logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

علت بسته نشدن درب لباسشویی

علت بسته نشدن درب لباسشویی
علت بسته نشدن درب لباسشویی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت بسته نشدن درب لباسشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه
podcast

پادکست دلیل بسته نشدن در ماشین لباسشویی

منتظر خواندن دیدگاه شما بعد از گوش کردن به این پادکست خواهیم بود.
82

علت بسته نشدن درب لباسشویی چیست؟ چرا درب ماشین لباسشویی قفل نمیشود؟ اگر این سوالات در ذهن شما هست، حتما تا آخر این مقاله با آی پی امداد همراه باشید. امروزه در بسیاری از ماشین های لباسشویی و با بالا رفتن سیستم امنیت این دستگاه ها تا زمانی که درب آنها به طور کامل بعد از قرار دادن لباس ها در آنها بسته نشده باشد، فرآیند شستشوی لباس ها شروع نخواهد شد بدین منظور بسته شدن درب لباسشویی برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است به این دلیل قصد داریم در این مقاله برای شما عزیزان علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی را توضیح دهیم پس اگر این مشکل برای شما نیز پیش آمده است در ادامه با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل بسته نشدن درب لباسشویی مواجه شدید به شما توصیه می کنیم تا در این با همراهی متخصصین تعمیرکار لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله با نحوه عیب یابی و رفع این مشکل در منزل آشنا شوید.

طریقه بستن درب ماشین لباسشویی

در هنگام کارکرد صحیح ماشین لباسشویی ما شاهد این موضوع هستیم که پس از طی شدن و تمام شدن پروسه شستشو درب لباسشویی باز میگردد. همچنین بعد از قرار دادن لباس ها درون دیگ لباسشویی و اعمال تنظیمات مورد نیاز بر روی آن باید درب این دستگاه به راحتی و به طور کامل بسته گردد تا فرآیند شستشو آغاز شود اما گاهی مصرف کنندگان از بسته نشدن درب لباسشویی خود گله مند هستند و یا نحوه صحیح بستن آن را نمیدانند در ادامه برای شما عزیزان طریقه بستن درب ماشین لباسشویی را توضیح خواهیم داد:

 • بعد از قرار دادن لباس ها به طور کامل درون دیگ لباسشویی شما باید اقدام به بستن درب لباسشویی نمایید.
 • توجه داشته باشید که به مقدار لباس در لباسشویی دقت کنید زیرا در صورت زیاد بودن حجم لباس ها ممکن است درب ماشین لباسشویی شما بسته نشود.
 • بعد از آن به راحتی با فشار کمی میتوانید درب لباسشویی خود را ببندید.
 • و پس از آن تنظیمات شست و شو را روی لباسشویی خود اعمال نمایید.

5 دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

گاهی ممکن است پس از قرار دادن لباس ها درون دیگ لباس شویی متوجه شوید که نمیتوانید درب لباسشویی خود را ببندید قرار گرفتن در این موقعیت میتواند تا حد زیادی موجب آزردگی خاطر شما گردد از این رو در ادامه این مقاله قصد داریم علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی را برای شما شرح دهیم:

 1. همانطور که گفته شد ممکن است حجم لباسی که دورن دیگ لباسشویی قرار داده اید بسیار زیاد باشد که این موضوع سبب بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شما میگردد.
 2. ممکن است یک جسم خارجی در فضای دور درب لباسشویی شما قرار گرفته باشد که سبب جلوگیری از بسته شدن درب لباسشویی شما شده باشد.
 3. امکان دارد به دنبال پاره شدن لاستیک لباسشویی ، درب دستگاه شما بسته نشود.
 4. ممکن است قسمتی از درب لباسشویی شما در اثر آسیب فیزیکی خراب و یا شکسته شده باشد که این موضوع از علل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی است.
 5. تمکان دارد کلید باز و بسته شدن درب لباسشویی شما یا همان ضامن خراب شده باشد.

