021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت کار نکردن آبسردکن

علت کار نکردن آبسردکن
علت کار نکردن آبسردکن
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آبسردکن ها در فصل تابستان یکی از وسایل پرکاربرد و حیاتی برای تهیه یک لیوان آب سرد می باشند که نقص در کارکرد آنها می تواند موجب کلافگی و تشدید گرما در ما شود، اما چه مواردی را می توان علت کار نکردن آبسردکن دانست؟ اگر شما نیز به دانستن این موضوع علاقه مند هستید، پس با ما در این مقاله همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل کار نکردن آبسردکن خود مواجه هستید، جهت رفع ایراد دستگاه خود در این مقاله با متخصصین تعمیرگاه لوازم خانگی آی پی امداد همراه باشید.

چه عواملی موجب کار نکردن آبسردکن می شود؟

آبسردکن ها بعد از خرید و راه اندازی در یک مکان مشخص و روشن شدن باید به طور مناسب کار کنند، اما گاهی مشاهده می شود که با فراهم بودن همه شرایط برای کارکرد صحیح آبسردکن، باز هم ما شاهد عدم کارکرد آن هستیم که در ادامه به بررسی اینکه چه عواملی موجب کار نکردن آبسردکن می شود، می پردازیم:

 • ممکن است ترموستات دمایی آبسردکن شما تنظیم نباشد. ترموستات قطعه ای حساس به دما در آبسردکن ها می باشد که بعد از تنظیم دمای آبسرد کن وظیفه آن شروع شده و با شروع کار آبسردکن و بالا رفتن دما تا میزان مورد نظر فعالیت می کند و به محض رسیدن دمای آب به میزان تعیین شده توسط شما و صدور فرمان آن به ترموستات آبسردکن، فعالیت جهت سرد کردن آب را متوقف می کند که در این صورت با خرابی و درست کار نکردن ترموستات، ما شاهد کار نکردن آبسردکن نیز هستیم.
 • یکی دیگر از عواملی که موجب کار نکردن آب سردکن می شود، خرابی در برد دستگاه است که هرگونه ایراد و اختلال در برد دستگاه، عملکرد آبسردکن را متوقف می نماید.
 • ممکن است یک خازن در برد آبسردکن شما سوخته باشد و در پی عملکرد ناقص آن کارکرد دستگاه آبسردکن شما نیز با مشکل مواجه شود.
 • خرابی در موتور دستگاه آبسردکن نیز از دیگر عواملی است که می تواند علت کار نکردن آبسردکن باشد. خرابی موتور از مواردی است که حتما باید توسط یک متخصص تعمیر شود.
 • وجود ایراد در سیم کشی های داخلی و اتصالات نیز یکی دیگر از علل کار نکردن آبسردکن می باشد.

چه عواملی سبب بد کار کردن آبسردکن می شود؟

علاوه بر کار نکردن آبسردکن، یکی دیگر از مواردی که ممکن است رضایت شما را از دستگاه آبسردکن پایین بیاورد، بد کار کردن آبسردکن می باشد که ممکن است شروع و زنگ خطری برای بروز کار نکردن آبسردکن به طور کامل باشد. پس در صورت مشاهده هر کدام از موارد زیر که بررسی این موضوع است که چه عواملی سبب بد کار کردن آبسردکن می شود؟ حتما پیگیری های لازم را برای برطرف کردن آن انجام دهید:

 • شل بودن پیچ تخلیه زیر دستگاه ممکن است موجب جمع شدن آب و وارد کردن آسیب به قطعات داخلی دستگاه شود.
 • تراز نبودن دستگاه نیز از دیگر عواملی است که در صورت مشاهده در اسرع وقت باید به رفع آن اقدام نمایید.
 • مناسب نبودن میزان فشار آب و یا خالی بودن مخزن آبسردکن نیز از دیگر عواملی است که موجب بد کار کردن آبسردکن می شود.
 • قرار دادن آبسردکن در مکان نامناسب نیز از عواملی است که در دراز مدت موجب خرابی و کار نکردن آبسردکن می شود.
 • تغییر پیوسته در تنظیم دمای آبسردکن نیز از عواملی است که موجب بد کارکردن آبسردکن می شود. سعی کنید یک بار در ابتدای فصل گرما و یک بار در ابتدای فصل سرما اقدام به تنظیم دمای آبسردکن خود نمایید.

راهکارهایی برای جلوگیری از کار نکردن آبسردکن

قطعا رعایت یک الگوی مناسب و درست در زمینه استفاده از آبسردکن ها می تواند در بهبود کیفیت و افزایش کارایی آنها موثر واقع گردد. به این منظور و جهت جلوگیری از مشکل کار نکردن آبسردکن راهکارهایی برای جلوگیری از کار نکردن آبسردکن ارائه داده ایم:

 • به منظور جلوگیری از تجمع آب داخل دستگاه و وارد شدن فشار به دستگاه به پیچ تخلیه و سینی دستگاه توجه کافی داشته باشید.
 • دقت داشته باشید که دستگاه شما در مکان ثابتی قرار داده شده باشد و سطح زیرین دستگاه لق و شل نباشد.
 • به پرکردن مخزن آب آبسردکن در زمان مناسب و قبل از خالی شدن آن دقت کافی داشته باشید؛ زیرا خالی بودن مخزن آبسرد کن باعث بروز مشکل وارد شدن آسیب های جدی به دستگاه شما می شود.
 • در هنگام نوسانات برقی سعی کنید دستگاه را از برق کشیده و یا برای دستگاه آبسردکن خود حتما از محافظ استفاده نمایید.

نتیجه گیری از علت کار نکردن آبسردکن

شما می توانید به راحتی و با رعایت یک الگوی مناسب استفاده از آبسردکن، از وارد شدن مشکلات جدی تر به دستگاه جلوگیری کرده و باعث بهبود کارکرد دستگاه و افزایش عمر مفید آبسردکن خود شوید. پس با به کارگیری راهکارهای ارائه شده در مقاله بالا به راحتی می توانید به این امر دست پیدا کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست