علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

چرا ماشین ظرفشویی ظرفها را به خوبی نمیشوید ؟ علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی چیست ؟ علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی چیست ؟ علت لکه دار شدن ظروف در ظرفشویی چیست ؟

آی.پی امدادنمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی اینجا است تا دلایل خش افتادن ، سفیدک زدن و لک افتادن بر روی ظروف در ظرفشویی و ( علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی ) را برای شما شرح دهد .

قبل از اینکه به تمام این سوالات پاسخ دهیم لازم است شما را با شوینده های ظرفشویی و قطعه ای به نام رزین آشنا کنیم ، با آی.پی امداد همراه باشید .

قرص ماشین ظرفشویی ، مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی ، نمک ماشین ظرفشویی ، پودر ماشین ظرفشویی : اینها تمام شوینده های ماشین ظرفشویی هستند ، شوینده هایی که به تمیز کردن ظروف شما در ظرفشویی کمک میکند و چنانچه اصول را رعایت نمایید در نهایت ظروفی براق و تمیز از ظرفشویی خود تحویل میگیرید .

هرکدام این شوینده ها کارایی خاص خود را دارند ، آی.پی امداد اینجاست تا وظایف تمام این شوینده ها را برای شما شرح دهد و به صورت کامل به مقاله علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی بپردازد .

قرص ماشین ظرفشویی

هنگامیکه ماشین ظرفشویی خود را خریداری میکنید و میخواهید از آن استفاده کنید نیاز به شوینده دارید ، قرص ماشین ظرفشویی یا همان شوینده ظرفشویی در مدلهای مختلف کارایی مختلفی دارد ، محفظه مربوط به جاقرصی یا پودر ظرفشویی را باز کنید و یک عدد قرص و یا 20گرم پودر ظرفشویی بریزید .

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

مایع جلادهنده یا همان مایع ظرفشویی در 5 دقیقه آخر همراه بخار آب ظروف را براق میکند .

نمک ماشین ظرفشویی

آلارم نمک به صورت علامت اختصاری S نمایان میشود ، اگر روشن بود درب ظرفشویی را از کنید و کف ظرفشویی سمت چپ ، درب جا نمکی را باز نمایید و نمک مخصوص ماشین ظرفشویی را شارژ نمایید .

ماشین ظرفشویی دارای قطعه ای به نام رزین میباشد که کار آن گرفتن سختی آب برای شستشوی ظروف در ظرفشویی است و وظیفه نمک ماشین ظرفشویی این است که : در 5 دقیقه آخر رزین را شستشو داده و برای شستشوی بعی آماده کند .

حال که با شوینده های ظرفشویی آشنا شدید در اینجا میخواهیم آموزشی به شما دهیم که تجربه سالیان سال تعمیرکاری در حوزه ماشین ظرفشویی میباشد ، آی.پی امداد را به خاطر داشته باشید و به دوستان خود معرفی نمایید .

علت لک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

با علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی آی.پی امداد همراه باشید .

خش افتادن غیر از لک شدن یا سفیدک زدن ظروف ، راه ساده تشخیص پاک کردن لکه با کمی سرکه هست ، اگر پاک شد لکه هست اگر نه متاسفانه خش هست و درست نمیشود !!! اما چرا ؟ !

اول علت لکه : درسته که مایع جلا به دلیل کم کردن کشش سطحی آب و سر دادن آب از ظروف ، لکه را کم میکند یا از بین میبرد ولی دلیل لکه افتادن استفاده نکردن از مایع جلا نیست ، معمولا به این دلایل هست :

 • استفاده نکردن از نمک در مخزن ماشین یا استفاده نکردن از نمک مخصوص ظرفشویی ( دقت بفرمایید که قرصها یا پودرهای حاوی نمک اولا رزین سختیگیر ماشین را احیا نمیکنند دوما فقط آب زمان شستشو را نرم میکند ، در زمان آبکشی های بعی خصوصا آبکشی آخر قرص و پودری در کار نیست که آب را نرم کند ! و این ستی آب ( عموما نمکهای کلسیوم و منیزیم ) به صورت لکه خشک میشود و شما را ناراحت میکند در حالیکه سخت گیر ماشین در تمام مراحل آب نرم تولید میکند که برای این منظور باید مخزن نمک ماشین از نمک گرانول که به نمک ظرفشویی معروف است پر باشد ، ارزون بودن و گران بودن آن فرقی ندارد ، نمک باید خالص باشد .)
 • تنظیم نبودن میزان سختی آب ماشین یا همان درجه نمک با سختی آب منزل که بسیار مهم است و باعث میود با وجود نمک در مخزن سختی آب به اندازه لازم گرفته نشود و در آبکشی ها خصوصا آبکشی نهایی ظروف لکه دار شوند که در صورت عدم وجود مایع جلا دهنده خودش را نشان میدهد و باز ناراحت کننده است ( متاسفانه حتی بعضی از نصاب ها هم از این تنظیم اضهار بی اطلاعاتی میکنند )
 • کم بودن ماده شوینده نسبت به کثیفی ظروف
 • استفاده از پودر یا قرص یا مایع جلای تاریخ گذشته

نشت آب نمک از مخزن نمک به محفظه شستشو ( درب مخزن نمک محکم بسته نشده یا قبل از بسته شدن تمیز نشده و خرده های نمک مانع از کیپ شدن در میشود ، این ایراد بیشتر در ماشین ظرفشویی الجی میباشد  )

نکته : مایع جلا دهنده ممکن است مسئله لکه را در بعضی از شرایط حل کند ولی بدون مایع جلادهنده هم به شرط رعایت موارد فوق لکه نباید به وجود بیاید .

علت خش افتادن ظروف در ماشین ظرفشویی

با علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی آی.پی امداد همراه باشید .

و اما دوم خش ! که خیلی بیشتر ناراحت کننده است و خسارت به بار میاورد ، خش افتادن معمولا ربطی به نمک نداشته اند و قرص و پودر ظرفشویی ندارد ! اتفاقا این مورد زمانی پیش میاید که احتمالا نمک در مخزن ریخته شده ، قرص و یا پودر ظرفشویی خوب هم استفاده میشود ولی ظروف شیشه ای خش میفتد و درست هم نمیشود . چرا ؟ !

با آی.پی امداد همراه شوید تا دلیل آن را متوجه شوید

ترکیب شوینده های قلیایی + آب نرم + دمای بالا + شیر آلات = منجر به خورده شدن شیشه میشود که همان خش است ، حال باید چه کار کرد ؟

 • ظرفشویی یک دستگاه سخت گیر دارد که سختی آب را به مقدار مشخصی کم میکند ( از بین نمیبرد و نباید هم ببرد ، آب نرم در ترکیب با شوینده ها به طور طبیعی باعث خوردگی میشود ) که باید متناسب با سختی آب منزل تنظیم شود  ، آب نباید بیش از حد نرم شود
 • ظرفشویی خودش باید آب را نرم کند ( به وسیله سختیگیر رزینی که با نمک احیا میشود ) چرا که پس ا نرم کردن حدود 15 درصد آب سخت ورودی را با آن مخلوط میکند که آب زیاد نرم نباشد و ظروف خش نیفتند و نصب هر نوع فیلتر سختی گیر پیش از ماشین آب را زیادی نرم میکند و خش انداختن در پی دارد ، شما فقط نمک بریزید و درجه سختی آب را تنظیم کنید ، به هیچ وسیله اضافی نیاز نیست این مشکل در اروپا شایع تر است ( توجه کنید حتی سختیگیر یا همان نمک موجود در قرص های سه کاره برای ماشینی که سختی گیر دارد و نمک دارد خود آن آب را به اندازه نرم میکند و به سختیگیر اضافه و آب زیاد نرم میشود و منجر به خش میشود)
 • میزان شوینده باید متناسب با چربی ظروف باشد ! چربی ظروف را در سینک نگیرید ، ماشین باید این کار را بکند وگرنه مواد شوینده باعث خورندگی میشوند ، فقط باقیمانده غذا را تخلیه نمایید ، برای ظروف نه چندان چرب از یک قرص کامل استفاده نکنید و یا پودر کم بریزید ، مواد شوینده در محفظه شستشوی ماشین اگر از چربیها بیشتر باشند ، چون ماشین آب را نرم کرده ، خورندگی یک امر طبیعی است .پودر ظرفشویی به انداره کثیفی ظروف ! ظروف را هم آبکشی نکید و اگر هم اصرار به این کار دارید با آب سرد کنید تا چربی به ظروف بماند .
 • دمای شستشو را متناسب با کثیفی ظروف انتخایب کنید ، اگر چرب نیست برنامه های سبک را استفاده نمایید ( 50 درجه کافی است  ) آب نرم و شوینده بیش از چربی ظروف درآب نرم با دمای بالا حتما خوردگی و خش ایجاد میکند ، زمان شستشو عیب ندارد ولی دما و شوینده آن فقط زمانی زیاد باشد که لازم است .

دلیل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

با مقاله علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی همراه باشید :

یکی از شایعترین و مهم ترین مشکلاتی که در استفاده از ماشین ظرفشویی ممکن است با آن مواجه شوید تمیز نشستن ظروف توسط دستگاه است.ما در آی.پی امداد تعمیرگاه مجاز ماشین ظرفشویی مقاله ای برای شما آماده کرده ایم تا با علل این مشکل بیشتر آشنا شوید .

1.مواد شوینده :

امروزه به سختی میتوان مواد شوینده ماشین ظرفشویی با استاندارد های روز جهان را پیدا کرد زیرا محصول تقلبی در بازار زیاد است.همین امر در طولانی مدت موجب پاین آمدن کارایی ماشینظرفشویی شده و به دنبال مشکل تمیز نشستن ظروف توسط ظرفشویی پیش می آید.بنابراین شما قبل از هر چیزی باید بدانید که مواد شوینده ماشین ظرفشویی خود را از نمایندگی معتبر مواد شوینده ماشین ظرفشویی تهیه کنید.برای اینکه بدانید چه موادی باید استفاده کنید به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی خودمراجعه کنید یا با نمایندگی آن تماس بگیرید تا به اشتباه از موادی که به ماشین آسیب میزنند استفاده ننمایید.همچنین باید بدانید که درشستنظروف توسط ماشین ظرفشویی حتما از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

2.چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی :

در طراحی ماشین ظرفشویی ها برای هر ظرفی قسمتی مجزا تعبیه شده است.باید بدانید که قرار دادن ظروف در قسمت مناسب بسیار مهم است زیرا دراینصورت آب به طور کامل به تمام ظروف میرسد بنابراین بد چیدنظرف ها موجب میشود آب به درستی به تمام نقاط ظرف نرسد و نتواند به خوبی ظروف را تمیز کند.همچنین از چسباندن به ظروف به هم و پر کردن بیش از حد دستگاه خود داری کنید.

3.سختی آب :

دستگاه های ماشین ظرفشویی دارای قطعه ای به نام رزین هستند که اگر سختی آب دستگاه با توجه به آب منطقه زندگی شما تنظیم نشود رزین به درستی عمل نمیکند و همین امر موجب تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی میشود.

اما باید بدانید نکاتی دیگرینیز وجود دارد که موجب این مشکل میشود.به عنوان مثال اگر مشکل با درست چیدن ظروف,تنظیم سختی آب و استفاده از قرص و پودر های مخصوص و اصل حل نشد باید فلتر آب ورودی ماشین ظرفشویی را چک کنید .ممکن است فیلتر ماشین ظرفشویی مسدود شده باشد در این صورت باید آن راتمیز کنید و اگز آسیب دیده باشد باید تعویض گردد.

یا حتی گاهی ممکن است حرارت آب مناسب نباشد که برای رفعاین مشکل باید قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی آب گرم سینک ظرفشویی را بازکنید واز گرم بودن آب مطمئن شوید.

همچنین توجه کنید که دستگاه حین شستشو ارور نمیدهد گاهی ممکن دستگاه در هنگام شستشو ارور دهد که به معنی نیمه شستن ظروف باشد که اگر پس از مدت زمان کوتاهی حل نشد حتما باید با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

امیدواریم که مقاله علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی برای شما مفید واقع شده باشد .

کدر شدن ظروف در ظرفشویی

در صفحه علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی به رفع کدر شدن ظروف در ظرفشویی بامدل سنتی میپردازیم .

چنانچه ظروف شما جرم چربی گرفته‌اند و شست‌وشو را با دست انجام می‌دهید، کافی است سینک را از آب پر کنید، نصف فنجان جوش‌شیرین معمولی به آن بیفزایید و ظروف را در آن قرار دهید. خواهید دید که جرم چربی را کاملا می‌برد.

تعمیرات ماشین ظرفشویی سراسر تهران

سرکه بریزید

افزودن سرکه به آب داخل سینک نیز نتیجه خوبی دارد. زیرا سرکه در از بین بردن لکه‌های چرب به‌عنوان یک «برنده ملایم عمل می‌کند و در ضمن، اثر ضدعفونی‌کنندگی نیز دارد. بهتر است شست‌وشو را از ظروف تمیز‌تر شروع کنید و به ظروف کثیف و چرب خاتمه دهید. به این ترتیب، لازم نیست آب سینک ظرف‌شویی را چند دفعه عوض کنید.

مایع ظرفشویی

ته مانده‌های صابون را جمع کنید و آنها را در یک قوطی رنده کنید. سپس یک یا دو قاشق سوپ‌خوری جوش‌شیرین و آب‌جوش به آن بیفزایید. مخلوط را در یک قوطی مایع ظرفشویی خالی کنید و حالا مایع ظرفشویی خانگی آماده است! با این کار، هم به اقتصاد خانواده کمک کرده‌اید و هم در چرخه بازیافت سهمی داشته‌اید.

بهره‌گیری بهتر از ماشین ظرفشویی

برای اینکه بیشترین بهره را از ماشین‌ظرفشویی ببرید ، ظروف را در جهت افشانه آب در آن بچینید و دهانه لیوان و فنجان‌ها را به سمت پایین قرار دهید. مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی

فیلترینگ آب

معمولاً آبی که با آن ظرف هایمان را می شوییم، لکه هایی روی ظروف باقی می گذارد.گاهی اوقات هم آب بعضی مناطق خراب است و شستن ظروف را مشکل می کند. سیستم فیلترینگ، تمیز بودن آبی را که در چرخه شست و شو مورد استفاده قرار می گیرد تضمین می کند و با گردش مداوم میکروفیلتر، لکه ها و چربی ها را از سطح ظروف بر می دارد و با حرکت چرخشی آب، لکه ها را به کلی از بین می برد که این علاوه بر تمیزتر شدن ظروف، مزیت دیگری هم دارد، این کار باعث کاهش مصرف مواد شوینده می شود.

نمک بریزید

می گویند نمک در تمیز شدن ظروف تاثیر بسیاری دارد؛ برای همین هم بیشتر استفاده کنندگان، همراه با مایع یا پودر ظرفشویی، مقداری نمک هم داخل دستگاه می ریزند. به تازگی نیز در بعضی از این ماشین ها جایی برای ریختن نمک در نظر گرفته شده تا هم ظرف ها تمیز شوند و هم کار مصرف کننده آسان شود. در کاتالوگ بعضی ماشین ها هم می بینیم که نوشته شده نیازی به استفاده از نمک یا ماده دیگری برای بهتر شسته شدن ظروف نیست. در این ماشین های ظرفشویی برای تمیزی بهتر ظروف، از سیستم «سختی گیر آب» استفاده می شود.

جهت شستن بهتر ظرفهای خود با ما تماس حاصل کنید

شستشوی انواع ظروف با جنس‌های مختلف!

راهنمای خرید ظرفشویی

قابلمه‌ و ظروف پخت و پز

قابلمه یا ظروف پخت و پز کثیف را از آب داغ پر کنید و نصف فنجان پاک کننده مخصوص ماشین ظرفشویی (مایع یا پودر) به آن بیفزایید. بگذارید چند ساعت به همین ترتیب بماند و سپس خوب آبکشی کنید.

لکه‌های چای و قهوه

با استفاده از یک تکه پارچه آغشته به جوش شیرین می‌توان اینگونه لکه‌ها را با اطمینان خاطر از قهوه‌خوری و فنجان، و حتی چینی‌های مرغوب، پاک کرد.

ظروفی از جنس روی

1- بعد از خریدن ظروف رویی ، قبل از استفاده ، می توانید داخل ظرف را آب بریزید ، چند قاشق سرکه اضافه کنید و آن را چند دقیقه روی اجاق قرار دهید تا بجوشد و بعد آب آن را خالی کرده و از ظرف استفاده کنید، هرگز سیاه نمی شود.

2- اگر این ظروف سیاه شده ، برای تمیز کردن آن از سیم ظرف شویی و صابون استفاده کنید

3- اگر این ظروف بر اثر سرخ شدن یا پختن غذا سیاه شده ، ظرف خالی را روی اجاق قرار دهید و شعله را روشن کنید . با این کار تمام قسمت های سیاه ظرف به صورت دود از ظرف خارج می شود و ظرف شما کاملاً سفید می شود . به شرط اینكه بعد از خاموش کردن اجاق ، تا قبل از سرد شدن ظرف آب به آن نپاشید. چون این کار باعث سوراخ شدن ظرف می شود.

تمیز کردن ظرفی که در آن غذا سوخته است

اگرغذا به ته قابلمه چسبیده ، هرگز کارد، قاشق یا کفگیر فلزی برای پاك کردن آن به کار نبرید. کافی است آن را از آب گرم پر کنید و مقداری نمك نیز به آن اضافه کنید. اگرغذا خیلی محكم به قابلمه چسبیده است ، مقداری سرکه در آن بریزید و بجوشانید تا کاملاً پاك شود.

تمیز کردن قوری استیل

اگر قوری شما جرم گرفته است ، قوری را پر از آب کنید و ، مقداری آبلیمو در آن بریزید و روی اجاق بگذارید تا بجوشد . قوری شما کاملاً تمیز می شود.

پاك کردن ظروف آلومینیومی

برای پاك آردن این ظروف می توانید از سرکه استفاده کنید: چند قاشق سرکه داغ داخل ظروف بریزید. ظروف شما کاملاً نو و درخشان می شود.

در آخر یادتان باشد که بدون این وسایل گران قیمت هم می توان به راحتی زندگی کرد و به هر قیمتی داشتن ظرفشویی و مانند آن در خانه لازم نیست.

امیدواریم از مقاله  علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی لذت برده باشید .

تعمیر ظرفشویی بوش ، تعمیر ظرفشویی آاگ ، تعمیر ظرفشویی دوو ، تعمیر ظرفشویی سامسونگ ، تعمیر ظرفشویی ال جی ، تعمیر ظرفشویی زیمنس ، تعمیر ظرفشویی ایندزیت ، تعمیر ظرفشویی فریجیدر

26 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
شبنم 06 بهمن 1398

سلام ممنون از توضیحات کاملتون ببخشید من سهوا به جای نمک پودر ظرفشویی را ریختم داخل محفظه مخصوص نمک چکار باید بکنم البته فورا کلی آب به داخل محفظه ریختم شاید با سریز آب پودر هم خارج شه ولی ماشین رو که روشن کردم ارور میداد ماشین طرفشویی ما برند ال جی هستش ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید

پاسخ دادن
  آی.پی امداد 07 بهمن 1398

  سلام دوست عزیز ، از زیر جانمکی شیلنگ زیر را باز نمایید و شستشوی کامل دهید.

  پاسخ دادن
مختاری 06 دی 1398

سلام ببخشید من طبقه بالای ماشینم خوب ظرف ها رو تمیز نمی کنه میشه راهنماییم کنید ماشینم الجی هست

پاسخ دادن
  آی.پی امداد 06 دی 1398

  سلام دوست عزیز ، آب پاشهای بالای ظرفشویی ال جی شما رسوب گرفته است و باید آن ها را در بیارید و جرم گیری نمایید.

  پاسخ دادن
مجتبی منتظری 04 آذر 1398

با سلام از توضیحات کامل شما ممنون وسپاس فراوان بسیار عالی ظرفشویی الجی ۲سال استفاده نکردم بتازگی نمک ریختم داخلش ظرفا شستم هم ظرفها وهم بدنه داخلی ظرفشویی مات میشه یه لایه جرم میگیره که با آب کشی تمیز میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دادن
سعید عبادی 20 آبان 1398

سلام. ممنون از مقاله کاملتون. یه سئوال. در مقاله نوشتین از فیلتر پیش از ورود آب به ظرفشویی استفاده نکنید. آیا این موضوع شامل فیلترهای مغناطیسی هم میشه؟

پاسخ دادن
  مدیر 20 آبان 1398

  سلام دوست عزیز ، فیلتر اگر باشد بهتر است چونکه ر شهرهای مختلف آب ها با املاح میباشد که در نهایت باعث جرم میشود . ولی از فیلتر مرغوب قبل از شیربرقی استفاده نمایید.

  پاسخ دادن
بهزاد 03 آبان 1398

سلام چرا سینی ظرفشویی را دار میاری از در آب میده ولی سینی را می زار آب قعط میشی

پاسخ دادن
  مدیر 04 آبان 1398

  سلام دوست عزیز ، واسه اینکه مقداری از آب رو سینی به خودش میگیره ولی در کل ظرفشویی مشکل داره

  پاسخ دادن
سارا طباطبایی 13 مهر 1398

با عرض سلام. ممنون از مطالب کاربردی شما. چند سوال داشتم. روغن ماشین ظرفشویی چیست و چه مواقعی باید استفاده شود و نحوه استفاده آن به چه ترتیب است؟ ممنون از پاسخ شما

پاسخ دادن
  مدیر 13 مهر 1398

  سلام ، ظرفشویی روعن ندارد .

  پاسخ دادن
محمد ابادی 20 اردیبهشت 1398

سلام. ماشین ظرفشویی ال جی داریم .از نمک پریل استفاده کردیم. ولی باز هم ظروف لکه های سفید دارن. با اینکه به تازگی نمک رو عوض کردیم ولی بعد از اتمام کار ماشین مجدد چراغ نمک روشن میشه وفقط زمانی که نمک رو با قاشق هم میزنیم چراغ نمک خاموش میشه. لطفا راهنمایی بفرمایین. ممنون

پاسخ دادن
کاظم صالحی 30 فروردین 1398

ســـــــــــــــــلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار هر چقدر بخواهم از شما تشکر کنم کم هست کاش این مطب ها را بصورت کتابچه در می آوردید تا بتوانیم خریداری کنیم .بسیار سپاسگزارم ودعا گوی شما وارادتمند صالحی از شیراز

پاسخ دادن
  مدیر 31 فروردین 1398

  سلام ، ممنئن از توجهتون

  پاسخ دادن
دبیر 17 دی 1397

سلام خسته نباشید. بسیار سپاسگزارم از توضیحات عالی و دلسوزانه تون. ماشین ظرفشویی من وستل هست و اصلا ازش راضی نیستم چند بار هم از خدمات پس از فروشش اومدن ولی مشکلش حل نشده. نمک و مایع و قرص هم داره و مارک فینیش اصل استفاده میکنم ولی همیشه روی ظرفهام یه چیزهای دون دون ریز قرار داره که فکر میکنم همون باقی مونده غذا هاست که وقتی ظرف رو با دست میشورم این مشکل حل میشه و ظرفها علاوه بر تمیز شدن شفاف تر هم میشن. تا به حال نشده که مهمان داشته باشم و بعد از استفاده از ماشین مجبور نشده باشم که دوباره ظرفها رو با دست بشورم. کلا طرفها رو خیلی کثیف میشوره. ممنون میشم اگر کمکم کنید

پاسخ دادن
  مدیر 17 دی 1397

  سلام ، آبپاشها ، پمپ تخلیه و فیلتر کف ظرفشویی وستل خود را چک نمایید . برای رفع عیب و تعمیرات میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

  پاسخ دادن
چاوشی 07 دی 1397

سلام.ببخشید من ماشینم پاکشوماست.چندوقته خراب میشوره انگار دوغ ریختن رو ظرفها.سختی اب هم رو 4...چراغ نمک هم روشن نیست.پودر ومایع و همه چی همونای قبله چیکارکنم.

پاسخ دادن
  مدیر 08 دی 1397

  سلام ، قسمت جلادهنده ظرفشویی پاکشوما را روی 1 بزارید . قسمت فیلتر و صافی داخل آرا تمیز نمایید ، سپس آبپاش ها را چک کنید تا جرم نگرفته باشد .

  پاسخ دادن
ززز 30 آذر 1397

سلام من قطعاتی از چرخ گوشتم رو گذاشتم تو ماشین ظرفشویی بعدش که درش اوردم دیدم سیاه شده و رنگ میده خیلی بد شده چیکارش کنم رنگش مثل اول بشه اولین بارم بود از چرخ گوشتم استفاده کردم‌ و اشتباه کردم‌گذاشتمش تو ماشین ظرفشویی خواهش میکنم کمکم کنید

پاسخ دادن
  مدیر 01 دی 1397

  سلام ، قطعات را برای شستشو در ظرفشویی نندازید ، کاریش هم نمیشه کرد .

  پاسخ دادن
مژگان مهاجرین 23 آبان 1397

عالی بود تشکر

پاسخ دادن
  مدیر 23 آبان 1397

  خواهش میکنم ، لطف شما است .

  پاسخ دادن
مهدی 22 تیر 1397

توضیحات عالی بود با این حساب خیلی برند ماشین ظرفشویی تو این مشکلات اهمیت نداره مهم رعایت کردن این نکات باید باشه؟!

پاسخ دادن
عباس شعبانی 01 تیر 1397

سپاس ویژه برای توضیحات کامل و خوبتون

پاسخ دادن