راهکارهایی برای جلوگیری از مشکل قفل نشدن درب لباسشویی

در قسمت قبل برای شما علل بسته نشدن درب لباسشویی را توضیح دادیم در این قسمت سعی داریم با ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از مشکل قفل نشدن درب لباسشویی از ایجاد این مشکل جلوگیری کنیم:

 • در صورت مشاهده پارگی در لاستیک دور درب لباسشویی خود در اسرع وقت برای تعویض آن اقدام نمایید زیرا ممکن است قسمت پاره شده این لاستیک در محل بسته شدن درب گیر کرده و مانع از بستن درب شود.
 • به ظرفیت ماشین لباسشویی توجه داشته باشید زیرا ممکن است در اثر زیاد بودن آنها نتوانید درب لباسشویی خود را به راحتی ببندید.
 • در صورت شکسته شدن و یا معیوب بودن شاسی درب لباسشویی در اسرع وقت و برای چلوگیری از مشکلات بیشتر جهت نعویض آن اقدام نمایید.

چرا درب لباسشویی بسته نمیشود؟ نظر تعمیرکار آی پی امداد

بسیاری از مصرف کنندگان لباسشویی با مشکل بسته نشدن درب لباسشویی موجه هستند، بدین منظور تعمیرکار آی پی امداد در ادامه به سوال “چرا درب لباسشویی بسته نمیشود؟” پاسخ میدهد.

 • بعضی از دلایل قفل نشدن درب ماشین لباسشویی مربوط به استفاده نادرست کاربران میباشد.
 • اگر بیش از اندازه لباس در آبکش بی اندازید، درب لباسشویی بسته نمیشود.
 • اگر در ماشین لباسشویی بسته نمیشود، چک نمایید تا به دور لاستیک، چیزی گیر نکرده باشد.
 • درب لباسشویی، شامل مجموعه ای از قفل میباشد.
 • چنانچه زبانه درب و یا دستگیره شکسته باشد، در لباسشویی بسته نمیشود.
 • اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی خراب شده باشد، مهم ترین دلیل بسته نشدن درب لباسشویی است.
 • توجه نمایید که میکروسوئیچ از برد الکترونیکی فرمان میگیرد.
 • بنابراین، اگر برد الکترونیکی معیوب شده باشد و نتواند به میکروسوئیچ فرمان دهد، درب لباسشویی بسته نمیشود.

کاربران گرامی، برای رفع مشکل بسته نشدن درب لباسشویی، لاستیک، زبانه قفل، دستگیره و میکروسوئیچ باید توسط خودتان یا تکنسین متخصص بررسی شود.

نتیجه گیری از علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

بسته نشدن درب ماشین لباسشویی برای ما مساوی است با ناتوانی در شستن لباس ها که این امر میتواند موجب آزردگی خاطر ما گردد. اما با خواندن مقاله بالا و به کار گیری راهکارهایی که برای بستن درب لباسشویی به شما ارائه دادیم میتوانید تا حد زیادی به برطرف کردن این مشکل بپردازید. همچنین میتوانید با جستجوی این مشکل در بخش پرسش و پاسخ ساید آی پی امداد از سوالات دیگر کاربران و پاسخ تعمیرکاران آی پی امداد، درباره مشکل بسته نشدن درب لباسشویی، اطلاعات بیشتری کسب نمایید. اگر سوالی در زمینه مشکل قفل نشدن درب لباسشویی دارید، کافی است در دیدگاه همین مقاله با کارشناسان آی پی امداد در ارتباط باشید تا به صورت آنلاین و کاملا رایگان شما را در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی راهنمایی نمایند.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. امیرحسینgh 20 خرداد 1401

  باسلام ودرودواحترام لطفا تجربه مجموعه آی پی امدادبفرمایید در هنگام تعویض ؛وسرویس وتعمیر ویاوضعیت اصلی نصب شده در میکروسوییچ لباسشویی اتوماتیک پاکشوما مدل قدیم باسریال pak606T فنرنسبتا ظریف که یکرطرف فنر به اهرم میکروسویچ وصل بوده خواهشا پاسخ دهید آنطرف فنر به کدام سمت بالا یا به(قاب پلاستیکی میکر وسوییچ که متصل است با 2پیچ به بدنه -و یا به پایین بدنه ؟یا بالاازنقاطی از بدنه؟بایدوصل کنم ؟برای من پاسخ پوزیشن وصل یانصب دقیق نقطه این سرفنرمهم است منتظرلطف سریع وفوری تجربه وپاسخ آپی امداد هستم باتقدیم احترام

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 21 خرداد 1401

   سلام، میکروسوییچ رو تعویض کنید از داخل میکروسویچ اطلاعی در دست نیست

   پاسخ دادن
اینستاگرام آی پی امداد