logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

شارژ گاز یخچال بوش

comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله شارژ گاز یخچال بوش به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یخچال از جمله اصلی ترین لوازمی است که برای تامین سرمای لازم جهت خنک نگه داشتن مواد غذایی از گاز مخصوص استفاده می کند. در برخی مواقع به دلایل مختلفی نظیر بروز نشتی در لوله های گاز و … ممکن است یخچال بوش دچار کمبود گاز شود. در این شرایط باید در اولین فرصت نسبت به شارژ گاز یخچال بوش اقدام شود. توجه داشته باشید که شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش یک امر کاملا تخصصی بوده و باید براساس اصول و استانداردهای خاصی انجام شود. از این رو برای شارژ گاز یخچال بوش در محل باید از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید. تعمیرکاران متخصص و مجرب آی پی امداد این امکان را فراهم کرده اند تا خدمات شارژگاز یخچال بوش در منزل شما را با بالاترین کیفیت ممکن ارائه دهند.

نحوه تماس جهت شارژگاز یخچال بوش در آی پی امداد

در صورتی که پس از بررسی دستگاه خود متوجه کمبود گاز آن شده اید و به دنبال نحوه برقراری ارتباط با تکنسین متخصص برای شارژ گاز یخچال بوش خود هستید، در این بخش به بررسی نحوه انجام این کار برای شما پرداخته ایم. نحوه تماس با مرکز تعمیرات یخچال بوش در تهران به شرح زیر است:

 • برای تماس با تعمیرگاه مجاز یخچال بوش می توانید با نزدیک ترین شعبه به محل سکونت خود تماس بگیرید.
 • همچنین می توانید به سایت مجموعه مراجعه کرده و درخواست خدمات شارژگاز یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش را ثبت کنید.
 • سپس کد اشتراک به همراه نام تعمیرکار متخصص به شماره تلفن شما ارسال می شود.
 • تعمیرکار یخچال بوش در بازه زمانی مشخص به محل اعزام می شود.
 • تکنسین های نمایندگی، شارژ گاز یخچال بوش در محل را با لباس فرم و تجهیزات مخصوص انجام می دهند.
 • پس از اتمام عملیات شارژ گاز دستگاه می توانید از تکنسین گارانتی رسمی و فاکتور دریافت کنید.

آیا شارژگاز یخچال بوش در محل انجام میشود؟

شارژگاز یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش یکی از خدماتی است که امکان استفاده از آن در محل و منزل کاربران وجود دارد. به طور کلی می توان گقت که گازهای مورد استفاده در یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای بوش از نوع غیر قابل اشتعال می باشد که امکان تعویض و یا شارژ مجدد آن به راحتی در منزل امکان پذیر می باشد و هیچگونه مشکلی در حین انجام این کار پیش نخواهد آمد. از این رو می توانید در صورت نیاز به شارژگاز یخچال بوش خود از خدمات شارژگاز یخچال فریزر و ساید بوش در محل استفاده نمایید.

آیا شارژگاز یخچال بوش در محل انجام میشود؟

البته لازم به ذکر است که گاز مورد استفاده در برخی یخچال های صنعتی و پیشرفته از نوع مخصوص بوده که تعویض و یا شارژ مجدد آنها باید در محل کارگاه و خارج از منزل انجام شود. به طور کلی مزایای بهره مندی از خدمات شارژگاز یخچال بوش در محل به شرح زیر است:

 • امکان نظارت بر عملکرد تعمیرکار به هنگام شارژ گاز یخچال توسط شما وجود دارد.
 • نیازی به صرف زمان در ترافیک یا انتظار برای تحویل دستگاه پس از شارژ گاز نیست.
 • آی پی امداد به دلیل داشتن شعب مختلف تعمیرکار شارژ گاز یخچال بوش را سریعا به محل شما اعزام می کند.

آیا شارژگاز یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش متفاوت است؟

ممکن است برای بسیاری از کاربرانی که از مدل های مختلف یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش در منزل و یا سایر محیط ها استفاده می کنتد، به هنگام نیاز به شارژگاز یخچال بوش این پرسش ایجاد شود که آیا نحوه شارژ گاز یخچال فریزر یا ساید بای سایدهای بوش با یکدیگر متفاوت بوده و یا به صورت مشابه می باشد. در پاسخ به این پرسش باید به این موضوع اشاره کنیم که هیچ تفاوتی میان طریقه انجام این کار و شارژ مجدد گاز یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای بوش وجود دارد و تکنسین شارژ گاز یخچال بوش از روش های مشابهی برای انجام این کار استفاده می کند. تنها ممکن است نوع گاز مورد استفاده برای اجام این کار متفاوت باشد که با توجه به نوع و مدل دستگاه تعیین خواهد شد.

]آیا شارژگاز یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش متفاوت است؟

هر چند وقت باید یخچال بوش را شارژ گاز کرد؟

زمان مناسب برای شارژگاز یخچال بوش از دیگر مباحث مهمی است که کاربران باید پیش از انجام این کار نسبت به آن اطلاعات کافی را کسب کنند. ممکن است از خود بپرسید که چگونه متوجه شویم گاز یخچال کم یا خالی شده است و اقدام به شارژ مجدد گاز آن نماییم یا اینکه اتمام گاز یخچال بوش چه نشانه ها و علائمی دارد که به شما این مسئله را نشان دهد. برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید این مسئله را بیان کنیم که به دلایل مختلفی نظیر سوراخ شدن لوله های انتقال گاز یخچال، ضربه خوردن کمپرسور یا بروز هرگونه نشتی ممکن است گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش شما از بین رفته و یا تخلیه شود.

برای بررسی زمان انجام این کار باید دقت داشته باشید که اگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش شما مانند روزهای اول سرمای کافی ندارد و یا گاهی فضای داخلی آن گرم است و یا حتی مواد غذایی دچار فساد در یخچال می شوند، ممکن است گاز یخچال شما تمام شده و نیاز به شارژ گاز یخچال بوش باشد. اما اگر هنوز هم از این مسئله اطمینان کافی ندارید، می توانید اقدام به لمس کندانسور یخچال خود نمایید. در صورتی که دمای کندانسور سرد باشد، به معنای وجود نشتی گاز است؛ زیرا گاز درون لوله های کندانسور همواره در جریان هستند که موجب داغ شدن بدنه کندانسور دستگاه خواهد شد. در نتیجه سرد بودن این قطعه نشان دهنده تخلیه گاز است و باید از تعمیرکار شارژ گاز یخچال بوش برای انجام این کار کمک بگیرید.

آیا با باز بودن درب یخچال بوش گاز خالی میشود؟

بسیاری از کاربران گمان می کنند که اگر درب یخچال بوش به صورت طولانی مدت باز بماند، منجر به تمامی شدن گاز یخچال و تخلیه آن می شود. همچنین افزایش عمر یخچال را نیز به اشتباه مرتبط با اتمام گاز یخچال می دانند که این تصورات کاملا اشتباه است. لازم به ذکر است که باز ماندن درب یخچال هیچگونه ارتباطی با تخلیه گاز یخچال بوش ندارد. دقت داشته باشدی که گاز یخال درون لوله های مدار تبرید وجود دارد و تنها زمانی ممکن است تخلیه گاز صورت بگیرد که این لوله های یخچال دچار آسیب دیدگی یا سوراخ شده باشند. در این شرایط گاز به بیرون نشت پیدا کرده و لوله ها از گاز خالی خواهند شد که باید اقدام به شارژ گاز یخچال بوش خود نمایید.

آیا با باز بودن درب یخچال بوش گاز خالی میشود؟

نحوه شارژ گاز یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش چگونه است؟

در این بخش قصد داریم به اختصار روند و طریقه شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش را برای شما شرح دهیم تا با آگاهی نسبت به انجام این کار اقدام نمایید:

 1. پیش از اینکه اقدام به شارژگاز یخچال بوش نمایید، باید ابتدا از سوراخ نبودن لوله های گاز و کویل ها اطمینان حاصل کنید.
 2. برای انجام این کار می توانید از مواد مختلفی نظیر محلول آب به همراه صابون یا مایع ظرفشویی استفاده نمایید.
 3. در صورتی که حباب ایجاد شود، به این معناست که نشتی در لوله های انتقال گاز وجود دارد.
 4. پس از رفع نشتی باید اطمینان حاصل کنید که سیستم از هوا، رطوبت و ماده خنک کننده پیشین تخلیه شده باشد.
 5. برای انجام این کار می توانید از دستگاه وکیوم استفاده کنید.
 6. پس از اتمام وکیوم باید دستگاه را به گیج فشار ضعفی متصل نمایید تا میزان وکیوم نشان داده شود.
 7. در صورت پایین آمدن گیج نشتی وجود دارد و در صورت عدم تغییر هیچگونه نشتی وجود ندارد.
 8. برای شارژ گاز یخچال بوش باید لوله گیج را به کپسول گاز متصل نمایید و سپس گاز را باز کنید تا انتقال انجام شود.
 9. سپس بای سمت دیگر لوله مورد نظر که به گیج متصل گردیده را کمی شل نمایید تا گازهای باقی مانده در یخچال آزاد شوند.
 10. در این مرحله می توانید والف گیج را باز نمایید تا گاز مورد نظر به یخچال وارد شود.
 11. برای اطلاع از مقدار گاز وارد شده به یخچال باید این کار را به آرامی و به هنگام فعالیت کمپرسور انجام دهید.
 12. در نهایت اگر در تابستان عدد گیج روی 10 و در زمستان روی 7 یا 8 باشد، به معنای پر شده کامل شارژ گاز یخچال بوش است.

هزینه شارژگاز یخچال بوش چقدر است؟

هزینه شارژگاز یخچال بوش یکی از مسائلی است که نمی توان قیمت ثابتی برای آن تعیین کرد. زیرا هزینه انجام این کار با توجه به نوع و حجم گاز استفاده شده متغیر خواهد بود. به طور کلی گازهایی که برای شارژ مجدد مورد استفاده قرار می گیرند، باید مناسب با نوع یخچال بوش باشند. برای اطمینان از نوع گاز مورد استفاده بای یخچال و تعیین هزینه از ترازوی مخصوص استفاده می شود. همچنین مورد دیگری که بر روی قیمت شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش تاثیرگذار خواهد بود، نیاز به تعمیر لوله های انتقال گاز یخچال در صورت وجود هرگونه نشتی می باشد. پس از بررسی نوع گاز یخچال و تعمیر یا عدم تعمیر لوله ها تعمیرکار متخصص می تواند هزینه دقیق را به شما اعلام نماید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست