021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات یخچال با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال

نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال
نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در مقاله نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال به دلایل تغییر رنگ، راه های برق انداختن، نحوه پولیش، نحوه از بین برد لکه چربی و خطوط و کلی موارد مهم در آی پی امداد میپردازیم.

کاربران گرامی، سوالات خود را در زمینه نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال در انتهای صفحه قسمت دیدگاه یا بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

یخچال ها به دلیل این که مواد غذایی را در خود نگه می دارند باید از هر نظر تمیز باشند، این تمیزی صرفاً مختص داخل یخچال نیست. بلکه قسمت بیرونی و بدنه ی آن نیز باید همواره تمیز و عاری از لک باشد، علاوه بر اهمیت تمیز بودن بدنه ی یخچال از نظر بهداشتی، تمیز بودن این قسمت به مرتب و تمیز دیده شدن محیط آشپزخانه نیز کمک می کند. در صورتی که با تغییر رنگ بدنه ی یخچال خود و یا وجود لک و خط و خش در آن مواجه شدید نگران نباشید.

شما می توانید با مطالعه ی کامل این متن از نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال آگاه شده و از راهنمایی های موجود در آن بهره بگیرید. در ضمن مجموعه ی آی پی امداد با بهره گیری از پرسنلی مجرب و کارآزموده به صورت 24 ساعته آماده است تا اگر بدنه ی یخچال شما با مشکلی مواجه شده است آن را برطرف نماید.

دلایل تغییر رنگ بدنه یخچال (زرد شدن یخچال)

بعد از گذشت مدت زمان نسبتاً طولانی اگر یخچال شما سفید باشد به احتمال زیاد با تغییر رنگ، بدنه ی آن و زرد شدن این قسمت مواجه خواهید شد. در این بخش از آموزش نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال به بررسی دلایل تغییر رنگ بدنه ی یخچال خواهیم پرداخت. با دانستن دلایل این تغییر حتماً روش‌هایی مرتبط با این دلایل خواهید یافت تا دوباره این اتفاق برای دستگاه نیافتد.

از جمله دلایل بروز این امر :

 • تابش نور مستقیم آفتاب می‌باشد. به منظور جلوگیری از این تغییر باید یخچال را در محلی به دور از نور آفتاب قرار دهید.
 • دلیل دیگر این موضوع بخار مواد غذایی و مواد شیمیایی است.
 • این امر به دلیل پخت و پزی که در آشپزخانه انجام می‌ شود غیر قابل کنترل است.
 • اما با مناسب کردن شرایط تهویه‌ی هوای این محل می‌توان تا حدودی مانع از شدت یافتن زرد شدن بدنه ی یخچال شد.

راه های برق انداختن یخچال سفید

از آن جایی که یخچال های سفید زودتر لکه برمی دارند و تمامی آنها را به وضوح نشان می دهند باید همواره سعی کنید بدنه ی آنها را تمیز کرده و برق بیاندازید. در این بخش از آموزش نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال با ما همراه باشید تا راه های برق انداختن یخچال سفید را باد بگیرید. برای این که ظاهر یخچال سفید خود را تمیز و براق کنید می توانید از چندین روش استفاده نمایید. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از پاک کننده های چند منظوره:

 • می توانید از بازار پاک کننده ی چند منظوره ای تهیه کرده و با اسپری کردن بر روی بدنه ی یخچال آن را با استفاده از پارچه ی نرمی تمیز کنید.
 • البته قبل از تهیه پاک کننده باید از مناسب بودن آن برای تمیز کردن بدنه ی یخچال اطمینان حاصل نمایید.

استفاده از مایع ظرفشویی و آب:

 • مایع ظرفشویی یکی از مواد تمیز کننده ی قوی و در عین حال مناسب برای بدنه ی یخچال به شما می آید.
 • آن را با آب مخلوط کرده و با استفاده از ابر و یا دستمالی بر روی بدنه ی یخچال بکشید.
 • سپس با کمک دستمال نرم آن را خشک کنید.

استفاده از محلول سرکه سفید و آب:

 • سرکه و آب را نسبت مساوی با هم مخلوط کرده و محلول به دست آمده را بر روی بدنه ی یخچال اسپری کنید.
 • سپس با استفاده از دستمال مناسب می توانید بدنه را خشک نمایید.

استفاده از مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین:

 • اگر بدنه ی یخچال شما دارای لکه های سرسختی است می توانید مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین و یا الکل را استفاده کنید.
 • این مخلوط یکی از بهترین راه های برق انداختن بدنه ی یخچال سفید است.

نحوه پولیش یخچال سفید

این مسئله ممکن است برای افراد زیادی اتفاق افتاده باشد که بدنه ی یخچال سفید آنها حین جابجایی بر اثر برخورد به جایی فرورفتگی پیدا کند. در این قسمت از مقاله ی نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این مشکل را رفع کنید.

 • در صورتی که گودی و یا خش موجود بر روی بدنه ی یخچال دارای عمق زیادی نباشد می توانید از کمی گریس، کمی پولیش پاک کننده و یک دستمال استفاده کرده و مشکل را رفع کنید.
 • نحوه ی پولیش یخچال سفید به این صورت است که مخلوط به دست آمده را با استفاده از پارچه ی نرم و یا پنبه به محل گودی زده و سطح آن را می سابید.
 • با این کار فرورفتگی از بین رفته و ظاهر یخچال به حالت قبلی برمی گردد.

نحوه براق کردن یخچال سیلور

یخچال های سیلور یا استیل به دلیل ظاهر مدرن و زیبایی که دارند بسیار محبوب تر از یخچال هایی با سایر رنگ ها می باشند. اما دغدغه ای کاربران این نوع یخچال ها دارند نحوه ی تمیز و براق کردن آنها می باشد. قصد داریم در این بخش از نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال شما را با نحوه ی براق کردن یخچال سیلور آشنا کنیم تا در این کار به مشکلی برخورد نکنید. برای این که بدنه ی یخچال سیلور خود را به راحتی تمیز کنید می توانید از مواد زیر استفاده کنید.

 1. مخلوط مایع ظرفشویی و آب
 2. مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین
 3. مخلوط سرکه و آب
 4. پاک کننده هایی که فاقد اثر سایندگی باشند. (می توانید در این موارد از پاک کننده های لوازم استیل ضدزنگ استفاده کنید.)
 5. استفاده از روغن زیتون و پارچه ی خشک
 6. استفاده از پارچه های میکروفایبر

آنچه در مورد براق کردن یخچال سیلور دارای اهمیت است این است که دستمال را با فشار به بدنه ی دستگاه نکشید، این کار سبب آسیب دیدن بدنه خواهد شد. در ضمن نباید دستمال را از بالا به پایین بکشید بلکه باید آن را در جهت بافت بدنه ی یخچال حرکت دهید. در آخر کار نیز با استفاده از دستمال مرطوب دیگری لکه های به جا مانده را تمیز نمایید.

نحوه از بین بردن لکه چربی از روی بدنه یخچال

به دلیل این که یخچال در آشپزخانه قرار می گیرد وجود لکه ی چربی بر روی آن امری طبیعی می باشد. برای این که این لکه ها را از روی یخچال خود تمیز کنید بهتر است از راهنمایی های نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال استفاده نمایید. در مورد نحوه ی از بین بردن لکه ی چربی از روی یخچال شما می توانید متناسب با شدت لکه ی چربی ها و همچنین موادی که در اختیار دارید یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید:

مخلوط سرکه و آب:

 • این محلول را بر روی لکه اسپری کنید و بعد از چند ثانیه لکه را پاک نمایید.

خمیر جوش شیرین:

 • جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و به شکل خمیری درآورید. سپس با استفاده از دستمالی آن را بر روی لکه بکشید.
 • پس از این که خمیر خشک شد آن را با استفاده از مسواک نرم تراشیده و باقی مانده را با استفاده از دستمال تمیز کنید.
 • بعد از آن نیز با استفاده از دستمال مرطوبی بدنه ی یخچال را پاک کنید.

از بین بردن خط و خش روی یخچال سفید

برای از بین بردن خط و خش روی یخچال سفید اولین کاری که باید بکنید شناسایی جهت تارهای فولاد بدنه ی یخچال است. برای فهمیدن جهت آنها کافی است با دقت به رنگ بدنه توجه کنید تا جهت قلم مو را در آن ببینید. بعد از آن باید سطح بدنه ی یخچال را تمیز کنید. زیرا اگر گرد و خاک و یا لکه سرسختی بر روی بدنه ی یخچال وجود داشته باشد ممکن است کار را سخت تر کند.

طبق توصیه های آموزش نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال بهتر است متناسب با عمق خش و خط ها از سمباده و یا مسواک و خمیر دندان استفاده کنید. علاوه بر این موارد شما می توانید از محصولات موجود در بازار نیز برای این کار استفاده کنید. برخی از این مواد به حالت روغنی هستند و برخی دیگر نیز به صورت پودر تولید شده اند که به هنگام استفاده باید آنها را به شکل خمیر درآورد.

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن بدنه یخچال

به هنگام تمیز کردن یخچال استفاده از جوش شیرین برای بدنه ی یخچال به دلیل خاصیتی که این ماده دارد می تواند بسیار موثر باشد. جوش شیرین در نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال تاثیر مثبتی داشته و با استفاده از آن می توان انواع لک ها و زردی موجود بر روی یخچال را در کمترین زمان برطرف کرد. از جوش شیرین هم برای تمیز کردن بدنه ی یخچال های سفید و هم یخچال های سیلور می توانید استفاده کنید.

نتیجه گیری مقاله نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال

در این مقاله با نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال، دلایل تغییر رنگ بدنه ی یخچال، راه های برق انداختن یخچال های سفید و براق کردن یخچال سیلور و روش از بین بردن خط و خش موجود بر روی بدنه ی یخچال ها آشنا شدیم. پیشنهاد می کنیم برای تمیز کردن بدنه ی یخچال خود برنامه ی منظمی داشته و حداقل هفته ای یک بار آن را به صورت کامل تمیز کنید. با این کار تمیز کردن یخچال آسانتر شده و سریع تر انجام می شود.

5 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. دولت آبادی 30 خرداد 1400

  سلام خسته نباشید.امروز گازم رو با سیف تمیزکردم برق افتاد،منم وسوسه شدم یخچال رو هم با سیف شروع کردم تمیز کاری ولی بعد از اینکه دستمال کشیدم،تمیز شده اما براق نیست مات شده،با سرکه شستم،با تاید دستی،حتی با دامستوس،متاسفانه براق نشد.قبلا با تاید دستی میشستم هم چربی زدایی میشد هم برق میوفتاد، لطفا راهنمایی کنیدچیکارکنم؟یخچال هم ساید سامسونگ رنگ سفید چروک هست

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 31 خرداد 1400

   سلام، قسمت کمی را با پلیش ماشین بکشید و اگر پاک شد، بقیه هم همین کارو کنید

   پاسخ دادن
    دولت آبادی 01 تیر 1400

    ممنون از پاسخ گویی تون

    پاسخ دادن
 2. علی ثبوتی جوان 04 فروردین 1400

  سلام تبریک بمناسبت سال نو.سئوالی که ازمحضرکارشناسان محترم دارم اینه که متاسفانه همسربنده با استون(پدناخن)مبادرت به تمیز کردن لکه های درب یخچال کرده است که خیلی ناجور شده ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 05 فروردین 1400

   سلام، تنها راه استفاده از پولیش است.

   پاسخ دادن