021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

فلت وایت اسپرسو چیست؟

فلت وایت اسپرسو چیست؟
فلت وایت اسپرسو چیست
زمان مطالعه: 3 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اگر شما جرو آن دسته افرادی هستید که طعم غالب شیر را در قهوه ها می پسندید ما به شما پیشنهاد میکنیم فلت وایت را امتحان کنید،ممکن است نام فلت وایت را در منوی کافه دیده باشید ولی به دلیل عدم آشنایی با آن از سفارش دادن آن صرف نظر کرده باشید. فلت وایت ها نوشیدنی هایی بر پایه اسپرسو هستند که طعم شیر در آنها غالب تر است در ادامه به موضوع فلت وایت چیست و روش آماده سازی آن چگونه است میپردازیم اگر شما نیز به دانستن این موضوع علاقه مند هستید پس در ادامه با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با فلت وایت اسپرسو آشنایی ندارید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با متخصصین تعمیرگاه مجاز آی پی امداد همراه باشید.

فلت وایت اسپرسو چیست؟

در بخش ابتدایی این مقاله پیش از بررسی هر چیز دیگری قصد داریم تا به این مسئله بپردازیم که فلت وایت اسپرسو چیست؛ در صورتی که این موضوع برای شما هم سوال اس به شما توصیه می کنیم تا در این بخش با ما همراه باشید.

فلت وایت یک نوشیدنی از ترکیب اسپرسو و شیر است که البته اکثرا طعم شیر در آن غالب بوده است، بسیاری از افراد فلت وایت را با لاته اشتباه میگیرند زیرا از نظر ساختاری بسیار شبیه به یکدیگر هستند و اصلی ترین تفاوت این دو در فوم شیر میباشد در فلت وایت ها ما از فوم شیر استفاده نمیکینم و فلت وایت تنها ترکیب اسپرسو و شیر است در صورتی که در لاته ما فوم شیر را هم استفاده میکنیم.

مواد لازم برای تهیه فلت وایت اسپرسو

مانند تهیه همه نوشیدنی ها فلت وایت ها نیز نیازمند یک سری مواد اولیه هستند که در ادامه مواد لازم برای تهیه فلت وایت ها را برای شما شرح خواهیم داد:

  • 1 شات اسپرسو
  • یک فنجان شیر بخار زده شده
  • شکر به دلخواه

طرز تهیه فلت وایت در اسپرسوساز چگونه است؟

مانند تهیه تمام مشتقات قهوه ابتدا باید از شات اسپرسو استفاده نماییم پس برای طرز فلت وایت در اسپرسوساز نیزبه ترتیب مراحل زیر را انجام میدهیم:

  • ابتدا اقدام به گرفتن یک شات اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز میکنیم.
  • البته اگر شما تمایل به استفاده از شکر دارید در این مرحله اسپرسورا روی شکر داخل فنجان میریزید.
  • سپس شیر را درون دستگاه اسپرسوو ریخته و با استفاده از قرار دادن لوله بخار در ظرف شیر به راحتی پس از مدتی شیر فوم گرفته در اختیار خواهیم داشت.
  • در مرحله آخر شیر را بر روی اسپرسو ریخته و نوش جان نمایید.

برای تهیه فلت وایت یک شات اسپرسو مناسب تر است یا دو شات؟

طرز تهیه فلت وایت ها گزینه های بسیاری را در اختیار شما قرار خوهد داد یا به عبارت دیگر این موضوع بستگی به سلیقه شما دارد که برای تهیه آن از یک شات استفاده میکنید یا دوشات فقط موضوعی که باید در هنگام اضافه کردن شات دوم اسپرسو به آن توجه داشته باشید تناسب حجم شیر خواهد بود که به نسبت اسپرسو بیشتر شده حجم شیر شما نیز باید بیشتر گردد.

چه اصولی را برای تهیه فلت وایت باید رعایت کنیم؟

برای داشتن یک فلت وایت با طعمی ایده آل بهتر است موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

  • حجم محتویات فنجان شما بیش از 150 میلی لیتر نباشد.
  • از استفاده لایه ضخیم برای فلت وایت پرهیز نمایید و فقط بخار شیر داشته باشد.
  • مهمترین اصولی که برای تهیه فلت وایت اسپرسو باید رعایت کنید این است که حجم آن از یک کاپوچینو بزرگتر و از یک لاته کوچکتر باشد.

نتیجه گیری از طرز تهیه فلت وایت

همنطور که گفته شد فلت وایت ها نیز نوعی از مشتقات قهوه اسپرسو با اضافه کردن بخار شیر میباشند که البته میزان دقیق اسپرسو بسته به نوع ذائقه و سلیقه هر فرد دارد و ممکن است یک یا دو شات باشد اما اصول و قاعده کلی در تهیه فلت وایت ها ثابت است به این منظور شما عزیزان با کمک گرفتن از مراحلی که در بالا برای شما توضیح دادیم به راحتی میتوانید اقدام به تهیه فلت وایت نمایید.

کاربران گرامی؛ درصورت بروز خرابی و هرگونه مشکل در اسپرسوساز خود می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز در آی پی امداد بهره مند شوید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست