قرص ماشین ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی

بهترین شوینده ماشین ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی : در این مقاله میخواهیم به موارد زیر بپردازیم .
 • قرص برای ظرفشویی چی بخریم؟
 • بهترین شوینده برای ظرفشویی چیست؟
 • مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی چیست و قیمت جلا دهنده ماشین ظرفشویی !
 • کار نمک ظرفشویی چیست ؟
 • بهترین نمک ماشین ظرفشویی و قیمت نمک ماشین ظرفشویی !
 • تفاوت شوینده پودر و مایع ظرفشویی ؟
 • تفاوت شوینده های ماشین ظرفشویی ؟
 • نحوه ستفاده از قرص ماشین ظرفشویی ؟
 • نگهداری شوینده های ظرفشویی

در این نوشته می خواهیم درباره همه ی شوینده های ماشین ظرفشویی و ویژگی های آن هاصحبت کنیم.

قرص ماشین ظرفشویی
بهترین قرص ماشین ظرفشویی

کار نمک ماشین ظرفشویی

 قبل از اینکه به شوینده های ظرفشویی بپردازیم میخواهیم  شما را با قطعه رزین ظرفشویی آشنا کنیم :

ماشین ظرفشویی دارای قطعه ای به نام رزین است که وظیفه ی آن به شرح زیر میباشد:

رزین ظرفشویی وظیفه گرفتن سختی آب برای شستوشو ظرف ها را دارد . نمک ظرفشویی در 5 دقیقه آخر رزین ماشین ظرفشویی را شستشو  میدهد و برای شستشوی بعدی آماده میکند.

انواع شوینده ظرفشویی :

شوینده های مورد استفاده ظرفشویی امروزه در سه نوع قابل تهیه هستند؛ پودر ظرفشویی ، ژل ظرفشویی، قرص ظرفشویی و  مایع جلادهنده . کلیه شوینده های فوق مناسب هستند ولی انتخاب هریک از آنها به سلیقه ی شخص بستگی دارد.

پودر ماشین ظرفشویی :

دانه هایی سیال می باشند و بیشتر افراد با این نوع شوینده ظرفشویی نسبت به دیگر شوینده ها آشناتر هستند.

ژل ماشین ظرفشویی :

این نوع شوینده فرموله می شود تا بتواند پراکندگی کنترل شده ای داشته باشد. این شوینده ها با توجه به شکل آن نسبت به پودرها کمتر شناخته شده هستند. ژل ها به سرعت حل می شوند و به شوینده این امکان را می دهد تا به طور صحیح عمل کند.

قرص ظرفشویی :

قرص ماشین ظرفشویی
قرص ماشین ظرفشویی

این شوینده فرموله شده تا عملیات شستشو را بهتر انجام دهد. هر قرص مقدار شوینده مناسبی برای یک حجم کامل از ظروف را دارا می باشد. هر قرص به تنهایی این پوشش را دارد تا در برابر رطوبت و گرمای محیط محافظت شود. اگر چه قرص ها طوری طراحی شده اند تا در همه ی آب ها کارایی داشته باشند. اما ممکن است نیاز باشد تا از یک قرص بخصوص برای آب های خیلی سخت استفاده شود.

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی :

مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی
مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی

مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی در 5 دقیقه آخر همراه با بخار آب ظرفها را براق میکند.دقت داشته باشید اگر مقدار جلا دهنده زیاد باشد ظرفها را خش می اندازد و اگر کم باشد باعث لکه دار شدن ظرفها میشود. و همچنین برطرف کردن این مشکل میتواند به زمانبندی اشتباه شما به ظرفشویی باشد و یا برد الکترونیکی شما مشکل داشته باشد .

تفاوت بین شوینده های ماشین ظرفشویی : ژل، قرص و پودر

امروزه قرص ها و ژل های شوینده محبوبیت بیشتری نسبت به پودرهای شوینده قدیمی پیدا کرده و بیشتر استفاده می شوند. چیزی که به محبوبیت این دو نوع شوینده کمک می کند، اندازه گیری راحت مقدار مناسب و احتمال کمتر ریختن آن ها بر روی زمین می باشد. وقتی یک شوینده قرصی و یا ژلی مخصوص ماشین ظرفشویی از یک برند معروف و شناخته شده می خرید، هر دو نوع شوینده قدرت تمیزکنندگی خوبی ارائه می دهند اما در برخی موقعیت ها ممکن است هر کدام مزیت های مخصوص به خود را داشته باشند.

 • شوینده ماشین ظرفشویی به صورت ژل

ژل ماشین ظرفشویی طوری فرمول بندی شده است که فقط برای ماشین ظرفشویی باید استفاده شود. برخلاف مایع های ظرفشویی که اصلا نباید در ماشین ظرفشویی استفاده شوند؛ زیرا باعث آسیب های بلند مدت در ماشین ظرفشویی می شوند. معمولا مایع ظرفشویی و شوینده مایع که مخصوص ماشین ظرفشویی است، با هم اشتباه گرفته می شوند. شاید به این دلیل است که این نوع شوینده ها به اندازه شوینده های پودری رایج نیستند.

ژل مزایای نسبت به پودر و قرص دارد. به این دلیل که پایه شوینده ژل آب است، برای ظروف ظریف مانند لیوان ها و ظرف های دکوری خورندگی کمتری دارد. با استفاده از مایع کمک آبکشی همراه با ژل، ظرف ها یتان درخشان تر خواهند شد.

 • شوینده ماشین ظرفشویی به صورت قرص

قرص ها که اندازه مشخصی دارند، مرحله اندازه گیری شوینده و پر کردن قسمت توزیع کننده شوینده در ماشین ظرفشویی را ندارند. فقط کافی ست این قرص ها که پایه پودری یا ژلی دارند را به سادگی در قسمت مناسب در دستگاه قرار دهید. البته قرص ها مزایای بیشتر از راحت بودن استفاده دارند. برای مثال عملکرد این نوع شوینده برای پاک کردن لکه های چسبنده و سرسخت فوق العاده است. به علاوه، قرص ها امکان دیگری دارند موسوم به "توپ های قدرتمند" که به غیر از شستن ظرف ها، از خودر ماشین ظرفشویی نیز چربی زدایی کرده و آن را تمیز می کند.

در مقایسه با ژل ها و شوینده های معمولی، قرص ها قدرت پاک کنندگی بیشتری دارند، گران تر هستند و زمان بیشتری برای پاک کردن کامل لکه ها نیاز دارند. همچنین این شوینده ها انعطاف کمتری در رابطه با مقدار استفاده دارند زیرا شوینده های دیگر مانند ژل و پودر نسبت به میزان ظروف میتوانند با دوز های مختلفی استفاده شوند؛ اما قرص ها یک اندازه ثابت دارند.

 • شوینده ماشین ظرفشویی به صورت پودر

پودرهای ظرفشویی که قدیمی ترین نوع شوینده ماشین ظرفشویی هستند و نباید به عنوان یک گزینه قابل اعتماد نادیده گرفته شوند. پودرهای ظرفشویی جدید قدرت پاک کنندگی بهتری نسبت به قبل دارند. ماهیت خورنده این پودرها باعث می شود که برای ظرف های حساس و ظریف مناسب نباشند؛ اما برای پاک کردن قابلمه ها و ماهی تابه هایی که در آن ها غذا سوخته است، گزینه مناسبی هستند.

اگر ظرف های شما از نظر نوع و میزان طرافت تنوع زیادی دارند، شاید بهتر باشد چند نوع شوینده بخرید و برای هر کدام از شوینده مناسب خود استفاده کنید. بهتر است انواع شوینده را از یک برند بخرید تا مشکل سازگاری شوینده ها با هم را پیدا نکنید.

نحوه استفاده از نمک ظرفشویی :

برای استفاده از نمک ظرفشویی ابتدا باید در مخصوص را باز کرده,قیف مخصوص پودر ماشین ظرفشویی را روی دریچه قرار دهید و به حدی نمک بریزید که که بهاندازه دو بند انگشت جا داشته باشد اگر لازم شد پودر ماشین ظرفشویی را در چند مرحله بریزید هر بار با قاشق نمک ماشین ظرفشویی را بهم بزنید تا پر شود.

نکته:دقت کنید که در حالت عادی داخل مخزن از آب پر است و با ریختن نمک آب خارج میشود.

حالا درب مخزن نمک ماشین ظرفشویی را ببندید و نشانگر نمک را چک کنید که خاموش شده باشد.

در استفاده از پودر به این نکات دقت کنید:

1.آلارم ماشین ظرفشوی خود را چک کنید که نشانگر های مربوط به نمک و جلادهنده خاموش باشد در صورتی که خاموش بود محفظه ی کنار جا قرصی که مربوط به مایع جلادهنده است را شارژ کنید.

2.در صورت روشن بودن آلارم نمک که به صورت علامت اختصاری s است درب دستگاه را باز کرده سپس کف دستگاه سمت چپ درب جانمکی را باز نموده و نمک مخصوص ماشین ظرفشویی را شارژ کنید.

3.نمک ماشین ظرفشویی باید خالص باشد:حداقل خلوص نمک ماشین ظرفشویی باید 99.5% حاوی NACI باشد. پس اگر میخواهید که خیالتان راحت باشد که ماشین ظرفشوییتان خوب کار می کند دنبال نمک ماشین ظرفشویی تصفیه شده باشید، استفاده از نمک های تصفیه شده در ماشین ظرفشویی باعث می شود که دیگر رسوبات آهکی و لکه های سفید روی ظروف نماند.چیز دیگه ای که مهم است اندازه دانه های نمک ماشین ظرفشویی است. نمک درشت بهترین گزینه است.

نحوه استفاده از ژل ظرفشویی :

ظروف خود را در داخل دستگاه چینده و ژل ماشین ظرفشویی برای شستشو ظروف را در محفظه مخصوص قرص به اندازه  25 تا 30 میلی ریخته و ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید. اگر سختی آب شما کم است می‌توانید از مقدار ژل ماشین ظرفشویی کمتری نیز استفاده کنید. بهتر است دمای آب هنگام استفاده از ژل ظرفشویی  140 درجه سانتی‌گراد باشد.

زمانی که از ژل ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید دیگر احتیاجی به استفاده از قرص و جلادهنده ندارید. با اینکه این ژل حاوی نمک است ولی به خاطر اینکه سختی در نقاط مختلف متفاوت است، استفاده از نمک را به شدت به شما توصیه می‌کنیم.

تنها نقطه ضعف ژل این است که ماده فعال اکسیژن موجود در آن از قرص کوانتوم کمتر است.

نحوه استفاده از قرص ظرفشویی :

یک عدد قرص ماشین ظرفشویی را درون جاقرصی ظرفشویی و برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.توجه داشته باشید در طول مدت زمان استفاده از قرص ماشین ظرفشویی دکمه مربوطبه استفاده از قرص فعال باشد.

در زمان استفاده از قرص به نکات زیر توجه کنید :
1 - اگر از قرص استفاده می کنید ماشین خود را در حالت قرص قرار دهید در غیر اینصورت ظروف تان خراب  و یا خوب تمیز نمی شود .
2 - از قرص های اصلی و مرغوب استفاده کنید .
3 - اگر قرص مورد استفاده خوب تمیز نکرد قرص تقلبی است .
4 - قرص های سه کاره فقط در بازار به خوبی عمل می کنند  تبلیغات 5 کاره یا 10 کاره بودن قرص شما را فریب ندهند .
5 - منظور از قرص سه کاره یعنی مواد شوینده نمک و مایع جلادهنده در یک بسته بندی قرار دارد .
6 - به صورت دوره ای از ژل و قرص استفاده کنید تا بیشترین راندمان را داشته باشد .
7 - زمانی که از قرص استفاده می کنید نمک و مایع جلادهنده خیلی کم اسفاده می شود پس اگر پس از مدتی متوجه شدید کارایی دستگاه کم می شود چندبار از ژل استفاده کنید تا رزین داخل ماشین ظرفشویی احیا شده به حالت اول برگردد .
8 - قرص های فاسد و تقلبی در دمای 40 درجه در آب حل نمی شوند .

نگهداری شوینده های ماشین ظرفشویی :

پودرهای شوینده مورد استفاده در ماشین ظرفشویی رطوبت و کربن دی اکسید اتمسفر را جذب می کند. به این ترتیب شوینده ناصاف و بهم چسبیده خواهد شد. به این ترتیب ممکن است تا حدی نامحلول شده و پاک کنندگی کمتری داشته باشد. برای جلوگیری از این حالت باید بسته بندی پودر به گونه ای باشد که از جذب رطوبت جلوگیری کند. مصرف کنندگان باید بعد از هر بار مصرف درب بسته ی پودر را ببندند.

گرم و مرطوب است. رطوبت ممکن است ترکیبات بلیج را فاسد کند. بنابراین پودرها باید در بسته بندی های ضد رطوبت و یا بطری نگهداری شوند. بدیهی است این محصولات را نباید زیر سینک ظرفشویی نگهداری کرد زیرا این محیط

بسته ها را در محل خشک وخنک نگهداری کنید.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی :

قبل از تمیز کردن ماشین ظرفشویی، درجه حرارت آب را چک کنید. بعضی ماشین‌ها به آب 120 درجه و بعضی به 140 درجه سانتی‌گراد و حتی بالاتر نیاز دارند. با توجه به مدل و نوع ماشین از روی دفترچه، ببینید آیا ماشین مکانیسمی برای گرم کردن آب ‌خیلی سرد دارد؟
با استفاده از دماسنج قبل از دور، درجه حرارت آب را چک کنید.

** نوع جرم را تشخیص دهید. این که تمیز کردن باید بر اساس پوسته شدن، زنگ و کپک باشد یا تغییر رنگ و لکه غذا چرا که هر کدام روش خاصی برای تمیز کردن دارند.

** بعد از خالی کردن محتویات داخل ماشین، یک قاشق غذاخوری مایع سفیدکننده به آن اضافه کنید و آن را روی دور کامل شستشو قرار دهید تا هر گونه کپک برطرف و داخل ماشین براق ‌شود.

** پوسته‌ها و تغییر رنگ را با اضافه کردن نیمی از آب پرتقال آماده پاکتی و زدن دور معمولی ماشین برطرف کنید. اسید سیتریک موجود در آب پرتقال، رسوبات آب سخت را کنده و ماشین‌ظرفشویی شما را تمیز می‌کند.

** با گذاشتن یک فنجان سرکه روی سبد ماشین، دور کامل آن را بزنید. با این کار کل ماشین تمیز خواهد شد. این روش یکی از آسان‌ترین و مطمئن‌ترین تکنیک‌های شستشو است. در صورت نبود سرکه از جوش‌شیرین استفاده کنید.

تفاوت شوینده مایع و پودر ظرفشویی

ممکن است انتخاب بین شوینده مایع و پودری کمی مشکل باشد زیرا اکثر مردم تفاوت های آن ها از نظر عملکرد را نمی دانند. تفاوت های پایه ای در عملکرد، اثر بر ماشین ظرفشویی و سازگاری با محیط زیست در این دو نوع شوینده وجود دارد که در این مقاله توضیح خواهیم داد.

قابلیت حلالیت

شوینده های مایع حلالیت بیشتری نسبت به شوینده های جامد در آب دارند. این ويژگی باعث می شود که شوینده بیشتر به تمام قسمت های ماشین ظرفشویی برسد. این مسئله در مورد ژل ها نیز صدق می کند. اغلب بر روی بسته بندی شوینده های پودری دستورالعملی برای استفاده وجود دارد که بیان می کند از آب گرم استفاده کنید. این به این دلیل است که حلالیت آن ها در آب کمی ضعیف است؛ مخصوصا اگر آب منطقه شما سخت باشد. همچنین این مسئله نشان دهنده آن است کع مقدار مساوی از شوینده مایع، نسبت به پودر بیشتر کف می کند و توانایی بیشتری در تمیز کردن دارد.

عملکرد محیط زیستی

هر دو شوینده مایع و پودری از مواد شیمیایی تشکیل شده اند. بیشتر برندهای موجود در بازار به سازگاری با محیط زیست زیاد توجه نمی کنند. بیشتر پودرهای ظرفشویی حاوی مقداری فسفات هستند که برای محیط زیست مضر می باشد. البته در سال های اخیر نسبت به قبل کاهش چشمگیری داشته است.

مایع های ماشین ظرفشویی حاوی مواد شیمیایی قوی تری هستند. هر چند که این مواد موجب پاک کنندگی بیشتر این شوینده ها می شوند، از طرفی نیز منجر به صدمه زدن به محیط زیست می شود. پودرهای ظرفشویی در بسته بندی هایی ارائه می شود که از کاغذ ها  و جعبه های بازیافت شده ساخته شده اند. اما شوینده های مایع در ظروف پلاستیکی سخت بسته بندی می شوند. به طور کلی، پودر های ظرفشویی عملکرد محیط زیستی بهتری نسبت به شوینده های مایع دارند.

پاک کنندگی

هرچند که مکانیزم پایه پودر و شوینده مایع یکسان است، اما هر کدام برای موقعیت و نیاز متفاوتی مناسب هستند. پودرهای ظرفشویی برای لکه هایی که حاوی غذاهای اسیدی و با pH پایین هستند مناسب تر هستند.

مایع های ظرفشویی برای پاک کردن لکه های چرب تر مورد استفاده قرار می گیرد. این مسئله به این دلیل است که مایع بیشتر سطح لکه را می پوشاند و pH آن را خنثی می کند و در نتیجه پیوند آن را با سطح ظرف تضعیف می کند.

رسوب داخلی

قرص ماشین ظرفشویی

مایع ظرفشویی خصوصا آن ها که در فرم نیمه ژل به فروش می رسد، تمایل دارند به قسمت های مختلفی از ماشین ظرفشویی بچسبند. به علت مواد شیمیایی موجود در این شوینده ها، چسبیدن آن ها بدنه داخلی دستگاه موجب خورده شدن سطح آن می شود. تجمع شوینده های پودری ظرفشویی به راحتی قابل دیدن هستند و با دست کنده می شوند. اما پوششی که شوینده های مایع در سطح ماشین ظرفشویی ایجاد می کند، به راحتی قابل دیدن نیست.

خطر سلامتی

مایع ظرفشویی در صورتی که فشار آب زیاد نباشد، بیشتر امکان دارد که بر روی ظروف باقی بماند. اما پودر ظرفشویی با حداقل فشار آب نیز به راحتی از روی ظرف پاک می شود. اثرات شوینده مایع باقی مانده بر روی ظروف ممکن است نادیده گرفته شوند و همراه با غذا وارد بدن شوند.

هزینه

پودرهای ظرفشویی اصولا اقتصادی تر هستند و طول عمر بیشتری دارند. شوینده های مایع که قابلیت پاک کنندگی بیشتری دارند، گران قیمت تر نیز هستند. این تفاوت قیمت بیشتر به علت فرمول شیمیایی قوی تر و بسته بندی پیشرفته تر شوینده های مایع می باشد.

انواع شوینده ماشین ظرفشویی

 کوهی از ظرف ها را تصور کنید بعد از یک مهمانی در سینک ظرفشویی شما جمع شده است. انواع سس، چربی و مواد غذایی مختلف چسبنده به بشقاب ها، ماهی تابه، قابلمه ها و .... جسبیده و در انتظار تمیز شدن هستند. با این حجم از ظرف و کثیفی آن ها اگر ندانیم از چه شوینده ای باید استفاد کنیم، ماشین ظرفشویی خود را شکنجه داده ایم و در آخر نیز احتمالا از نتیجه کار آن راضی نخواهیم بود.

برای کسانی که به تازگی می خواهند از ماشین ظرفشویی استفاده کنند، بازار به آن ها مواد شوینده تک دوز را ارائه می کند. معمولا شوینده هایی وجود دارند که به صورت پکیج خریداری می کنید و به توزیع کننده شوینده دستگاه خود اضافه می کنید.

اما پیشرفت هایی در این زمینه ایجاد شده است و رقابت شرکت های مختلف در این زمینه نیز باعث شده است و انواع مختلفی شوینده با فرم های متفاوت به بازار ارائه شوند و همچنین قدرت پاک کنندگی آن ها نیز اگر روش درست مصرف ان ها را بدانید، بسیار بهبود یافته است.

باید ها و نباید های ماشین ظرفشویی

به عنوان قاعده کلی، اگر قبل از قرار دادن ظروف به ماشین ظرفشویی، مواد غذایی را از روی آن ها (مثلا با دستمال کاغذی مخصوص آشپزخانه) پاک کنید،  هر شوینده ای فارغ از نوع و برند، بهتر عمل می کند. همچنین با این کار نیازی به سیکل پیش شستشو در ماشین ظرفشویی ندارید و در مصرف آب و انرژی صرفه جویی خواهید کرد.

ظرف های بزرگ را در اطراف و عقب قفسه ظروف قرار دهید تا مانع رسیدن آب به بقیه ظروف نشوند. قسمت کثیف تر ظرف ها را رو به مرکز ماشین ظرفشویی قرار دهید. ظروفی را که در آن ها غذا پخته اید را در قفسه پایین و رو به مرکز ماشین ظرفشویی قرار دهید. لیوان ها را برعکس در دستگاه بگذارید تا از آب پر نشوند. از فقسه بالا بیشتر برای ظروف پلاستیکی و ظریف استفاده کنید.

شوینده های ماشین ظرفشویی و آب داغ ممکن است به ظروف نقره، ظروف بلور ظریف، ظروف برنجی و برنز، ظروفی مانند سینی های طلایی رنگ، ظروف مفرعی، ظروف حلبی، ظروف چوبی و یا ظروفی با دسته های چوبی صدمه بزند. به طور کلی ظرف هایی از این قبیل که برایتان ارزش دارند و مهم هستند را با دست بشویید.

آب سخت

آب سخت بر عملکرد شستشو تاثیر منفی می گذارد. اگر آب مصرفی شما حاوی کلسیم، منیزیم و دیگر مواد معدنی به میزان بیشتر از 121 میلی گرم در لیتر دارد، از یک نرم کننده آب برای خانه خود استفاده کنید.

برای شستشوی بهتر و جلوگیری از لکه آب بر روی ظروف شیشه ای و همچنین خشک شدن راحت تر ظرف ها، می توانید از انواع مایع کمک آبکشی که در بازار موجود هستند، استفاده کنید. برای این کار پیشنهاد می شود ابتدا به دفترچه راهنمای دستگاه خود نگاهی بیندازید. اگر آب مصرفی شما سختی بالایی دارد، به دستورالعمل موجود بر روی بسته بندی شوینده ماشین ظرفشویی و یا دفترچه راهنمای دستگاه رجوع کنید.

شوینده های ماشین ظرفشویی

مواد شوینده ماشین ظرفشویی در شکل های مختلفی وجود دارند. هیچ کدام از آن ها از نظر عملکرد در تست های مختلف شستشو برتری نشان نداده است. هر چند، در برخی آزمایش ها قرص های شوینده و شوینده های مایع بسته بندی شده بالا ترین امتیاز و ژل ها کمترین امتیاز را به دست آورده اند.

 • قرص ماشین ظرفشویی

این شوینده، مقدار مناسبی از ماده شوینده را در قالب یک قرص جامد ارائه می دهد.

شوینده مایع بسته بندی شده

این نوع شوینده به صورت مایع و در بسته بندی هایی یک بار مصرف می باشد که با هر بار تمام مقدار موجود در بسته بندی را  در ماشین ظرفشویی اضافه می کنید. این شوینده در آب حل می شود.

 • مایع ماشین ظرفشویی

این شوینده در یک بطری یا ظرف بزرگ می باشد و شما برای هر بار استفاده باید مقدار مناسب را اندازه گیری کنید.

 • ژلماشین ظرفشویی

واضح است که شوینده ای به فرم ژل می باشد و در آب قابل حل شدن است.

 • پودر ماشین ظرفشویی

مانند مایع شوینده و ژل باید برای هر بار استفاده از این شوینده، مقدار مناسب را اندازه بگیرید.

 • کارتریج

استفاده از این شوینده از بقیه انواع شوینده ها راحت تر می باشد. کارتریج به شکل یک قوطی که عملکردی شبیه به تیر اندازی دارد و به طور اتوماتیک 12 دوز  از یک کارتریج را در ماشین ظرفشویی پراکنده می کند. عملکرد این شوینده خوب است اما از بقیه شوینده ها گران قیمت تر می باشد. به علاوه، فضایی به بزرگی یک لیوان قطور را در ماشین ظرفشویی اشغال می کند.

مواد جانبی موجود در شوینده ها

به غیر از فسفات که مقدار آن در شوینده های امروزی کاهش یافته است، مواد دیگری ممکن است در شوینده ها وجود داشته باشند که در بسته بندی شوینده نیز ذکر نشده باشند.

 • سفیدکننده

محصولاتی که دارای سفید کننده هستند، در پاک کردن ظروفی مثل ماهی تابه یا قابلمه که غذا در آن ها پخته شده است، قدرت بیشتری ندارند؛ اما برای سفید کردن ظروف مخصوص چای یا لکه های مشابه، تاثیر بیشتری دارند.

 • آنزیم ها

آنزیم ها با شکستن مولکول های مواد غذایی برای پاک کنندگی بیشتر موثر هستند.

 • مواد کمک آبکشی

این مواد از بر جا ماندن لکه آب به خصوص آب سخت بر روی ظرف ها و مخصوصا ظروف بلور و کریستال جلوگیری می کنند.

به طور کلی، برای انتخاب بهترین شوینده ماشین ظرفشویی خود، باید ترکیبی از نتایج تحقیقاتی که در مقاله های ارائه می شود و همچنین تجربه شخصی را به کار ببرید. با توجه به میزان سختی آب منطقه خود و نوع ماشین ظرفشویی، به مرور متوجه می شوید چه شوینده ای و با چه مقداری، بهتریین نتیجه را به شما می دهد.

خوشبو کننده ماشین ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی

برای اینکه ظروف شما عزیزان در بلند مدت به دلیل استفاده زیاد از ظرفشویی بوی بد نگیرد میتوانید از بوگیر ظرفشویی استفاده نمایید .

7 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
avatar
اسکندری 25 شهریور 1398

ممنونم راهنمایی شما خدابراتون خوش بخواد و بهتون سلامتی بده که بی وقفه در خدمت مردم و ما هستین

پاسخ دادن
avatar
اسکندری 24 شهریور 1398

چطور باید سفارش قرص ماشین ظرف شویی بدم لطفا راهنماییم کنید

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 25 شهریور 1398

  سلام ، برای خرید قرص ظرفشویی با شماره 09333336936 از طریق واتس آپ یا تلگرام در ارتباط باشید .

  پاسخ دادن
avatar
مهسا 17 خرداد 1398

سلام من ماشین بوش دارم فقط باید قرص فینیش استفاده کنم یا پریل هم میشود وفرق اینها درچیه؟واقعا پریل آسیب میزنه؟ یا دروغه؟کلا فرق این شوینده ها در چی هست

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 17 خرداد 1398

  سلام ، آسیبی وارد نمیکند .

  پاسخ دادن
avatar
فاطمه 05 خرداد 1398

سلام. من از محصولا پریل استفاده می کنم. مدتی است که بعد از شستشو، مقداری کف در ماشین ظرفشویی باقی می ماند، ایراد کار کجاست؟

پاسخ دادن
avatar
ناشناس 08 بهمن 1397

اطلاعاتتون فوق العاده عالي و كامل بود، واقعأ ممنون. و يك سؤال اينكه آيا ژل ظرفشويي هم مثل قرص حاوى اسيد هست كه به بعضي ظرفها آسيب بزنه؟

پاسخ دادن
پیشگیری از ویروس کرونا