logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

چرا اسپرسوساز صدا میده؟

چرا اسپرسوساز صدا میده؟
چرا اسپرسوساز صدا میده؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله چرا اسپرسوساز صدا میده؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

چرا اسپرسوساز صدا میده؟ آیا در هنگام کار متوجه خارج شدن صدای دستگاه اسپرسو ساز شده اید؟ یکی از موضوعاتی که ممکن است در هنگام کار کردن با دستگاه اسپرسوساز با آن مواجه شوید، صدا دادن اسپرسوساز است که به دلایل نامشخصی ایجاد می شود. قطعاً خارج شدن صدای غیرطبیعی از دستگاه اسپرسوساز برای شما مصرف کنندگان کمی نگران کننده است؛ زیرا خارج شدن صدا از اسپرسوساز نشان دهنده یک نوع خرابی یا نقص در دستگاه است که ممکن است باعث به خطر افتادن سلامت این دستگاه شود. بر این اساس ما در این مطلب به بررسی اینکه علت صدا دادن اسپرسوساز چیست، پرداختیم. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای محتوا همراه آی پی امداد باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت وجود هرگونه پرسش علت صدا دادن اسپرسوساز خود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و مرکز تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

علت صدا دادن اسپرسوساز چیست؟

دستگاه های اسپرسوساز مانند سایر لوازم برقی ممکن است با گذشت زمان دچار مشکلاتی می شوند. یکی از این مشکلات که برخی از کاربران با آن مواجه می شوند، صدای ناهنجار اسپرسوساز است. به طور کلی دلایل زیادی وجود دارد که می تواند موجب بروز مشکل صدا دادن اسپرسوساز شود. در این شرایط افراد باید به علت ایجاد این مشکل توجه نموده و سریعا برای رفع آن اقدام نمایند. چنانچه فرد به این مشکل بی توجه باشد، دستگاه دچار آسیب های بیشتری خواهد شد. در ادامه این بخش به چندین علت اساسی در جواب پرسش چرا اسپرسوساز صدا می دهد، اشاره خواهیم کرد.

 1. جدا شدن پمپ از اسپرسوساز
 2. عدم وجود آب در مخزن دستگاه
 3. درشت بودن اندازه دانه های قهوه
 4. پر بودن بیش از حد مخزن دستگاه

جدا شدن پمپ از دستگاه علت صدا دادن اسپرسوساز

آیا در هنگام کار با دستگاه اسپرسوساز متوجه صداهای غیر عادی شده اید؟ چرا اسپرسوساز صدا میده؟ یکی از علت های اصلی ایجاد صدای غیرطبیعی و لرزش از دستگاه اسپرسوساز، جدا شدن پمپ از دستگاه است. درون هر دستگاه اسپرسوساز پمپی تعبیه شده است. در صورتی که پمپ از دستگاه جدا شود، ممکن است دستگاه حین کار کردن صدایی را از خود خارج کند. بنابراین بهتر است تکنسین اقدام به عیب یابی اسپرسوساز نماید. در صورتی که پمپ از دستگاه جدا شده باشد، با قرار دادن آن در جای اصلی خود می توان صدا خارج شده از دستگاه را قطع کرد. جدا شدن پمپ از اسپرسوساز ممکن است به دلایل متعددی چون ضربه به دستگاه، جابجایی اسپرسوساز و نصب اشتباه اجزای اسپرسو ساز باشد.

جدا شدن پمپ از اسپرسوساز اولین علت صدا دادن اسپرسوساز

نبود آب در مخزن دلیل خارج شدن صدا از اسپرسوساز

هر دستگاه اسپرسوساز دارای مخزنی است که از آن جهت نگهداری آب استفاده می شود. برای تهیه انواع نوشیدنی توسط دستگاه اسپرسوساز باید آب به اندازه کافی درون دستگاه اسپرسوساز وجود داشته باشد. در صورتی که میزان آب در مخزن اسپرسوساز به اندازه کافی نباشد، ممکن است منجر به خارج شدن صدا از اسپرسوساز شود. بنابراین همیشه قبل از روشن کردن دستگاه مخزن آب را پر کنید تا مشکلی برای دستگاه تان ایجاد نشود.

نبود آب در مخزن دستگاه اسپرسوساز دومین علت صدا دادن

درشت بودن دانه های قهوه از دلایل صدای غیرطبیعی اسپرسوساز

چرا اسپرسوساز صدا میده؟ اگر هنگام کار کردن با دستگاه اسپرسوساز متوجه خارج شدن صدایی از دستگاه شده اید، بهتر است ابتدا به بررسی قهوه بپردازید. قهوه دانه های درشتی است که برای استفاده باید پودر یا نرم شود. در صورتی که دانه های قهوه به درستی آسیاب نشده باشند، صدای از دستگاه اسپرسوساز خارج می شود. به این نکته توجه کنید که دانه های باید به قدری نرم شوند که باعث مسدود شدن خروجی اسپرسوساز نشوند. قهوه ها باید به مانند آرد نرم شوند تا در هنگام تهیه نوشیدنی باعث ایجاد صدا در اسپرسوساز نشود.

درشت بودن دانه های قهوه از دلایل صدای غیرطبیعی اسپرسوساز

پر بودن مخزن دستگاه از علل صدای زیاد اسپرسوساز

پر بودن مخزن دستگاه اسپرسوساز چهارمین علت صدا دادن اسپرسوساز است‌. در صورتی که مخزن دستگاه اسپرسوساز پر باشد، ممکن است صداهای غیرعادی از دستگاه خارج شود. بنابراین بهتر است هر چند وقت بار بهتر است مخزن دستگاه را تعویض کنید تا علاوه بر افزایش عمر مفید اسپرسوساز، صدایی از دستگاه خارج نشود.‌

نحوه رفع مشکل صدا دادن اسپرسوساز

در شرایطی که دستگاه اسپرسوساز شما از خود صداهای ناهنجار و غیرطبیعی تولید می کند، باید هرچه سریع تر نسبت به رفع مشکل صدای زیاد اسپرسوساز خود اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه راهکارهایی را جهت عیب یابی صدا دادن اسپرسوساز و رفع مشکل دستگاه آورده ایم:

 • برای اینکه بتوانید مشکل سر و صدای اسپرسوساز را برطرف کنید، مخزن آب دستگاه را بررسی کرده و در صورت نیاز درون آن آب کافی بریزید.
 • همچنین چنانچه فشار آب کم است، باید اجازه دهید فشار آب شیر شهری به میزان کافی برسد و سپس از دستگاه استفاده کنید.
 • با توجه به اینکه برای دم کردن قهوه از چه روشی استفاده می کنید، باید برای آسیاب کردن دانه های قهوه اقدام نمایید.
 • اگر مشکل صدا دادن اسپرسوساز به دلیل جدا شدن پمپ باشد، باید آن را در جای اصلی خود قرار دهید.
 • در برخی مواقع تجمع رسوبات آهکی درون دستگاه باعث صدا دادن آن می شود که باید از روش مناسبی برای رسوب زدایی اسپرسو ساز خود استفاده کنید.

نتیجه گیری از چرا اسپرسوساز صدا میده؟

در مطالب بالا به بررسی کلیه عواملی که باعث خروج صدا از دستگاه اسپرسوساز می شوند، پرداختیم. صدا و لرزش اسپرسوساز قطعاً نشان دهنده خرابی یا وجود یک مشکل در قطعات دستگاه اسپرسوساز است. علت صدا در اسپرسوساز باید توسط افراد متخصص در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوانند راه حل مناسبی را برای تعمیر اسپرسو ساز پیدا کنند. در صورتی که اسپرسوساز شما دچار لرزش یا صدای غیرعادی شده است، نگران نباشید. شما می توانید دستگاه خود را برای تعمیرات به تیم متخصص آی پی امداد بسپارید.

مجموعه آی پی امداد یک تعمیرگاه معتبر در ایران است که بیشتر از ۵۰ سال است در حوزه تعمیرات فعالیت می کند. این مجموعه مطابق با نرخ اتحادیه تعمیرکاران، هزینه تعمیرات لوازم خانگی را از مشتری دریافت می کند و باعث کاهش 75 درصد هزینه های آن می شود. این مجموعه زیر نظر کارشناسان خبره و به کمک تعمیرکاران حرفه ای تعمیرات انواع دستگاه های برقی و خانگی را انجام می دهد. همچنین می توانید آموزش تعمیرات اسپرسوساز که توسط تعمیرکاران آی پی امداد فراهم شده است را مطالعه کنید.

10 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. فرزام 15 تیر 1402

  سلام من دستگاه دالاس رو تازه خریدم ولی روشن میکنم چراغش سبز میشه بعدکه دکمه ی قهوه رومیزنم صدامیده .دلیلش چیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 15 تیر 1402

   درود، عملکرد دستگاه طبیعی است و مشکلی ندارد.

   پاسخ دادن
 2. Saman 15 فروردین 1402

  سلام ببخشید دستگاه من در قسمتی که قهوه رو میریزیم آب جمع میشه مشکل چی هست؟

  پاسخ دادن
  S..r 15 فروردین 1402

  سلام دستگاه اسپرسوساز من تازه خریدم و بعد دو سه بار استفاده الان صدای خیلی بدی داره دلیل چی هست میشه راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  امیر حسین روزبه 04 فروردین 1402

  به اشتباه داخل پرتافیلتر دستگاه نسکافه آماده ریخته شد و بعد از زدن دکمه تولید کف شیر ، عمل نکرد و بعد از چند دقیقه صدای انفجار از دستگاه شنیده شد، لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 04 فروردین 1402

   سلام. باید مخزن آب، پمپ، شلنگ ها و اتصالات دستگاه بررسی شود. همچنین باید دستگاه به صورت کامل شسته و رسوب زدایی گردد.

   پاسخ دادن
  زيبا كميلي 29 اسفند 1401

  با سلام، دستگاه اسپرسوساز ssaks دارم كه قبل از آماده سازي براي قهوه گرفتن صداي آلارم ميده، قبلا اين صدا رو نداشت. علت چي ميتونه باشه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 اسفند 1401

   سلام. مشکل می تواند از پمپ آب یا بویلر باشد که باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
  فرزاد 29 بهمن 1401

  با سلام هنگام خارج شدن بخار یا آب داغ از اسپرسو ساز دلونگی مدل ۶۸۵، صدای تق تق زیاد و مستمر ایجاد میشود. لطفا راهنمایی بفرمائید.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 29 بهمن 1401

   سلام. مشکل از پمپ آب است که باید بررسی شود.

   پاسخ دادن