logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

نحوه پخت ماهی در فر گاز

نحوه پخت ماهی در فر گاز
نحوه پخت ماهی در فر گاز
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله نحوه پخت ماهی در فر گاز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

نحوه پخت ماهی در فر گاز چگونه است؟ بسیاری از افراد پخت ماهی در فر اجاق گاز را با روغن و برخی از افراد بدون روغن و در فر های برقی و گازی موجود پخت می کنند. اما امروزه مصرف بالای روغن باعث شده است که بیماری های زیادی چون کبد چرب دامن گیر مردم شود. به همین جهت بهتر است روش طبخ ماهی در فر گاز و بدون روغن باشد. اما شیوه پخت ماهی در فر گاز چگونه است؟ قطعاً فر گاز یکی از بهترین دستگاه های موجود در آشپزخانه برای پخت ماهی به صورت شکم پر یا معمولی است. اگر به دنبال روش طبخ ماهی در فر گاز هستید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید. ما در این مطلب به بررسی تمام نکات مربوط به دمای پخت ماهی در فر اجاق گاز و راهکارهای جلوگیری از خشک شدن ماهی در فر گاز می پردازیم.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش درباره پخت ماهی در فر گاز خود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرگاه مجاز آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

روش پخت ماهی در فر گاز چگونه است؟

روش های مختلفی برای پخت ماهی در فر گاز وجود دارد. برخی از افراد ماهی را به صورت شکم پر و برخی دیگر به صورت معمولی در فویل یا بدون فویل درون فر گازی طبخ می کنند. اما نکته حائز اهمیت در هنگام پخت ماهی در فر اجاق گاز این است که اکثر مواقع ماهی در فر گازی به شکل زیر طبخ می شود. روش طبخ ماهی در فر گاز عبارت است از:

اولین کار آماده کردن ماهی با توجه به رسپی مورد نظرتان است. اگر مایل به پخت ماهی بدون شکم پر هستید، بهتر است ماهی را به صورت ورقه ای برش دهید. سینی فر گاز را مقداری چرب کنید و ماهی ها را به آرامی درون سینی فر گاز پهن کنید. اگر مایل به پخت ماهی شکم پر هستید، می توانید بعد از دوخت شکم ماهی، آن را به صورت درسته درون سینی قرار دهید.

چگونه ماهی را در فر درست کنیم؟

بهترین طبقه برای پخت ماهی در فر گاز طبقه وسط است؛ زیرا در صورت روشن بودن شعله بالایی و پایینی دو طرف ماهی به صورت یکنواخت پخت می شود. البته می توانید شعله بالایی فر گاز را کمی دیرتر روشن کنید. سپس درب فر را ببندید و از روی منو یا کلید فر گاز، فر گازی را روشن کنید. بعد از جرقه زدن و روشن کردن، دمای مناسب برای پخت ماهی را که بین 180 تا 200 درجه سانتی گراد است را تنظیم کنید.

دمای مناسب پخت ماهی در فر اجاق گاز

یکی از مهمترین مواردی که به هنگام پخت ماهی در فر گاز باید به آن توجه کافی داشته باشید، تعیین دمای مناسب برای آن است. در صورتی که دمای نامناسبی برای پخت ماهی در فر اجاق گاز خود تعیین کنید، ممکن است غذای شما آنطور که باید آماده نشده و یا خشک شود. از این رو در ادامه به بررسی دمای مناسب پخت ماهی در فر اجاق گاز خواهیم پرداخت.

 • باید پیش از قرار دادن ماهی درون فر گاز آن را با درجه ددمای مناسب گرم کنید تا ماهی بهتر پخته شود.
 • بهتر است فر گاز را با دمای 230 درجه سانتی گراد گرم نمایید.
 • سپس ظرف ماهی را به مدت 10 دقیقه درون فر از پیش گرم شده قرار دهید.
 • مدت زمان پخت ماهی به ضخامت آن بستکی دارد که برای هر 2.5 سانتی متر زمان 10 دقیقه کافی است.

در هنگام پخت ماهی در فر گاز باید به چه نکاتی توجه شود؟

ممکن است پخت ماهی در فر گاز برای کسانی که بار اول است از فر گازی استفاده می کنند، کمی دشوار باشد. به همین جهت بهتر است در هنگام طبخ ماهی در فر گاز به نکات زیر توجه کنید تا بتوانید ماهی و هر نوع مواد غذایی دیگر را با کیفیت بالایی در فر گاز پخت کنید.

 • اولین نکته ای که در زمینه نکات پخت ماهی در فر اجاق گاز باید به آن توجه کنید، روشن کردن فر گاز و آماده کردن آن برای پخت است.
 • بهتر است در هنگام تهیه ماهی و مواد آن فر گازی را روشن کنید تا فضای داخل فر برای پخت آماده باشد. این کار باعث می شود تا ماهی در زمان کوتاهی پخته شود.
 • دومین نکته ای که در هنگام پخت ماهی باید به آن توجه شود، روشن کردن شعله بالا و پایین فر گازی است.
 • ماهی از جمله غذاهایی است که توصیه می شود به صورت کامل پخته شود.
 • به همین جهت بهتر است غذا را درون سینی وسط قرار داده و شعله های بالا و پایین را روشن کنید تا دو طرف ماهی به صورت همزمان پخته شوند.
 • می توانید برای مغز پخت شدن و پخت بهتر ماهی آن را درون فویل های نسوز قرار دهید.
 • با قرار دادن ماهی در فویل نسوز علاوه بر خوش طعم شدن ماهی می توانید از سوختن آن جلوگیری کنید.
 • به هیچ عنوان دمای پخت ماهی را بیشتر 200 درجه سانتی گراد تنظیم نکنید؛ زیرا ممکن است ماهی شما به سرعت سرخ شده و خشک شود.

نتیجه گیری از نحوه پخت ماهی در فر گاز

در این مطلب به بررسی نحوه پخت ماهی در فر گاز پرداختیم. قطعاً پخت ماهی در فر گاز بهترین راه حل برای حفظ مواد مغذی در آن است. فر گاز از دستگاه های پرکاربرد در آشپزخانه است که از طریق آن می توان پخت انواع کیک، شیرینی، مرغ، پیتزا، گوشت و … را به شیوه های مختلف انجام داد. شما می توانید با کمک نکات بالا، ماهی را به صورت معمولی و شکم پر پخت کنید.

با این اساس اگر از فر گازی زیاد استفاده می کنید و در حین استفاده با مشکلی مواجه شده اید، توصیه می شود برای تعمیرات ارزان قیمت اجاق گاز به مجموعه ای بزرگ و معتبر مانند شرکت آی پی امداد مراجعه کنید. قطعاً آی پی امداد یکی از شرکت های موفق در زمینه تعمیرات انواع فر برقی، گازی، ماکروفر، یخچال و … است که می توانید با خیال راحت به آن مراجعه کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست