logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز

علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از مشکلات رایج که بسیاری از مصرف کنندگان اسپرسوسازها به هنگام تهیه اسپرسو با آن مواجه می شوند، کاهش فشار و مقدار آبی است که از دستگاه شما خارج می‌ شود. در صورتی که فشار و میزان خروجی آب دستگاه اسپرسو شما کم باشد، قهوه غلیظ و مناسبی آماده نخواهد شد. از این رو در صورت مواجهه با این مشکل، لازم است ابتدا علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز و همچنین علت کم بودن خروجی آب اسپرسوساز و عوامل موثر در بروز مشکلات را مورد بررسی قرار داده و پس از رفع ایراد دستگاه، فشار و خروجی آب مناسب اسپرسوساز را تنظیم نمایید. همچنین در این مقاله برای شما دو ویدیو آموزشی قرار داده ایم که در آن کارشناس مجرب آی پی امداد به شما علت کم شدن فشار دستگاه اسپرسو و اینکه چرا خروجی آب اسپرسوساز به اندازه نیست را توضیح خواهد داد. با آی پی امداد همراه باشید.

ویدیو آموزشی علت کم شدن فشار دستگاه اسپرسو ساز

در صورتی که به هنگام استفاده از دستگاه اسپرسوساز خود متوجه شده اید که فشار آن کم شده است، می توانید از ویدیو آموزشی زیر برای بررسی و رفع مشکل دستگاه خود کمک بگیرید. در ویدیو زیر، کارشناس متخصص و مجرب مجموعه آی پی امداد به طور کامل به بررسی این مشکل پرداخته است.

5 علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز خانگی + راه‌حل

فشار مناسب در تهیه اسپرسو یکی از عوامل کلیدی برای به دست آوردن یک قهوه  با کیفیت بالا می باشد. همانطور که می دانید، تاثیر فشار در تهیه اسپرسو بسیار مهم است. فشار مناسب باعث ایجاد کرمای غلیظ و فوم مانند روی اسپرسو می شود که نشان دهنده کیفیت و طعم مطلوب قهوه است. در صورتی که فشار زیادی استفاده کنید، اسپرسو با مزه تلخ و متمایل به سوختگی به دست می آید. از طرف دیگر، اگر فشار کافی را تامین نکنید، اسپرسویی با طعم ضعیف و آبکی به دست می‌ آورید. فشار مناسب آب را با سرعت و قدرت از میان قهوه آسیاب شده عبور می دهد و به این ترتیب عصاره گیری کامل و بهینه انجام می شود.

کم شدن فشار اسپرسوساز می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه آنها را ذکر کرده ایم:

 1. مقدار نامناسب آب
 2. استفاده از قهوه بی کیفیت
 3. خرابی واشرهای دستگاه
 4. مسدود شدن پمپ
 5. خرابی گیج فشار

هریک از موارد ذکر شده به همراه راه حل های رفع مشکل را به صورت کامل برای شما ذکر خواهیم کرد.

1. مقدار نامناسب آب در دستگاه

در اسپرسوسازهای مخزن دار، لازم است آب کافی درون آن وجود داشته باشد تا فشار مناسبی ایجاد شود. در مدل های بدون مخزن نیز لازم است میزان آب ورودی به دستگاه را بررسی کنید. دقت داشته باشید که در صورت کم بودن آب دستگاه، با کاهش فشار اسپرسوساز مواجه خواهید شد. اگر از آب بیش از حد استفاده کنید، ممکن است مسیر آب مسدود شده و جریان آب به قهوه آسیاب شده محدود گردد. این امر باعث کاهش فشار و عصاره گیری ناقص قهوه می شود.

 • به طور کلی، برای تهیه یک اسپرسو استاندارد به 30 میلی لیتر آب نیاز دارید.
 • می توانید از خطوط نشانگر روی مخزن آب دستگاه اسپرسوساز خود استفاده کنید.
 • استفاده از آب تصفیه شده نیز به جلوگیری از رسوب گذاری و انسداد مسیر آب کمک می کند.

2. استفاده از قهوه بی کیفیت و نامناسب

در برخی مواقع استفاده از قهوه بیش از حد آسیاب شده یا بی کیفیت می تواند موجب کاهش فشار دستگاه شود. همچنین استفاده از مقدار نامناسب یا کم از قهوه نیز باعث بروز این مشکل خواهد شد. آسیاب خیلی ریز یا خیلی درشت می تواند جریان آب را مسدود کند و فشار دستگاه را کاهش دهد. قهوه بی کیفیت معمولا روغن بیشتری دارد و روغن قهوه می تواند در مسیر آب رسوب کند و باعث انسداد و کاهش فشار شود. قهوه بی کیفیت ممکن است ذرات ریز و ناخالصی بیشتری داشته باشد. این ذرات می توانند در پورتافیلتر جمع شده و باعث گرفتگی و کاهش فشار شوند.

 • از قهوه تازه رست شده و با درجه آسیاب مناسب استفاده کنید.
 • قهوه باکیفیت طعم و عطر بهتری دارد و به عصاره گیری کامل و فشار مناسب کمک می کند.
 • درجه آسیاب قهوه را متناسب با دستگاه اسپرسوساز خود تنظیم کنید.

استفاده از قهوه بی کیفیت و نامناسب در اسپرسوساز

3. خراب شدن واشرهای دستگاه

واشرها قطعاتی لاستیکی یا پلاستیکی هستند که در اتصالات مختلف دستگاه اسپرسوساز به کار می روند. وظیفه اصلی واشرها آب بندی و جلوگیری از نشتی آب و قهوه است. با گذشت زمان، واشرها ممکن است فرسوده، پاره یا ترک خورده شوند. این واشرها می توانند فشار آب و هوای درون دستگاه را به طور کامل حفظ نمایند و اگر دچار خرابی یا پوسیدگی شده باشند، قادر به انجام این کار نخواهند بود.

 • در صورت مشاهده علائم خرابی واشر، باید آنها را تعویض کنید.
 • از واشرهای باکیفیت و مناسب با دستگاه خود استفاده نمایید.

4. مسدود شدن پمپ اسپرسوساز

پمپ اسپرسوساز یکی از مهمترین بخش های دستگاه است که وظیفه ایجاد فشار لازم برای عبور آب از قهوه آسیاب شده را بر عهده دارد. مسدود شدن پمپ می تواند به طور مستقیم باعث کم شدن فشار دستگاه و نامطلوب شدن طعم قهوه شود.

 • چنانچه با گذشت زمان پمپ اسپرسوساز دچار رسوب شده باشد، فشار دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد که باید پمپ را رسوب زدایی نمایید. رسوب زدایی پمپ باید به صورت منظم و دوره ای انجام شود.

خرابی پمپ اسپرسوساز

5. خرابی گیج فشار اسپرسوساز

یکی از قطعات مهم اسپرسوساز که فشار دستگاه را اندازه گیری کرده و آن را کاهش یا افزایش می دهد، گیج فشار می باشد. اگر این قطعه دچار خرابی شود، با مشکل کم شدن فشار دستگاه مواجه خواهید شد که ممکن است به دلیل خرابی یا فشار بیش از حد آن باشد که باید بررسی شود.

 • در صورت خرابی گیج فشار، باید آن را تعویض کنید.
 • تعویض گیج فشار کار آسانی است و می توانید خودتان آن را انجام دهید.
 • اگر نمی خواهید گیج فشار را تعویض کنید، می توانید از دستگاه بدون گیج فشار استفاده کنید.

علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز

چرا خروجی آب اسپرسوساز به اندازه نیست؟ (فیلم آموزشی)

در برخی مواقع ممکن است به هنگام کار با دستگاه اسپرسوساز یا نسپرسوساز خود متوجه شوید که میزان آب خروجی آن کم است. از این رو در ویدیو آموزشی زیر، کارشناس متخصص آی پی امداد علت بروز این مشکل و روش های رفع آن را توضیح داده است.

چگونه میزان خروجی آب اسپرسوساز را تنظیم کنیم؟

در برخی مواقع ممکن است دستگاه اسپرسوساز خود را به تازگی تهیه کرده و یا آن را ریست کرده باشید که در این حالت نیاز به تنظیم میزان آب خروجی دستگاه می باشد. به طور کلی تنظیم میزان خروجی آب اسپرسوساز به مدل دستگاه شما بستگی دارد. در برخی از مدل های دستگاه های اسپرسو، این حالت به صورت پیش فرض تعیین شده است و در برخی دیگر از مدل ها می توانید به صورت دستی آن را انجام دهید.

 • در نوع اول با فشار دادن دکمه تک کاپ، 30 میلی لیتر قهوه و با فشار دادن دکمه دو کاپ، 60 میلی لیتر قهوه اسپرسو خارج می شود که در این مدل ها، نیازی به تنظیم دستی خروجی آب نیست.
 • در برخی دیگر از مدل های اسپرسوسازها، می توانید میزان خروجی آب را با دکمه های تک کاپ و دو کاپ به صورت دستی تنظیم کنید.
 • برای انجام این کار باید دکمه مربوطه را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که قهوه به میزان دلخواه شما از دستگاه خارج شود. سپس دکمه را رها کنید تا تنظیمات ذخیره شود.
 • همچنین در برخی مدل ها یک شیر بخار برای تنظیم میزان خروجی آب زیر نازل بخار وجود دارد.
 • برای افزایش خروجی آب، شیر بخار را در خلاف جهت عقربه های ساعت و برای کاهش آن، شیر بخار را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

6 علت کم بودن خروجی آب اسپرسوساز + راه‌حل

در بخش قبل روش های تنظیم میزان خروجی آب مدل های مختلف اسپرسوسازها را برای شما مورد بررسی قرار دادیم. اگر با انجام این روش ها، همچنان خروجی آب دستگاه شما کم می باشد، به دلیل بروز مشکلاتی در عملکرد بخش های مختلف اسپرسوساز است که در این بخش قصد داریم هریک از این عوامل موثر را برای شما توضیح دهیم. از جمله دلایل بروز مشکل کم بودن خروجی آب اسپرسوساز شامل موارد زیر است:

 1. کمبود آب درون مخزن دستگاه
 2. خرابی پمپ اسپرسوساز
 3. خراب شیر برقی
 4. مشکل در هد گروپ
 5. نامناسب بودن آسیاب قهوه
 6. ایراد در برد اصلی

در ادامه هریک از این دلایل را به صورت کامل توضیح داده و روش های برطرف کردن آنها را نیز بررسی خواهیم کرد.

1. کمبود آب درون مخزن دستگاه

اولین و ساده ترین دلیل کاهش میزان آب خروجی اسپرسوساز، کمبود آب در مخزن دستگاه است. به طور کلی اسپرسوسازها برای عبور آب داغ از میان پودر قهوه آسیاب شده و در نهایت تهیه اسپرسو، از پمپ استفاده می کنند. این پمپ برای اینکه بتواند فشار کافی برای انجام این کار ایجاد نماید، به حداقل مقدار آب در مخزن نیاز دارد. بنابراین در صورتی که آب درون مخزن دستگاه کم باشد، فشار آب به طور قابل توجهی کاهش می یابد. همچنین در برخی مواقع، عملکرد پمپ به طور کامل متوقف شده و دستگاه خروجی آب نخواهد داشت.

 • ابتدا باید مطمئن شوید که مخزن تا حد مناسب پر شده است.
 • همواره بهتر است از آب تصفیه شده یا آبی با املاح کم استفاده کنید تا از جمع شدن رسوب در مخزن و پمپ جلوگیری شود.
 • ممکن است شلنگ ورودی آب مسدود شده باشد که برای رفع این مشکل، باید لوله را جدا کرده و با آب گرم و شوینده تمیز کنید.

2. خرابی پمپ اسپرسوساز

پمپ اسپرسوساز از جمله قطعات بسیار مهم و اصلی دستگاه می باشد که وظیفه دارد آب را با فشار بالا از میان پودر قهوه آسیاب شده عبور داده و اقدام به تهیه یک اسپرسو مناسب نماید. اما خرابی این قطعه می تواند بر خروجی آب دستگاه تاثیر منفی بگذارد. اگر پمپ دستگاه اسپرسو خراب شده باشد، آب به اندازه کافی به سمت هد گروپ هدایت نشده و در نتیجه میزان آب خروجی دستگاه کم خواهد بود. این مشکل می تواند به دلیل خرابی پمپ، انسداد آن توسط جرم ها و رسوبات و یا حتی خرابی واشرها و اورینگ های پمپ رخ دهد.

 • اگر واشرها یا اورینگ های پمپ فرسوده یا آسیب دیده باشند، باید تعویض شوند.
 • همچنین اگر مشکل مربوط به خراب شدن یا از کار افتادن خود پمپ باشد، لازم است از تعمیرکار متخصص برای تعمیر آن کمک بگیرید.
 • رسوب زدایی منظم پمپ با استفاده از محلول های مخصوص نیز می تواند از انسداد آن جلوگیری کند.

3. خرابی شیر برقی

شیر برقی یکی از اجزای مهم اسپرسوساز است که وظایف مختلفی از جمله کنترل جریان آب، تنظیم فشار و هدایت آب به مسیرهای مختلف را بر عهده دارد. در صورتی که این قطعه خراب شود، مسیر عبور آب از دستگاه مسدود شده و یا به طور کامل بسته خواهد شد. در این شرایط، آب با فشار کمتری از دستگاه خارج شده و یا به طور کامل قطع می شود.

 • برای رفع این مشکل پیچ های شیر برقی را باز کرده و آن را از دستگاه جدا کنید.
 • قطعات داخلی شیر برقی را به دقت بررسی نمایید. اگر جرم یا رسوبی مشاهده کردید، آن را با آب گرم و شوینده ملایم تمیز کنید.
 • بعد از تمیز کردن، قطعات شیر برقی را به درستی سرهم کرده و آن را در جای خود قرار دهید.
 • پیچ های شیر برقی را ببندید و پورتافیلتر و مخزن آب را دوباره به دستگاه وصل کنید.
 • سپس دستگاه را روشن کنید و عملکرد شیر برقی را بررسی نمایید.
 • اگر با تمیز کردن شیر برقی مشکل حل نشد، احتمالا به طور کامل خراب شده است و باید تعویض شود.

خرابی شیر برقی اسپرسوساز

4. مشکل در هد گروپ

بروز هرگونه مشکل در عملکرد هد گروپ نیز می تواند باعث کم بودن میزان خروجی آب دستگاه اسپرسوساز شود. هد گروپ بخش مهمی از دستگاه است که باعث عبور آب از قهوه آسیاب شده می شود. با گذشت زمان، ذرات قهوه، رسوبات آب و سایر مواد می توانند در هد گروپ جمع شده و باعث مسدود شدن آن شوند. همچنین ممکن است واشری که بین هد گروپ و پرتافیلتر قرار دارد، آسیب ببیند که در این حالت آب از آن نشت کرده و باعث کاهش خروجی آب می شود.

 • برای رفع انسداد هد گروپ، باید آن را به طور کامل تمیز کنید. می توانید از شوینده های مخصوص اسپرسوساز برای تمیز کردن هد گروپ استفاده کنید.
 • همچنین اگر واشر هد گروپ آسیب دیده است، باید آن را تعویض کنید.

5. نامناسب بودن آسیاب قهوه

نوع و میزان آسیاب قهوه یکی از مهمترین عوامل در زمینه تهیه یک اسپرسوی باکیفیت می باشد. در صورتی که آسیاب قهوه شما نامناسب باشد، منجر به کم شدن خروجی آب دستگاه اسپرسوساز خواهد شد. چنانچه دانه های  قهوه خیلی ریز آسیاب شده باشند، آب به سختی از بین ذرات قهوه عبور کرده و فشار زیادی بر دستگاه وارد خواهد شد. در نهایت ین مسئله منجر به کم شدن خروجی آب، تلخ شدن طعم قهوه و و مشکلات دیگر می شود.

 •  اولین قدم برای رفع مشکل، تنظیم آسیاب قهوه است. برای تهیه اسپرسو، قهوه باید به اندازه متوسط آسیاب شده باشد. ذرات قهوه باید به اندازه شکر دانه ریز باشند.
 • نوع قهوه نیز می‌ تواند بر خروجی آب دستگاه تاثیر بگذارد. بهتر است از قهوه‌ های تازه رست شده و با کیفیت استفاده کنید.

نامناسب بودن آسیاب قهوه اسپرسوساز

6. ایراد در برد اصلی

برد الکترونیکی اسپرسوساز وظیفه کنترل سایر بخش های دستگاه نظیر پمپ، شیر برقی، تنظیم دمای آب و … را برعهده دارد. در این شرایط اگر برد اصلی به هر دلیلی دچار خرابی شده و یا برنامه ریزی آن با مشکل مواجه شده باشد، مقدار خروجی آب دستگاه کمتر از حد معمول خواهد بود.

 • در صورتی که برد دستگاه اسپرسو دچار اختلال شده باشد، باید اقدام به تعمیر آن نمایید.
 • تعمیر و برنامه ریزی مجدد برد اصلی اسپرسوساز یک فرآیند پیچیده است که باید توسط تکنسین مجرب انجام شود.

برای رفع مشکل کم شدن فشار و خروجی آب اسپرسوساز با کجا تماس بگیریم؟

در این مقاله تمامی دلایل موثر در بروز مشکل کم بودن فشار و خروجی آب اسپرسوساز را شرح دادیم و تلاش کردیم تا به شما در زمینه عیب یابی و رفع مشکل کمک کنیم. اگر پس از مطالعه این مقاله و مشاهده فیلم آموزشی، همچنان قادر به رفع مشکل دستگاه اسپرسو خود نیستید، می توانید برای تعمیر آن از تکنسین های متخصص آی پی امداد کمک بگیرید. کارشناسان مجرب این مجموعه می توانند پس از بررسی دستگاه، در سریع ترین زمان علت بروز مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف نمایند. در همین راستا برای ثبت درخواست در مرکز آی پی امداد می توانید به سایت آن مراجعه کرده و یا با شماره های 02158941 یا 02191093903 تماس حاصل نمایید.

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال دیدگاه حتما به نکات زیر توجه نمایید:

 • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد پاسخ داده می شود.
 • لطفاً سوال خود را با جزئیات کامل مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
 • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
در بحث‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • وحید کوکبی 27 تیر 1403

  سلام مدتیه دستگاه مباشی 2011 تهیه کرده ام از ابتدا که استفاده کردم فشار دستگاه از 4بار بیشتر نرفته و فوم خوبی از قهوه نمیده لطفاً جهت تنظیم فشار دستگاه راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 27 تیر 1403

   درود، از قهوه آسیاب ریزتر نزدیک به آسیاب صنعتی استفاده کرده و خوب تمپ کنید تا مشکل رفع شود.

   پاسخ دادن
 • خانم محمد اکبری 21 تیر 1403

  سلام من دستگاه اسپرسو ساز مباشی مدل ۲۰۲۳ خریدم ولی اصلا آب را خارج نمیکنه و گیج فشار هم کار نمیکنه ؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 22 تیر 1403

   درود، مشکل عدم خروج آب می تواند مربوط به ورودی منبع، پمپ، کیپ شدن اتصالات و هد گروپ باشد که باید تمامی این موارد بررسی شوند.

   پاسخ دادن
 • حبیب 19 تیر 1403

  سلام. من دستگاه خانگی خریدم. فشار بارسنجش موقع عصارهگیری کمتر از ۸ هست. ممکنه به دلیل فشار کمی باشه که موقع تمپ کردن میارم و به تراکم لازم نمیرسه

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 19 تیر 1403

   درود، بله به این مورد نیز بستگی دارد. همچنین میزان درجه آسیاب نیز مهم است. با آسیاب ریزتر انجام دهید، ممکن است گیج بالاتر برود.

   پاسخ دادن
 • هاشمی 01 تیر 1403

  وقت بخیر من حدود ۲۰ روز هست که اسپرسوساز لواک خریدم حدود ۱۰ روز اول مشکلی نداشتم ولی بعدش درجه تا وسط بالا نمیره و فوم خوبی نمیده علتش چیه ؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 01 تیر 1403

   درود، از آسیاب ریز صنعتی استفاده کنید تا مشکل رفع شود. البته به میزان مناسب پر و تمپ نمایید.

   پاسخ دادن
 • مهتاب 28 خرداد 1403

  سلام دستگاه اسپرسوساز یونیک لایف دارم تا حالا خوب عصاره گیری میکرده الان ولی فشار آبش کمه بدون هد گروپ و با هدگروپ خالی تستش کردیم آب خوب بیرون میاد ،پس مشکل چیه؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 28 خرداد 1403

   درود، بسکت داخل دسته گروپ را تعویض کرده و از آسیاب قهوه مناسب استفاده نمایید تا مشکل رفع شود.

   پاسخ دادن
 • ضرقانى 20 خرداد 1403

  سلام. خسته نباشيد دستگاه مباشى ٢٠٥٧ خريد كردم مانومترش بالا نميرود علت از چى ميتونه باشه و در ضم ن خوب عصاره نميگيره ممنون ميشم جواب بديد.

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 21 خرداد 1403

   درود، از قهوه آسیاب ریز صنعتی استفاده کنید.

   پاسخ دادن
 • مجیدنارویی 14 خرداد 1403

  دستگاه قهوه ساز مدل ak233es جدیدا نمیتونم ازش قهوه بگیرم تا روشن میکنم زور میزنه قهوه خیلی کم ازش خارج میشه اونم طعمش خیلی تلخه میشه راهنمایی کنین مشکل از کجاست ممنون

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 14 خرداد 1403

   درود، نوع قهوه و درجه آسیاب و بسکت دسته را چک کنید. ممکن است آب به خوبی رد نشده و قهوه را دچار سوختگی نماید.

   پاسخ دادن
 • طاها حیدری 11 خرداد 1403

  سلام خسته نباشید من دستگاه اسپرسو ساز ندوا دارم کامل فشار ابش تنظیم بود اومدم رسوب گیری کردم با محلول رسوب گیر شرکتی بعد خیلی آب باز گذاشتم الان فشار آب خیلی پایینه کف هم دیگع نمیده به طوری که یه اسپرسو تک 10 دقیقه باید این آب قطره قطره بیاد ولی فشار فوم ساز کاملا درسته بعد دماش قبل رسوب گیری سریع پایین میومد ولی الان بالا میمونه خیلی دیر میاد پایین.ممنون

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 11 خرداد 1403

   درود، محلول هایی که در سایت های مختلف به فروش می رسند، اکثرا جوهر نمک هستند و استاندارد نمی باشند. تنها باید از محلول دیسکیل دلونگی استفاده کنید. در حال حاضر بویلر دستگاه خراب شده و نیاز به تعمیر دارد.

   پاسخ دادن
 • محمدحسین زمانی 05 خرداد 1403

  سلام خسته نباشید، کمتر از شش ماه هست که اسپرسو ساز نوا 128 رو خریداری کردم که تا اینجا عصاره گیری خوبی داشته، الآن مدتی هست که وقتی شروع به عصاره گیری میکنم، گیج فشار دستگاه بعد از شروع عصاره گیری که قبلا به صورت یکدفعه ای به یک حد از فشار مثلا بالای 10 می رسید، الآن گیج فشار دستگاه زیر این عدد هست و حتی با گذشت زمان عصاره گیری این عدد متغیر هست و به مرور کمتر می شود.

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 06 خرداد 1403

   درود، ابتدا باید خروجی آب را بدون دسته چک کنید. اگر مثل قبل بود، باید از آسیاب ریز صنعتی استفاده کنید. در غیر این صورت باید دستگاه سرویس کامل شود.

   پاسخ دادن
   • محمدحسین زمانی 18 خرداد 1403

    سلام، البته دسته پرتافیلتر هم تازگی ها خیلی به سختی روی هدگروپ بسته می شود، به طوری که وقتی پرتافیلتر رو از ساعت 8 می خواهم حرکت بدم به سمت ساعت شش به سختی تا حدی بسته می شود، آیا این ربطی به فشار عصاره گیری اسپرسوساز هم داره؟

    پاسخ دادن
    • آی پی امداد 18 خرداد 1403

     درود، با فشار ارتباطی ندارد. اگر نشتی هنگام عصاره گیری ندارید، مشکلی ندارد اما اگر نشتی وجود دارد، واشر خراب شده و باید تعویض شود.

     پاسخ دادن
     • محمدحسین زمانی 18 خرداد 1403

      خیر نشتی از واشر وجود ندارد ولی شش ماه پیش که دستگاه رو خریدم، خیلی راحت پرتافیلتر بسته میشد، الآن ولی اصلا مثل دفعات اول نیست.

 • راحله 03 خرداد 1403

  سلام خسته نباشید من یک دستگاه اسپرسوساز دلونگی EC78X بتازگی گرفتم که تایم قهوه ریختنش هرکاری میکنم از ۵ ثانیه بیشتر نمیشه. هرجا رو هم نگاه میکنم میگن با نگه داشتن دکمه باید خودکار تنظیم شه اما اینطور نمیشه. حتی بخار که خارج میشه همون ۵ ثانیه اس و بعد کاملا قطع میشه دستگاه رو باید ببرم تعمیر؟ چیزیش خرابه؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 05 خرداد 1403

   درود، مشکل خاصی ندارد. مشکل می تواند مربوط به برد باشد اما با هر بار زدن پشت هم رفع می شود و نیازی به صرف هزینه برای تعمیر نیست.

   پاسخ دادن
   • راحله 06 خرداد 1403

    ممنونم از پاسخگوییتون

    پاسخ دادن
 • سوزان هشترودی 30 اردیبهشت 1403

  سلام جمعه دستگاه نورنبرگ ۶۴۴mk (اسپرسو ساز ) خریدم ولی pressure meter اصلا کار نمیکنه چرا؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 30 اردیبهشت 1403

   درود، درجه آسیاب را ریزتر و کمی بیشتر پر کنید، کار خواهد کرد. اگر باز هم نشد، مشکل از گیج می باشد.

   پاسخ دادن
 • حامد 22 اردیبهشت 1403

  سلام من یه دستگاه مباشی 2034 دارم حدود 6 ماه پیش گرفتم و همه چی خوب بود تا این که یکبار قهوه با آسیاب خیلی ریز استفاده کردم، بعد از اون دیگه از قهوه قبلی هم استفاده میکنم پرتافیلتر پر آب میشه همیشه. امکانش هست راهنمایی کنید که بتونم مشکل رو رفع کنم؟ ممنونم

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 23 اردیبهشت 1403

   درود، بسكت قهوه كيپ شده است. از بسكت قهوه و درجه آسياب مناسب استفاده كنيد تا مشكل رفع شود.

   پاسخ دادن
   • سوزان 30 اردیبهشت 1403

    ابتدا عرض کنم منظور من همون درجه فشار سنج بود که کار نمیکنه از ایتدا که خریدم و قهوه پودر شده و ریز است دوم اینکه گیج چیست؟و چکار باید بکنم؟ضمانت ندارند؟؟؟

    پاسخ دادن
1 2