نکته هایی درباره مایکروفر

تاریخ انتشار: 25 آبان دسته بندی: تعمیر مایکروفردسته‌بندی نشده 0 دیدگاه
نکته هایی درباره مایکروفر

ظروف و مواد غذایی امن و غیر امن در ماکروفر

در مقاله نکته هایی درباره مایکروفر به تمامی موارد مورد نیاز مصرف کننده اعم از ، ظروف امن و غیر امن در ماکروفر ، مواد غذایی امن و غیر امن در ماکروفر ، اشیاء امن و غیر امن در ماکروفر ، تاثیر ماکروفر بر کیفیت غذا ، استفاده صحیح از ماکروفر ، ظروف مورد استفاده در ماکروفر و ... اشاره نموده ایم ، لطفا با دقت و در کمال آرامش به خواندن ادامه دهید .

نکته هایی درباره مایکروفر

شما احتمالا مایکروفر را تقریبا در هر آشپزخانه در سرتاسر کشور پیدا خواهید کرد، اما هر کسی از حداکثر توانایی آن استفاده نمی کند. این مقاله مجموعه ای از  راهنمایی و ترفندهای ماکروویو را به کاربر ارائه می دهد و اطمینان حاصل خواهد کرد که امواج انرژی را برای استفاده خوب استفاده کنید.

ماکروفر ها برای انجام وظایف مربوط به غذا و غیر غذایی عالی هستند، اما به خاطر داشته باشید که زمان پخت همواره بسته به مدل ماکروویو شما متفاوت خواهد بود. این که آیا شما سعی می کنید در یک وعده سریع غذا بپزید یا به دنبال برخی از کاربردهای جالب توجهی از ماکروفر هستید که شما ندیده اید، این راهنمایی ها را باید دنبال کنید :

به راحتی سبزیجات خود را بخارپز کنید ، استفاده از یک کاسه امن ماکروویو، یک بسته بندی پلاستیکی، اضافه کردن آب در صورت نیاز توصیه می شود و اطمینان حاصل کنید که سبزیجات شما در قطعات یکنواخت (حدود یک اینچ طول) است. فقط یک سوراخ را در پلاستیک بگذارید تا بخار از این طریق آزاد شود.
پختن برخی از تخم مرغها: شما می توانید آنها را آب پز و یا نیمرو کنید، برای نیمرو کردن فقط بشقاب خود را پیش گرم کنید، یک کره کوچک اضافه کنید، تخم مرغ را روی زرده تخم مرغ بالا ببرید و 45 ثانیه حرارت دهید. برای تهیه یک تخم مرغ آبپز، یک کاسه امن ماکروویو را به صورت نیمه خالی با آب پر کنید، تخم مرغ را به داخل آب قرار دهید ، کاسه را با یک بشقاب بپوشانید و 60 ثانیه آن را طبخ کنید.

مواد غذایی را به طور یکنواخت طبخ دهید: اگر از یک صفحه استفاده می کنید،  کارن آون پیشنهاد می کند که مواد غذایی را برداشته و در یک دایره در صفحه خود با یک فضای باز در مرکز قرار می دهید،  اگر ماکروویو شما یک چرخ دنده ای در زیر صفحه چرخشی داشته باشد، حتی می توانید غذای مایکروفر را در لبه صفحه چرخشی برای گرم شدن نیز بگذارید، در نهایت، اگر مشکلی با پخت غذا وجود نداشته باشد، حتما باید نقاط داغ مایکروفر خود را بررسی کنید.

ظروف امن در ماکروفر

در صفحه نکته هایی درباره مایکروفر به ظروف امن در ماکروفر میپردازیم .

-ظروف شیشه ای این احتمالا بهترین ظرف استفاده در ماکروفر است.

-بیشتر صفحات کاغذی، حوله و دستمال کاغذی،  با این حال، به دلیل اینکه برخی از حوله های کاغذی با پلاستیک ساخته می شوند و برخی از ورق های کاغذی و فنجان ها با پلاستیک پوشیده شده است،باید احتیاط کرد. بنیاد ملی بهداشت (NSF) توصیه می کند تنها از  محصولاتی که برچسب گذاری به عنوان برای مایکروویو امن است استفاده کنید .
-سرامیک، سرامیک امروز توصیه می شود به جز ظروف چینی و سفالگری، احتیاط شود ظروف سرامیکی غیر استاندارد ممکن است منفجر شوند؛ صفحات سرامیکی با رنگ فلزی نیز می توانند باعث ایجاد جرقه شوند .
طبق گفته NSF ، کاغذ موم و کاغذ پوست و همچنین کیسه های پخت و پز مایکروویو نیز خوب است.

ظروف غیر امن در ماکروفر

در صفحه نکته هایی درباره مایکروفر به ظروف غیر امن در ماکروفر میپردازیم .

ورقه ی آلومینیومی، از لحاظ فنی، شما می توانید فویل را در مایکروفر استفاده کنید (ظروف مایکروویو و غذاهای مشابه دارای پوشش آلومینیومی هستند)، اما ممکن است عاقلانه ترین کار این باشد چون غذا باید پوشش داشته باشد .
ظروف فلزی به عنوان مثال، مواد غذایی کنسرو شده در قوطی ها ، کیسه های کاغذی قهوه ای از فروشگاه مواد غذایی: آن ها بهداشتی نیستند، ممکن است باعث آتش سوزی شوند و می توانند گازهای سمی را انتشار دهند. گرما شدید ممکن است موجب آتش سوزی کیسه شود، باعث آتش سوزی در ماکروفر شود  و مواد جوهری، چسب و بازیافت در کاغذ کیسه هایی که می توانند در معرض گرما قرار بگیرند، گازهای سمی را آزاد می کنند. در عوض، از کیسه های پخت و پز مخصوص مایکروفر استفاده کنید.
-ظروف یکبار مصرف مانند ظروف سفارشی، ظروف مارگارین یا ظروف ماست و...

مواد غذایی امن در ماکروفر

در صفحه نکته هایی درباره مایکروفر به مواد غذایی امن در ماکروفر میپردازیم .

-بیکن، ترجیحا با یک کاسه قهوهای مایل به زرد
-پیتزای یخ زده
-تخم مرغ، سیب زمینی یا چیپس
-لیمو، برای به دست آوردن آب بیشتر از آنها
-پاپ کورن در کیسه مخصوص آن
-سبزیجات، به خصوص بادمجان
-دسر مانند کیک اسفنجی و کیک شکلاتی
و خیلی چیزهای دیگر به غیر از موارد زیر

مواد غذایی نا امن در ماکروفر

در صفحه نکته هایی درباره مایکروفر به مواد غذایی ناامن در ماکروفر میپردازیم .

-انگور ظاهرا آنها می توانند به شعله ای برسند و به یک توپ درخشان گاز پلاسما تبدیل شوند
تخم مرغ در پوسته یا تخم مرغ آب پز شده . مشکل در تخم مرغ مهر و موم شده است که می تواند باعث انفجار آن شود حتی اگر تخم مرغ پخته شده پوست آن کنده شود. بهتر است تخم مرغ را قبل از قرار دادن در مایکروفر در چندین نقطه سوراخ کنید .
-فلفل داغ خشک شده. سایت شیمی cheesy.com می گوید که مواد شیمیایی کپسایسین در فلفل فرار هستند و می توانند آتش بگیرند. مایکروویو هیچ ماده شیمیایی را در دستگاه قرار ندهید زیرا مواد منتشر شده و با هوا مخلوط می شوند و آتش سوزی رخ می دهد .

اشیاء امن در ماکروفر

در صفحه نکته هایی درباره مایکروفر به اشیاء امن در ماکروفر میپردازیم .

اسفنج مرطوب، برای ضد عفونی کردن آن. اطمینان حاصل کنید که ابتدا صابون های ظرفشویی موجود در آن را شستشه و خارج کرده اید .
خاک مخصوص برای استریل کردن، به خصوص برای شروع دانه های خوب بسیار کارآمد می باشد.
حوله های ظرف را در یک کیسه زیپ کیپ قرار دهید .
کیسه گرم کردن مخصوص برنج، لوبیا، و غیره.

محصولات زیبایی،  به طور خلاصه گرم کردن محصولات مانند روغن داغ، موم گرم برای از بین بردن مو و حتی ماسک صورت .
استفاده از آب با لیمو برای پاک کردن محفظه داخلی مایکروفر.

اشیاء غیر امن در ماکروفر

در صفحه نکته هایی درباره مایکروفر به اشیاء غیر امن در ماکروفر میپردازیم .

اسفنج خشک، که می تواند آتش بگیرد.

قرار دادن فندق ، رنگ اسپری ، عروسک منجر به ذوب شدن مواد ، ایجاد شعله های آتش، تولید جرقه و دود می شود.
نا امن بودن قرار دادن موجودات زنده نیز بسیار توصیه شده است .

 

به یاد داشته باشید تمیز کاری در فواصل می تواند به کارکرد بهتر ماکروفر کمک کند از دستمال مرطوب برای پاک کردن استفاده کنید و از مواد شیمیایی و شوینده های مختلف استفاده نکنید ، محفظه داخلی را نیز با احتیاط تمیز کنید .

تاثیر مایکروفر بر کیفیت غذا 

در صفحه نکته هایی درباره مایکروفر به تاثیر ماکروفر بر کیفیت غذا میپردازیم .

از آن جا که زمان مواجهه غذا با آب و دمای بالا درمایکروفر در مقایسه با روش های پخت معمولی کمتر است، از دست دهی ویتامین ها و مینرال ها نیز در آن کمتر است. به خصوص ویتامین های محلول در آب هم چون ویتامین C و B1 که به حرارت بسیار حساس است، در مایکروفر بیشتر حفظ می شود. مایکروفر این برتری را نسبت به جوشاندن دارد که نشت ویتامین ها به درون آب پخت را به حداقل می رساند و از این نظر شبیه به بخارپز کردن است .

استفاده صحیح از مایکروفر (نکته هایی درباره مایکروفر )

در صفحه نکته هایی درباره مایکروفر به استفاده صحیح از ماکروفر میپردازیم .

غذایی که در مایکروفر پخته می شود، ممکن است به طور یکنواخت  حرارت نبیند و در قسمتهای از غذا که خوب حرارت ندیده است ، میکرو ارگانیزم های مضر باقی بماند . این که حرارت تا چه میزان به درون غذا نفوذ می کند به ضخامت تکه های غذا، میزان رطوبت و ترکیب غذا بستگی دارد . به نکته هایی درباره مایکروفر توجه فرمایید ؛ بهتر است در پخت با مایکروفر غذا به تکه های کوچک تقسیم شود. به طور معمول تولیدکنندگان مایکروفر درآن از صفحه گردان و فن های هم زن استفاده می کنند . توصیه می شود در فواصل پخت، غذا دو تا سه بار هم زده شود . غذایی که از فریزر خارج می شود قبل از قرار دادن در مایکروفر باید به طور کامل از حالت یخ زدگی خارج شود، زیرا آب، بسیار راحت تر از یخ، اشعه مایکروویو را به خود جذب می کند.

ظروف مورد استفاده در مایکروفر : (نکته هایی درباره مایکروفر )

در صفحه نکته هایی درباره مایکروفر به ظروف مورد استفاده در ماکروفر میپردازیم .

1 - فقط از ظروفی که مخصوص مایکروفر است باید در این دستگاه استفاده شود . ظروف پلاستیکی معمولی برای استفاده در مایکروفر مناسب نیست زیرا با حرارت بالای مایکروفر، ساختار شیمیایی این ظروف تغییر می کند و مواد سمی وارد غذا می شود.

2 - برای گرم کردن غذاهای چرب، ظروف شیشه ای به پلاستیکی ارجحیت دارد.

3 - ظروفی که همراه غذا در مایکروفر گرم می شود برای استفاده در این دستگاه نامناسب است ولی ظروفی که سرد باقی می ماند برای این منظور مناسب تر است.

4 - در ظروف گرد یا بیضی شکل، کناره های غذا نمی سوزد زیرا در این ظروف تمام کناره های غذا به طور یکنواخت حرارت می بیند، ولی در ظروف مربعی شکل کناره های غذا بیشتر می سوزد .

5 - ظروف گود، به علت این که سطح تماس بیشتری ایجاد می کند برای گرم کردن غذا در مایکروفر مناسب تر است .

6 - برای حفظ رطوبت درون غذا و یکنواخت حرارت دیدن آن بهتر است روی غذا پوشانده شود. اگر بدین منظور از روکش های پلاستیکی استفاده می شود، بهتر است با غذا تماس نداشته باشد .

نتیجه گیری  :

با نکته هایی دربارره مایکروفر بهینه تر استفاده نمایید : پخت و پز ایمن با مایکروفر مستلزم شناخت محدودیت ها و در عین حال منافع پخت غذا در این دستگاه است . در صورت استفاده صحیح از مایکروفر، می توان با این دستگاه به روشی آسان و سریع برای پخت و پز و آماده سازی غذا دست یافت بدون این که خطری برای سلامت ما داشته باشد .

تعمیر مایکروفر

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست