logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

شارژ گاز یخچال دوو

شارژ گاز یخچال دوو
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله شارژ گاز یخچال دوو به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای مختلف نظیر برند دوو رخ دهد، مربوط به نشت گاز یا خالی شدن گاز یخچال است. تخلیه گاز یخچال می تواند به صورت مستقیم بر روی کارکرد دستگاه و خنک کردن مواد غذایی درون یخچال تاثیرگذار باشد. از این رو در این شرایط باید اقدامات لازم در جهت شارژ گاز یخچال دوو انجام شود. اما نکته قابل توجه این است که شارژگاز یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو باید حتما توسط یک فرد متخصص انجام شود. در این مقاله به بررسی طریقه شارژگاز یخچال دوو و خدمات مربوط به آن خواهیم پرداخت. با آی پی امداد همراه باشید.

نحوه تماس جهت شارژگاز یخچال دوو در آی پی امداد

دقت داشته باشید که به هیچ وجه نباید خودتان اقدام به شارژگاز یخچال دوو خود نمایید؛ زیرا این کار بسیار تخصصی است. در این شرایط بهترین کار استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال دوو می باشد. برای تماس با مرکز مجاز آی پی امداد مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

 1. شما می توانید برای ثبت درخواست شارژ گاز یخچال دوو با شماره های مجموعه آی پی امداد که در انتهای صفحه درج شده است، تماس حاصل نمایید.
 2. همچنین می توانید به صورت آنلاین اقدام به ثبت درخواست خود در سایت آی پی امداد نمایید.
 3. پس از ثبت درخواست شما، مشخصات تکنسین و اطلاعات مربوط به نحوه ارائه خدمات برای شما ارسال خواهد شد.
 4. طی مدت زمان کوتاهی تکنسین یخچال دوو به محل مورد نظرتان اعزام خواهد شد.
 5. تعمیرکار مربوطه با استفاده از تجهیزات لازم اقدام به شارژگاز یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو شما می نماید.
 6. پس از پایان کار نیز به شما ضمانت نامه معتبر و فاکتور مربوط به خدمات ارائه شده توسط تعمیرکار تقدیم می گردد.

آیا شارژگاز یخچال دوو در محل انجام میشود؟

یکی از خدماتی که توسط نمایندگی تعمیرات یخچال دوو در آی پی امداد به مصرف کنندگان این محصول ارائه می گردد، شارژ گاز یخچال دوو در محل و منزل مشتریان عزیز می باشد. از آنجایی که حمل و نقل یخچال به محل تعمیرگاه و جابجایی آن می تواند صدمات جبران ناپذیری را به دستگاه وارد نماید. از این رو بهترین کار در این شرایط استفاده از خدمات شارژگاز یخچال دوو در محل می باشد که این امر را برای شما آسان می نماید. در صورتی که نیاز به استفاده از این خدمات دارید، می توانید با شماره های تلفن های درج شده در سایت آی پی امداد تماس حاصل نمایید تا تکنسین شارژ گاز یخچال فریزر و ساید دوو در کوتاه ترین زمان ممکن همراه با تجهیزات لازم به محل مورد نظرتان مراجعه نماید.

آیا شارژگاز یخچال دوو در محل انجام میشود؟

آیا شارژگاز یخچال فریزر یا ساید بای ساید دوو متفاوت است؟

به طور کلی روش های انجام عملیات شارژ گاز یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای دوو معمولا به صورت مشابه انجام می شود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که گاز مبرد مورد استفاده در مدل های مختلف یخچال های برند دوو با یکدیگر متفاوت هستند. از این رو به هیچ وجه نباید خودتان اقدام به انجام این کار نمایید تا از بروز آسیب دیدگی های بیشتر به یخچالتان جلوگیری شود. دقت داشته باشید که برای پیشگیری از تشدید یافتن مشکل یخچال و ایجاد ایرادات فنی دیگر لازم است در صورت نیاز به شارژگاز یخچال دوو خود سریعا با تکنسین های متخصص تماس حاصل نمایید.

هر چند وقت باید یخچال دوو را شارژ گاز کرد؟

مدت زمان خاصی را نمی توان جهت شارژ گاز مجدد یخچال دوو مشخص کرد؛ زیرا این عملیات تنها باید زمانی انجام شود که گاز یخچال تخلیه شده باشد. شما تنها با مشاهده برخی علائم و نشانه های مربوط به خالی شدن گاز یخچال دوو خود و عیب یابی دقیق آن می توانید نسبت به تجدید شارژگاز یخچال دوو اقدام نمایید.

هر چند وقت باید یخچال دوو را شارژ گاز کرد؟

از جمله نشانه هایی که می تواند نشان دهنده کمبود یا تخلیه گاز یخچال باشد، می توان به کم شدن سرمای یخچال فریزر، یکسره کار کردن یخچال و کمپرسور، صدای زیاد کمپرسور یا موتور و نمایش ارورهای مربوطه بر روی نمایشگر یخچال اشاره کرد. در صورتی که هریک از این علائم را مشاهده کردید، سریعا با تکنسین متخصص تماس بگیرید تا پس از عیب یابی یخچال، در صورت نیاز اقدام به شارژ مجدد گاز آن نماید.

آیا با باز بودن درب یخچال دوو گاز خالی میشود؟

یکی از پرتکرارترین پرسش هایی که معمولا برای کاربران ایجاد می شود، این است که اگر درب یخچال طولانی مدت باز بماند، گاز یخچال دوو خالی می شود یا خیر. برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید این مسئله را مطرح کنیم که اصلی ترین دلایل مربوط به تخلیه گاز یخچال دوو، مربوط به آسیب دیدگی لوله های انتقال گاز و یا سوراخ شدن لوله های منتهی به کمپرسور می باشد. بنابراین می توان گفت که باز ماندن درب یخچال هیچگونه ارتباطی با خالی شدن گاز ندارد. این مسئله تنها می تواند منجر به خروج سرمای یخچال و کارکرد بیشتر کمپرسور شود که در نهایت به موتور دستگاه آسیب وارد خواهد کرد.

آیا با باز بودن درب یخچال دوو گاز خالی میشود؟

نحوه شارژ گاز یخچال فریزر یا ساید بای ساید دوو چگونه است؟

در این بخش قصد داریم به صورت خلاصه مراحل مربوط به انجام کار شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو را برای شما بیان نماییم. البته لازم به ذکر است که برای انجام این کار بهتر است حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

 • ابتدا باید یخچال خود را به صورت کامل از برق بکشید.
 • سپس لازم است لوله های یخچال را به دقت مورد بررسی قرار دهید تا هیچگونه نشتی نداشته باشد.
 • پس از ایجاد فشار در لوله ها، می توانید با استفاده از محلول کف و صابون از عدم ایجاد نشتی در لوله ها اطمینان حاصل کنید.
 • در صورت وجود نشتی، باید با تعمیر یا تعویض اتصالات مربوطه اقدام به رفع آن نمایید.
 • سپس لازم است مدار را از هرگونه گاز و ماده سرمازای قبلی، هوا و رطوبت تخلیه نمایید.
 • برای شارژ گاز یخچال دوو باید لوله درجه را به قسمت کپسول گاز متصل نمایید.
 • پس از باز کردن گاز، لازم است سمت دیگر لوله متصل به گیج را نیمه باز نمایید تا مقداری از گاز خارج شود.
 • سپس می توانید درجه را باز نمایید تا گاز وارد یخچال گردد.
 • از آنجایی که میزان گاز درون یخچال مشخص نیست، لازم است عملیات شارژ گاز را به آرامی و در زمان روشن بودن کمپرسور انجام دهید.

نحوه شارژ گاز یخچال فریزر یا ساید بای ساید دوو چگونه است؟

هزینه شارژگاز یخچال دوو چقدر است؟

هزینه شارژ گاز یخچال دوو با توجه به نوع و میزان ایرادات وارده به لوله های گاز متفاوت بوده و باید توسط فرد کارشناس بررسی و عیب یابی شود. در برخی مواقع ممکن است این مشکل تنها با شارژ مجدد گاز رفع شود. اما در برخی مواقع مشکلات دیگری نظیر نشتی گاز در کندانسور، کیپ بودن سیکل گاز، خرابی درایر، بروز ایراد در لوله مویی و سایر ایرادات برای یخچال رخ داده باشد. در این شرایط پیش از شارژ مجدد گاز یخچال لازم است ابتدا مشکلات دستگاه برطرف شده و سپس شارژگاز یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو انجام شود. در نتیجه برای اطلاع پیدا کردن از هزینه دقیق انجام این کار باید ابتدا تکنسین متخصص دستگاه را بررسی نموده و سپس هزینه را به شما اعلام نماید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست