تعمیر اجاق گاز دوو

تعمیر اجاق گاز دوو

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز دوو

تعمیر اجاق گاز دوو در تهران توسط خدمات نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه مجاز در  شرق ، غرب ، شمال و جنوب تهران در محل عیب یابی و رفع عیب میگردد ، همچنین برای رفاه حال شما عزیزان هزینه تعمیرات ، نحوه عیب یابی و آموزش تعمیرات اجاق گاز دوو را شرح داده ایم تا با دانش و آگاهی از خدمات نمایندگی تعمیرات اجاق گاز دوو بهره مند شوید .

تعمیر اجاق گاز دوو در تهران

( تعمیر اجاق گاز دوو ) مجموعه آی پی امداد با بیش از نیم قرن تجربه و دارای تکنسینهای مجرب ، متعهد و آموزش دیده در ارتباط با تعمیرات کلیه محصولات دوو جزء قدیمی ترین ها در این عرصه می باشد . مفتخر هستیم با استفاده از تجربیات و قوانین مدیریت و رضایتمندی مشتری در این عرصه بهترین باشیم.

انواع تعمیرات تخصصی کلیه محصولات دوو را با تامین قطعات فابریک ( از انبار آی پی ) از ما بخواهید .

نمایندگی تعمیر اجاق گاز دوو

 

مراحل از تماس تا رفع عیب اجاق گاز دوو ( عیب یابی اجاق گاز دوو )

1 : ابتدا با نزدیکترین شعبه  تعمیرگاه و نمایندگی مجاز اجاق گاز دوو خود در زیر تماس حاصل فرمایید .

2 : در صورت تماس با اپراتور ؛ مشاوره رایگان انجام میگردد تا رفع عیب شود .

3 : در صورتیکه با مشاوره تلفنی رفع عیب صورت نگرفت ، ظرف مدت کمتر از یک ساعت تکنسین متخصص ( تعمیرکار اجاق گاز دوو ) به محل شما اعزام میگردد .

4 : تمامی خدمات مجموعه آی پی دارای یکسال ضمانتنامه رسمی میباشد .

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز دوو در تهران

مشکلات رایج اجاق گاز دوو عبارتند از : روشن نشدن مشعل گاز ، گرم نشدن اجاق گاز و گرما نداشتن مشعل الکتریکی.

اگر مشعل در اجاق گاز دوو روشن نمی شود و یا اجاق گاز گرم نمی شود، معمولا می توانید این مشکل را ظرف 5 دقیقه حل کنید و هزینه ی یک سرویس را برای خود ذخیره کنید، تمیز کردن سریع معمولا کارکرد را به حالت صحیح برمی گرداند، با این حال، ما همچنین به شما نشان می دهیم که چگونه مشعل های الکترونیکی در اجاق گاز دوو را عیب یابی کنید و مراحلی با عنوان راه حل های تعمیراتی برای شما در این مقاله تهیه کرده ایم.

قبل از شروع تعمیرات مراحل را مطالعه کنید، در صورتی که قادر به انجام آنها نیستید با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز دوو در شرق ، غرب ، شمال و جنوب تهران تماس بگیرید.

چرا مشعل اجاق گاز دوو در محدوده روشن نمی شود ، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد ؟

در محدوده استاندارد، قطعات اصلی، پیلوت ها در زیر پانل پخت و پز قرار دارند که این پانل با استفاده از لولاها باز می شود.

محدوده مشعل مهر و موم شده:
پانل پخت و پز بلند نمی شود، این نمونه پیلوت ندارد و شما به یک ایگینتر از بالا دسترسی خواهید داشت

تعمیر اجاق گاز دوو در تهران

مربیان تعمیرات به ما می گویند که این مسئله رایج ترین مشکل گازی است؛ دو نوع محدوده گاز وجود دارد: محدوده گاز استاندارد و محدوده مشعل مهر و موم شده.

ایمنی  در تعمیرات اجاق گاز دوو

تمام تعمیرات و تمیز کردن اجاق گاز دوو را می ‌توانید بدون بستن گاز به اجاق انجام دهید، اما مشعل را روی شماره قرار ندهید (روشن نکنید)، این گاز را در داخل اتاق پخش می ‌کند، اگر در هر زمانی بوی گاز را حس می ‌کنید، گاز را در خروجی پشت محدوده یا منبع اصلی خاموش کنید و اتاق را تهویه کنید، سپس با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز دوو در مرکز تهران تماس بگیرید،

قبل از کار بر روی اجاق گاز همیشه آن را از برق جدا کنید.

راه حل 1: پیلوت یا ایگنیتر را پاک کنید

عکس 1: دسترسی به پیلوت یا ایگنیتر

قسمت پانل و پخت پز در اکثر مدل های اجاق گاز دوو بلند می شود، با این حال برخی مدل ها با مشعل مهر و موم وجود دارد که به راحتی باز نمی شود.

عکس 2: پیلوت ایستاده را پاک کنید
یک سوزن را در سوراخ پیلوت بچرخانید و دود یا سایر آثار را پاک کنید، مراقب باشید که آن را گسترده تر نکنید، با استفاده از مسواک رسوبات خارج شده از سوراخ و آثار باقی مانده غذا را تمیز کنید.

کبریت روشن خود را کنار دهانه باز نگه دارید تا پیلوت را باز کنید، درپوش را پایین بکشید و مشعل ها را روشن کنید تا آن‌ ها را آزمایش کنید.

تعمیر اجاق گاز دوو در شرق تهران

عکس 3: به دنبال ایگنیتر (احتراق جرقه) بگردید
سیستم احتراق جرقه (ایگنیتر) را با یک تکه سرامیکی برآمده که بین دو مشعل قرار دارد، شناسایی کنید، دنبال سیم‌ های برق بگردید که به طرف آن متصل است، ایگنیترها بر روی محدوده ی مهر و موم مشعل ها در کنار مشعلها قرار دارند.

تعمیر اجاق گاز دوو در غرب تهران

عکس 4: ایگنیتر را تمیز کنید
به وسیله یک مسواک قدیمی اطراف ایگنیتر را برس کنید، این قسمت به وسیله سر رفتن غذاهای جوشانده شده کثیف می شود، پایه فلزی را که ایگنیتر بر روی آن است را نیز پاک کنید (برای ایجاد جرقه این قسمت باید تمیز باشد)، برای تست کردن مشعل، درب را ببندید و دستگیره ی مشعل را بچرخانید.

تعمیر اجاق گاز دوو در مرکز تهران

یک دقیقه تمیز کردن 75 درصد مشکلات مشعل را حل خواهد کرد، برای دسترسی به سیستم احتراق، درب اجاق گاز را بلند کنید (عکس 1)

شما می توانید آن را به همان ترتیب تمیز کنید (عکس 4) اگر مشعل شما هنوز شعله ور نمی شود، به راه حل شماره 2 بروید. یک پیلوت ایستاده را با یک لوله گاز کوچک که به یک نوک متصل است با یک سوراخ در مرکز دو مشعل شناسایی کنید (عکس 2) اگر پیلوت (شعله) سوزانده می شود، از راه حل 2 صرف نظر کنید.

راه حل 2: مجموعه مشعل را پاک کنید

عکس 1: مونتاژ مشعل را بردارید
هنگامی که آن را از دهانه سوپاپ جدا می‌ کنید، مشعل را از بازوی پشتیبان دور کنید، اگر هنوز سر جای خود باشند، پیچ‌ های حمل و نقل را بردارید) شما مجبور نیستید آن‌ها را دوباره نصب کنید ) ممکن است مونتاژ مشعل شما کمی متفاوت از سیستم ما باشد، اما شما می ‌توانید همه اجزا را به یک روش تمیز کنید.

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز دوو

عکس 2: برس لوله
قلم مو را به داخل لوله فلش ببرید تا گرد و غبار پاک شود، اگر چه برخی از تعمیرکاران از آب و اسپری برای تمیز کردن مونتاژ مشعل استفاده می کنند، ما آنها را توصیه نمی کنیم زیرا می توانند باعث زنگ زدگی شوند.

تعمیرگاه مجاز اجاق گاز دوو

عکس 3: پورت ها را پاک کنید
تمام پورت های فلش را با یک سوزن پاک کنید، سپس برای پورت های مشعل همان کار را انجام دهید، هر آلودگی را با مسواک دور بریزید.

تعمیر اجاق گاز دوو در جنوب تهران

عکس 4: شیر مشعل را تمیز کنید
برای دفع هر گونه آلودگی، چند بار سوزن را درون سوپاپ مشعل فشار دهید.

تعمیرات فر گاز دوو

این کار پنج دقیقه طول می کشد، مونتاژ مشعل را به همان شیوه برای هر مشعل، پیلوت و ایگنیتر پاک کنید، می توانید از یک قلم مو با قطر کوچک استفاده کنید هم چنین می توانید برس لوله را از ابزار فروشی تهیه کنید.

اگر اجاق گاز دووی شما دارای مشعل های مهر و موم شده است، شما کار تمیز کاری را تنها به تمیز کردن پورت های مشعل محدود کنید (عکس 3) در واقع قسمت های دیگر مهر و موم شده اند تا مسدود نشوند.

مونتاژ را در محل نصب کنید و مشعل های اجاق را امتحان کنید، اگر آنها هنوز شعله ور نمی شوند، ایگنیتر اجاق گاز معیوب شده است، به راه حل 3 بروید. اگر پیلوت با ارتفاع شعله کم دارید، با چرخاندن سرپیچ می توانید ارتفاع شعله را بالا ببرید.

راه حل 3: سیستم احتراق جرقه (احتراق الکترونیکی) را بررسی کنید

عکس 1: سوئیچ برق را عوض کنید
در این مرحله از تعمیر اجاق گاز دوو چراغ‌ های مشعل را خاموش کنید و پیچ ‌های جلو را که پوشش جلویی را ایمن می‌کند را بردارید، پوشش را بردارید، سیم ‌ها را از ترمینال ‌ها بکشید و آن ‌ها را در یک سوییچ جدید در همان مکان وارد کنید، برخی اتصالات یک گیره فشاری برای ایمن کردن سیم دارند ( عکس ۲ )

تعمیرات گاز رومیزی دوو

عکس 2: سیم را از گیره های فشار بردارید
سیم را با فشار یک پیچ گوشتی کوچک به شکاف ، آزاد کنید، سوئیچ جدید را ببندید و پوشش را دوباره نصب کنید.

نمایندگی اجاق گاز دوو

عکس 3: یک ماژول را جایگزین کنید
ماژول را با ردیابی سیم ‌های سوییچ به منبع مشخص کنید، ماژول یک جعبه کوچک در حدود ۲×3×2 است، مکان روی مدل های مختلف اجاق‌ گاز متفاوت خواهد بود، اما معمولا پشت قسمت راست پانل قرار دارد با برداشتن پیچ ها و کشیدن آن به جلو، می توان آن را برداشت، اگر در کنار یا پشت اجاق‌ گاز نیست، دفترچه راهنما را برای کمک چک کنید، سیم ‌ها را به طور همزمان در پایانه ‌های خود قرار دهید و هر کدام از آن‌ها را به ماژول جدید انتقال دهید تا شما آن‌ ها را با هم ترکیب نکنید و دچار سردرگمی نشوید، پیچ هایی را که ماژول قدیمی را به اجاق گاز وصل می کرد بردارید و به ماژول جدید پیچ کنید.

تعمیر فر گاز توکار دوو

به طور معمول سوئیچ ها، ماژول های کنترل یا جرقه های الکتریکی می توانند در یک اجاق گاز خراب شوند، برای آزمایش این دستگاه ها از راهنمای زیر استفاده کنید:

1.بررسی کنید که اجاق گاز وصل شده است، برق به خروجی وجود دارد، و مدار قطع نشده است. اجاق های با جرقه الکتریکی نیاز به برق دارند تا اجاق گاز را روشن کنند، اگر نور اجاق گاز شما روشن می شود، شما قدرت دارید.
2. سوئیچ را تست کنید زمانی که با چرخاندن دستگیره مشعل عملکردی را نشان نمی دهد، سوئیچ مشکل دارد و برای مشاهده دستورالعمل در جایگزینی سوئیچ به عکس 1 مراجعه کنید.

  1. همزمان، هر مشعل را سه ثانیه روشن نگهدارید و سپس دوباره خاموش کنید. برای دیدن اینکه آیا آنها در هنگام انجام این کار جرقه ای می زنند آنها را مشاهده کنید، چراغ آشپزخانه را خاموش کنید (ممکن است به شما کمک کند که آنها را ببینید.)؛ ماژول کنترل را جایگزین کنید، در صورتی که هیچ یک از مشعل ها جرقه نمی زنند، (این یک مشکل رایج است)، برای خرید قطعات اورجینال و با کیفیت برای تعویض به نمایندگی تعمیرات اجاق گاز دوو در غرب تهران مراجعه کنید.

تعمیر اجاق گاز دوو در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و...

(20 خط ):26154968

تعمیر اجاق گاز دوو در شمال تهران

2 : نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و ...

(20 خط ):22729703

تعمیر اجاق گاز دوو در غرب تهران

3 : آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و ...

(20 خط ):44840509

تعمیر اجاق گاز دوو در شمالغرب تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و...

(20 خط ):88986181

تعمیر اجاق گاز دوو در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

تعمیر اجاق گاز دوو در مرکز تهران

6 : یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و...

(20 خط ):88959591

تعمیر اجاق گاز دوو در شرق تهران

7 : تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و ...

(20 خط ):77170036

تعمیر اجاق گاز دوو در جنوب تهران

8 : انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و ...

(20 خط ):66715774

تعمیر اجاق گاز دوو

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر دوو ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید دوو ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو ، نمایندگی تعمیرات اجاق گاز دوو ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر مایکروویو ماکروفر دوو

نمایندگی تعمیرات دوو

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست