021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات کولرگازی 021-58941 با ما در تماس باشید

شارژ گاز کولر گازی با ترازو یا شارژ گاز وزنی

شارژ گاز کولر گازی با ترازو یا شارژ گاز وزنی
شارژ گاز کولر گازی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

شارژ گاز کولر گازی با ترازو یا شارژ گاز وزنی را در آی پی امداد به شما عزیزان آموزش داده ایم، تا با دانش و آگاهی به شارژگاز اسپیلت خود بپردازید.

یکی از مهم ترین و دقیق ترین روش‌های مورد استفاده برای پر نمودن مخزن‌های کولر گازی از گاز، روش تزریق و شارژ گاز با ترازو می‌باشد. اما شارژ وزنی یا شارژ گاز کولر گازی با ترازو چگونه انجام می‌شود؟ در این مقاله ابتدا شرط لازم برای انجام شارژ کولر گازی به این روش و سپس روش انجام را بیان خواهیم کرد.

کاربران گرامی، سوالات خود را در زمینه نحوه شارژگاز کولرگازی با ترازو در انتهای صفحه(قسمت دیدگاه) پرسش نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

فهرست مطالبی که در این مقاله بیان می شود:

شرط لازم برای انجام شارژ وزنی یا شارژ گاز کولرگازی با ترازو دیجیتال

شرط لازم برای انجام شارژ وزنی یا شارژ گاز با ترازو استفاده از ترازو‌های دیجیتال، دقیق و متناسب برای این کار است به صورتی که دقت این ترازو بالا و برابر با یک دهم کیلوگرم باشد. پس از تأمین یک ترازوی دیجیتالی دقیق به بیان نکات اجرایی کار پرداخته می‌شود.

آموزش شارژگاز کولرگازی با ترازو یا شارژ گاز وزنی

در شارژ گاز کولر گازی با ترازو یا شارژ گاز وزنی ابتدای کار باید دقت داشت که چه میزان گاز برای پر نمودن مخزن کولر گازی نیاز است به همین منظور قبل از پر نمودن مخزن ابتدا باید تما‌می‌گاز مخزن را خالی نموده سپس اقدام به پر نمودن مخزن نمایید.

  • پس از خالی نمودن مخزن باید سیستم را کاملاً از نظر هوادهی وکیوم کرده و نشتی آن را بررسی نموده تا از نشتی گاز مخزن جلوگیری شود.
  • سپس برای تعیین مقدار لازم گاز برای پر نمودن مخزن کولر گازی ‌می‌توان از برچسب اطلاعات فنی آن استفاده نمود که این برچسب تنها برای طول 5 متر لوله نصب قابل استفاده ‌می‌باشد.
  • اگر مقدار لوله اتصال بیش از ۵ متر باشد باید به ازای هر 1 متر ۲۰ گرم گاز بیش از مقدار گاز ثبت شده در برچسب فنی برای شارژ کپسول استفاده نمود.

مثال:

در این بخش به منظور روشن سازی مفهو‌می‌ که در بالا ذکر گردید به بیان مثالی پرداخته ‌می‌شود:

  •  برای یک کولر گازی که دارای برچسب فنی مقدار گاز لازم ۲ کیلوگرم ‌می‌باشد و دارای میزان لوله کشی نصب ۱۰ متری بوده باید مقدار ۲ کیلو و ۱۰۰ گرم گاز استفاده نمود.

حال به منظور تعیین دقیق این میزان می‌توان به روش زیر عمل که نمود:

10-5=5 m

5*20=100 gr

2000+100=2100gr

پس بنابراین در نهایت ۱۰۰ گرم مقدار گاز بیشتر به منظور طول بیشتر لوله درون مخزن گاز کولر گازی وارد ‌می‌شود.

نتیجه گیری در مورد شارژ گاز کولر گازی با ترازو یا شارژ گاز وزنی

در این مقاله از آی.پی امداد به شارژ وزنی کولر گازی یا همان شارژ گاز با ترازو پرداختیم. استفاده از این روش برای شارژ گاز کولر گازی چندان کار سخت و پیچیده ای نیست اما همان طور که در بالا ذکر شد نکته ای که در این روش وجود دارد همان شرط لازم برای انجام این فرایند، یعنی در اختیار داشتن یک ترازوی دیجیتالی دقیق است. همچنین در صورتی که برای تعمیر کولر گازی خود نیاز به تعمیرکار داشتید با آی.پی امداد به عنوان نمایندگی و تعمیرگاه مجاز کولر گازی در تهران تماس بگیرید.

1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
  1. مصطفی سلیمانی 21 آذر 1399

    سلام آموزش وارد کردن وزن به ترازو قط کن دار ولو کسی میتونه اموزش بده

    پاسخ دادن