نشود. ممکن است لکه هایی بر روی آن باقی مانده باشد و یا سیکل تمیز کردن ضعیف بوده و لکه هایی از شوینده بر روی لباس باقی گذاشته باشد. یکی از بزرگترین نگرانی ها در شستشوی لباس با ماشین لباسشویی، از بین بردن میکروب هاست. شستشو با آب داغ ممکن است برای کشتن میکروب ها کافی نباشد. برای اطمینان از کشته شدن اکثر میکروب ها، می توانید یکی از روش های زیر را به کار ببرید: 1) استفاده از آب ژاوال با حداقل 4/5 درصد سدیم هیپوکلریت به اضافه ماده ضد عفونی کننده CO-OP به اضافه یک ضد عفونی کننده فنولیک 2) استفاده از ضد عفونی کننده روغن کاج غلیظ که حاوی حداقل 80% روغن کاج است.

گروه 1 – ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با گردش دورانی سریع

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک با موتور القایی

 • فیوز مصرفی : 10 آمپر
 • دکمه ضد چروک
 • دکمه حذف خشک کن
 • دور خشک کن : 500 دور در دقیقه
 • 13 برنامه شستشو برای مدل تک شیر
 • فیلتر پمپ با قابلیت تمیز شوندگی خودکار
 • مکانیزم حفاظت موتور در برابر اضافه بار
 • تنظیم خودکار حجم آب ورودی متناسب با وزن و نوع لباسها
 • 12 برنامه شستشو برای مدل دو شیر با درجه حرارت های مختلف

ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با گردش دورانی سریع

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو

 • قدرت موتور : 300 وات
 • قدرت المنت : 1900 وات
 • سرعت خشک کن : 1000 دور دقیقه
 • سرعت شستشو : 50 دور در دقیقه

در نظر داشته باشید مجموعه آی پی امداد انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک را در محل با ضمانتنامه تعمیر مینماید .

گروه 2 – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک در از جلو با خشک کن ترکیبی 100%

این گروه شامل ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک در از جلو با محور افقی می شود و دارای تسمه و پولی می باشند و همچنین دارای خشک کن 100% و گردش دورانی سریع نیز می باشند .

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک در از جلو با خشک کن ترکیبی 100%

این ماشین دارای ترکیبی از ماشین لباسشویی اتوماتیک و ماشین خشک کن در یک مجموعه می باشند.

ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو خشک کن دار ترکیبی را میتوان به دو دسته تقسیم کرد :

الف – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک خشک کن دار با تهویه

این لباسشویی ها پس از تخلیه و دور تند نهایی ، با داشتن مجموعه فن و هیتر اضافی به وسیله تایمر مجزا شروع به تولید هوای گرم میکنند و با عبور از بین لباسها در داخل آبکش ، از طریق لوله تخلیه هوا که معمولا در پشت ماشین قرار میگیرد به خارج ماشین رانده میشود .

این نوع ماشین احتیاج به لوله تخلیه هوا دارد ، اما میتواند از طریق یک پنجره باز یا سیستم هواکش دیواری ، بدون لوله تخلیه نیز استفاده شود ، ولی باید توجه کنید که هوای گرم و مرطوب تخلیه شده از ماشین به شکل بخار آب روی سطح سرد اتاق مینشیند .

لذا توصیه میشود برای جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی ، مسیر تخلیه بخار خروجی ماشین را از طریق دودکش مناسب به بیرون از منزل هدایت کنید .

ب – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک خشک کن دار با کندانسور

در این ماشینها نیز پس از پایان دور تند و آبگیری از لباسها ، آبکش به صورت چپ و راست حرکت کرده و لباسها در مجاورت هوای گرم به طور 100% خشک میشوند ، البته با این تفاوت که هوای گرم و مرطوب حاصله ، از ماشین خارج نمی شود ، بلکه به سمت واحد کندانسور هدایت میشود .

این ماشین نسبت به ماشینهای دارای تهویه اقتصادی تر میباشد و همچنین دارای یک شیر آب سرد اضافی و یک واحد کندانسور نیاز دارند.

گروه 3 – ماشین لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو با موتور اونیورسال

 • فیوز مصرفی : 10 آمپر
 • دکمه ضد چروک
 • دکمه آبکشی اضافی
 • دکمه اتوکشی آسان
 • دکمه تشدید شستشو
 • دکمه شستشوی سریع
 • صفحه نمایشگر زمان و برنامه
 • مکانیزم حفاظت موتور در برابر اضافه بار
 • فیلتر پلمپ با قابلیت تنظیم شوندگی خودکار
 • دستگیره انتخاب دور خشک کن از 0 تا 700 دور در دقیقه
 • سیستم عیب یابی ماشین لباسشویی به صورت خودکار و نمایش ایرادها در صفحه نمایشگر
 • تنظیم خودکار حجم آب ورودی متناسب با وزن و نوع لباسها
 • 15 برنامه شستشو با درجه حرارتهای مختلف برای پارچه های گوناگون

ماشین لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، محور افقی با تسمه و پولی

 • ظرفیت : 5 کیلوگرم لباس خشک
 • برق ورودی : 220 ولت و 50 هرتز
 • قدرت گرمکن : 1900 وات
 • نمایشگر : دیجیتالی
 • در با فشار دکمه باز میشود

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو 7 کیلویی

 • سرعت آبگیری از لباس : 1200 دور در دقیقه
 • برنامه ریزی تاخیر در شستشو : تا 24 ساعت
 • مجهز به نشانگر زمان باقی مانده و مرحله شستشو
 • تشخیص هوشمند وزن لباس
 • شستشوی سریع در 30 دقیقه
 • مجهز به سیستم ضد چروک
 • 20 برنامه شستشو

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو 5 کیلویی

 • سرعت آبگیری از لباس : 1000 دور در دقیقه
 • برنامه ریزی تاخیر در شستشو : تا 23 ساعت
 • قابل تنظیم برای شستشوی 2 تا 5 کیلوگرم لباس خشک
 • مجهز به نشانگر زمان باقی مانده برنامه
 • 15 امکان شستشوی سریع
 • مجهز به سیستم استفاده آسان از قفل کودک لباسشویی
 •  برنامه شستشو

گروه 4 – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع و خشک کن 100%

این گروه شامل ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتال در از جلو با محور افقی میشود و دارای تسمه و پولی می باشند و همچنین دارای خشک کن 100% و گردش دورانی سریع نیز می باشند .

این ماشینها نیز دارای ترکیبی از ماشن لباسشویی اتوماتیک و ماشین خشک کن در یک مجموعه میباشند .

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع و خشک کن 100%

گروه 5 – ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با گردش دورانی سریع

این گروه شامل ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با محور افقی میشود که بدون تسمه و پولی میباشند و همچنین گردش دورانی سریع نیز میباشند .

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با گردش دورانی سریع

 • موتور پیشرفته DC بدون زغال
 • دارای گرمکن داخلی
 • دارای سیستم قفل کودک
 • دارای سیستم کنترل سرعت
 • تشخیص خودکار مقدار لباسها
 • دارای سیستم انتقال نیروی مستقیم

ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با گردش دورانی سریع

گروه 6 – ماشینهای لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو با گردش دورانی سریع و خشک کن 100%

این گروه شامل ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با محور افقی میشود و بدون تسمه و پولی میباشند و همچنین دارای خشک کن 100% و گردش دورانی سریع نیز می باشند .

مشخصات فنی ماشینهای لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو با گردش دورانی سریع و خشک کن 100%

 • دارای سیستم 100% خشک کن توسط هیتر
 • دارای سیستم شستشوی هوشمند
 • دارای سیستم قفل کودک
 • دور موتور در دقیقه : 400 / 600 / 800 / 1000 / 1200 / 1400

ماشینهای لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو با گردش دورانی سریع و خشک کن 100%

گروه 7 – ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از بالا ، با گردش دورانی سریع و حرکت پروانه نیم دور با گیربکس

این گروه شامل ماشینهای لباسشویی اتوماتیک در از بالا ، با محور عمودی میشود و دارای تسمه و پولی و گیربکس میباشند و همچنین دارای گردش دورانی سریع نیز میباشند .

ماشین لباسشویی اتوماتیک در از بالا با پروانه بلند و حرکت نیم دور با گیربکس ، موتور آنها با پمپ کوپل کار میکند و گیربکس آن طوری طراحی شده که پروانه شستشو را نیم دور به راست و نیم دور به چپ میچرخاند و نیز در هنگام آبگیری از لباسها ، موتور در جهت راستگرد و با سرعت بالا چرخیده و پمپ را با خود به حرکت در آورده و آب توسط پمپ تخلیه میشود ، ضمنا موتور آن از نوع القایی است .

ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از بالا ، با گردش دورانی سریع و حرکت پروانه نیم دور با گیربکس

گروه 8 – ماشین لباسشویی اتوماتیک در از بالا دارای تسمه و پولی و گیربکس و پروانه کوتاه

در این نوع ماشین ها ، پروانه کوتاه چندین ثانیه به چپ و چندین ثانیه به راست میگردد .

مشخصات فنی

 • سیستم شستشو و همزن بسیار پیشرفته
 • سیستم پر کردن آب به شیوه آبشاری
 • دارای 6 مرحله شستشو
 • قابلیت سیستم کامل از جلو
 • دارای 4 درجه حرارت مختلف برای شستشو و آبکشی
 • دارای موتور 3/4 اسب بخار

نیز نوع دیگری از این ماشن لباسشویی ، به همراه خشک کن میباشد .

ماشین لباسشویی اتوماتیک در از بالا دارای تسمه و پولی و گیربکس و پروانه کوتاه

ویژگی های قسمت لباسشویی :

 • ظرفیت 10 کیلوگرم ، دارای 10 مرحله اتوماتیک و 6 مرحله شستشو
 • دارای 4 درجه حرارت مختلف برای شستشو و آبکشی
 • دارای 3 سرعت مختلف برای هم زدن و چرخش به همراه قفل ایمنی
 • سیستم پر کردن آب به شیوه آبشاری و قابلیت سرویس کامل از جلو
 • دارای سیستم همزن بسیار پیشرفته و فیلتر پرزگیر بدون نیاز به تمیز کردن
 • دارای مخزنهای لباسشویی درونی و بیرونی از جنس پلی پرولین

ویژگی های قسمت خشک کن :

 • دارای 4 مرحله زمانبندی شده ، 4 مرحله اتوماتیک و 4 حالت برای انتخاب درجه حرارت
 • صفحه پرزگیر که به سادگی تمیز میشود و قابلیت باز کردن در از هردو جهت
 • دارای سیستم توقف در صورت بار بیش از ظرفیت و قابلیت سرویس از جلو

گروه 9 – ماشین لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از بالا با گردش دورانی سریع و دارای تسمه و پولی و شفت

در این نوع ماشین های اتوماتیک دیجیتالی ، به جای سیستم گیربکس از شفت و کلاچ استفاده میشود و دارای موتور القایی با خازن راه انداز می باشند .

ماشین لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از بالا با گردش دورانی سریع و دارای تسمه و پولی و شفت

گروه 10 – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از بالا با موتور DC و بدون تسمه و پولی و خشک کن 100%

در این نوع ماشینها ، بین موتور و دیگ ارتباط مستقیم وجود داشته و نیروی موتور به طور مستقیم به دیگ منتقل میشود . این کار باعث میشود از یک طرف کار آیی ماشین بالا رود و با جایگزینی روش گریز از مرکز به جای روش های سایشی ، کیفیت شستشو چند برابر گردد و از طرف دیگر به خاطر استفاده نشدن از قطعاتی مانند تسمه ، پولی و کلاچ بدون بالا رفتن مصرف انرژی ، قدرت ماشین چند برابر میشود . همچنین با فشار یک دکمه ، در مصرف آب و انرژی صرفه جویی شده و تمیزی لباسها نیز تضمین میگردد .

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از بالا با موتور DC و بدون تسمه و پولی و خشک کن 100%

مشخصات فنی :

 • نوع سیستم : سیستم سه مرحله ای با شستشوی ضربه زن
 • دور موتور : 700 دور در دقیقه
 • مخزن داخلی : پلاستیک مقاوم
 • انتقال نیرو : موتور مستقیم
 • ظرفیت : 5/5 کیلوگرم
 • نمایشگر : دیجیتال

پایان مقاله انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات ( امیدوارم مفید واقع شود ).

3.8/5 - (5 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

28 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • مهدی سعدی 19 شهریور 1399

  سلام ماشین لباسشویی دست دوم مارک ال جی مدل wd14361tdمیخوام بخرم راهنمایی کنید مدلش چند ساله اش خوبه یانه ..ممنون میشم

  پاسخ دادن
 • علی 28 تیر 1399

  سلام ماشین لباسشویی ما آب رو داخل خودش می‌کشد و بعدش به جای چرخاندن آب را به بیرون انتقال میدهد خواهش میکنم کمکم کنید

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 29 تیر 1399

   سلام، هیدروستات لباسشویی شما مشکل دارد

   پاسخ دادن
 • فاطمه عباسی 05 دی 1398

  سلام خسته نباشید لباسشویی ما موقع شروع مقدار خیلی زیادی از ابی که داخلش پر میشه رو می ریزه بیرون دقیقا سمت راستش، مشکل از کجاست ؟

  پاسخ دادن
  • آی.پی امداد 06 دی 1398

   سلام دوست عزیز ، از درب یا سمت راست بالا آبریزی دارید ؟

   پاسخ دادن
 • محمدرضا لشگری 15 آذر 1398

  سلام مدل لباسشوی ما376seزمان شستشو طولانی شده چهارساعت علت آن چیست

  پاسخ دادن
 • محمد لشگری 15 آذر 1398

  سلام مدل لباسشوی ما376seزمان شستشو طولانی شده چهارساعت علت آن چیست

  پاسخ دادن
  • مدیر 16 آذر 1398

   سلام دوست عزیز ، دستگاه نمیتواند اب را گرم کند شستشو را ادامه میدهد

   پاسخ دادن
 • ساعدی 18 آبان 1398

  سلام من لباسشویی اتوماتیک HWM-610حایر خریدم... سه میلیون و نهصد. آیا قیمتش مناسب. وآیا کارآیی آن خوب است.. آیا نیم دور است

  پاسخ دادن
 • علی صالحی 11 آبان 1398

  ماشین لباسشویی من پاکشوماماشین لباسشویی پاکشوما مدل wfu-681wtهست خشک کن کتر نمیکنه بعد از اینکه شستشو تمام میشه پمپ تخلیه روشن میشه همه اب خالی میکنه ولی با اینکه اب و خالی میکنه یه سره کار میکنه و رو خشک کن نمیره و باید لباسشویی خاموش کنم بعد لباسا همینطوری خیس هست لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
 • خ تلخابی 27 فروردین 1398

  سلام لباسشویی درب جلوکه خشک کن ندارن متأسفانه دفترچه راهنمانداره نحوه راه اندازی وعملکرددکمه هاش نمیدونم.راهنمایی کنین ممنون میشم

  پاسخ دادن
 • ابوالفضل صالح ابادی 14 فروردین 1398

  سلام من یک ماشین لباسشویی ال جی ۸ کیلو دارم وقت شستشو اصلا کف نمیکنه طبیعی هستش چون یک ۱۲ دیگه داریم اون زیاد کف مینه

  پاسخ دادن
  • مدیر 18 فروردین 1398

   سلام ، کف کردن بسته به میزان پودری است که شما داخل جاپودری میریزید و همچنین باید ببینید به اندازه کافی آب وارد لباسشویی ال جی شما میشود ، همچنین برای تعمیر لباسشویی الجی در تهران میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   پاسخ دادن
 • حسن نوروزی 30 دی 1397

  سلام هزینه قطعه و تعویض گیربکس لباسشویی توشیبا در از بالا تمام اتوماتیک چنده

  پاسخ دادن
 • معصومه دریس 18 دی 1397

  سلام من ماشین لباسشویی ناسیونال دارم که میکروسویچ ان شکسته چکار کنم ایا شما دارید ممنون

  پاسخ دادن
 • معصومه دریس 18 دی 1397

  سلام من ماشین لباسشویی مدل VR1000 ناسیونال ژاپنی دارم که اشکال از میکرو سویچ است که متاسفانه شکسته ایا شما میکرو سویچ دارید ممنون

  پاسخ دادن
 • م.مشهدی 11 آبان 1397

  سلام لطفا توضیحی درمورد کار با مدل prlncess 1005 بدهید من باهاش مشکل دارم واصلا باتکنیکش اشنانیستم

  پاسخ دادن
 • فرشيد 13 مهر 1397

  سلام من لباس شويي مدل ٨٢٠٠ دارم،درش شكسته،ميشه تعويض كرد؟

  پاسخ دادن
  • مدیر 14 مهر 1397

   سلام ، بله میشود تعویض کرد .

   پاسخ دادن
 • یعقوب فهمی 20 شهریور 1397

  با سلام مجدد منظورم اینه که میخوام موتور رو مستقیم به برق وصل کنم و سیمها رو میخوا بدونم کدوم برق کدوم راست گرد و ......تا اشتباهی نزنم. با تشکر فهمی

  پاسخ دادن
  • مدیر 20 شهریور 1397

   عزیز جان شما نیاز به تعمیرکار لباسشویی داربد .

   پاسخ دادن
 • یعقوب فهمی 19 شهریور 1397

  با سلام اگر برایتان امکان دارد نقشه موتور لباسشویی ابسال مدل 536_ AD را میخواستم و اینکه نحوه اتصال سیمها . با تشکر فهمی

  پاسخ دادن
 • Elnaz 27 تیر 1397

  من ماشين لباسشوييم خوب خشك نميكنه ميشه بكين مشكل چيه Trocken به معني خشك كردن اصلا نوشته نيست روش المانيه جنسش

  پاسخ دادن
  • مدیر 27 تیر 1397

   سلام ، پمپ تخلیه لباسشویی خود را چک نمایید .

   پاسخ دادن
 • مریم سلطانی 16 فروردین 1397

  سلام ماشین لباسشویی اتوماتیک ویرپول دارم ۱۵ساله خریدم روی دو درجه ۷و۹ توقف میکنه وباید دستی رد کنم...هزینه تعمیر تایمر چقدره

  پاسخ دادن
  • مدیر 18 فروردین 1397

   سلام تایمر لباسشویی ویرپول شما مشکل دارد ، یه صفحه هزینه تعمیر لباسشویی مراجعه نمایید .

   پاسخ دادن
 • سرویس ماشین لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی,تایمر ماشین لباسشویی,تعویض تایمر ماشین لباسشویی,شیر الکتریکی ماشین لباسشویی 17 اردیبهشت 1396

  […] انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات […]

  پاسخ دادن
اینستاگرام آی پی امداد