مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن مایع جلادهنده در ظرفشویی

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

مجموعه آی.پی قصد دارد در این مقاله شما را با مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی ، نحوه ریختن مایع جلادهنده در ظرفشویی و کاربرد آن آشنا نماید : مدتی است که مایع جلا دهنده ظروف برای شستشو با ماشین ظرفشویی به فهرست وسایل مورد نیاز خانه داری اضافه شده است. برای برطرف کردن لکه ها از روی ظروف بلور مخصوصا لیوان ها از مایع جلا دهنده و یا کمک آبکشی استفاده می کنیم. همچنین ، چنانچه نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی دارید کلیک نمایید .

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی
مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

اما مایع جلا دهنده چیست؟ و آیا واقعا به آن نیاز داریم؟

مایع جلادهنده از موادی تشکیل شده است که ترکیب ان ها باعث کاهش کشش سطحی آب می شود. کشش سطحی در سطح خارجی قطرات آب وجود دارد و باعث کروی شدن آن ها شده و از پخش شدن قطره روی سطح جلوگیری می کند. جلادهنده به عنوان با اثری شیمیایی که بر آب می گذارد، از ایجاد شدن قطرات کروی جلوگیری کرده و آب را به صورت سطح نازک بر روی سطح ظروف در می آورد که به راحتی آبکشی و خشک می شود. در نتیجه لکه هایی که بر اثر بخار شدن قطرات مانده بر سطح ظروف ایجاد می شوند، دیگر وجود نخواهند داشت.

در واقع جلادهنده قطرات آب را از بین می برد و خشک شدن ظرف ها را تسریع می کند و با این روش درخشندگی ظرف ها را افزایش می دهد. اما چه جادویی پشت این کار وجود دارد؟ در اینجا موضوع کمی پیچیده و مبهم می شود.

گروه محیط زیستی که مسئول سلامت بودن محصولات است، جلادهنده های مختلف را مورد مطالعه قرار داده و به تعدادی از آن ها درجه F و به برخی دیگر درجه D داده است. درجه F نشان می دهد که در مورد محصول مورد نظر نگرانی زیادی وجود دارد و مواد تشکیل دهنده آن بیشترین پتانسیل را برای صدمه زدن به سلامتی و محیط زیست دارد. درجه D نشان می دهد که احتمال اینکه محصول مورد نظر به سلامتی بدن و محیط زیست آسیب بزند زیاد است.

موادی که باعث شده اند آن محصولات درجه F و D بگیرند عبارتند از:

سدیم تری پلی فسفات: سمیت عمومی محیط زیست

متیل کلرویزوتیازولینون: سازمان EPA امریکا این ماده را بسیار سمی برای آبزیان معرفی کرده است.

ماده ضد رسوب: سرطان زا، ایجاد مشکلات تنفسی، ایجاد مشکلات کلیه، آلوده کردن مزمن آب ها، ایجاد حساسیت ها و صدمه های پوستی.

ترولوسن سدیم، دی هیدرات: آلوده کردن شدید آب ها، ایجاد مشکلات تنفسی، اثرات نامطلوب بر غدد درون ریز و باروری، سرطان زا، ایجاد مشکلات کلیه، اثر نامطلوب بر سیستم هضم غذا و دستگاه گوارش، اثر نا مطلوب بر سیستم عصبی، ایجاد حساسیت ها و صدمه های پوستی، اثر نامطلوب بر بینایی.

اکسی بنزون: اثرات نامطلوب بر غدد درون ریز و باروری

مواد دیگری نیز وجود دارند که بسیاری از آن ها به علت آسیب زدن به پوست در این گروه قرار گرفته اند.

تعدادی از محصولات مطالعه شده، درجه A گرفتند که به این معنی ست که دارای فرمولاسیونی با پایه گیاهی دارند و مشکلی ندارند.

گاها توصیه می شود که به جای مایع جلا دهنده از سرکه سفید استفاده کنید. اما سرکه به علت شدت بالای اسیدی بودن، ممکن است در طولانی مدت ظروفتان را فرسوده کرده و به ماشین ظرفشویی صدمه بزنند. مسئله این است که شاید اصلا به مایع جلادهنده و یا مشابه آن نیازی نداشته باشید. البته این موضوع بستگی به ترکیبات معدنی آب منطقه شما و همچنین سلیقه شخصی  دارد. اگر بعد از شسته شدن ظرف ها توسط ماشین ظرفشویی لکه زیادی بر روی ظروف بلورتان مشاهده نکردید، این مرحله را به کلی نادیده بگیرید. با این کار یکی از وسایل مورد نیاز خانه تان کم شده، بطری جلا دهنده کمتری استفاده می شود، مواد شیمیایی کمتری همراه با غذا به بدنتان راه پیدا می کند و محیط زیست کمتر مورد آسیب قرار می گیرد.

نحوه ریختن مایع جلادهنده در ظرفشویی

مجموعه آی.پی با آموزش گام به گام و راهنمای استفاده ظرفشویی در خدمت شما عزیزان میباشد ، این بار نحوه ریختن مایع جلا دهنده در ظرفشویی را به صورت کامل شرح میدهیم .

در بالا با جلا دهنده به صورت کامل آشنا شدیم ، حالا به نحوه ریختن مایع در ظرفشویی میپردازیم ، با آی.پی امداد همراه شوید .

کاربرد مایع جلادهنده در ظرفشویی

در آموزشهای قبلی با نحوه ریختن نمک در ظرفشویی و قرص ماشین ظرفشویی آشنا شدیم ، اینجا نیز با مایع جلادهنده آشنا شدید ، حالا میخواهیم به کاربرد مایع جلا دهنده در ظرفشویی بپردازیم .

مایع جلادهنده در 5 دقیقه آخر همراه با بخار آب به براق کردن ظروف میپردازند ، توجه فرمایید کف اگر مقدار مایع جلادهنده زیاد باشد ظرفها را خش می اندازد و اگر مقدار آن کم باشد باعث لکه دار شدن ظروف در ظرفها میشود .

حال به نحوه ریختن مایع جلا دهنده در ظرفشویی میپردازیم :

 • چه موقع نیاز به ریختن مایع جلا دهنده در ظرفشویی میباشد ؟

هر وقت با علامت اختصاری rinse aid یا علامت زیر بر روی صفحه نمایش ظرفشویی خود مواجه شدید نیاز به ریختن مایع جلادهنده دارید .

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی
ارور برای مایع جلادهنده ظرفشویی
 • مطابق شکل زیر درپوش مایع جلادهنده را فشار دهید .
مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی
نحوه ریختن مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی
 • مطابق شکل یک لبه تنظیم استاندارد برای ریختن مایع ظرفشویی میباشد که فراتر از آن نریزید .
مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی
نحوه ریختن مایع جلادهنده ظرفشویی
 • در انتها درپوش محفظه مایع جلادهنده را ببندید .
مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی
نحوه ریختن مایع جلادهنده

جایگزین های مناسب برای مایع جلا دهنده

مایع جلادهنده ماده ای ست که نسبتا به تازگی جزئی از لوازم مورد نیاز خانه شده و نقش آن کمک به زودتر خشک شدن ظرف ها می باشد. جلا دهنده باعث می شود قطرات آب روی ظرف ها به صفحات پهن تبدیل شوند. وقتی از جلا دهنده استفاده کرده باشید، در مرحله آبکشی، زمانی که ماشین ظرفشویی آب داغ را روی ظرف ها اسپری می کند، قطره ها کروی آب روی سطح ظروف تشکیل نمی شوند و در عوض از روی ظرف سر خورده، به پایین می افتند و با کمک پمپ تخلیه به بیرون می روند.

بسیاری از برندها، در تولید جلا دهنده از مواد شیمیایی مضر استفاده می کنند که بخشی از این مواد به ظرف ها چسبیده و وارد بدن می شوند و باقی مانده آن به بیرون ریخته شده و وارد محیط زیست می شود. در صورتی که مایلید از مایع جلا دهنده استفاده کنید، بهتر است تحقیق کنید که کدام برند از مواد شیمیایی سمی کمتری استفاده می کند و یا از مواد دست ساز خانگی استفاده کنید.

 • سرکه

سرکه ماده ای طبیعی ست که برای بدن و محیط زیست ضرری ندارد. به علاوه، سرکه بسیار ارزان تر از جلا دهنده های شیمیایی است، در حالی که درخشندگی بسیاری به ظرف هایتان می دهد. نگران بوی سرکه نباشید. در پایان سیکل شستشوی ظرف هایتان، بویی ازسرکه حس نخواهید کرد.

سرکه علی رغم مزایایی که به عنوان یک جلا دهنده طبیعی دارد، معایبی نیز دارد. اسیدی بودن سرکه به مرور زمان ممکن است به بعضی قسمت های ماشین ظرفشویی آسیب برساند.

 • جایگزین های بهتر

راه های دیگری نیز برای خشک کردن ظرف ها و داشتن ظرف هایی بدون لکه وجود دارد. آلوین چان مدیر ارشد تولید در شرکت BSH که کمپانی مادر ماشین ظرفشویی های بوش می باشد، معتقد است که کاربران ماشین ظرفشویی برای خشک کردن ظرف های خود از روش های گوناگونی می توانند استفاده کنند و سرکه تنها انتخاب آن ها نیست.

چان برای این کار روش های زیر را پیشنهاد کرده است:

 • اگر نگران مواد شیمیایی مضر موجود در جلادهنده ها هستید، مقدار استفاده آن را تا حد ممکن پایین آورید. طبق تجربه خود می توانید کمترین مقداری که توانایی از بین بردن لکه های آب از روی ظرف ها را دارد، به دست بیاورید.
 • از ماده نرم کننده آب استفاده کنید. بعضی ماشین ظرفشویی ها به این امکان مجهز هستند.
 • از استفاده از جلا دهنده صرف نظر کنید. این کار پیشنهاد نمی شود اما اگر از جلا دهنده استفاده نکنید، ممکن است ماشین ظرفشویی کمبود آن را جبران کند. ماشین ظرفشویی های بوش وقتی مایع جلا دهنده موجود نباشد، دمای آب آبکشی را بالا برده و همچنین زمان آن را طولانی می کند.
 • گذاشتن و برداشتن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

نحوه قرار دادن ظرف ها در ماشین ظرفشویی بر طرز خشک شدن آن ها تاثیر می گذارد. از تماس ظرف ها با هم جلوگیری کنید. کاسه ها و ظرف های گود را در زاویه ای قرار دهید که آب در آن ها جمع نشود. همیشه اول قفسه پایینی را خالی کنید زیرا اگر آب در ظرف های قفسه بالا مانده باشد، بر روی ظروف پایین نمی ریزد.

نکاتی مهم از مایع جلادهنده ظرفشویی

 •  هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید به نکات مصرفی آن توجه کنید ، یکی از نکات آن برند مورد استفاده مایع جلادهنده برای ظرفشویی شما میباشد ( بیشر تولیدکننده های ماشین ظرفشویی از جمله بوش ، مایع جلادهنده فینیش را معرفی مینمایند . )
 • هنگام خرید مایع جلادهنده ظرفشویی به تاریخ انقضاء آن توجه نمایید تا به ظروف شما آسیب نرساند . ( حداکثر زمان مایع جلادهنده 2 سال میباشد . )
 • همه ماشین های ظرفشویی نیازی به مایع جلا دهنده ندارند ( ماشین ظرفشویی که خشک نمیکند نیازی به مایع ندارد .)
 • اگر ماشین ظرفشویی شما حالت خشک کن دارد و ظروف به خوبی خشک نمیشود ، شما نیاز به مایع جلادهنده بیشتری برای ظرفشویی خود دارید .
 • چنانچه مخزن خود را پر از مایع ظرفشویی نموده اید و تا 15 ماه مصرف نکرده اید ، دیگر قابل استفاده نمی باشد و تاریخ مصرف آن به پایان رسیده است .
 • جالب است بدانید کار مایع جلادهنده 5 دقیقه آخر شستشو انجام میشود و همراه با بخار آب ظروف را براق میکند .
 • اگر از قرص ماشین ظرفشویی فینیش کوانتوم استفاده میکنید دیگر نیازی به مایع جلادهنده ندارید .

توجه توجه : پس از استفاده متداوم مشتریان آی.پی از مایع جلادهنده ظرفشویی فینیش ، ما نیز آن را به شما پیشنهاد میکنیم ، در نظر داشته باشید فروش ما به کل ایران میباشد و همچنین برای رفاه حال شما عزیزان به قیمت عمده حتی یک عدد به فروش میرسد .

قیمت مایع جلادهنده ظرفشویی فینیش : 15000 تومان

توجه توجه : مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی فینیش به برندهایی از جمله آاگ ، بوش ، دوو ، سامسونگ ، الجی ، زیمنس ، بکو ، بلومبرگ ، آریستون ، ایندزیت ، آرچلیک ، کنوود ، گرنیه و ... سازگاری دارد و کارخانه سازنده مایع ظرفشویی فینیش را پیشنهاد میکند .

فروش مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

فروش مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی در شمال تهران

2 : شمال ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

فروش مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

فروش مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی در غرب تهران

3 : غرب ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

فروش مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی در شمال غرب تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

فروش مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی در مرکز تهران

6 : مرکز ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

فروش مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی در شرق تهران

7 : شرق ، تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

فروش مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی در جنوب تهران

8 : جنوب ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ) : 66715774

فروش مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

9 : بندرعباس ، اهواز ، خوزستان ، کرمانشاه ، سنندج ، تبریز ، ارومیه ، شیراز ، اصفهان ، مشهد ، قم ، اراک ، یزد ، کرج ، حومه تهران ، مازندران ، گیلان ، سمنان ، آبادان و ...

021-88986179

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

35 دیدگاه

 • سارا افروز

  باسلام.
  آیا راهی برای تخلیه مایع جلادهنده از مخزنش وجود دارد؟
  چگونه؟
  با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مایع جلادهنده به شستشوی شما برای براق شدن و از بین بردن لک ها کمک میکند ، بنابراین نیازی به تخلیه کردن نیست ، اما بدانید که چنانچه جای مایع جلادهنده ظرفشویی را بردارید میتوانید خالی کنید .

   Rating: 3.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • زهره امراللهی نیا

  سلام ببخشید اگر مایع جلا دهنده در مدت خیلی کمی تمام شود به چه دلیل است من باید هفته ای یه بار مخزن رو پر کنم در حالی که قبلا ایجوری نبود

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، به زمانبندی که تایمر فرمان میدهد مربوظ است .

   Rating: 3.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • مهناز طاهری

  باسلام من تازه ماشین ظرفشویی بوش سری d46 رو خریدم ظرفها بوی خوبی نمیدن با اینکه بو گیر گذاشتم فکر میکنم از جلادهنده باشه ولی هر کار میکنم نمیتونم اون طور که گفتین برش دارم و خالی کنم لطفا راهنماییم کنید میتونم بعد خالی کردن سرکه سفید جایگزین جلا دهنده کنم؟ ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • ناشناس

   منم حس میکنم بو از مایع جلا دهنده باشه.یکی کمک کنه

   No votes yet.
   Please wait...
 • الناز آروين

  سلام ببخشيد اگه جاى جلادهنده مايع ظرفشويي ريخته باشيم چطورى بايد تخليه كنيم ؟ مارك ماشينم سامسونگ هست

  Rating: 2.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، چندبار شسشو خالی انجام دهید و سپس جرم گیری نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • الناز

  سلام ببخشيد به جاى جلا دهنده اشتباهي مايع ظرفشويي ريختم چطورى بايد مخزن و خالي كنم ؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • فهیمه

  سلام ببخشیدمن ماشین ظرفشویی دلمونتی دارم از اول قرص ماشین 3in1 فینیش استفاده کردم الان که نمک ریختم تو ماشین و از پودر استفاده کردم نمیدونم نشانگر نمک کجاست و پودر ظرفارو خوب تمیز نکرد دلیلشو میخواستم بدونم مرسی

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • مهرناز

  سلام میخواستم ببینم پیچ تنظیم مایع جلادهنده زاروتی رو از کجا میتونم تهیه کنم آخه پوسیده و شکسته شده

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • زهرا افتخاری

  علت ترشح ماده قهوای از کنار مخزن پودر وبراق کننده چیست لطفا بفرمایید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، دریچه ظرفشویی را به درستی ببندید .

   Rating: 2.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • ساناز

  سلام اگر جلا دهنده نریزیم ماشین خراب میشه یا نه مشکلی نیست؟

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اگر از قرص همه کاره استفاده میکنید نیازی نیست دیگر .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • شیوا اسلامی زاده

  سلام. ماشین ظرفشویی من رومیزی و مارک بیم هست. دو سه هفته ای هست از زیر ماشین مایع جلادهنده چکه میکنه، علتش چی هست؟ ممنون از پاسخگوییتون.

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مایع جلا دهنده را روی درجه یک بزارید و همچنین نشتی دارد که اینطوری میشود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • معصومه

  سلام من ظرفشویی اگ زود زود جلا دهنده روشن میشه میزیزم جلا دهنده چراغش خاموش نمیشه چند روز اینطوری شده جلا دهنده تاریخ ک روش زده برای 2015 بوده میگن 4 سال انفقضا داره ؟ از تاریخ اونه یا دستگاه ؟ چیکار باید کنم ؟

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، تاریخ انقضا روی خود محصول نمایان شده .

   No votes yet.
   Please wait...
 • اردشیر

  سلام من از قرص پریل (چون محصولات فینیش بسیار گران شده و برام مقرون به صرفه نیست از این برند قرص یا پودر آن را استفاده کنم)برای شستن ظروف استفاده‌ می‌کنم. آیا باز باید از مایع جلادهنده استفاده کنم؟ برای رسوب زدایی هر چند وقت یکبار باید این کار رو بکنم و چه نوع برندی رو شما معرفی می‌کنید. آیا در محصولات پریل برای ماشین ظرف‌شویی مایع یا مواد ضد رسوب وجود‌ داره؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، چنانچه قرص پریل همه کاره باشد دیگر نیازی به جلادهنده نیست . برای جرم گیری ظرفشویی هم میتوانید از قرص یا مایع جرم گیر های موجود در بازار استفاده کنید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سودی

  سلام .. من دو تا سوال دارم ..
  ظرفشویی پاکشوما دست دوم خریدم .الارم نمکش روشن بود مخزن رو پر از نمک کردم، با قاشق هم زدم که ته نشین بشه ولی همچنان الارم روشنه .دلیلش چیه؟؟
  و اینکه اگه دفترچه راهنمای پاکشوما مدل ۱۴۶۸۰ w رو دارین برام بفرستین .. خیلی ممنون تون میشم ..

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مخزن نمک ظرفشویی پاکشوما شما هنوز خالی نشده است ، یک بار فرایند شستشو را خالی انجام دهید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • الهام

  سلام.من 3ماهه از ماشین ظرفشویی ال جی استفاده می کنم.الان حدود دوهفتس اولش نشت نمک از مخزن نمک کف ظرف شویی به وجود اومد.این اواخر هم انگار اب گل الود روی ظرفها هست.ولکه های زیادی روی ظروف و خود بدنه ماشین هست.چراغ نمک ماشین هم روشن نشده.
  علتش چی می تونه باشه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، امکان دارد جلادهنده به زیادی وارد ظرفشویی میشود که باید روی 1 بزارید ، همچنین آب پاشهای بالای ظرفشویی ال جی خود را چک نمایید ، ضمنا برای رفع عیب و تعمیرات میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • اوری

  سلام
  من ظرفشوئی رومیزی مارک مجیک دارم
  جدیدا از پودر پریل و جلادهنده پریل استفاده میکنم
  ولی نمیدونم درجه جلادهنده رو روی چند بزارم؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، درجه جلادهنده را روی یک بزارید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • نرگس

  سلام
  ماشین ظرفشویی من مجیک شش نفره رومیزی هست .اصلا جای پودر یا مایع جلادهنده نداره فقط روی دربش جای قرص هست که اونم درب نداره و بازه .ظرفام خیلی لکه آب روش میمونه و لیوانام براق نمیشه . از قرص سه در یک پریل استفاده میکنم و نمک پریل هم داخل مخزن نمک ریختم .راهنماییم کنید لطفا

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، برای سرویس ظرفشویی خود نیازمند خدمات نمایندگی تعمیرات ظرفشویی مجیک هستید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • نرگس خدابنده

  با سلام
  برای اینکه ظروف بعد از شستشو بوی زحم ندهند چه باید کرد؟
  و چگونه باید از جرم گیر در ماشین ظرفشویی استفاده کنم؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، از خشبو کننده میتوانید استفاده نمایید ، مراحل جرم گیری هم توضیح داده ایم .

   No votes yet.
   Please wait...
 • زهرا

  سلام چراغ half load ماشین لباس شویی من روشنه و خاموش نمیشه دلیلش چیه ؟حتی وقتی ظرف هم زیاده روشنه

  No votes yet.
  Please wait...
 • مهساهاونگی

  جلا دهنده حتما باید اصل باشه یا درجه دو هم بریزیم مشکلی نیست شنیدم قلابیش زیاده تو بازار و کف ماشینو سوراخ میکنه اگه اصل نباشه آیا حقیقت داره
  ممنونم از پاسختون

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • امیر اعتمادی

  سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت مفید و آگاهی بخشتون برا ماشین ظرفشویی ال جی درجه جلا دهنده از یک تا شش هست بر روی چه عددی گذاشته بشه خوبه ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، روی 1 بزارید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.