تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر در تهران توسط خدمات نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه مجاز مرکزی آی.پی امداد در شرق ، غرب ، شمال و جنوب تهران عیب یابی و رفع عیب میگردد ، همچنین برای رفاه حال شما عزیزان هزینه تعمیرات ، راهنمای فارسی استفاده ، علت ارور ، رفع کد خطا و آموزش تعمیر لباسشویی فریجیدر را شح داده ایم تا با دانش و آگاهی از خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی فریجیدر بهره مند شوید .

توجه : هر سوال و مشکلی که دارید میتوانید در دیدگاه ( قسمت پایین ) پرسش نمایید و همان لحظه شاهد پاسخ آنلاین خواهید بود .

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر

کارخانه فریجیدر در اصل تولید محصولات خود را با تولید ماشین لباسشویی آغاز کرد . این غول آمریکایی بعدا توانست در عرصه های تولید دیگر لوازم خانگی هم ورود پیدا کرده و موفقیت های زیادی کسب کند . ماشین لباسشویی به عنوان یکی از اجزا جدایی ناپذیر در خانه های امروزی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند . نبود و یا عیوب این وسیله بسیار نگران کننده است و این نگرانی به دلیل شرایط زندگی روزمره امروزی بسیار به جا و پذیرفته است .

انواع تعمیرات تخصصی کلیه محصولات فریجیدر را با تامین قطعات فابریک ( از انبار آی پی ) از ما بخواهید .

خدماتی که در نمایندگی تعمیرات فریجیدر در تهران انجام میگردد شامل :

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر ، سرویس ماشین لباسشویی فریجیدر ، رفع عیب ماشین لباسشویی فریجیدر ، خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی فریجیدر ، تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر

مراحل از تماس تا رفع عیب ماشین لباسشویی فریجیدر

1 : چنانچه احساس کردید مشکلی در ماشین لباسشویی فریجیدر شما به وجود آمده سریعا با نزدیک ترین شعبه تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر به خود تماس حاصل کرده و از مشاوره تلفنی اپراتور استفاده کنید تا رفع عیب شود .

2 : چنانچه با مشاوره تلفنی رفع عیب صورت نگرفت ، ظرف مدت کمتر از یکساعت تکنسین متخصص ( تعمیرکار ماشین لباسشویی فریجیدر ) در محل حاظر میشود و اقدام به رفع عیب مینماید .

3 : توجه داشته باشید تعمیرات تخصصی بردهای لوازم خانگی در مجموعه آی پی انجام میگردد و تمامی خدمات شامل 3 الی 12 ماه ضمانتنامه رسمی میباشد .

4 : چنانچه یخچال فریجیدر خود را تازه خریداری نموده اید و دارای کارت گارانتی میباشد با شماره مندرج شده در آن تماس حاصل نمایید در غیر این صورت با خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی فریجیدر کلیک کنید و ارتباط برقرار نمایید .

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر

هر ماشین لباسشویی با هر  برند ی دارای مجموعه ای از قطعات و جزئیات است که ترکیب این قطعا باعث به وجود آمدن یک ماشین فوق العاده برای شستن مناسب لباس ها شده است . هر یک از این قطعات دارای طول عمر مفیدی هستند که در صورت به پایان رسیدن ، عیوبی را برای این ماشین لباسشویی پدیدار می کنند. در شرایطی هم عدم شناخت کافی از نحوه استفاده صحیح و یا بروز اتفاقات طبیعی و غیر طبیعی دیگر باعث خرابی یک تا چند قسمت از ماشین لباسشویی می شود .

شما میتونید به صورت شفاف هزینه تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر (تعرفه تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر ) خودتون رو با کلیک کردن روی لینک زیر ببینید . البته موقع تماس تلفنی و صحبت با همکارای ما هم میتونید هزینه خدمات ماشین لباسشویی فریجیدر رو بپرسین !!! و اگر تمایل داشتین هماهنگی های لازم برای اعزام تکنسین به محل شمارو انجام بدیم .

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر

خوشبختانه ماشین لباسشویی فریجیدر یکی از انواع ماشین های پر طرفدار و مقاوم در برابر آسیب و خرابی است که به ندرت عیوب آن اشکار می شوند . این به دلیل حساسیت تولید کننده این محصول یعنی کارخانه فریجیدر می باشد . اما همین کیفیت و حساسیت تنها باعث محبوبیت این ماشین لباسشویی نشده است . ماشین های لباسشویی فریجیدر علی رغم کیفیت بالا و مقاومت در برابر آسیب و خرابی ظاهری بسیار شکیل دارند . در طراحی آنها هم بسیار دقت شده و ضمنا خدمات پس از فروش  لباسشویی فریجیدر در حد بالاتر از استاندارد های دنیا قرار دارد.

اما تربیت و آموزش متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر برای ارائه خدمات برتر به مشتریان این کارخانه از موارد بسیار حائز اهمیت این کارخانه می باشد . هر ساله متخصصین این شرکت بزرگ آموزش هایی را برای تعمیرکاران فریجیدر در دنیا برگزار می کنند و با جدیدترین و به روز ترین فناوری های این شرکت این تعمیرکاران را آشنا می کنند.

 • ماشین لباسشویی فریجیدر باید در مکان خود به طور صحیح تراز باشد ، برای تراز کردن از پیچهای زیر ماشین استفاده کنید.
 • در مکانی که در معرض مستقیم اشعه آفتاب یا بارندگی یا سرما هست ، ماشین لباسشویی فریجیدر خود را نصب نفرمایید .
 • لبایسشویی شما از سطح دیوار بیش از 5 سانتی متر باید فاصله داشته باشد .
 • در هنگام کار ولوم تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر را تغییر ندهید .
 • هنگام تغییر برنامه ابتدا ماشین لباسشویی فریجیدر خود را خاموش و سپس اقدام به تغییرات نمایید .
 • هنگامی که ماشین لباسشویی فریجیدر شما خاموش است ، فلکه شیر تغذیه آب را ببندید .
 • بعد از شستشو ، آب باقیمانده لاستیک دور در ماشین لباسشویی فریجیدر را تخلیه و سپس آن را توسط پارچه نرم خشک نمایید .
 • هر چند وقت یکبار مطمئن شوید که لوله تخلیه یا شیلنگ خروجی وصل بوده و مسیر خروج آب مسدود نباشد .
 • بعد از هر شستشو در ماشین را باز بگذارید تا هوا داخل ماشین گردش نموده و رطوبت آن از بین برود .
 • هر چند وقت یکبار بدون ریختن لباس در ماشین برنامه کامل شستشو را با استفاده از یک ماده حلال کلسیم انجام دهید تا رسوبات ماشین پاک شود .
 • محفظه جا پودری را هر چند وقت یکبار تمیز نمایید .
 • برای دو شستشوی متوالی حداقل یکساعت فاصله قرار دهید .
 • استفاده از لوله کشی با شیر مخلوط و تولید آب ولرم در ماشین لباسشویی ، برای کاهش مصرف برق بسیار مفید خواهد بود .

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر

نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر آی.پی امداد به عنوان معتبر ترین و به روز ترین نمایندگی فعال در غرب و شرق تهران با بهره مندی از مجرب ترین کارشناسان و تعمیرکاران فریجیدر در حوزه های مختلف از جمله ماشین لباسشویی و استفاده از خدمات آموزشی و حضور در دوره های تعریف و معرفی شده این شرکت برای به روز رسانی اطلاعات توانسته با قدرت زیاد در تهران خدمات این شرکت را به مشتریان ارائه نماید .

تعمیرکاران فریجیدر آی پی امداد با سوادترین و خوش اخلاق ترین پرسنل خدماتی و تعمیر کار در تهران هستند . در انتخاب این تعمیرکاران آزمون ها و حساسیت های زیادی انجام شده و این نفرات گلچینی از برترین متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی در تهران هستند.

چرا باید تعمیرکاران ماشین لباسشویی فریجیدر آی پی امداد را برای تعمیر لباسشویی انتخاب کنیم؟

همانگونه که در بالا ذکر شده پرسنل تعمیرکار فریجیدر آی.پی امداد از قابلیت های بالایی برخوردار هستند . انها نه تنها افراد تحصیل کرده در حوزه فعالیت خود هستند بلکه هر ساله در دوره های تعریف شده و مستقیم شرکت فریجیدر شرکت می کنند و اطلاعات انها همواره به روز می باشد .

از نقاط قوت نمایندگی تعمیر لوازم خانگی آی پی امداد استفاده از متخصصینی است که تنها با یک برند آشنایی نداشته و هر کدام در حوزه تخصصی خود یعنی مثلا لباسشویی توانسته اند تمامی دوره های مختلف این وسیله را در شرکت های دیگر نیز ببینند و به غیر از خدمات رسانی به فریجیدر قابلیت تعمیر و خدمات نگهداری برند های دیگر خارجی و داخلی را داشته باشند.

نمایندگی تعمیرات  ماشین لباسشویی فریجیدر به عنوان یک نماینده مستقل خدمات پس از فروش فریجیدر در تهران نیز عمل می کند و تمامی خواسته های مشتریان این شرکت را اعم از انتقادات و پیشنهادات این مشتریان را به مدیریت بازخودر می دهد.

انجام گارانتی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر به مدت 3 الی 12  ماه حسن ختامی است از خدماتی که متخصصین و تعمیرکاران ما برای شما انجام می دهند تا اطمینان و اعتماد شما را به این نمایندگی تا حد اعلی بهبود بدهند .

تعمیرکاران حرفه ای و متخصص لباسشویی فریجیدر نه تنها در غرب تهران و شرق تهران بلکه در همه نقاط دیگر تهران هم در کمترین زمان خود را به شما خواهند رساند و اجازه نخواهند داد تا مشکلات و ناراحتی های شما دوام آورده و به طول بیانجامند .

خدمات تعمیر لباسشویی فریجیدر در منزل و محل زندگی و یا کار شما به عنوان نشانی از احترام به حقوق مشتریان از طرف متخصصین ما می باشد . انجام هزینه های بردن و آوردن ماشین لباسشویی و خرابی های احتمالی نقل و انتقال مااشین لباسشویی و همچنین احتمال تاخیر در تعمیر و بازگرداندن ماشین لباسشویی دیگر از دغدغه ها و مشکلات شما نخواهند بود . ما در محل شما و در منزل شما تعمیرات را انجام می دهیم.

از حسن های نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر آی.پی امداد به عنوان نمایندگی مستقل این کارخانه در تهران استفاده از قطعات اورجینال و اصلی و توصیه شده خود شرکت فریجیدر می باشد. این خود نشان می دهد که این کارخانه نسبت به رضایت مشتریان خود حساس بوده و نمایندگی ای پی امداد با حساسیت بیشتر در تلاش است که نه تنها مشتریان همیشگی فریجیدر را راضی نگه دارد بلکه به عنوان یک نمایندگی توانا بتواند به عنوان عضوی مورد اعتماد در خانواده های ایرانی و تهرانی شناخته شود .

عیب یابی ماشین لباسشویی فریجیدر

تست عیب یابی ماشین لباسشویی فریجیدر

 • مدل های Better صفحه نمایش دیجیتال دارند.
 • مدل های Good صفحه نمایش دیجیتال ندارند.

آزمایش عیب یابی توسط دکمه برنامه انجام می شود. برای شروع آزمایش:

 • در مدل هایی صفحه نمایش غیر دیجیتالی دارند، دکمه برنامه را بچرخانید تا حالت تخلیه/آبکشی شروع شود.
 • برای مدل هایی که صفحه نمایش دیجیتالی دارند، دکمه برنامه را بچرخانید تا حالت touch up شروع شود.
 • نکته: اگر ماشین لباسشویی دکمه چرخان تایمر دارد که 360 درجه می چرخد، دکمه برنامه را بچرخانید تا حالت تخلیه/آبکشی شروع شود.
 • توقف/کنسل را فشار دهید تا LED ها خاموش شوند.
 • در طی 5 ثانیه، دکمه آپشن و توقف/کنسل را فشار دهید و نگه دارید تا LED ها به ترتیب روشن شوند؛ آن گاه دکمه ها را رها کنید.
 1. تمام LED ها به ترتیب روشن می شوند. فشردن یک دکمه در زیر یک دسته نور تمام LEDها را در آن دسته بطور همزمان روشن می کند تا عملکرد را تایید کنند.
 2. دکمه برنامه را یک درجه از نقطه شروع به صورت ساعتگرد بچرخانید. سیم پیچ آب داغ فعال خواهد شد و آب داغ از قسمت شوینده ها باید وارد دستگاه شود.
 3. دکمه برنامه را 2 درجه از نقطه شروع بچرخانید. سیم پیچ سفید کننده فعال شده و آب همراه با مایع سفید کننده باید به داخل دستگاه وارد شود.
 4. دکمه برنامه را 3 درجه از نقطه شروع بچرخانید. سیم پیچ سفید کننده و آب شستشو فعال می شود و آب سرد باید از طریق قسمت نرم کننده وارد دستگاه شود.
 5. دکمه برنامه را 4 درجه از نقطه شروع بچرخانید. سیم پیچ قفل در فعال می شود.
 6. دکمه برنامه را 5 درجه از نقطه شروع بچرخانید. سیم پیچ قفل در غیرفعال می شود و می توانید در را باز کنید.
 7. دکمه برنامه را 6 درجه از نقطه شروع بچرخانید. ماشین لباسشویی آبگیری می کند و می چرخد.
 8. دکمه برنامه را 7 درجه از نقطه شروع بچرخانید. ماشین لباسشویی آبگیری می کند و آبکشی می کند. (تست نشت آب)
 9. دکمه برنامه را 8 درجه از نقطه شروع بچرخانید. سیم پیچ پمپ تخلیه و قفل در فعال می شوند و ماشین لباسشویی با دور زیاد آبکشی می کند. نکته ایمنی: اگر در هنگام این تست برق قطع شد، در میتواند باز شود. برای جلوگیری از خطر، دست خود را در دیگ در حال چرخش فرو نبرید.
 10. دکمه برنامه را 9 درجه از نقطه شروع بچرخانید. کنترل آخرین کد خطا را نشان می دهد.

بررسی سریع

اگر هیچ خطایی ظاهر نشد و ماشین لباسشویی برای یک لحظه کوتاه روشن شد و بعد دوباره خاموش شد:

 • به صدای بسته شدن رله در برد کنترل سرعت بلافاصله بعد ار اینکه دکمه استارت را زدید، توجه کنید. اگر این صدا ر اشنیدید، کنترل موتور برق دارد.
 • سیم کشی رابط 5 پینه را بین کنترل کنسول و برد کنترل سرعت چک کنید.

 

در مدل های Better، کد های خطا در صفحه نمایش به صورت حرف E و دو عدد، یک عدد و یک حرف و یا دو حرف ظاهر می شوند. کنترل صدای بیب می دهد و قفل در، شستشو، آبکشی نهایی و چراغ نشانگر کنترل فلاش می زنند.

مثال: E14. برای توقف فلاش زدن، مشتری باید دکمه توقف/کنسل را فشار دهد. کد خطا در کنترل ذخیره می شود اما وقتی مشکل برطرف شد، بر عملکرد ماشین لباسشویی تاثیر نمی گذارد. اگر مشکل چیزی باشد که مشتری بتواند حلش کند، (مثلا وقتی شیر آب بسته است)، ماشین لباسشویی دفعه بعد به طور معمول کار خواهد کرد.

در مدل های Good، کنترل کدهای خطا را توسط 5 چراغ نشانگر مربوط به قفل در، شستشو، تمیز کنندگی، آبکشی نهایی و کنترل برای اولین حرف یا عدد بعد از E و چراغ مربزط به استارت برای دومین حرف یا عدد بعد از E،  نشان می دهد. وقتی یک خطا اتفاق می افتد، ماشین لباسشویی متوقف می شود و کنترل بوق می زند و 5 چراغ نشانگر چشمک میزنند تا به مشتری بگویند مشکلی پیش آمده است. برای اینکه بوق و چشمک زدن متوقف شود، مشتری باید دکمه توقف/کنسل را فشار دهد. کد خطا در کنترل ذخیره می شود اما وقتی مشکل برطرف شد، بر عملکرد ماشین لباسشویی تاثیر نمی گذارد. اگر مشکل چیزی باشد که مشتری بتواند حلش کند، (مثلا وقتی شیر آب بسته است)، ماشین لباسشویی دفعه بعد به طور معمول کار خواهد کرد .

به یاد آوردن یک کد خطا در ماشین لباسشویی فریجیدر

 • با فشردن دکمه دلخواه ماشین لباسشویی را فعال کنید.
 • 5 ثانیه صبر کنید.
 • به ترتیب دکمه استارت و توقف/کنسل را فشار داده و نگه دارید.
 • تمام LED ها خاموش شده و بعد از چندی ثانیه کنترل کد ذخیره شده را با بوق و چشمک زدن LED ها مشخص می کند. تا زمانی که دکمه های ذکر شده را نگه داشته اید، کنترل کد را تکرار می کند. بین هر تکرار 2 ثانیه توقف است تا بتوانید با دقت سیگنال ها را شمرده و کد را شناسایی کنید.
 • نکته: در بعضی ماشین لباسشویی هایی که شماره سریال شان با XC4 شروع می شود، اگر روش گفته شده در بالا در شناسایی کد مناسب نبود، از روش زیر استفاده کنید:
 • تمام مراحل بالا را انجام دهید فقط به جای فشار دادن و نگه داشتن دکمه های استارت و توقف/کنسل، دکمه های آپشن و توقف/کنسل را فشرده و نگه دارید.
 • کنترل 2 ثانیه صبر می کند و بعد کد خطا را تا زمانی که دکمه های مذکور نگه داشته شده اند، تکرار می کند.

حروف نشان داده شده در کد، نشان دهنده عددی بالاتر از 9 است: A=10، B=11، C=12، D=13، E=14،  F=15 .

مثال: کد F1- اولین حرف به معنی عدد 15 است و عدد بعدی نیز همان عدد 1 است. اگر در مدل های Good این خطا ظاهر شود، 5 چراغ نشانگر 15 بار چشمک می زند و نشانگر استارت یک بار چشمک می زند.

خروج از تست عیب یابی ماشین لباسشویی فریجیدر

دو راه برای خروج از تست عیب یابی و برگشت به عملیات معمول ماشین لباسشویی فریجیدر وجود دارد:

 1. کابل برق را از برق بکشید، 5-8 ثانیه صبر کنید، سپس دوباره کابل را وصل کنید.
 2. دکمه برنامه را ساعتگرد 2 یا 3 درجه بچرخانید. دکمه های آپشن و توقف/کنسل را به ترتیب برای چند ثانیه نگه دارید تا LED ها نمایان شوند.

اگر با روش های بالا موفق نشدید از تست عیب یابی خارج شوید یا 5 LED سمت راست صرفه نظر از محل قرار گیری دکمه برنامه روشن ماندند، ترکیبی از دکمه های زده شده ماشین لباسشویی را وارد یک حالت آزمایش به خصوص کرده است. دستگاه را از برق بکشید تا کنترل ریست شده و ماشین لباسشویی دوباره به حالت عادی برگردد.

پاک کردن آخرین کدهای خطای ذخیره شده در ماشین لباسشویی فریجیدر

کنترل را در وضعیت عیب یابی قرار دهید.

 • دکمه برنامه را به صورت ساعتگرد 9 درجه از نقطه شروع بچرخانید. کنترل آخرین کد ذخیره شده را مشخص می کند.
 • دکمه های آپشن و توقف/کنسل را فشرده و 3 ثانیه نگه دارید. کد مذکور پاک می شود.
 • از تست عیب یابی خارج شوید تا دستگاه به عملیات نرمال خود برگردد.

چگونه لباسشویی فریجیدر خود را تعمیر نماییم و تعمیرکار خود در محل شویم ؟

معمولا رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی با عیب یابی اولیه قابل رفع هستند، در اینجا دو مورد از مشکلات رایج در ماشین لباسشویی فریجیدر مورد بررسی قرار گرفته است.

ماشین لباسشویی فریجیدر نشتی آب دارد ، در این وضعیت چه کاری باید انجام دهیم و چگونه تعمیر نماییم ؟

نشتی ماشین لباسشویی می تواند نگرانی زیادی را ایجاد کند، زیرا هنگامی که یک لباسشویی شروع به نشت می کند، می تواند به یک آسیب بزرگ منجر شود که تعمیرات گران قیمت را به همراه دارد، بسیاری از افراد در این مواقع تصمیم به تماس با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر می گیرند، اما در حقیقت حل مشکل توسط خودتان دشوار نیست.

هر گاه متوجه یک گودال آب در نزدیکی ماشین لباسشویی خود شدید، نگاه دقیق تری بیاندازید، بسیاری از نشت های ماشین لباسشویی جزئی هستند، اما در برخی موارد نیز نشانه ای از یک مشکل بزرگتر است، این قسمت به شما کمک می کند تا علت نشتی ماشین لباسشویی خود را تعیین کنید.

اغلب نشت ها به وسیله شلنگ ماشین لباسشویی رخ می دهد، 3 نوع شلنگ در ماشین وجود دارد: شلنگ تخلیه، شلنگ پر کننده آب، شلنگ های داخلی؛ شایع ترین علت مشکلات در شلنگ های پرکننده و تخلیه آب است، این شلنگ ها به طور کلی در پشت ماشین لباسشویی فریجیدر واقع شده اند و معمولا این بهترین محل برای جستجوی نشت است.
اگر مشکل در شلنگ پرکننده یا تخلیه شما نبود، باید عیب یابی بیشتری انجام دهید، با یک نشت جزئی، شما می توانید به راحتی یک ورق مقوا را در زیر ماشین خود قرار دهید و دستگاه را از طریق یک چرخه اجرا کنید، پس از اتمام شستشو، کارتن را بردارید و ببینید که آیا جلو کارتن مرطوب است و یا پشت، این می تواند به شما کمک کند تا محل نشتی را تعیین کنید تا بتوانید منبع نشت را پیدا کنید.
اگر ماشین لباسشویی مقدار دقیقی نشت نداشته باشد، عموما ساده تر است که آن را به سادگی اجرا کنید و زمانی که دستگاه شروع به نشت می کند، میزان نشتی را مشاهده کنید.

آیا مشکل نشتی آب لباسشویی فریجیدر از شیلنگ پر کننده میباشد ؟

شیلنگ های پر کننده آب در پشت ماشین لباسشویی فریجیدر قرار گرفته و ماشین لباسشویی را با آب گرم و سرد پر می کنند، یک شلنگ پرکننده به شیر ورودی آب متصل می شود.
عیب یابی:
بررسی کنید که شیلنگ ها خوب هستند و اتصالات و گیره ها امن و بدون نشت هستند.
نشت از هر دو انتهای شیلنگ می تواند باشد.
بررسی کنید که آیا شیر آب نشتی ندارد.

آیا مشکل  نشتی آب لباسشویی فریجیدر از شیلنگ تخلیه آب میباشد ؟

شلنگ تخلیه در پشت ماشین لباسشویی فریجیدر قرار دارد و هدف آن تخلیه آب از ماشین لباسشویی پس از شستشو است.

عیب یابی:
بررسی کنید که هیچ نشتی در شلنگ تخلیه متصل به لباسشویی وجود ندارد و کلیه گیره ها به طور ایمن در جای خود قرار داشته باشند.
بررسی کنید که انتهای شلنگ تخلیه به صورت امن در داخل تخلیه فاضلاب است.
بررسی کنید که تخلیه خانوار، جایی که شیلنگ آب را در آن قرار داده است، به درستی کار می کند و از آن پشتیبانی می کند.

آیا مشکل نشتی آب لباسشویی فریجیدر از دریچه ورودی آب به لوله شلنگ میباشد ؟

این یکی از شلنگ های داخلی است که در داخل ماشین لباسشویی قرار دارد و آن را به دریچه ورودی آب وصل می کند، اگر این شلنگ شکسته شود، ماشین لباسشویی هنگامی که در چرخه پر شدن قرار می گیرد، نشت می کند.
عیب یابی:

شلنگ را برای علائم ترک خوردگی یا سایش بین شیر ورودی تا وان، بررسی کنید.
سیستم ورودی آب را برای نشت بررسی کنید، مونتاژ تزریق سیفون و لوله باید هر دو خشک باشد.
محفظه جاپودری را بررسی کنید، در ماشین لباسشویی فریجیدر آب مستقیما به داخل مخزن مواد شوینده می رود.

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر
شیلنگ تخلیه لباسشویی فریجیدر

آیا مشکل نشتی آب لباسشویی فریجیدر از دریچه ورودی آب میباشد ؟

نشت از پشت دستگاه می تواند ناشی از شیر ورودی آب باشد.

عیب یابی:
بررسی کنید که شلنگ های ورودی و خروجی به طور ایمن وصل شده اند.
بدنه فلکه شیر را برای علائم ترک خوردگی یا آسیب های دیگر بررسی کنید.
اگر جایگزینی شیر ضروری است، با تعمیرگاه مجاز ماشین لباسشویی فریجیدر تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر
دریچه ورودی آب لباسشویی فریجیدر

آیا مشکل نشتی آب لباسشویی فریجیدر سوئیچ سطح آب میباشد ؟

سوئیچ سطح آب مقدار مناسب آب در وان را تعیین می کند، این کلید سوئیچ فعال است و معمولا در پشت کنترل پنل قرار دارد، این یک لوله ای است که از سوئیچ تا وان متصل است، در انواع  ماشین لباسشویی های دارای کنترل الکترونیکی این سوئیچ در زیر ظرف قرار دارد؛ هنگامی که وان پر می شود، سوئیچ سطح آب فعال می شود و شیر ورودی آب جریان آب را خاموش می کند.
اگر ماشین لباسشویی فریجیدر بیش از حد بارگذاری شود، ممکن است فشار کافی برای فعال کردن سوئیچ وجود نداشته باشد، همچنین سوئیچ شکسته نیز قادر نیست آب را خاموش کند.

عیب یابی:
هیدرو استات را بیرون بیاورید و داخل لوله را برای انسداد بررسی کنید.
اگر هیچ مانعی وجود نداشته باشد، یک سر انتهای شلنگ را ببندید و آن را در آب فرو کنید و هوا را در انتهای دیگر قرار دهید، اگر حباب ها را ببینید، شیلنگ شما دارای نشتی است و شما باید لوله گنبد هوا (هیدرو استات) را تعویض نمایید.
اگر هیدرو استات سالم باشد، پس مشکل احتمالا سوئیچ سطح آب است و باید جایگزین شود؛ برای تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر برای رفع این مشکل سعی کنید قطعات اورجینال تهیه کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر
سوئیچ سطح آب لباسشویی فریجیدر

آیا مشکل نشتی آب لباسشویی فریجیدر لوله شلنگ تخلیه پمپ میباشد ؟

اگر ماشین لباسشویی فریجیدر در چرخه شستشو نشت کند، عامل لوله متصل به شلنگ تخلیه است.

عیب یابی:
بست ها را چک کنید تا اطمینان حاصل شود که آنها کاملا محکم شده اند.
بررسی کنید که شلنگ ترک خورده است یا خیر

تشخیص مشکل تخلیه آب در ماشین لباسشویی فریجیدر

آیا ماشین لباسشویی فریجیدر شما آب را تخلیه نمی کند ، نحوه تعمیر و عیب یابی چگونه است ؟

اگر همه کارکردهای ماشین لباسشویی شما صحیح است به جز این که آب تخلیه نمی شود، در اینجا دلایل متداولی ارائه شده است، پمپ تخلیه بخش اصلی از ماشین لباسشویی شما است وظیفه پمپاژ و تخلیه آب را به عهده دارد، اگر این قطعه معیوب است یا شکسته شده است، این امر سبب می شود که ماشین لباسشویی نتواند آب را تخلیه کند، قبل از سفارش یک پمپ تخلیه جدید، پمپ را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که یک شی کوچک مانند لباس یا مشابه آن درون آن گیر نکرده است و باعث مشکل عدم تخلیه شده است، اگر پمپ تخلیه مسدود نشده است، می توانید آن را با یک مولتی متر آزمایش کنید و در صورت نیاز آن را حذف کنید و جایگزین کنید، برای خرید قطعه جایگزین به نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر مراجعه کنید.

شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی جایی است که جریان آب از آن خارج می شود تا آب کثیف از آن تخلیه شود، اگر این شلنگ تخلیه مسدود شده، پاره شده، خم شده باشد، ماشین لباسشویی قادر نخواهد بود آب را از وان خالی کند، حتما در این مواقع شلنگ تخلیه را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که آب آزادانه جریان می یابد.

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر

کمربند آب پمپ (برای تخلیه آب) ممکن است شکسته یا خراشیده شود، اگر این کمربند شکسته شود، نمی تواند آب را از ماشین لباسشویی فریجیدر تخلیه و حذف کند، در صورت وجود مشکل از این ناحیه باید قطعه را تعویض کنید.

کمربند درایو بر روی کمربندی سوار می شود، اگر این کمربند به اندازه کافی چفت نیست و یا اگر شکسته شود، نمی تواند قطعات مناسب را برای تخلیه حرکت دهد، این قسمت را بررسی کنید.
در صورت لزوم به تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر نکات ایمنی را رعایت کنید تا در حین انجام تعمیرات دچار حادثه نگردید.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر در شمال تهران

2 : شمال ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، اندرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر در غرب تهران

3 : غرب ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر در شمالغرب تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر در مرکز تهران

6 : مرکز ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر در شرق تهران

7 : شرق ، تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر در جنوب تهران

8 : جنوب ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ):66715774

No votes yet.
Please wait...

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.