logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

آشنایی با ماکروفر های صنعتی

آشنایی با ماکروفر های صنعتی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله آشنایی با ماکروفر های صنعتی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ورود مایکروفرها و مایکروویوها به صنعت طبخ غذا تحولی بزرگ درمصرف بهینه انرژی و زمان محسوب می شود. آشنایی با ماکروفر های صنعتی و مقایسه آن ها با انواع خانگی موضوع این مقاله می باشد.

در کشمکش زندگی ماشینی و پر اشتغال امروزی، سریع تر انجام شدن کارها جایگاه و ارزش ویژه‌ای دارد. همین دلیل باعث شده که سرعت تمامی کارهای روزمره، مانند پختن غذاها در زمینه خانگی و صنعتی مورد توجه قرار گیرد. فناوری پخت و پز پرسرعت (high speed oven ) ترکیبی است از امواج ماکروفر، کانوکشن و اشعه مادون قرمز که بخش تولید صنایع غذایی  را متحول نموده است؛ در ادامه با ما در شرکت تعمیرات لوازم خانگی همراه باشید.

نحوه عملکرد ماکروفرها و ماکروویو ها

از  امواج الکترو مغناطیس برای پخت غذا استفاده می‌شود. این امواج توسط ابزاری به نام مگنترون تولید می شود. این امواج روی مواد غذایی متمرکز می شوند. با استفاده از فناوری موجود دراین دستگاه، مولکول های آب درون غذا که دارای قطب مثبت و منفی هستند. با حرکت امواج شروع به نوسان می کنند و مرتبا” جهت قطب های آن ها عوض می شود. مولکول های غذا درحقیقت میلیون ها بار در ثانیه جنبش دارند و حین حرکت به سایر مولکول ها برخورد می کنند. دراثر اصطکاک حاصل، ماده غذایی به سرعت بالا می رود و عمل پخت مواد غذایی با سرعتی باورنکردنی اتفاق می افتد.

نحوه عملکرد ماکروفرها و ماکروویو ها

تفاوت ماکروفرها و ماکروویوها

ماکروویو دارای طیفی از امواج است متشکل از امواج الکترومغناطیس با طول موج کوتاه. امواج ماکروویو در فرآوری تولید انواع غذا به کار برده شده و دربرخورد با ماده غذایی ممکن است جذب، منعکس یا منتشر شوند.

مهمترین تفاوت ماکروفر و ماکروویو در نحوه پخت و پز و فرآوری ماده غذایی از حالت خام به پخته می باشد. بدین صورت که مایکروفر از دما و گرما برای پخت و پز استفاده می کند در حالی که مایکروویو علاوه بر دما و گرما از اشعه ویو  wave نیز استفاده می کند.

در مایکروویو مواد غذایی با ساطع کردن امواج و طول موج کوتاه در زمانی کم به مرحله پخت می رسد. اما مایکروفرها به دلیل وجود المنت های گرمایی غذا در مدت زمان نسبتا” بیشتری در مقایسه با مایکروویو به مرحله کامل طبخ رسیده وغذا به طور کامل گرم می شود.

آشنایی با ماکروفرهای صنعتی

یکی از مهمترین ابزارهای فرآوری و طبخ مواد غذایی ماکروفرهای صنعتی می باشند. که به سرعت جایگاه خود را در آشپزخانه های صنعتی به دست آورده اند. این ابزارهای پخت فوق سریع نیاز آشپزخانه های صنعتی، کافی شاپ ها، رستوران ها، کیترینگ ها و سایر مرتبط با صنعت تولید غذا را مرتفع نموده است. انواع صنعتی ماکروویو ها به گونه ای طراحی شده اند که دوام و طول عمر آن ها بسیار بالاتر از انواع خانگی آن می باشد.

ماکروفر صنعتی

تفاوت ماکروفرهای صنعتی و خانگی

در این بخش از آشنایی با ماکروفر های صنعتی قصد بررسی تفاوت این دستگاه ها را با نوع انگی داریم، ماکروفرهای خانگی برای 3 الی 5 بار استفاده درروزطراحی و ساخته می شوند. در حالیکه انواع صنعتی آن برای 50 تا 250 مرتبه استفاده در روز طراحی و ساخته شده است.

تفاوت ماکروفرهای صنعتی و خانگی

  • درانواع ماکروویوهای خانگی، لامپ اشعه آن درکنار محفظه داخلی دستگاه قرار دارد و پخش اشعه به کمک انعکاس و رفلکس در محفظه داخلی انجام می شود. به همین دلیل سطح کلی مواد غذایی به صورت یکسان درمعرض تابش اشعه قرار نمی گیرد. درنتیجه بعضی قسمت های مواد غذایی به خوبی گرم نمی شود. برای رفع این مشکل سینی های گردان در مایکروویوهای خانگی تعبیه شده است.
  • در مایکروفر صنعتی لامپ مگنترون در قسمت بالای محفظه داخلی تعبیه شده است و اشعه مایکروویو به صورت یکنواخت و یکسان از قسمت بالا به تمامی قسمت های مواد غذایی ساطع می گردد. به همین دلیل این نوع از مایکروویوها نیازی به  سینی گردان ندارند.
  • لامپ اشعه مگنترون در مدل های صنعتی قوی تر بوده و قدرت نفوذ اشعه ماکروویو در آن ها بیشتر از انواع خانگی آن می باشد، به همین دلیل پخت مواد غذایی در ماکروفر با سرعت بیشتری انجام می شود.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد