راهنمای ماشین ظرفشویی ایندزیت

راهنمای ماشین ظرفشویی ایندزیت

Rating: 3.3/5. From 3 votes.
Please wait...

دفترچه آموزش راهنمای فارسی استفاده از ظرفشویی ایندزیت

راهنمای ماشین ظرفشویی ایندزیت

راهنمای ماشین ظرفشویی ایندزیت : آی.پی امداد در اینجا به دفترچه آموزش راهنمای فارسی ظرفشویی ایندزیت میپردازد تا با مطالعه آن بسیاری از مشکلات شما عزیزان برطرف شود ، بنابراین با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید .

دفترچه آموزش فارسی راهنمای ظرفشویی ایندزیت
دفترچه آموزش فارسی راهنمای ظرفشویی ایندزیت

شستن دستی ظروف علاوه برا ینکه درمصرف آب مشکل ایجاد کرده  برای پوست دستان نیز مضر است. استفاده از ماشین ظرفشویی می تواند جایگزین مناسبی برای شستن دستی ظروف باشد . نمایندگی ایندزیت از مشهورترین تولید کنندگان و لوازم خانگی  در سطح جهان است . در این مقاله در مورد یکی از تولیدات این شرکت که ماشین ظرفشویی است صحبت خواهیم کرد. کارایی این دستگاه بالا بوده و برای استفاده صحیح ازآن پیشنهاد می شود که راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ایندزیت را به دقت خوانده و در دسترس خود قرار دهید. در مورد کارایی و هشدارهای امنیتی دستگاه مواردی را بیان می کنیم.

توجه : چنانچه نیاز به خدمات برای تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت دارید ، میتوانید از نمایندگی تعمیرات ایندزیت بهره مند شوید .

 

نحوه ی کار دکمه های روی پنل  ماشین ظرفشویی ایندزیت در راهنمای فارسی

راهنمای فارسی استفاده از ظرفشویی ایندزیت
راهنمای استفاده دکمه پنل ظرفشویی ایندزیت

در این بخش از راهنمای ماشین ظرفشویی ایندزیت در مورد پنل دستگاه صحبت خواهیم کرد.

 • Start / pause button and indicator lights

دکمه و چراغ نشانگر شروع/ مکث  در ظرفشویی ایندزیت می باشد.

 • Display

دکمه ی صفحه نمایشگر در ظرفشویی ایندزیت میباشد .

 • Delayed start button

این دکمه  مربوط شروع شستشو با تاخیر در ظرفشویی ایندزیت می باشد

 • Multi-functional tablets

این دکمه در مورد قرص های چندکاره است.

 • Half load/Extra Light button

دکمه مربوط به نصف بار / بسیار سبک و چراغ نشانگر بسیار سبک

Select wash cycle button

جهت انتخاب نوع برنامه شستشو این دکمه را بزنید.

 • ON/Off/Reset button

به ترتیب مربوط به روشن شدن / خاموش کردن/ ریست کردن دستگاه است.

هشدارهای امنیتی در استفاده از ماشین ظرفشویی ایندزیت در راهنمای فارسی ظرفشویی ایندزیت

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی ایندزیت به هشدارهای ایمنی در آن میپردازیم ، با آی.پی امداد همراه باشید .

 • درصورتی که مایل هستید ماشین ظرفشویی ایندزیت را جابه جا کنید آن را بصورت ایستاده حمل کنید و اگر امکان آن وجود نداشت به سمت عقب آن را خوابانده و سپس اقدام کنید.
 • هر گونه اتصال لوله های آب به دستگاه باید توسط تعمیرکار ظرفشویی ایندزیت انجام شود.
 • اطمینان حاصل کنید که دستگاه شلنگ ها را خم و یا له نکرده باشد.
 • شیلنگ آب ورودی نباید قطع شود به دلیل قطعات برقی درون آن وجود دارد.
 • از کابل هایی که به وسیله رابط به برق متصل می شوند خودداری کنید.
 • ماشین ظرفشویی ایندزیت را در جایی نصب کنید که پریز و کابل برق به آسانی در دسترس شما باشد.
 • در صورت آسیب دیدن کابل برق سریع با نمایندگی تعمیر ظرفشویی ایندزیت تماس بگیرید.
 • از تحت فشار نبودن کابل برق دستگاه اطمینان حاصل کنید.
 • به تراز بودن سطح مورد استفاده برای ماشین ظرفشویی دقت کنید زیرا اگر به درستی تراز شده باشد ارتعاش کمتری حین استفاده داشته و باعث می شود سر و صدای کمتری تولید کند.
 • ماشین ظرفشویی ایندزیت نباید با کابینت های مجاور تماس داشته باشد و باید حداقل فاصله را رعایت کرد.
 • از شوینده هایی که مخصوص دستگاه هستند استفاده کنید به هیچ عنوان از نمک طعام ویا صنعتی استفاده نکنید. ( قرص ظرفشویی ایندزیت )
 • برای استفاده از این دستگاه سختی آب را تنظیم کنید .
 • در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی ایندزیت مخزن نمک ماشین نباید خالی بماند به این نکته توجه داشته باشید.
 • لازم نیست بیش از اندازه از مواد شوینده استفاده کنید زیر باعث رسوب مواد شوینده در مخزن دستگاه و همچنین بر روی ظروف می شود.
 • به یاد داشته باشید مزیت استفاده از مایع براق کننده این است که به خشک کردن ظروف کمک می کند. و در صورتی که شستشوی دستگاه مورد رضایت شما نبود حتما میزان مایع براق کننده را تنظیم کنید.
 • قبل از اینکه ظروف را درون ماشین ظروفشویی قرار دهید لازم نیست آنها را آبکشی کنید.کافی است با دستمال سطح ظروف را پاک کنید.
 • در ماشین های ظرفشویی ایندزیت بازوهای آبپاش وجود دارند از گردش آزادانه آنها اطمینان حاصل کنید زیرا وظیفه شستشو را بر عهده دارند.

نحوه ی جرم گیری ماشین ظرفشویی ایندزیت در راهنمای فارسی

برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی نباید از مواد که قابلیت ساینده بودن دارند استفاده کنید و سعی کنید با یک دستمال نازک دستگاه را تمیز کنید. هنگام تمیز کردن به یاد داشته باشید که برق دستگاه را جدا کنید.

بازوهای آبپاش را میتوانید با یک برس  تمیز کنید به شرطی که از جنس فلز نباشد. بازوهای آبپاش را می توانید  بیرون آورید و تمیز کنید. در آبپاش بالایی یک حلقه پلاستیکی وجود دارد که با چرخاندن آن می توانید این بازو را بیرون آورید لازم به توضیح است در این آبپاش قسمتی که دارای سوراخ های زیادتری است به سمت بالا می باشد. در مورد بازوهای پایینی کافی است که زبانه هایی که در کنار آن وجود دارد را به سمت بالا بکشید.

در مورد تمیز کردن فیلترها باید گفت وظیفه فیلترها جداسازی ذرات غذا از آبی که شستشو می دهد می باشند بنابراین برای اینکه دستگاه کارایی خوبی داشته باشد باید آن را خوب تمیز کنید. هیچ گاه ماشین ظرفشویی را بدون فیلتر استفاده نکنید. فیلترماشین ظرفشویی یک مجموع 3 تایی می باشد. که فیلتر اول  استوانه ای شکل بوده و می توانید برای بیرون آوردن  آن را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید. فیلتر دوم که فنجانی شکلی می باشد در صورتی که زبانه های کناری ۀآن را فشار دهید بیرون می آید. در نهایت فیلتر شماره 3 که صفحه ای می باشد و از جنس فولاد زنگ نزن است را بیرون بکشید. ماشین ظرفشویی دارای یک حفاظ برای پمپ شست و شو است به یاد داشته باشید هیچ گاه آن را خارج نکنید.

نحوه ی استفاده از قرص در ماشین ظرفشویی ایندزیت

در این بخش از راهنمای استفاده از ماشنین ظرفشویی ایندزیت مقداری در مورد قرص های مخصوص دستگاه صحبت می کنیم.

برای اینکه نتایج بهتری از شستشوی و خشک کردن ظروف خود کسب کنید پیشنهاد می شود هنگامی که از قرص های چند کاره استفاده می کنید، از گزینه TABS استفاده کنید.

گاهی اوقات سختی آب مورد استفاده شما زیاد است و می خواهید از قرص چندکاره استفاده کنید دراین مورد توصیه می شود که نمک اضافه کنید.

همچنی استفاده از گزینه قرص های چند کاره باعث به صرفه کردن  شست وشو   و همچنین  خشک کردن ظروف شما می شود. البته با انتخاب این گزینه زمان برنامه ی شستوشو افزایش می یابد.

نحوه ی استفاده از مایع جلا دهنده در راهنمای ظرفشویی ایندزیت

یکی از موضوعات مهم در مورد راهنمای استفاده ازماشین ظرفشویی ایندزیت که باید بیان شود مواد براق کننده می باشند.

برای استفاده از مایع جلا دهنده در ماشین ظرفشویی  ایندزیت به یاد داشته باشید که این  شوینده باید اختصاص به دستگاه داشته باشد و شما نمی توانید از هر شوینده که بخواهید استفاده کنید و مواردی که بر روی بسته بندی مواد جلا دهنده درج شده است را باید رعایت کنید.

چراغ LOW SALT هنگامی که نمک دستگاه شما کم باشد و چراغ LOW RINSE AID هنگامی که مقدار مایع جلادهنده کم باشد روشن خواهد شد.

مزیت استفاده از  مایع جلادهنده ظرفشویی ایندزیت  آن است که به خشک کردن ظروف کمک می کند. درماشین های ظرفشویی مایع جلا دهنده را می توان تا 4 درجه تنظیم کرد، لازم به ذکر است در تنظیمات مربوط به مایع جلا دهنده در کارخانه بر روی متوسط قرار دارد. اما حتمت به این نکات توجه داشته باشید که اگر بر روی ظروف شما رد آبی رنگ وجود دارد تنظیمات مربوطه را به روی 1-2  و همچنین  اگر  رسوبات آهکی و قطرات آب دیده می شود روی 3-4 تنظیم کنید.

نحوه ی تنظیم سختی آب در ظرفشویی  ایندزیت

در این قسمت راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ایندزیت تنظیم سختی آب را مورد بررسی قررار می دهیم.

برای داشتن عملکرد مناسب در این بخش باید سختی آب را بر اساس میزان سختی آب محل سکونت خود تنظیم کنید. در تنظیماتی که در کارخانه انجام شده این مورد بر روی درجه متوسط قرار گرفته است. برای تنظیم ابتدا دستگاه را روشن و خاموش کنید. سپس دکمه Start/Pause را به مدت 5 ثانیه فشار دهید تا صدای بیب آن را به گوش برسد. دوباره دستگاه را روشن کنید .در این جا مقدار سختی آب نمایش داده می شود همچنین چراغی که مربوط به نمک می باشد چشمک خواهد زد . شما می توانید برای اینکه سختی آب مورد نظر خود را انتخاب کنید دکمه P  را بزنید. سپس دستگاه را خاموش کنید ، حال تنظیم سختی آب برای شما انجام شده است.

نحوه ی کارکرد برنامه های شستشو در ظرفشویی  ایندزیت

 • اکو

نام دیگر این برنامه اقتصادی است.هنگامی که آلودگی ظروف شما در حد معمولی است میتوان از آن استفاده کرد . این برنامه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

 

 • EXTERA یا اضافی

در این برنامه ظروفی که ارتفاعی تا 53 سانتی متر دارند و یا بزرگ هستند را می توان شستشو داد. در صورتی که بخواهید ظروف مذکور را در دستگاه بگذارید باید قفسه ی بالایی ماشین را بردارید لازم به ذکر است فقط جهت استفاده از این ویژگی قفسه بالایی از دستگاه بیرون آورده می شود. در هنگام استفاده از موادشوینده آن را مستقیما وارد دستگاه کنید و داخل مخزن نریزید.

 • شست وشوی عادی

دارای ویژگی  خشک کردن است. دارای گزینه های شست و شوی تحت عنوان شروع تاخیری – قرص ها – نصف بار می باشد

 • برنامه شست وشو برای اقلام ظریف

دارای گزینه های شست و شوی تحت عنوان شروع تاخیری – قرص ها – نصف بار و هم چنین خشک کردن می باشد.

 • شست وشو سریع 30 دقیقه

دارای ویژگی  شروع تاخیری و قرص ها می باشد.

 • پیش شست وشو

دارای ویژگی  شروع تاخیری و نصف بار می باشد.

 • شستشوی بهداشتی

دارای ویژگی  خشک کردن  و هم چنین شروع تاخیری است.

 • شست و شوی اضافه

دارای ویژگی  شروع تاخیری و نصف بار(بسیار سبک) می باشد.

 • شست و شوی شدید

دارای ویژگی  خشک کردن است. دارای گزینه های شست و شوی تحت عنوان شروع تاخیری – قرص ها – نصف بار می باشد.

 • در مورد گزینه شروع تاخیری

این ویژگی زمان شستشوی ظروف شما را به مدت 1 تا 24 ساعت به تاخیر می اندازد. برای اینکه این گزینه را اجرا کنید باید قبل از شروع به کار دستگاه اقدام کنید.

امکانات مورد استفاده در ماشین ظرفشویی ایندزیت در دفترچه راهنمای فارسی

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی ایندزیت به امکانات مورد استفاده از آن میپردازیم ، با آی.پی امداد همراه باشید .

 • ظرفشویی ایندزیت متشکل از6 درجه حرارتی از 45 تا 70 درجه سانتی گراد می باشد
 • برنامه ای تحت عنوان شستشو ی سریع در این دستگاه تعبیه شده است که با استفاده از آن می توان در زمان کمتر شستشو را انجام داد.
 • ظرفشویی ایندزیت مجهز به شش برنامه کاربردی برای شستشوی هر چه بهتر ظروف در شرایط گوناگون است .
 • در صورتی که ظرف های شما بسیار کثیف هستند ونیاز به شستشوی زیادی دارید از برنامه شستشوی اولیه  دستگاه استفاده کنید . بدین ترتیب ابتدا ظروف را یکبار شستشو می دهید و از کثیفی آن کاسته سپس از برنامه شستشوی سریع استفاده کنید.
 • هنگامی که آلودگی ظروف به اندازه ای نیست که به شستشوی بسیار زیاد احتیاج داشته باشد می توانید برنامه شستشوی سریع ماشین ظرفشویی ایندزیت استفاده کنید.
 • ماشین ظرفشویی ایندزیت مجهز به فناوری نیم شور است که مواقعی استفاده می شود که تعداد ظروف ما برای شستن زیاد نیست . برای صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کاهش مصرف آب می توانید از ظرفیت بخشی از دستگاه استفاده کنیم .
 • ظرفشویی ایندزیت در جهت بهینه کردن مصرف انرژی دارای نمودار مصرف انرژی +++A می باشد.
 • این ماشین ظرفشویی دارای نمایشگر میزان نمک می باشد. برای از بین بردن سختی آب از نمک استفاده می شود. در صورتی که مقدار نمک موجود در دستگاه به پایان برسد ، ماشین به شما هشدار می دهد.لازم به ذکر است سیستم های کنترلی بر این عملکرد نظارت می کنند.
 • ماشین ظرف شویی ایندزیت دارای فناوری عیب یاب خودکار است .
 • شما می توانید شروع برنامه را تا 24 ساعت به تاخیر بیاندازید . روشی مناسب برای کنترل زمان شما می باشد . ومی توانید زمان دلخواه خود را تنظیم کنید.
 • ماشین ظرفشویی ایندزیت دارای تعدادی قفسه برای گذاشتن انواع ظروف می باشد . که شامل دو قفسه بوده که در بالا و پایین دستگاه قرار دارند، محفظه ای که متحرک است مخصوص کارد و چنگال است.
 • در قسمت داخلی ماشین ظرفشویی ایندزیت بازوهای آبپاش که در قسمت بالا و پایین می باشند وجود دارند که وظیفه آنها شستشو هرچه بهتر ظروف شما می باشد.
 • با استفاده از راهنمای ماشین ظرفشویی ایندزیت می توانید لوازم کوچک و بزرگ را بسیار ساده تمیز کنید حتی ظروفی که خیلی بزرگ هستند را می توانید در این دستگاه جای دهید.
 • در مورد نحوه ی جای گذاری ظروف باید گفت شما می توانید ظروفی که حساس یاظریف هستند مانند اجسام شیشه ای، بشقاب ها و... را درسبدی که بالای دستگاه قرار دارد بگذارید.
 • هنگامی که مواد براق کننده ظروف موجود در دستگاه به اتمام می رسد. ماشین با روشن کردن چراغ به شما اطلاع رسانی می کند.
 • برای خشک کردن سریع ظروف در این ماشین ظرفشویی از فن خشک کن استفاده می شود.
 • از امکانات ویژه این دستگاه دارا بودن سیستم قطع آب است که در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد.
 • برای جلوگیری از برهم خوردن تنظیمات دستگاه توسط کودکان قفل کودک در این ماشین ظرفشویی تعبیه شده است.
 • در این دستگاه سبد مخصوص کارد و چنگال وجود دارد که بصورت شبکه شبکه بوده و باید در جلوی قفسه ی پایین قرار داده شوند. وسائل نوک تیز باید به گونه ای قرار داده شوند که نوک تیز آنها به سمت پایین باشد .

توجه : شما عزیزان برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات یخچال ایندزیت میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

امیدواریم از مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی ایندزیت بهره برده باشید .

22 دیدگاه

 • سبزواری

  سلام
  میشه بگبد قفل کودک ماشین ظرفشویی چجوری فعال و غیر فعال میشود.

  ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ريال 3 ثانیه دکمه کنار پاور را فشار دهید و رها کنید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • هما دلشادی

  سلام.ممنون از توضیحات جامع و کاملتون.ببخشید ماشین ایندزیت من چند وقت نشانگر ستاره قرمز نمایش میدهد نمک اضافه کردم اما فرقینکرد و اینکه ظرف خیلی تمیز و براق نمیشه.میخواستم ببینم از جلا دهنده؟چون من قرص استفاده میکنم.ممنون میشم راهنمایی کتید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، آبپاش بالای ظرفشویی ایندزیت را چک نمایید تا رسوب نگرفته باشد . جلادهنده را روی درجه 1 بزارید . قرص همه کاره هم بهترین انتخاب است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام چه طور واسه بار اول ماشين تو ظرفشووي نمك بريزيم؟؟

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • امیر آتشکار

  سلام. فوری.
  لطفا راهنمایی فرمائید ظرفشویی ایندزیت مدل D-63 و IDL-71مربوط به چند سال قبل است ودر صورت خرابی آیا قطعات آن موجود است؟و تفاوت آن با مدلهای جدید در چییست؟
  سپاس از ای دی امداد . و پوزش از زحمت.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلا قطعات برای تعمیرات موجود میباشد ولی قطعات مصرفی آن به سختی .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناهید عادلی

  امکان داره گزینه های پنل ظرفشویی مدل idl750s رو برام بفرستید.چون دفترچه راهنما رو گم کردم.

  No votes yet.
  Please wait...
 • نیلوفر امیدی

  باعرض سلام و خسته نباشید.
  برای استفاده از عملکرد نیم شور، ظرف ها رو فقط باید توی طبقه ی پایین بچینیم؟ یعنی فقط آبپاش پایین فعال میشه؟
  متشکرم

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خیر . فرقی نمیکند .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • مهراد

  سلام
  من به تازگی این ماشین ظرفشویی رو خریدم و یه مشکلی باهاش دارم.. گاهی وقتی دربش بسته است و بعد چند روز بازش میکنم دیواره اش خیسه انگار عرق کرده و خیس شده و اینکه آخرین باری که روشنش کردم روی یک ساعت که بود دقیقه ۲ از زیرش آب اومد بیرون و وقتی دربشو باز کردم هنوز کف داخلش بود.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، فیلتر کف ظرفشویی ایندزیت خود را تمیز نمایید ، در صورت نیاز میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ایندزیت در تهران بهره مند شوید .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • نجفیان

  سلام ماشین لباسشویی ide1000 دارم که بعد از اینکه ظرفها را تمیز کرد خطای A:01 میده و صدایی مثل صدای موتور داره ولی صدای آب نمیاد و غیر از این هیچ عکس العملی نداره مشکل چیست؟ و آیا در کرج نمایندگی دارد

  No votes yet.
  Please wait...
 • ایوب جعفری

  سلام
  قرص ظرفشویی بازنمیشه
  چندبارامتحان کردم قرص روهم عوض کردم
  علتش چیه؟
  ممنون

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • م شیاسی

  با سلام.نشانگر نمک ظرفشویی من بعد حدود یکماه استفاده روشن شده .من درچند نوبت نمک مخصوص اضافه کردم بطوریکه مخزن کاملا پر است.اما نشانگر خاموش نمیشود.با همین شرایط دارم از ماشین استفاده میکنم.چند نوبت هم هست که ظروف پس از شستشو خشک نیستند با اینکه ازبرنامه ای که خشک کن دارد استفاده میکنم.
  ممنون از راهنمایی تون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، اگر ظروف را خشک نمیکند پمپ تخلیه و هیتر باید چک شود . برای تعمیر ظرفشویی ایندزیت در محل از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
  • ناشناس

   وقتی از پر بودن مخزن نمک مطمعن هستید و چراغ خاموش نشده، با یه وسیله مثل چاقو داخل مخزن نمک قسمت وسط را کمی هم بزنید .
   وسط مخزن یک میله هست که باید نمک رو حس کند وقتی نمک کنار اون میله کمی هم بخورد حساسیت میله مخزن بکار میفته و چراغ خاموش میشه

   No votes yet.
   Please wait...
 • سارا قضاوتی

  سلام. خسته نباشید. ماشین لباسشویی مدل lisa 12 رو داریم ولی منوی شستشو رو نداریم. ممکنه بفرمایید دفترچه راهنمارو از کجا میتونم تهیه کنم؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • سعید جهانگیری

  با سلام ماشین ظرفشویی آبگیری نمیکنهیعنی بعد از چند ثانیه که روشن میکنیم ارور میده علت چیست ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیربرقی دستگاه شما باید توسط خدمات نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه مجاز ظرفشویی ایندزیت در محل چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • تارا

  سلام
  لطفا در مورد شستن میوه و سبزی در ماشین ظرفشویی 56T96 توضیحات کامل و جامع دهید
  با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، یک برنامه دارد که در بعضی از دستگاه ها 8 و بعضی دیگر 15 دقیقه میباشد ، یک سبد آبکش داخل سبد پایید بزارید و دستگاه را روشن نمایید و روی برنامه پیشور ( perwash ) بزارید و از هیچ شوینده ای استفاده نکنید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.