این سوال توسط سارا فشکی پرسیده شده است

داروی یخچالی در چه دمایی نگهداری میشود؟

سلام و تشکر از تیم محبوب آی‌پی امداد، سوالم اینکه، داروی یخچالی در چه دمایی نگهداری میشود؟ به خاطر نوسان دما در یخچال نگران خرابی داروها هستم و میخواستم مطمئن شم که این تغییر دما آسیبی به داروها وارد نمیکند.

2 پاسخ به این سوال داده شده
  • آی پی امداد 22 تیر 1401

    درود کاربر گرامی، اگر دستورعمل نگهداری داروی شما بین دمای 2 تا 8 درجه سانتی گراد میباشد، حتما باید در یخچال نگهداری شود و مواظب یاشید تا یخ نزند. به هیچ عنوان دارو را در فریزر نگهداری ننمایید. اگر در منطقه سکونت شما قطعی برق زیاد است، حتما از یک دماسنج در داخل یخچال استفاده نمایید تا دمای داخل یخچال کنترل شود. از دماسنج جیوه ای و یا دیجیتالی میتوانید استفاده نمایید. در زمان قطعی برق دما سنج را در فاصله یک ساعته چک نمایید و از باز گذاشتن درب یخچال خودداری نمایید و سریعا درب را ببندید. توجه: اگر تعداد دفعات (بیش از 3 بار) دمای داخل یخچال بالاتر از 8 درجه بود، حتما با کارخانه سازنده تماس حاصل نمایید. توجه: اگر قطعی برق در زمانی بود که خانه نبودید و یا در زمان خواب شما بود، میتوانید از یخ های خشک یا باکس های یخ در کنار دارو استفاده نمایید و یا دارو را در کیف های نگهدارنده مخصوص(به مانند کیف نگهدارنده انسولین) قرار دهید. توصیه مشود که یخچال های مخصوص دارو را از یخچال های نگهداری مواد خوراکی جدا نمایید. و در هنگام تحویل دارو از داروخانه از متصدی مربوطه بخواهید تا داروهای یخچالی را برای شما علامت گذاری کنند.

  • احسان 01 خرداد 1403

    من واکسن پنوموکوک شب از داروخانه خریدم تا زمانی به خانه رسیدم و یخچال گذاشتم یک ساعت طول کشید ایا مصرف آن مشکل دارد؟

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال پاسخ حتما به نکات زیر توجه نمایید:

  • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربرانی که تخصص دارند یا مصرف کننده این محصول می باشند، پاسخ داده می شود.
  • اگر جوابی که توسط تعمیرکار آی پی امداد داده شده است، برای شما قانع کننده نیست و یا هنوز مشکل دستگاه شما برطرف نشده است، سوال خود را با جزِئیات بیشتر مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
  • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ تعمیرکاران یا دیگر کاربران؛ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
پاسخ شما
پاسخ خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست