021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه تنظیم دمای آبسردکن

نحوه تنظیم دمای آبسردکن
نحوه تنظیم دمای آبسردکن
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در هنگام تنظیمات اولیه برای آبسردکن ها باید به این نکته دقت کافی را داشته باشید که دمایی که روی آبسردکن خود تنظیم میکنید باید دمای مطلوب و مجاز برای استفاده باشد زیرا ممکن است برخی افراد به نوشیدن آب خیلی سرد عادت داشته باشند ولی این کار برای تنظیم روی آبسرد کن کار درستی نیست زیرا در این صورت برای همه افراد قابل استفاده نیست اگر شما نیز به اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تنظیم دمای آبسردکن نیاز دارید به خواندن این مقاله ادامه دهید.

کاربرا گرامی؛ چنانچه با مشکل عدم تظیم صحیح دمای آبسردکن مواجه اید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله از تعمیرگاه آی پی امداد با ما همراه باشید.

تنظیم دمای مناسب برای آبسردکن

دمای آب مناسب برای نوشیدن در کمترین حالت میتواند 10 درجه سانتی گراد و بیشترین حالت 18 درجه سانتی گراد باشد که البته هوای منطقه ای که در آن زندگی میکنید تعیین کننده این موضوع میباشد این بدان معنا نیست که همه افراد باید حتما آبی که مینوشند این دما را داشته باشد اما محدوده دمای نرمال برای آب آشامیدنی این بازه میباشد که بهتر است برای جلوگیری از اذیت شدن دندان ها و کلیه ها از نوشیدن آب خیلی سرد خودداری نماییم. در مورد آبسردکن ها نیز دمای مناسب برای آبسردکن شما میتواند در محدوده 11 یا 12 درجه سانتی گراد که دمایی ایده آل است تنظیم گردد.

اثر تنظیم دمای آبسرد کن بر کیفیت آب

دما مهمترین فاکتور تاثیرگذار بر خواص آب آشامیدنی است که افزایش دمای آب باعث تغییراتی در مواد بسیار مهم موجود در آب میشود که در ادامه به بررسی اثر تنظیم دمای مناسب آبسردکن بر کیفیت آب میپردازیم:

  • اگر دمای تنظیمی شما بسیار پایین باشد باعث کاهش چگالی آب میشود و همینطور عکس این موضوع باعث افزایش چگالی آب آشامیدنی میشود.
  • افزایش گران روی آب
  • کاهش فشار بخار آب از دیگر عواملی است که در اثر تنظیم نادرست بر کیفیت آب تاثیر دارد.

نحوه تنظیم دمای آب سرد کن

نحوه تنظیم دمای آب سرد کن بستگی به نوع مدل آبسرکن شما دارد که ممکن است در آبسردکن های پارک ها این کار به صورت یک دمای میانگین حدود10 یا 11 تنظیم شده باشد که امکان تغییر آن توسط هر فرد امکان پذیر نیست اما در مورد آبسردکن های کوچکتر که در ادارات و یا منازل استفاده میشود شما میتوانبد طبق مراحل زیر پیش روید:

  • اکثر آبسردکن ها دارای یک دکمه تنظیمات در داخل یا روی آن هستند که این بستگی به مدل آبسردکن شما دارد.
  • اگر دستگاه شما نو است و قطعا با حداکثر کارایی خود شروع به کار میکنید میتوانید دمایی تنظیمی برای شروع را روی 12 درجه سانتی گراد قرار دهید و پس از آن اگر احساس کردید نیاز دارید دمای آب را سردتر یا گرمتر کنید برای تغییر دمای آب اقدام نمایید.

تنظیم دمای نادرست آبسردکن باعث بروزچه مشکلاتی میشود؟

اینکه دمای دستگاه آب سردکن شما به درستی تنظیم شده باشد علاوه بر اینکه به خودتان هنگام نوشیدن آب احساس بهتری میدهد برای سلامت دستگاهتان نیز مهم میباشد در نتیجه تنظیم دمای نادرست آبسردکن باعث بروز چه مشکلاتی میشود؟ در ادامه به پاسخ این سوال میپردازیم:

  • ممکن است بعد از خستگی و تحمل گرمای زیاد با صحنه خرابی و یا گرم بودن آب آبسردکن مواجه شوید که باعث ایجاد احساس ناخوشایندی برای شما شود.
  • علاوه بر آن تنظیم نادرست دمای آبسردکن میتواند باعث یخ زدگی دیواره های آبسردکن و اطراف مخزن آن گردد که در صورت تعمیر نشدن ممکن است منجر به خرابی دستگاه شما گردد.

نتیجه گیری از نحوه تنظیم دمای آبسردکن

تنظیم دمای آبسردکن در مرحله اول باید به منظور بهبود کیفیت دستگاه و افزایش عمر مفید آن باشد زیرا به دلیل تنظیم اشتباه دستگاه آبسرد کن ممکن است هم کیفیت آبی که مینوشیم تحت تاثیر قرار گیرد و هم با عدم رسیدگی به این موضوع دستگاه شما دچار آسیب های جدی تری نیز گردد. که ما در مقاله بالا برایتان نحوه تنظیم دمای آبسردکن را به طور کامل توضیح داده ایم تا با استفاده از آن بتوانید حداکثر کارایی از دستگاه آبسردکن خود را داشته باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست