logo logo تعمیرات ماشین ظرفشویی با ما در تماس باشید 021-58941

مزایای استفاده از ظرفشویی

مزایای استفاده از ظرفشویی
مزایای استفاده از ظرفشویی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله مزایای استفاده از ظرفشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آیا در منزل از ماشین ظرفشویی استفاده میکنید؟ یا اینکه هنوز در خرید ماشین ظرفشویی مردد هستید؟ مطالعه مقاله مزایای استفاده از ظرفشویی را به هر دو دسته پیشنهاد میکنیم. چرا که با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که استفاده از ماشین ظرفشویی در منزل چه مزیت ها و معایبی در پی خواهد داشت.

کاربران گرامی، چنانچه پرسشی در زمینه مزایای ماشین ظرفشویی دارید و یا اطلاعات تکمیلی در راستای مزیت ها و معایب استفاده از این دستگاه دارید میتوانید در بخش پرسش و پاسخ و همچنین دیدگاه های همین مقاله با کارشناسان آی پی امداد و سایر کاربران در میان بگذارید.

5 مورد از مزایای استفاده از ظرفشویی که نمیدانید!

حتما تاکنون بسیار شنیده اید که ماشین ظرفشویی عملکرد خوبی ندارد یا اصلا چه نیازی به ماشین ظرفشویی است. در این مقاله ما سعی کرده ایم مهم ترین مزایای استفاده از ظرفشویی را به شما یاد آور شویم تا با آگاهی بیشتری به سراغ استفاده از این دستگاه کاربردی در نمنزل بروید. 5 مورد از مهم ترین مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی را که نمیدانید عبارتند از:

 • صرفه جویی در مصرف اب
 • صرفه جویی در زمان
 • کاهش استفاده از مواد شوینده مضر
 • ضد عفونی شدن ظروف
 • کاهش میران عوارض ایستادن در طولانی مدت

صرفه جویی در مصرف آب اصلی ترین مزیت استفاده از ماشین ظرفشویی است

اهمیت به محیط زیست و کاهش میزان آب مصرفی دغدغه بسیاری از افراد است. اما آیا میدانسید که با استفاده از ماشین ظرفشویی به جای شستن ظرف ها با دست تا چه حد میتوانید در مصرف آب منزل ئصرفه جویی کنید؟

 • استفاده از ماشين ظرفشويي تا حد قابل توجهي مصرف آب خانگي را کاهش خواهد داد، به گونه ای که يک دست ظروف 144 پارچه را اگر با دست بشوييم 85 ليتر آب مصرف مي شود در حالي که همين تعداد در ماشين ظرف شويي تنها 16 ليتر آب نياز دارد و در برخی مدل ها کمتر از 10 لیتر آب مصرف می گردد.

صرفه جویی در مصرف آب اصلی ترین مزیت استفاده از ماشین ظرفشویی است

صرف جویی در وقت از خوبی های استفاده از ماشین ظرفشویی است

یکی از وسوسه کننده ترین خوبی های ماشین ظرفشویی صرفه جویی در وقت است. اگر مهمان دارید، اگر مشغول بچه داری هستید یا حتی اگر به هر دلیل فرصت و حوصله ظرف شستن ندارید، استفاده از ماشین ظرفشویی سریع ترین و بهترین انتخاب است.

 • در شست و شو با دست، بهترين زمان پذيرايي از مهمان بعد از صرف غذا به شستن ظروف مي گذرد (بيش از يک ساعت) در صورتي که در شست و شو با ماشين ظرفشويي، بعد از صرف غذا در کنار مهمان خود هستيد.

در شست و شوي دستی، امکان لب پر شدن ظروف چيني و کريستال شما وجود دارد در صورتی که در ماشين ظرفشويي اين امکان به حد صفر می رسد.

ظروف براق و شفاف از مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی است

تحویل گرفتن ظروف براق و شفاف از مزیت های استفاده از ماشین ظرفشویی است.

 • در شست وشو با دست، ظروف به علت استفاده از اسکاچ بعد از چند ماه خش برداشته و کدر مي شوند.
 • در صورتي که در ماشين ظرفشويي چون از مواد شوينده مناسب استفاده مي نماييم، ظروف هميشه براق و شفاف باقي مي مانند.
 • در شست و شو با دست، مجبوريم از آب ملايم استفاده کنيم در صورتي که در ماشين ظرفشويي آب داغ استفاده مي شود لذا عمل ضد عفوني نيز تا حدي انجام مي گيرد.
 • مواد کلره و يا اکسيژنه موجود در پودرها و قرص های ماشين ظرفشويی، عمل ضد عفونی ظروف را تکميل مي کنند.

ظروف براق و شفاف از مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی است

مزیت دیگر استفاده از ماشین ظرفشویی صرفه جویی در شوینده ها است

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از ماشین ظرفشویی صرفه جویی در مواد شوینده است. در شست و شو با دست، ميزان استفاده از مايع ظرفشويي بسيار زياد می باشد در صورتي که در ماشين ظرفشويي ميزان مصرف پودر بسيار کم است.

مزیت دیگر استفاده از ماشین ظرفشویی صرفه جویی در شوینده ها است

 • این در حالی است که به علت شستشوی ظروف با فشار آب بالا مواد شوینده خطرناک روی ظروف باقی نمیمانند. همچنین مواد شوينده به پوست دست آسيب زيادي مي رسانند در حالي که در ماشين ظرفشويي دست شما با مواد شوينده هيچ گونه تماسي ندارد.

عوارض ناشی از ایستادن زیاد را با استفاده از ماشین ظرفشویی به حداقل برسانید!

درشست و شو با دست، به علت ايستادن زياد و بي حرکت ماندن، خطر بيماری هايی مانند واريس، آرتروز ستون فقرات و زانو بسيار بالا مي رود در حالي که در شست و شوی ماشينی اين احتمال وجود ندارد.

تاریخچه ساخت ماشین ظرفشویی را میدانید؟

جالب است بدانید ماشین ظرفشویی را یک خانم ثروتمند به نام «ژوزفین کوچران» ماشین ظرفشویی را در سال ۱۸۸۶اختراع کرد. این خانم به خاطر ثورت بی حد و حصرش مرتب در حال مهمانی دادن بود و در مهمانی های مفصلش بسیاری از ثروتمندان شرکت می کردند. اگرچه ظرف های کثیف باقیمانده از مهمانی های خانم کوچران را خدمه او می شستند، اما او اصرار داشت ظرف ها با سرعت بیشتری شسته شوند و ظروف کمتری هم حین شستن بشکنند.

بالاخره خانم ثروتمند تصمیم خودش را عملی کرد و چون چنین دستگاهی تا آن زمان ساخته نشده بود، او شخصاً ساخت آن را به عهده گرفت. ماشین ظرف شویی خانم کوچران به شکلی طراحی شده بودکه ظرف ها، فنجان ها و نعلبکی ها درون آن چیده می شدند، بعد به وسیله یک موتور، آب و ماده شوینده به ظروف اضافه می شد و ظرف ها شسته می شدند.دوستان خانم کوچران همه جا در مورد این ماشین صحبت کردند و به زودی سفارش های زیادی برای ماشین فوق به خانم کوچران رسید. او اختراع خود را در نمایشگاه جهانی شیکاگو در سال۱۸۹۳ به نمایش گذاشت و باعث تعجب خیلی ها شد.

خلاصه مقاله مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی

حال احتمالا به خوبی میدانید که خرید و استفاده از ماشین ظرفشویی چه مزیت هایی برای شما به همراه دارد. این در حالیست که هنوز بعضی افراد تصور میکنند ظروف آنقدر که باید در ماشین ظروفشویی تمیز نمیشود و ترجیح میدهند از روش های سنتی شستن ظروف استفاده کنند.

توصیه ما به این افراد این است که با انداختن قرص کف ماشین ظرفشویی اصل و با کیفیت تمیزی و پاکیزگی ظروف خود را تضمین کنند.

1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. مدیر 24 آبان 1395

  جهت ارتباط با کارشناسان تعمیر بخچال فریز روی لینک زیر کلیک نمایید. تعمیر یخچال فریزر

  پاسخ دادن
اینستاگرام آی پی امداد