نمایندگی تعمیرات کولر گازی پاناسونیک

نمایندگی تعمیرات کولر گازی پاناسونیک

تعمیرگاه مجاز و مرکزی کولر گازی پاناسونیک در تهران

نمایندگی تعمیرات کولر گازی پاناسونیک بزرگترین ارائه دهنده خدمات و تعمیرات کولر گازی پاناسونیک در سراسر کشور است. نمایندگی کولر گازی پاناسونیک در نصب، تعمیر و نگهداری اجزای تهویه مطبوع و کولر گازی پاناسونیک بیش از 50 سال سابقه دارد. ما ارائه دهنده خدمات کولر گازی و اسپیلیت پاناسونیک با نیروی کار و قطعات تضمین شده تا سه ماه پس از انجار کار هستیم. ما خدمات کولر گازی پاناسونیک را در سراسر ایران ارائه می دهیم و نه تنها در زمینه کولر گازی پاناسونیک خدمات ارائه می دهیم، بلکه در زمینه برندهای دیگر کولر گازی نیز خدمات ارائه می دهیم.

آی.پی امداد به عنوان تعمیرگاه مجاز و مرکزی کولر گازی پاناسونیک در تهران به شما اطمینان می دهد که پس از تعمیر دستگاه شما تمام اجزای سیستم شما در بهینه ترین حالت کار می کنند. نگهداری و تعمیر کولر گازی پاناسونیک به طور مطمئن نه تنها آرامش در ذهن مشتریان ما ایجاد می کند، بلکه تضمین می کند که سیستم در بهینه ترین حالت کار می کند و به اندازه یک کولر گازی پاناسونیک نو کارآمد است.

تعمیرگاه مجاز کولر گازی پاناسونیک در تهران
تعمیرگاه مجاز کولر گازی پاناسونیک در تهران

سرویس کولر گازی پاناسونیک: پول برای دو یا چند اسپیلیت پاناسونیک پس انداز کنید!

سرویس کولر گازی پاناسونیک نه تنها موجب صرفه جویی هزینه های صورتحساب و کاهش مصرف انرژی می شود، بلکه به شما فرصتی می دهد تا 140 دلار در هزینه تعمیرات و نگه داری کولر گازی صرفه جویی کنید:

وقتی کولر گازی و سیستم HVAC پاناسونیک شما غیر قابل استفاده می شود، نگرانی شما این است که آیا تعمیرات مشکل کولر گازی شما را حل می کند یا خیر. ما تعمیرات کولر گازی پاناسونیک را نه تنها به عنوان تکنسین مجاز و مورد اعتماد از طرف شرکت تولید کننده کولر گازی پانوسونیک انجام می دهیم، بلکه از نصب و سرویس خدمات گارانتی دار بهره مند خواهید شد. لطفا برای سرویس دهی به سیستم کولر گازی پاناسونیک A/C خود با نمایندگی تعمیرات کولر گازی پاناسونیک تماس بگیرید.

عیب یابی و تعمیر کولر گازی پاناسونیک

مشکلات کولر گازی و اسپیلیت پاناسونیک شامل موارد زیر می باشد:

  1. کولر گازی پاناسونیک خنک نمی کند
  2. فن اسپیلیت پاناسونیک کار نمی کند
  3. کمپرسور کولر گازی پاناسونیک کار نخواهد کرد
  4. اسپیلیت پاناسونیک روشن نخواهد شد
  5. کولر گازی پاناسونیک با صدای بلند و پر سر و صدا است
  6. کولر گازی پاناسونیک آب نشتی می دهد
  7. کنترل از راه دور کولر گازی پاناسونیک کار نمی کند
  8. کویل کولر گازی پاناسونیک منجمد شده است

1- دلایل اینکه کولر گازی پاناسونیک خنک نمی کند:

علت اول: فیلتر هوا

اگر فیلتر هوا مسدود شده باشد، هوا نمی تواند به درستی از طریق کولر گازی پاناسونیک جریان پیدا کند. این به میزان قابل توجهی ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی پاناسونیک را کاهش می دهد. علاوه بر این، اگر فیلتر هوا مسدود شود، کویل های تبخیر کننده بیش از حد یخ خواهد زد. برای حذف آلودگی از فیلتر هوا، تمیز کردن فیلتر را تمرین کنید. اگر تمیز کردن فیلتر هوا ممکن نیست، فیلتر هوا را جایگزین کنید.

علت دوم: کویل های(سیم پیچ های) کندانسور کثیف هستند

کویل های کندانسور گرما را از بین می برد زیرا مبرد در کویل جریان دارد. اگر سیم پیچ های کندانسور کثیف باشند، قادر نخواهند بود حرارت را به طور موثر از بین ببرند. همانطور که آلودگی ها بر روی کویل ها بیشتر می شوند، تهویه هوا کمتر کارآمد خواهد بود و باعث می شود که کولر گازی پاناسونیک سخت تر کار خنک کردن را انجام دهد. اگر سیم پیچ ها به طور قابل ملاحظه ای کثیف باشد، کولر گازی پاناسونیک قادر نخواهد بود دمای مناسب را حفظ کند و کمپرسور به طور مداوم برای خنک کردن اتاق تلاش می کند. کویل کندانسور را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا آنها کثیف هستند یا خیر. اگر کویل های کندانسور کثیف باشند، آنها را پاک کنید.

علت سوم: کمپرسور

کمپرسور ممکن است معیوب باشد. اگرچه، این معمولاً مسئله مورد نظر نیست. قبل از جایگزینی کمپرسور، مطمئن شوید که قطعات معیوب تر مخصوصاً محافظ بیش از حد و خازن کمپرسور را بررسی کنید. اگر کمپرسور ناقص باشد، آن باید فقط توسط تکنسین مجاز جایگزین شود.

علت چهارم: ترموستات

ترموستات دمای هوا را کنترل می کند. هنگامی که درجه حرارت هوا بالاتر از نقطه تنظیم شده باشد، ترموستات سوئیچ را فعال می کند تا توان را برای فن و کمپرسور فراهم کند. اگر ترموستات معیوب باشد، ترموستات ممکن است به درستی کار خنک کردن را انجام ندهد. برای تعیین اینکه آیا ترموستات معیوب است یا نه، کولر گازی پاناسونیک را در حالت خنک کردن قرار دهید و سپس از مولتی متر برای آزمایش پیوستگی ترموستات استفاده کنید. اگر ترموستات پیوستگی نداشته باشد در حالی که کولر گازی پاناسونیک برای خنک کردن تنظیم شده باشد، ترموستات را تعویض کنید. (توجه: برخی از ترموستات ها همچنین ممکن است هیتر را کنترل کنند و در نتیجه سه ترمینال خواهند داشت. برای اطلاعات بیشتر به نمودار سیم کشی کولر گازی پاناسونیک مراجعه کنید.)

علت پنجم: ترمیستور

ترمیستور سنسوری متصل به برد کنترلی است که دمای هوا را تشخیص می دهد. مقدار مقاومت ترمیستور در ارتباط با درجه حرارت هوا تغییر می کند. اگر دمای هوا افزایش یابد، مقدار مقاومت کاهش خواهد یافت. برای تعیین اینکه آیا ترمیستور دچار خطا شده است، از یک مولتی متر برای آزمایش تست پیوستگی آن استفاده کنید. اگر ترمیستور پیوستگی ندارد یا اگر مقاومت ترمیستور با تغییر در دما تغییر نمی کند، ترمیستور را تعویض کنید. (برای پیدا کردن مقادیر خاص دما و مقاومت، سعی کنید راهنمای کاربر خود را بررسی کنید.)

علت ششم: برد کنترلی

برد کنترلی ولتاژ کمپرسور و موتور فن را تنظیم می کند. اگر برد کنترلی ناموفق باشد، بعضی از اجزای آن به درستی عمل نخواهند کرد و یا اصلاً کار نخواهند کرد. بردهای کنترلی معمولاً تشخیص داده نمی شوند؛ مطمئن شوید تا قسمت های معیوب متداولتر را ابتدا قبل از تعویض برد کنترلی بررسی کنید.

علت هفتم: ترموستات کنترل دما

ترموستات کنترل دما سنسوری است که دمای هوا را کنترل می کند و سوئیچ را برای تأمین انرژی فن و کمپرسور فعال می کند هنگامی که دمای هوا پایین تر از نقطه تنظیم شده قرار می گیرد. اگر ترموستات کار نمی کند، کولر گازی پاناسونیک به طور پیوسته خنک خواهد کرد و یا اصلاً خنک خواهد کرد. برای تعیین اینکه آیا ترموستات کنترل دما معیوب است یا نه، از یک مولتی متر برای آزمایش پیوستگی آن استفاده کنید. اگر ترموستات پیوستگی ندارد، آن را تعویض کنید(توجه: برخی از ترموستات ها همچنین ممکن است هیتر را کنترل کنند و در نتیجه سه ترمینال خواهند داشت. برای اطلاعات بیشتر به نمودار سیم کشی کولر گازی پاناسونیک مراجعه کنید.)

 

علت هشتم: برد کنترل دما

اگر برد کنترل دما معیوب باشد، موتور فن و کمپرسور برق نخواهند داشت. بردهای کنترلی اغلب به نادرستی تشخیص داده می شوند؛ اطمینان حاصل کنید که دیگر قطعات کولر گازی پاناسونیک را قبل از تعویض برد کنترل دما بررسی کنید. اگر مطمئن هستید که تمام اجزای دیگر به درستی کار می کنند، صفحه کنترل را جایگزین کنید.

علت نهم: برد کنترل اصلی

برد کنترل اصلی ولتاژ کمپرسور و موتور فن را تنظیم می کند. در صورتی که برد کنترل اصلی ناموفق باشد، برخی از اجزای آن به درستی کار نخواهند کرد و یا عمل نخواهند کرد. ابتدا قبل از تعویض برد کنترل اصلی، مطمئن شوید که قطعات معیوب را با دقت بیشتر بررسی کنید.

علت دهم: خازن

خازن به کمپرسور با رشته های الکتریکی متصل شده است. اگر خازن بسوزد، کمپرسور کار نخواهد کرد. برای تعیین اینکه آیا خازن سوخته است یا نه، خازن را با استفاده از یک مولتی متر آزمایش کنید. اگر خازن پیوستگی نداشت، آن را تعویض کنید.

2- دلایل اینکه فن کولر گازی پاناسونیک کار نمی کند:

علت اول: شفت موتور فن دوگانه

شفت موتور فن دوگانه (یا گردش فن موتور) ممکن است معیوب باشد.گردش موتور فن دارای دو تیغه فن است: هر کدام در هر طرف موتور وجود دارند. در یک طرف، تیغه فن هوا را اطراف کویل متراکم بیرون می کشد تا گرما را از بین ببرد. در طرف دیگر، تیغه فن هوا را حول سیم پیچ تبخیر کننده هدایت می کند. شفت موتور فن دوگانه دارای یاتاقان هایی است که می توانند در طول زمان شل شوند یا بهم پیوسته شوند. برای تعیین اینکه آیا بلبرینگ های موتور معیوب است یا نه، شفت موتور را شل کنید. اگر شفت موتور شل باشد یا اگر به هیچ وجه روشن نشود، موتور فن را تعویض کنید.

علت دوم: موتور فن

سعی کنید تیغه را با دست بچرخانید. اگر تیغه آزادانه تچرخید، این نشان می دهد که بلبرینگ موتور فرسوده شده است. اگر بلبرینگ موتور فن فرسوده شده باشد، موتور را عوض کنید. اگر تیغه آزادانه چرخید، برق ورودی به موتور فن را تست کنید. اگر برق به موتور فن انتقال پیدا کند، اما موتور کار نکند، این نشان می دهد که موتور معیوب است و باید جایگزین شود.

علت سوم: برد رله

برد رله برای بسیاری از اجزای کولر گازی پاناسونیک، از جمله موتور فن ولتاژ فراهم می کند. اگر برد رله به درستی کار نکند، فن موتور ممکن است کار نکند. بردهای رله اغلب به اشتباه تشخیص داده می شوند؛ قبل از تعویض برد، اطمینان حاصل کنید که قطعات معیوب، به خصوص خازن فن موتور و فن موتور را به تنهایی بررسی کنید. اگر مطمئن هستید که تمام اجزای دیگر به درستی کار می کنند، برد رله را جایگزین کنید.

علت چهارم: ترموستات کنترل دما

ترموستات کنترل دما دارای اتصالات الکتریکی است که در طول زمان بوجود می آیند. اگر اتصالات الکتریکی بوجود آیند، ترموستات به درستی کار نخواهد کرد. موتور فن همیشه باید کار کند هنگامیکه کمپرسور روشن است. اگر کمپرسور کار کند، اما موتور فن کار نکند، موتور فن یا خازن موتور فن احتمالاً دچار خطا شده است. اگر هر دو کمپرسور و موتور فن کار نکنند، از یک مولتی متر برای آزمایش پیوستگی ترموستات کنترل دما استفاده کنید. اگر ترموستات پیوستگی نداشته باشد، آن را جایگزین کنید. (توجه: برخی از ترموستات همچنین ممکن است یک بخاری را کنترل کنند و در نتیجه سه پایانه دارند. برای اطلاعات بیشتر به نمودار سیم کشی کولر گازی پانوسونیک مراجعه کنید.)

علت پنجم: ترموستات

ترموستات دمای هوا را کنترل می کند. هنگامی که درجه حرارت هوا بالاتر از نقطه تنظیم شده باشد، ترموستات سوئیچ را فعال می کند تا توان را برای فن و کمپرسور فراهم کند. اگر ترموستات معیوب باشد، ترموستات ممکن است به درستی کار خنک کردن را انجام ندهد. برای تعیین اینکه آیا ترموستات معیوب است یا نه، کولر گازی پاناسونیک را در حالت خنک کردن قرار دهید و سپس از مولتی متر برای آزمایش پیوستگی ترموستات استفاده کنید. اگر ترموستات پیوستگی نداشته باشد در حالی که کولر گازی پاناسونیک برای خنک کردن تنظیم شده باشد، ترموستات را تعویض کنید. (توجه: برخی از ترموستات ها همچنین ممکن است هیتر را کنترل کنند و در نتیجه سه ترمینال خواهند داشت. برای اطلاعات بیشتر به نمودار سیم کشی کولر گازی پاناسونیک مراجعه کنید.)

علت ششم: برد کنترل اصلی

برد کنترل اصلی ولتاژ را برای تمام اجزای کولر گازی پاناسونیک فراهم می کند. اگر مشکلی در برد کنترل وجود داشته باشد، آن ممکن است ورود برق به فن موتور را متوقف سازد. بردهای کنترلی معمولاً اشتباه تشخیص داده می شوند؛ اطمینان حاصل کنید که قبل از تعویض برد کنترل اصلی، تمام قطعات معیوب را بررسی کنید. اگر مطمئن هستید که تمام اجزای دیگر به درستی کار می کنند، برد کنترل اصلی را تعویض کنید.

علت هفتم: ترمیستور

ترمیستور سنسوری متصل به برد کنترلی است که دمای هوا را تشخیص می دهد. مقدار مقاومت ترمیستور در ارتباط با درجه حرارت هوا تغییر می کند. اگر ترمیستور دچار خطا شود، فن ممکن است کار نکند. برای تعیین اینکه آیا ترمیستور دچار خطا شده است، از یک مولتی متر برای آزمایش تست پیوستگی آن استفاده کنید. اگر ترمیستور پیوستگی ندارد یا اگر مقاومت ترمیستور با تغییر در دما تغییر نمی کند، ترمیستور را تعویض کنید. (برای پیدا کردن مقادیر خاص دما و مقاومت، سعی کنید راهنمای کاربر خود را بررسی کنید.)

علت هشتم: موتور دمنده

موتور دمنده ممکن است سوخته یا فرسوده شده باشد. ابتدا، تیغه فن را بررسی کنید. اگر تیغه ها آزادانه چرخش نکنند، موتور دمنده را جایگزین کنید. دوم، اطمینان حاصل کنید که قدرت به موتور دمنده رسیده است. اگر موتور دمنده برق دار شده باشد، اما موتور هنوز کار نکند، آن را جایگزین کنید. موتور دمنده قابل تعمیر نیست، اگر آن معیوب شده باشد، باید آن را جایگزین کنید.

علت نهم: خازن

خازن به کمپرسور با رشته های الکتریکی متصل شده است. اگر خازن سوخته شده باشد، موتور کار نخواهد کرد. برای تعیین اینکه آیا خازن سوخته است یا نه، خازن را با استفاده از یک مولتی متر آزمایش کنید. اگر خازن پیوستگی نداشت، آن را تعویض کنید.

علت دهم: سوئیچ گردان

سوئیچ گردان برای فعال کردن موتور فن می چرخد. با گذشت زمان، اتصالات الکتریکی درون سوئیچ می تواند به طور ناگهانی حفره دار شوند و از هدایت الکتریکی آنها جلوگیری شود. برای تعیین اینکه آیا سوئیچ گردان الکتریسته را هدایت می کند یا خیر، از یک مولتی متر برای آزمایش پیوستگی سوئیچ مطابق با نمودار سیم کشی کولر گازی پاناسونیک استفاده کنید. اگر سوئیچ چرخشی پیوستگی نداشت، آن را جایگزین کنید.

علت یازدهم: سوئیچ سلکتوری

سوئیچ سلکتوری ولتاژ به فن را هدایت می کند. برای تعیین اینکه آیا سوئیچ سلکتوری دچار خطا شده است یا نه، سعی کنید بر روی برد کنترل کولر گازی پاناسونیک دکمه هایی را انتخاب کنید. اگر فن پس از فشار دادن یک دکمه به طور متناوب کار کند، سوئیچ گردان را جایگزین کنید. به علاوه اگر قوس یا دودی از سوئیچ سلکتوری می آید، آن را تعویض کنید.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی پاناسونیک در محل و منزل

مطمئن باشید انتخاب نمایندگی تعمیرات کولر گازی پاناسونیک بسیار مهم است. در نتیجه تا جای ممکن وسواس به خرج دهید و تحقیق کنید. به‌ویژه اگر نیاز به تعمیرات خاصی مثل تعمیر کولر گازی پاناسونیک دارید، بهتر است حتما توسط متخصص باتجربه انجام شود.

در نتیجه به‌سادگی به تعمیرکاران و تعمیرگاه‌های نامعتبر اطمینان نکنید تا بعدها پشیمان نشوید. مجموعه بزرگ آی.پی امداد به‌ عنوان یکی از معتبرترین سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات تعمیر لوازم خانگی در محل و منزل به‌ویژه تعمیر کولر گازی پاناسونیک در محل شناخته می‌شود که می‌توانید با کمی تحقیق و جستجو به حرفه‌ای بودن این تیم پی ببرید. برای تعمیر کولر گازی نیز می‌توانید با پشتیبان‌های تخصصی و حرفه‌ای ما از طریق شماره های زیر در تماس باشید.

 

نمایندگی تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

نمایندگی تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در شمال تهران

2 : نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

نمایندگی تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در غرب تهران

3 : آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

نمایندگی تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در شمالغرب تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

نمایندگی تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

نمایندگی تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در مرکز تهران

6 : یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

نمایندگی تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در شرق تهران

7 : تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

نمایندگی تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در جنوب تهران

8 : انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ): 66715774

 


لینک های مرتبط با نمایندگی تعمیرات کولرگازی پاناسونیک:

No votes yet.
Please wait...

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.