راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ

راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ظرفشویی آاگ

دفترچه فارسی راهنمای  ماشین ظرفشویی آاگ

دفترچه آموزش فارسی راهنمای استفاده از ظرفشویی آاگ
راهنمای استفاده از ظرفشویی آاگ

راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ : در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای استفاده از ظرفشویی آاگ به نحوه کارکرد پنل ، نحوه اندازه گیری سختی آب ، نحوه کارکرد ، استفاده از شوینده ها و هر آنچه که باید از ظرفشویی آاگ بدانید را شرح داده ایم .این مقاله در مورد آشنایی کارایی ماشین ظرفشویی آاگ می باشد . ماشین ظرفشویی وسیله ای کاملا مفید  بوده که با استفاده از آپشن هایی که شرکت های سازنده ی آنها ارائه می دهند می توان گامی مهم در جهت بهینه سازی مصرف انرژی برداشت.

توجه : شماعزیزان برای تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیرات آاگ در تهران بهره مند شوید .

نحوه کارکرد دکمه های  پنل ماشین ظرفشویی آاگ

در مقاله دفترچه آموزش فارسی استفاده از راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ به نحوه کارکرد پنل ظرفشویی میپردازیم .

دفترچه راهنمای فارسی ظرفشویی آاگ
راهنمای استفاده از پنل ظرفشویی آاگ

لازم است در این قسمت از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ نحوه ی عملکرد پنل دستگاه را بطور کامل بررسی کنیم.

 

کلید  شماره ی  1  مربوط به خاموش / روشن کردن دستگاه می باشد.

کلید شماره ی 2 مرورگر (برنامه( را نشان می دهد.

در صورتی که شما  دکمه مرور گر برنامه یا program key بزنید می توانید لیستی از برنامه های شستشو  را برای انتخاب پیش روی خود داشته باشید. البته لازم است بدانید ماشین ظرفشویی بصورت پیش فرض بر روی برنامه Eco قرار گرفته است.

اگر به مدت زمان 3 ثانیه دکمه مرورگر  را نگه دارید در صورتی که  برنامه ی شستشو در حال اجرا باشد آن برنامه حذف شده و نمایشگر دستگاه برنامه ی شستشو ی که بصورت  پیش فرض تنظیم شده است را نشان می دهد.

اگر شما کلید های مربوط به  برنامه و برگشت را  همزمان نگه دارید ،  سیستم قفل کودک ماشین ظرفشویی فعال یا غیر فعال خواهد شد.

کلید شماره 3 نشانگر برنامه بالا را نشان می دهد.

کلید شماره 4 مربوط به نمایشگر می باشد.

کلید شماره 5  امکان لغو و یا شروع با تاخیر برنامه شستشو را به شما می دهد. برای اینکه برنامه شروع با تاخیر فعال شود لازم است  این دکمه (Delay key) را بزنید.

کلید شماره 6 تنظیمات برنامه مورد علاقه شما را انجام می دهد. اگر برای اولین بار این دکمه فشرده شود نمایشگر دستگاه تنظیمات( (Set MyFavorite را برای شما مشخص می کند. در صورت نگه داشتن این دکمه برنامه مورد نظر را نمایش می دهد.

کلید شماره 7 تایید برنامه را انجام می دهد. در صورتی که مایل هستید یک برنامه را تایید کنید این دکمه را بزنید برای شروع برنامه و تاخیر در شروع یک برنامه شست و شو از این دکمه استفاده کنید.

کلید شماره 8  مربوط به انتخاب برنامه می باشد. این کلید فهرستی از برنامه های شستشو را نمایش می دهد.(option key)

کلید شماره 9  مربوط به نشانگر برنامه (پایین( است.

با فشار این دکمه (navigation keys) فهرستی از برنامه های دستگاه و همچنین یک سری از راهنمایی ها بر روی صفحه نمایشگر شما ظاهر می شود. با فشردن این دکمه همچنین می توانید به صفحه قبل نمایشگر خود مراجعه کنید.

 

نحوه ی کارکرد برنامه ی شستشوی ماشین ظرفشویی آاگ در راهنمای فارسی

در مقاله دفترچه آموزش فارسی استفاده از راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ به نحوه کارکرد برنامه شستشو میپردازیم .

یکی از مسائل بسیار مهم در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ آگاهی از برنامه های شستشوی دستگاه است که به شما برای رسیدن به هدف مورد نظر کمک خواهد کرد.

برنامه  50  ECO درجه سانتی گراد

این برنامه می تواند لکه معمولی را بر روی ظروفی مانند چینی ، چنگال و کارد برطرف کند از ویژگی های این برنامه می توان بهباز شدن اتوماتیک درب و خشک کردن عالی اشاره کرد. در این برنامه آبکشی با دمای 50 درجه سانتی گراد انجام می شود. این برنامه یک نوع برنامه اقتصادی به شمار می رود.

برنامه  AutoSense 45-70

این برنامه می تواند انواع لکه ها بر روی ظروفی مانند چینی،کارد و چنگال ،قابلمه و ... را پاک کند. از ویژگی این برنامه می توان

به شستن وخشک کردن در حد عالی اشاره کرد. لازم به ذکر است در این برنامه بطور اتوماتیک انرژی مصرفی ،آب و مدت زمان انجام را تنظیم می کند.

برنامه      Prozone 50-65

این برنامه می تواند لکه های مختلط را از روی ظروف چینی ،کارد و چنگال قابلمه و ماهی تابه پاک کند. خشک کردن در حد اعلا از ویژگی های آن است. مرحله ی شستشو با دمای 50 تا65 درجه انجام می شود. معمولا ظروفی که لکه های سختی دارند در طبقه پایینی جای می دهند به دلیل اینکه در این سبد فشار و دمای آب بیشتر است .

برنامه Pro 70

لکه هایی که سخت تر هستند  توسط این برنامه پاک می شوند که در مورد ظروف ظروف چینی ،کارد و چنگال و قابلمه ها کاربرد دارد. در این برنامه مرحله ی شستشو با دمای 70 درجه سانتی گراد انجام می شود.  ویژگی آن خشک کردن اعلا می باشد.

60 minutes 55

برای پاک کردن  لکه های معمولی  موجود بر روی ظروف چینی ،ظروف شیشه ای به کار می رود.خشک کردن و شستن درجه یک از ویژگی های آن است.  در هنگام شستشو دمای آب 55 درجه است.

30 minutes 60

در این برنامه دمای آب به 60 دره هنگام شستشو می رسد که برای پاک کردن لکه های سبک از روی ظروف چینی و کارد و چنگال مناسب است. خشک کردن و شستن درجه یک از ویژگی های آن است

Glass 45

مرحله ی شستشو با دمای 45 درجه انجام می شود و لکه هایی که تازه هستند در ظروفی مانند چینی و کارد و چنگال را پاک می کند. ویژگی آن خشک کردن اعلا می باشد.

Extera silent 50

مرحله ی شستشو با دمای 50 درجه انجام  می شود و لکه های نرمال را پاک می کند و در مورد ظروف چینی ،کارد و چنگال بکار می رود. سرعت این برنامه بسیار کم می باشد و طبیعتا مدت زمان بیشتری طول می کشد . لازم به توضیح است که میزان صدای دستگاه به دلیل کاهش سرعت کارکرد پمپ ، کم می شود.

Prewash

این نوع برنامه برای تمامی لکه ها کاربرد دارد. در این برنامه نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست. در شستن ظروف سرعت بیشتری وجود دارد به همین علت باقی مانده غذا و بو از آن برطرف می شود.

نحوه ی تنظیم میزان سختی آب در ماشین ظرفشویی آاگ

در مقاله دفترچه آموزش فارسی استفاده از راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ به نحوه تنظیم سختی آب میپردازیم .

یک مسئله مهم  برای بهبود عملکرد شستشوی دستگاه تعیین درجه سختی آب است. آب دارای کانی و نمک می باشد نرم کننده آب این مشکل را برطرف می کند.لازم به توضیح است که این مواد معدنی تاثیر مخربی بر روی عملکرد ماشین ظرفشویی دارد. میزان این مود معدنی هر چه زیادتر شود باعث سخت شدن بیشتر آب می شود. توجه داشته باشید که مقدار نرم کننده آب را باید نسبت به سختی آب منطقه خود در نظر بگیرید.

 نحوه ی استفاده از مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی آاگ

در مقاله دفترچه آموزش فارسی استفاده از راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ به نحوه استفاده از مایع جلادهنده ظرفشویی میپردازیم .

در این بخش از راهنمای  استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ در مورد مایع جلادهنده مطالبی را بیان می کنیم. ابتدا باید توجه داشت که از مایع جلا دهنده ای که تنها برای ماشین ظرفشویی ساخته شده است استفاده کنید. برای استفاده از آن درپوش مورد نظر را برداشته سپس تا زمانی که خط نشانگر مشخص است مواد جلادهنده را وارد دستگاه کنید.بعد از آن درپوش محفظه را گذاشته و از بسته شدن آن اطمینان حاصل کنید. توصیه می شود اگر می خواهید نتیجه ای خوب از خشک کردن ظروف خو  دریافت کنید از مایع جلا دهنده استفاده نمایید. در صورتی که محفظه مایع جلا دهنده خالی شود و به مرز هشدار برسد نمایشگر ماشین ظرفشویی اعلام می کند.

نحوه ی استفاده از قرص  در ماشین ظرفشویی آاگ

در مقاله دفترچه آموزش فارسی استفاده از راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ به نحوه استفاده از قرص ظرفشویی میپردازیم .

در این بخش از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ در مورد قرص های شستشو مطالبی رابیان می کنیم. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که قرص ها در برنامه های کوتاه مدت کاملا حل نخواهند شد بنابراین برای اینکه از رسوب و یا ته نشین شدن آن جلوگیری شود توصیه می شود از آن در برنامه هایی که طولانی مدت هستند استفاده کنید. استفاده از قرص های ترکیبی نیز برای آبی با سختی بیش از 21 توصیه می شود.

نحوه ی جرم گیری از ماشین ظرفشویی آاگ

در مقاله دفترچه آموزش فارسی استفاده از راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ به نحوه جرمگیری میپردازیم .

فیلتر ماشین ظرف شویی از 3 قسمت تشکیل شده است. که باید هر سه فیلتر را برای تمیز کردن بیرون بیاورید. ابتدا فیلتر B که می توایند آن را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود سپس به سراغ فیلتر C بروید و آن را از فیلتر B خارج کنید.در سومین مرحله فیلتر A را خارج کنید. حال فیلترها تمیز کنید.مواظب باشید که نباید هیچ گونه  رسوب یا ته مانده ای از مواد غذایی و یا لکه چربی  در اطراف مخرن یا لبه ی آن مشاهده شود. حال فیلتر A  را به درستی در محل  خود قرار دهید . در ادامه فیلتر BوC ر ا آماده کنید.برای قرار دادن فیلتر B نیز در جهت حرکت عقربه های ساعت آن را چرخانده تا در محل خود قرار بگیرد.

در مورد جرم گیری افشانک ها باید گفت که به دلیل اینکه امکان مسدود شدن حفره های افشانک وجود دارد نیاز است به طور منظم آنها را تمیز کنید.  برای این کار ابتدا سبد فوقانی را خارج کنید. سپس برای خارج کردن افشانک آنها را به سمت بالا فشار داده و در جهت عقربه های ساعت حرکت دهید. در صورتی که در درون افشانک باقی مانده غذاها وجود دارد با یک وسیله نوک تیز آنها را خارج کنید و افشانک را زیر آب به خوبی شست وشو دهید. برای قرار دادن دوباره افشانک عکس مراحل ذکر شده را انجام دهید.

برای تمیز کردن دستگاه از یک  پارچه نمناک کمک بگیرید. از مواد شوینده که هیچ گونه خورندگی ندارند استفاده کنید.

امیدواریم از مقاله دفترچه آموزش فارسی استفاده راهنمای ماشین ظرفشویی آاگ بهره برده باشید ، شما عزیزان برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال آاگ ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید آاگ ، نمایندگی تعمیرات ماکروفر آاگ ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آاگ میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

35 دیدگاه

 • انوری

  سلام و ممنون از توضیحات کامل تون یه سوال داشتم من یه ماشین ااگ دارم هر چند وقت یکبار نوشته های رو ی مانیتور یه طوری میشه یه خط خاص برای این مشکل چیکار باید کرد

  • مدیر

   سلام ، صفحه نمایش ظرفشویی آاگ شما نمایانگر ارور و یا شرح خطا میباشد .

 • زهره آریا

  با سلام
  من یه ماشین ظرفشویی رومیزی آاگ خریدم قبل از استفاده دیدم که محفظه جای نمک کاملا خیس است و یه مایع زردرنگ در فضای داخلی ماشین هست، آیا چنین چیزی طبیعی است؟ با تشکر

  • مدیر

   سلام ، خیر . از قرص استفاده نمایید ، حتی الامکان نمک و مایع استفاده ننمایید .

  • ناشناس

   سلام ممنون

 • مرضیه حسن زاده

  با سلام
  چرا ماشین ما آبگیری نمیکنه
  لطفا راهنمایی کنین

  • مدیر

   سلام ، شیربرقی ظرفشویی آاگ باید چک شود ، برای رفع عیب و تعمیر از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

 • امیر آذرپیرا

  سلام ظروفشویی آاگ مدل ۹۹۰۰۹ هنگام کار کردن نمایشگر خاموش و روشن میشود ولی متوقف نمیشود ولی هنگامیکه با رابط بی سیم به پریز زده میشود کمتر و گاهی اصلا تین اتفاق نمی افتد لطفا راهنمایی کنید

  • مدیر

   سلام ، اتصالی در برد شما وجود دارد .

 • نیک مهر

  سلام ماشین ظرفشويي ااگ قدیمی مدل favorit142 دارم چند مرحله کار میکنه و روی یک مرحله میمونه وفکر میکنم ابکشی باشه و تا کمک نکنیم تایمر حرکت نمیکنه لطفا راهنمایی بفرمایید ویا یک مشاور معرفی کنید

  • مدیر

   سلام ، تایمر ظرفشویی آاگ شما مشکل دارد ، برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

 • ناشناس

  باسلام
  ممنون میشم راهنمایی کنید چطور میتونیم از شستشوی آب سرد برای میوه و سبزیجات استفاده کنیم

 • بهنام محمدفام

  با سلام. ماشین ظرف شویی من روی مانیتور I40 و بعد i00 بصورت چشمک زن ظاهر میشه لطف میکنید ر‌اهنماییم کنید؟

 • مریم نوری

  سلام
  میخواستم بپرسم اصل و تقلبی بودن یه ماشین ظرفشویی رو چجوری هنگام خرید باد متوجه بشم
  ممنون

 • مریم نوری

  سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بپرسم
  چجوری اصل و قلابی یه ماشین ظرفشویی AEGرو میتونم تشخیص بدم

 • میرفخرایی

  سلام وقت بخیر
  ماشین ظرفشویی مدل DW5B به دستمون رسیده که کاتالوگ این مدل رو جایی پیدا نکردم. میخواستم نحوه استفاده از برنامه هاش رو بدونم که 5 عدد برنامه داره به این ترتیب
  3in one , Fruit-wash , intensive , normal , Rapid ,
  میخواستم بدونم هرکدام برای چه کاریه

  • مدیر

   سلام ف وقت شما هم بخیر شرح وظایف دکمه های ظرفشویی آاگ به شرح زیر میباشد :
   rapid کار برنامه شستشو : برای شستشوی سریع
   کار برنامه شستشو normal : یرای شستشوی روزانه
   کار برنامه شستشو intensive : برای ظروف چرب ، کثیف و قابلمه
   کار برنامه شستشو Fruit : برای شستششوی میوه یا پیشور
   کار برنامه شستشو 3 in one : برای شسشوی ظرف های حساس که نقش و نگار خاصی دارند .

 • مجتبی حاجی حسین خانی

  سلام
  ماشین ظرفشویی ما از شب گذشته بعد از یکی دو دقیقه کار آلارم open the tap و بعد اخطار service code i30 می دهد ، مشکل چیست لطفا راهنمایی بفرمائید ، ممنون .

 • ramin v

  سلام
  از مایعهای ظرفشویی در ماشین ا ا گ میشه استفاده کرد

  • مدیر

   سلام ، خیر . حتی الامکان از قرص فول برای شستن ظروف در ظرفشویی آاگ استفاده نمایید .

 • آتنا

  سلام
  من از قرص با برند finish استفاده میکنم منتها این سری که خریدم ساخت ترکیه بود ! به نظرتون تقلبی هستن و حتما باید made in german باشن یا نه..؟؟

 • آتنا

  سلام
  من از قرص finish استفاده می کنم منتها این سری ک خریدم ساخت ترککیه بود ! بنظرتون تقلبین و باید حتما made in german باشن یا …..؟

 • امیر هاشمی

  سلام من قصد خرید ماشین ظرفشویی aeg دارم اما نمی تونم بین سری ۸ و ۹ کدوم رو انتخاب کنم. اینکه دقیقا چه تفاوت هایی با هم دارن. اگه ممکنه راهنمایی کنین ممنون میشم

 • Rashidi

  سلام وقت بخیر
  صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی ارور i30 می‌دهد و زمانیکه شستشو تمام شده است صدای ماشین قطع نمی‌شود . روز قبل فیلتر سختی گیر به شیر ورودی نصب شد بعد از روشن کردن ماشین این اتفاق افتاد ممکن هست برای نصب فیلتر باشد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلطانی

  سلام ظرف شویی ما آلارم i5E می ده می خواستم بدونم مشکل از چیست ؟

 • نازنين

  سلام چرا وقتى ماشين خاموشه اما اب توى ماشين روى بدنه داخل ماشين خيلى خيسه

  • مدیر

   سلام ، آب به درستی تخلیه نمیشود . همچنین اگر بعد از خاموش شدن دستگاه آب میاد داخل ظرفشویی آاگ ، شیربرقی مشکل دارد .

 • نازنين

  سلام براى ماشين ااگ جه جور ميشه سبد با لا رو در اورد

  • مدیر

   سلام ، سبد ها ریلی میباشد ، ریل را بیارید جلو سبد را به سمت بالا بکشید در میاد .

 • سامان کردی

  سلام ظرف شویی favorite 142 چند می ارزه بخرم?

 • منصوری

  ماشین طرفشوئی ما دیشب بعد از اتمام کار والارم پایان کار خاموش نشد و این نوشته روی مانیتور ظاهر شد REfILl RINSEAID این به چه معناست.

 • می نا

  سلام
  پیام rinse aid empty میاد چی کار کنم؟

  • مدیر

   سلام ، مایع جلادهنده ظرفشویی آاگ شما تمام شده است و باید شارژ شود .

 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.