ارور ماشین ظرفشویی گرنیه

تاریخ انتشار: 7 ماه پیش دسته بندی: ارور گرنیهنمایندگی گرنیه 0 دیدگاه
ارور ماشین ظرفشویی گرنیه

ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی گرنیه به همراه عیب یابی

حتماً تا کنون شاهد علائم، حروف و یا اعدادی بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی گرنیه خود بوده اید و این موضوع ذهنتان را درگیر کرده اما از چرایی و چگونگی بروز آن بی خبرید حال آنکه کنجکاوید تا از آن سر در بیاورید. در واقع این علائم، ارورهایی ست که ماشین ظرفشویی شما در مواقع مشخص و یا نامشخص به شما اعلام می کند تا از بروز اتفاقات ناخوشایند بعدی جلوگیری کنید پس اگر شما هم ارور ماشین ظرفشویی گرنیه خود را تا بحال جدی نگرفته اید باید بگوییم که این خطاها به عنوان نوعی هشدار تلقی می شود و ناشی از بروز عملی ست که نباید رخ دهد و یا تکرار شود.

کد خطا و ارور ماشین ظرفشویی گرنیه

اگر کنجکاوید و برایتان مهم است که با ارورهای احتمالی پیش رویتان در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه آشنا شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. بدون شک در هنگام کار با ماشین ظرفشویی گرنیه با ارورهای مختلفی مواجه می شوید. طراحی این دستگاه به گونه ای ست که ارورها را بصورت نمایش مخفف حرف E1 تا E7 نشان می دهد که در ادامه مقاله با دلایل نمایش و راه حل رفع این خطاها آشنا می شوید. اگر ماشین ظرفشویی گرنیه شما کد خطایی نشان می دهد که متوجه معنی و مفهوم آن نمی شوید با امداد آی.پی، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی گرنیه، تماس بگیرید.

ارور E1 ماشین ظرفشویی گرنیه

علت ارور E1 در ماشین ظرفشویی گرنیه: زمانی که ماشین ظرفشویی آب پر نمی‌کند، با این خطا مواجه می شوید. در چنین حالتی اگر ظرف مدت چهار دقیقه پر شدن محفظه دستگاه توسط سنسور یا میکروسوییچ تشخیص داده نشود، علامت چشمک زدن به مدت 30 ثانیه فعال خواهد شد و پس از تخلیه پمپ تخلیه، برنامه متوقف خواهد شد.

رفع عیب کد خطای E1 ماشین ظرفشویی گرنیه: برای رفع این خطا بررسی قسمت آب ورودی، سنسور سطح آب یا فشار و دسته سیم های سنسور، دسته سیم های شیر برقی پیشنهاد می شود.

ارور E2 ماشین ظرفشویی گرنیه

علت ارور E2 در ماشین ظرفشویی گرنیه: بر خلاف خطای E1 که به دلیل پر نشدن آب در محفظه ظرفشویی بود، زمانی که ماشین ظرفشویی، آب را تخلیه نمی‌کند، با ارور E2 مواجه خواهید شد. در صورتیکه دستگاه ماشین ظرفشویی ظرف مدت 4 دقیقه، تخلیه نشدن آب را تشخیص ندهد، برنامه متوقف می‌شود.

رفع عیب کد خطای E2 ماشین ظرفشویی گرنیه: در این هنگام جهت رفع این ارور می بایست پمپ تخلیه، دسته سیم های آن و بخش تخیله آب را بررسی کنید تا این ایراد رفع گردد.

ارور E3 ماشین ظرفشویی گرنیه

علت ارور E3 در ماشین ظرفشویی گرنیه: در صورتیکه ماشین ظرفشویی گرنیه شما ظرف مدت 60 دقیقه، بخش گرمایی را تشخیص ندهد، برنامه متوقف می شود و ارور E3 بر روی صفحه نمایش نقش خواهد بست.

رفع عیب کد خطای E3 ماشین ظرفشویی گرنیه: برای بررسی دلیل و رفع این ارور لازم است دسته ‌سیم ‌های هیتر، ترموستات، المنت حرارتی را بصورت جدی مورد بررسی قرار دهید.

ارور E4 ماشین ظرفشویی گرنیه

علت ارور E4 در ماشین ظرفشویی گرنیه: چنانچه در هنگام کار با ماشین ظرفشویی مدار حفاظت آکوا استاپ فعال شود، ارور E4 را بر روی صفحه نمایش دستگاه مشاهده خواهید کرد. چنانچه ظرف مدت بیش از دو دقیقه میکروسویچی در سیستمِ تشخیصِ نشتیِ آکوا استاپ روشن شود، پس از آنکه ماشین ظرفشویی آب ورودی را قطع و تخلیه آب را انجام داد، برنامه متوقف خواهد شد.

رفع عیب کد خطای E4 ماشین ظرفشویی گرنیه: برای رفع ارور E4 لازم است ضمن بررسی نشتی آب، شناور ماشین ظرفشویی و شیلنگ آکوا استاپ را مورد بررسی قرار دهید.

ارور E5 ماشین ظرفشویی گرنیه

علت ارور E5 در ماشین ظرفشویی گرنیه: تا کنون این ارور مورد استفاده قرار نگرفته است.

رفع عیب کد خطای E5 ماشین ظرفشویی گرنیه: این ارور مورد استفاده قرار نگرفته است.

ارور E6 ماشین ظرفشویی گرنیه

علت ارور E6 در ماشین ظرفشویی گرنیه: اتصال کوتاه در مدار سنسور دما علت ارور E5 در ماشین ظرفشویی گرنیه می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.

راه حل ارور E6 ماشین ظرفشویی گرنیه: با توجه به اتصال کوتاه در مدار سنسور دما، لازم است سنسور دما و دسته‌ سیم‌های سنسور گرمایشی آن را بصورت همزمان مورد بررسی قرار دهید.

ارور E7 ماشین ظرفشویی گرنیه

علت ارور E7 در ماشین ظرفشویی گرنیه: چنانچه مدار موجود در سنسور دما باز باشد خطای E7 نمایش داده می شود.

رفع عیب کد خطای E7 ماشین ظرفشویی گرنیه: برای رفع این ایراد لازم است که سنسور و دسته‌سیم‌های سنسور حرارتی را مورد بررسی قرار دهید.

نتیجه گیری از ارور ماشین ظرفشویی گرنیه

در هر حال گاهی تشخیص و رفع عیب ارورهای ماشین ظرفشویی گرنیه از عهده مشتریان خارج است چرا که برخی موارد، فنی و تخصصی ست و نیاز به تبحر و تجربه متخصصین این بخش دارد. بدانید که در این مواقع تنها نیستید و آی. پی امداد در کنار شما خواهد بود. در صورت مواجهه با هر گونه مشکل و یا دریافت مشاوره تلفنی و یا حضوری در این خصوص با آی. پی امداد که تنها نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی گرنیه است تماس بگیرد و از خدمات آن بهره ببرید. این نمایندگی با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت در بخش تعمیرات لوازم خانگی و داشتن تیمی حرفه ای و کارآمد آماده خدمت رسانی از راه دور(تلفنی یا مجازی) و یا بصورت حضوری از طریق اعزام متخصصین خبره می باشد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
پیشگیری از ویروس کرونا