021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت بسته نشدن درب لباسشویی

علت بسته نشدن درب لباسشویی
علت بسته نشدن درب لباسشویی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

امروزه در بسیاری از ماشین های لباسشویی و با بالا رفتن سیستم امنیت این دستگاه ها تا زمانی که درب آنها به طور کامل بعد از قرار دادن لباس ها در آنها بسته نشده باشد فرآیند شستشوی لباس ها شروع نخواهد شد بدین منظور بسته شدن درب لباسشویی برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است به این دلیل قصد داریم در این مقاله برای شما عزیزان علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی را توضیح دهیم پس اگر این مشکل برای شما نیز پیش آمده است در ادامه با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل بسته نشدن درب لباسشویی مواجه شدید به شما توصیه می کنیم تا در این با همراهی متخصصین تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله با نحوه عیب یابی و رفع این مشکل در منزل آشنا شوید.

طریقه بستن درب ماشین لباسشویی

در هنگام کارکرد صحیح ماشین لباسشویی ما شاهد این موضوع هستیم که پس از طی شدن و تمام شدن پروسه شستشو درب لباسشویی باز میگردد همچنین بعد از قرار دادن لباس ها درون دیگ لباسشویی و اعمال تنظیمات مورد نیاز بر روی آن باید درب این دستگاه به راحتی و به طور کامل بسته گردد تا فرآیند شستشو آغاز شود اما گاهی مصرف کنندگان از بسته نشدن درب لباسشویی خود گله مند هستند و یا نحوه صحیح بستن آن را نمیدانند در ادامه برای شما عزیزان طریقه بستن درب ماشین لباسشویی را توضیح خواهیم داد:

 • بعد از قرار دادن لباس ها به طور کامل درون دیگ لباسشویی شما باید اقدام به بستن درب لباسشویی نمایید.
 • توجه داشته باشید که به میزان حجم لباس ها دقت کنید زیرا در صورت زیاد بودن حجم لباس ها ممکن است درب ماشین لباسشویی شما بسته نشود.
 • بعد از آن به راحتی با فشار کمی میتوانید درب لباسشویی خود را ببندید.
 • و پس از آن تنظیمات شست و شو را روی لباسشویی خود اعمال نمایید.

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

گاهی ممکن است پس از قرار دادن لباس ها درون دیگ لباس شویی متوجه شوید که نمیتوانید درب لباسشویی خود را ببندید قرار گرفتن در این موقعیت میتواند تا حد زیادی موجب آزردگی خاطر شما گردد از این رو در ادامه این مقاله قصد داریم علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی را برای شما شرح دهیم:

 • همانطور که گفته شد ممکن است حجم لباسی که دورن دیگ لباسشویی قرار داده اید بسیار زیاد باشد که این موضوع سبب بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شما میگردد.
 • ممکن است یک جسم خارجی در فضای دور درب لباسشویی شما قرار گرفته باشد که سبب جلوگیری از بسته شدن درب لباسشویی شما شده باشد.
 • ممکن است به دنبال پارگی و یا کهنگی لاستیک دور درب ، درب لباسشویی شما بسته نشود.
 • ممکن است قسمتی از درب لباسشویی شما در اثر آسیب فیزیکی خراب و یا شکسته شده باشد که این موضوع از علل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی است.
 • ممکن است کلید باز و بسته شدن درب لباسشویی شما خراب شده باشد.

راهکارهایی برای جلوگیری از بسته نشدن درب لباسشویی

در قسمت قبل برای شما علل بسته نشدن درب لباسشویی را توضیح دادیم در این قسمت سعی داریم با ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از بسته نشدن درب لباسشویی از ایجاد این مشکل جلوگیری کنیم:

 • در صورت مشاهده پارگی در لاستیک دور درب لباسشویی خود در اسرع وقت برای تعویض آن اقدام نمایید زیرا ممکن است قسمت پاره شده این لاستیک در محل بسته شدن درب گیر کرده و مانع از بستن درب شود.
 • به حجم لباس های دورن لباسشویی توجه داشته باشید زیرا ممکن است در اثر زیاد بودن آنها نتوانید درب لباسشویی خود را به راحتی ببندید.
 • در صورت شکسته شدن و یا معیوب بودن شاسی درب لباسشویی در اسرع وقت و برای چلوگیری از مشکلات بیشتر جهت نعویض آن اقدام نمایید.

نتیجه گیری از علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

بسته نشدن درب ماشین لباسشویی برای ما مساوی است با ناتوانی در شستن لباس ها که این امر میتواند موجب آزردگی خاطر ما گردد اما با خواندن مقاله بالا و به کار گیری راهکارهایی که برای بستن درب لباسشویی به شما ارائه دادیم میتوانید تا حد زیادی به برطرف کردن این مشکل بپردازید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست