021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات یخچال با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت چشمک زدن درجه یخچال

علت چشمک زدن درجه یخچال
علت چشمک زدن درجه یخچال
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

علت چشمک زدن درجه یخچال، به همراه راهنمای کامل آموزش نحوه عیب یابی و رفع چشمک زدن درجه یخچال های معمولی، دوقلو و ساید بای ساید بخشی از عناوینی است که در این مقاله از آی پی امداد آماده نموده ایم. بررسی علت چشمک زدن صفحه نمایش یخچال های برند های متفاوت و به صورت ویژه علت های چشمک زدن چراغ زرد و قرمز در یخچال های قدیمی، مورادی است که مطالعه آن ها را به شما توصیه میکنیم.

کاربران گرامی، در صورت وجود هر گونه سوال در زمینه علت چشمک زدن درجه یخچال میتوانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان آی پی امداد در میان بگذارید.

انچه در مقاله علت چشمک زدن درجه یخچال می خوانید:

دلیل چشمک زدن درجه یخچال چیست؟

دلایل چشمک زدن درجه یخچال را میدانید؟ در برخی حالات ممکن است خطاها و یا ارور هایی در یخچال مشاهده شود که به وسیله این خطا ها می توانید دلیل اصلی چشمک زدن یخچال را پیدا کنید. خوشبختانه یخچال های جدیدی که امروزه به بازار عرضه شده اند صفحه نمایشی دارند که در آن درجه یخچال و خطا های رایج نمایش داده می‌شوند که با وجود کد های خطا امکان عیب یابی به راحتی امکان پذیر می شود.

در واقع هر موقعی که یخچال با مشکلی مواجه شود در این حالت در صفحه نمایش یک خط پیغام خاص نمایش داده می‌شود که در برندهای مختلف این پیغام ها متفاوت هستند و شما خیلی راحت می توانید با مطالعه دفترچه راهنمای محصول دلیل مشکل به وجود آمده در یخچال را پیدا نمایید.

اما دلیل اصلی چشمک زدن درجه یخچال چیست؟ در لیست زیر علت های اصلی چشمک زدن درجه یخچال بیان شده است.

تنظیم نبودن دمای یخچال از دلایل چشمک زدن درجه یخچال

تنظیم نبودن دمای یخچال از دلایل چشمک زدن درجه یخچال ایت که در ادامه به شرح آن پرداخته ایم.

 • وقتی که شما یخچال را برای اولین بار راه اندازی می کنید، دمای آن به صورت ناگهانی افزایش پیدا می‌کند در این حالت به صورت معمول درجه یخچال شروع به چشمک زدن می‌کند.
 • هنگامی که دمای یخچال به اندازه استاندارد رسید، چشمک زدن یخچال قطع میگردد.

پس یکی از علت‌های اصلی چشمک زدن یخچال تنظیم نبودن دمای آن می باشد.

ریست کردن یخچال باعث چشمک زدن درجه یخچال میشود

مورد دیگری که می‌تواند باعث چشمک زدن درجه یخچال شود ریست کردن یخچال است:

 • در واقع با ریست کردن، دمای یخچال به گونه‌ای به هم می‌ریزد و تا زمانی که دمای آن به حالت استاندارد درنیاید درجه یخچال چشمک میزند.
 • هنگامی که دما تنظیم شد چشمک‌زدن قطع می گردد.
 • اگر بعد از تنظیم شدن دما دوباره متوجه چشمک زدن درجه یخچال شدید، در این حالت بهتر است تا یخچال را حدود نیم ساعت از برق جدا نمایید و سپس دوباره یخچال را به برق وصل کرده و منتظر بمانید تا دمای آن تنظیم شده و دیگر چشمک نزند.
 • اگر تمام موارد گفته شده را انجام دادید و باز هم چشمک زدن درجه یخچال ادامه داشت در این حالت وجود مشکل در قطعات داخلی یخچال می تواند باعث چنین موردی شود که نیاز به تعمیر دارد.

خراب شدن چه قطعاتی در یخچال می تواند باعث چشمک زدن درجه یخچال شود؟

خرابی و آسیب در بعضی از قطعات که در ادامه به آن ها پرداخته ایم نیز باعث چشمک زدن نمایشگر یخچال میشود. همچنین ممکن است خاموش و روشن شدن ناگهانی یخچال نیز باعث شود برنامه های آن مدتی به هم ریخته و درجه یخچال شروع به چشمک زدن و گاهی بوق زدن کند. در این مواقع ابتدا مدتی صبر کنید، اگر مشکل چشمک زدن درجه یخچال حل نشد، آن وقت موارد زیر را بررسی نموده و با توجه به اشکال دستگاه خود اقدام به رفع آن نمایید.

در ادامه تمام قطعاتی که خرابی آنها باعث چشمک زدن درجه یخچال میشوند را بررسی میکنیم.

خرابی سنسور فریزر از علت های چشمک زدن صفحه نمایش یخچال

سنسور فریزر هم از بخش های مهم یخچال می باشد که وظیفه یخ‌ زدن محیط فریزر را به عهده دارد و هنگامی که این قطعه با مشکل روبرو شود درجه یخچال به حالت چشمک زن در می آید در واقع خراب شدن سنسور فریزر ممکن است به خاطر عوامل مختلفی مانند:

 • خراب شدن سنسور
 • وجود قطعی در مدار برد
 • وجود مشکل در اتصال

اگر موارد فوق باعث بروز چشمک‌زدن شود، در این حالت باید قطعات تعویض گردند.

وجود مشکل در سنسور یخساز از دلایل چشمک زدن نمایشگر یخچال ساید بای ساید

وظیفه سنسور یخساز، کنترل بخش یخساز یخچال ساید بای ساید می باشد در واقع قسمت یخ ساز دستورالعمل کار خود را از سنسور یخساز می گیرد ،که در صورتی که مشکلی بوجود بیاید درجه یخچال به صورت چشمک زن در می آید.

این سنسورها که معمولاً به دلایل زیر دچار مشکل می شوند:

 • اتصال کوتاه
 • خراب شدن سوکت
 • قطع بودن سیم های برق
 • وجود خرابی در اتصالات

هنگامی که دمای یخچال ازمنفی ۵۸- درجه فارنهایت کمتر باشد و یا از ۱۵۸ درجه فارنهایت بیشتر باشد، در این حالت درجه یخچال شروع به چشمک زدن می کند که برای حل این مشکل باید درجه یخچال را تنظیم نمایید و اگر بازهم سنسور درجه یخچال به حالت چشمک زن بود می‌توانید سنسور یخساز را تعمیر نمایید.

خرابی برد الکترونیکی از عوامل چشمک زدن درجه یخچال دوقلو

خرابی برد الکترونیکی می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود، که در این حالت باید قطعات فوق تعمیر گردند. تعویض برد الکترونیکی و یا تعویض آن امری تخصصی میباشد. به همین دلیل بهتر است این کار را به یک تعمیرکار متخصص تعمیرات یخچال بسپارید.

وجود مشکل در سنسور برفک زدایی یا دیفراست ساید بای ساید باعث چشمک زدن درجه یخچال میشود

وجود مشکل در سنسور برفک زدایی نیز میتواند باعث چشمک زدن درجه یخچال شود.

هنگامی که دمای دریافتی به وسیله این سنسور از ۵۸- درجه فارنهایت کمتر بوده و از ۱۵۰ درجه فارنهایت بیشتر باشد و همچنین علت های دیگری مانند:

 • اتصال کوتاه سنسور
 • خراب بودن سوکت سنسور
 • قطعی سیم

می تواند باعث بروز چنین مواردی شود.

وجود خرابی در سیستم برفک زدایی از دلایل چشمک زدن درجه یخچال

در برخی مواقع نیز مشاهده می‌شود که وجود مشکل در بخش برفک زدایی می تواند باعث چشمک زدن درجه یخچال شود. اگر برفک زدایی یخچال از ۸۰ ساعت بیشتر شود در این حالت پیغام خطا روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در این مواقع لازم است موارد زیر را بررسی نمایید:

 • سنسور دیفراست
 • ترموفیوز
 • ترمودیسک
 • برد الکترونیکی
 • فن

وجود مشکل در فن از دلایل روشن خاموش شدن درجه یخچال فریزر و ساید بای ساید

برخی مواقع نیز فن یخچال می‌تواند باعث چشمک زدن درجه یخچال شود که در این حالت صفحه نمایش پیغام خطا را نشان می‌دهد و یا درجه یخچال شروع به چشمک زدن می‌کند که علت‌های اصلی کار نکردن و یا وجود خرابی در فن می تواند به دلایل زیر باشد:

 • قطع بودن سیم
 • اتصال کوتاه
 • خراب بودن موتور فن

چشمک زدن درجه در یخچال هیمالیا

امروزه برند های بسیار زیادی در ایران وجود دارد که محصولات مختلف را با ویژگی‌های متفاوت به بازار عرضه می کنند که هیمالیا هم یکی از شرکتهای ایرانی میباشد که مشغول به کار تولید انواع یخچال ها می باشد. یخچال فریزر هیمالیا نیز یکی از همین شرکت ها است. یخچال های نسل جدید معمولا خرابی و وجود مشکل در یخچال را به صورت کد خطا هایی با حروف انگلیسی نمایش میدهند.

این کد خطا ها در دفترچه راهنمای فارسی یخچال هیمالیا وجود دارد. همچنین میتوانید در مقاله علت ارور یخچال هیمالیا به طور کامل  چشمک زدن درجه یخچال مورد بررسی قرار دهید.

چشمک زدن درجه در یخچال های ال جی

علت های اصلی چشمک زدن درجه یخچال ال جی به شرح زیر می باشد:

 • خراب بودن سنسور های یخچال ساز
 • وجود مشکل در محفظه جادویی
 •  وجود مشکل در قسمت برفک زدایی
 • وجود مشکل در قسمت فریزر
 •  قطع بودن سیم ها

با توجه به کدهای خطایی که در صفحه نمایش، نشان داده می شود می توانید با کمک دفترچه راهنما خیلی سریع دلیل چشمک زدن درجه یخچال را پیدا کنید.

همچنین میتوانید با استفاده از مقاله ارور یخچال فریزر الجی دلایل نمایش کد خطا و چشمک زدن یخچال الجی را بررسی نمایید.

چشمک زدن درجه در یخچال سامسونگ

در برخی مواقع مشاهده می شود که وجود مشکل در سنسورهای یخچال می‌تواند باعث چشمک زدن درجه یخچال شود؛ در واقع بهترین راه حل برای پیدا کردن مشکل توجه کردن به پیغام های خطا یی است که بر روی صفحه نمایش، نشان داده می شود. چون در این حالت می توانید با مطالعه دفترچه راهنمای محصول، دلیل اصلی مشکل را پیدا کنید.

همچنین اگر دفترچه راهنمای دستگاه را گم کرده اید میتوانید به صورت کامل علت کد خطای یخچال سامسونگ را با کمک آی پی امداد مورد بررسی قرار دهید.

دلیل چشمک زدن درجه یخچال امرسان چیست؟

دلایل مختلفی می‌تواند باعث بروز چشمک زدن درجه یخچال امرسان شود که از رایج‌ترین آنها تنظیم نبودن دمای یخچال می باشد که بعد از تنظیم شدن درجه، چشمک زن خاموش می گردد. از موارد دیگری که می تواند باعث چشمک زدن درجه یخچال امرسان شود، وجود مشکل در درب یخچال می باشد.

همچنین دقت به نوع خطا در یخچال امسان نیز می‌تواند به شما کمک نماید تا مشکل اصلی موجود در یخچال را پیدا کنید.

دلیل چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل چیست؟

با توجه به اینکه یخچال های الکترواستیل در مدل های مختلف وجود دارند و تمام اطلاعات لازم در رابطه با این محصولات در دفترچه راهنما بیان شده است در نتیجه شما خیلی راحت می توانید با مطالعه دفترچه راهنما  اطلاعات لازم را در رابطه با تعمیر و یا تنظیم دستگاه کسب نمایید. از علت‌های اصلی که می‌تواند باعث چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل شود می‌توان به خراب بودن قطعات و یا سنسورهای درون یخچال اشاره کرد که باید تعویض گردد.

دلیل اصلی چشمک زدن درجه یخچال پارس چیست؟

علت چشمک زدن درجه یخچال پارس به شرح زیر است:

 • خراب بودن سنسور ها
 • قطع بودن سیم ها
 • مشکل در درب یخچال
 • مشکل در برفک زن

همچنین در این یخچال ها نیز باید به پیام‌های روی صفحه نمایش دقت نمایید، چون با توجه به کد خطا، می توانید مشکل را پیدا نمایید.

دلیل چشمک زدن چراغ یخچال فریزر های قدیمی چیست؟

معمولا در فریزر های قدیمی چراغهایی وجود داشت که به رنگهای سبز و قرمز و زرد بودند که معنای چراغ سبز، نبود مشکل در یخچال بود.

 • اگر چراغ زرد می شد معنای آن این بود که یخچال از دمای ایده آل و یا استاندارد خارج شده است.

مثلا، هنگامی که یخچال روشن می شد این چراغ زرد چشمک میزد، چون در لحظات اول روشن شدن دستگاه ، به دلیل اینکه یخچال به دمای استاندارد و معمولی نرسیده  بود به همین دلیل چراغ زرد چشمک میزد، و هنگامی که به دمای استاندارد می رسید و دمای آن تنظیم میشد، چشمک زن هم خاموش میشد

 • معنای رنگ قرمز هم همیشه به دلیل تنظیم نبودن و یا بروز مشکل در دستگاه اشاره داشت که در این حالت باید علت اصلی پیدا و یا تعمیر می‌شد

در لیست زیر چند نمونه از علت هایی که ممکن است باعث چشمک زن زدن درجه یخچال شود بیان شده است:

دلایل چشمک زدن چراغ زر و قرمز در یخچال فریزر های قدیمی

دلایل چشمک زدن چراغ زر و قرمز در یخچال فریزر های قدیمی به شرح زیر است:

 • در مرحله اول ممکن است درب یخچال باز مانده باشد که باید ابتدا درب یخچال را چک نمایید.
 • ممکن است در لاستیک هایی که بین درب وجود دارد مشکلی وجود داشته باشند که مانع از بسته شدن صحیح در یخچال شوند در این حالت نیز درجه یخچال به صورت چشمک زن در می‌آید.
 •  اگر یخچال فریزر تراز نباشد و در جای مناسبی قرار نگرفته باشد در این حالت نیز ممکن است چراغ درجه یخچال به حالت چشمک زن در بیاید.
 •  اگر محیط آشپزخانه بیش از اندازه گرم و مرطوب باشد در این حالت فشار زیادی به موتور وارد شده و ممکن است باعث چشمک زدن درجه یخچال شود.
 • اگر در یخچال را بیش از اندازه باز و بسته کنید در این حالت نیز ممکن است باعث چشمک زدن درجه یخچال شود.
 •  اگر بیش از ظرفیت یخچال مواد غذایی داخل دستگاه قرار بگیرد در این حالت نیز ممکن است باعث بروز چشمک‌ زدن درجه یخچال شود.

اگر تمام موارد گفته شده را انجام دادید و مشکل حل نشده و در این حالت باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • فن یخچال
 • یخساز و سنسور
 •  سنسور فریزر
 • محفظه جادویی
 •  سیستم برفک زدایی

مورد بررسی قرار بگیرد که تمام موارد گفته شده به صورت کامل در ابتدای مقاله بیان شده است.

خلاصه مقاله علت چشمک زدن صفحه نمایش یخچال در آی پی امداد

اگر صفحه نمایش یخچال شما روشن خاموش شده و چمک میزند، دلایل مختلفی میتواند داشته باشد. مهم ترین دلایلی که موجب چشمک زدن درجه یخچال میشوند اشکال در برد و سنسور ها میباشد. امروزه شرکت های سازنده یخچال ها جهت سهولت استفاده برای کاربران و مصرف کنندگان خود، اشکالات داخلی یخچال اعم از خرابی قطعات، تنظیم نبودن درجه یخچال و موارد دیگری از این دست را به وسیله کد های خطا بر روی نمایشگر به صورت چشمک زن نشان میدهد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست