logo logo تعمیر کولرگازی پاناسونیک با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای فارسی کولرگازی پاناسونیک

راهنمای فارسی کولرگازی پاناسونیک
راهنمای فارسی کولرگازی پاناسونیک
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای فارسی کولرگازی پاناسونیک به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از موضوعاتی که کاربران باید پیش از نصب و راه اندازی کولر گازی پاناسونیک از آن اطلاع داشته باشند، راهنمای فارسی کولرگازی پاناسونیک است. با اطلاع پیدا کردن از موارد مهم در این زمینه می توانید از دستگاه خود بدون هیچگونه مشکلی استفاده و نگهداری کنید. از این رو در ادامه برای شما به بررسی دفترچه راهنمای استفاده از کولرگازی پاناسونیک میپردازیم. با آی پی امداد همراه باشید.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله در شرکت تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به تمام پرسش های خود در مورد نحوه استفاده از کولرگازی پاناسونیک پاسخ دهید.

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی پاناسونیک

در هنگام خرید کولر گازی از سوی شرکت تولید کننده این دستگاه به شما دفترچه راهنمای استفاده از کولرگازی پاناسونیک تقدیم میگردد تا شما بتوانید تمام مراحل استفاده از این دستگاه را از ابتدا بر اساس اصول استاندارد شرکت انجام دهید. همچنین باعث طول عمر بیشتر دستگاه خود و بالا رفتن کارایی آن گردید.

نحوه نصب و راه اندازی کولرگازی پاناسونیک در دفترچه راهنمای فارسی

اولین قسمت در دفترچه کولرگازی پاناسونیک آموزش نصب و راه اندازی کولرگازی پاناسونیک در دفترچه راهنمای فارسی آن است که در ادامه به بررسی آن میپردازیم:

 • قبل از نصب دیواری که قرار است یونیت بیرونی و داخلی دستگاه را روی آن قرار دهید را انتخاب نمایید.
 • سعی کنید اطراف هر دو یونیت شما همچنین قسمت بالایی آن مسدود نباشد.
 • دیواری را برای نصب انتخاب نمایید که توان تحمل وزن این دستگاه را داشته باشد.
 • برای سفت کردن یونیت بیرونی در محل خودش طبق راهنمای کولرگازی پاناسونیک میتوانید از سیمان استفاده نمایید.
 • جهت صاف و تراز بودن یونیت داخلی دستگاه نیز بهتر است از دستگاه تراز استفاده نمایید.
 • برای برقراری اتصال بین یونیت بیرونی و داخلی بهتر است کمی دیوار را سوراخ نمایید.
 • در صورتی که خودتان نمیتوانید این مراحل را به خوبی انجام دهید، میتوانید با نمایندگی کولرگازی پاناسونیک تماس حاصل نمایید.

نکاتی که باعث افزایش طول عمر کولر گازی پاناسونیک میگردد

یکی از مواردی که باید در استفاده از کولرهای گازی اطلاع داشته باشید، نکاتی که باعث افزایش طول عمر کولرگازی پاناسونیک میگردد، میباشد که در ادامه به بررسی آن پرداخته ایم:

 • تمیز کردن به موقع و اصولی دستگاه یکی از نکاتی است که همواره برای سلامت دستگاه باید به آن دقت داشته باشید.
 • همچنین در صورتی که شاهد کارکرد نادرست دستگاه خود بودید بهتر است سریعا آن را خاموش نمایید و برای تعمیر با نمایندگی کولرگاز پاناسونیک تماس حاصل نمایید.
 • سعی کنید روی قسمت بالایی دستگاه خود هیچگونه شی را قرار ندهید.
 • طبق اطلاعات راهنمای کولرگازی پاناسونیک بهتر است در ابتدای استفاده از دستگاه در هر دوره آن را توسط سرویس کار سرویس نمایید.

آشنایی با قسمت های مختلف کولرگازی پاناسونیک

برای استفاده درست از کولرگازی ها در ادامه به آشنایی با قسمت های مختلف کولرگازی پاناسونیک میپردازیم:

محل دقیق قرارگیری و تصویر این قطعات در دفترچه راهنمای کولرگازی پاناسونیک قرار داده شده است.

آشنایی با نحوه استفاده از ریموت کنترل کولرگازی پاناسونیک

برای استفاده بهتر شما از دستگاه های کولرگازی در ادامه به آشنایی با نحوه ست کردن ریموت کنترل کولرگازی پاناسونیک میپردازیم:

 • دکمه های off/on برای روشن و خاموش کردن کولرگازی مورد استفاده قرار میگیرند.
 • در راهنمای استفاده از کولرگازی پاناسونیک برای زیاد و کم کردن دمای دستگاه شما میتوانید از +/- و یا فلش رو به بالا و پایین برای این کار استفاده نمایید.
 • در صورتی که میخواهید از حالت فن دستگاه خود استفاده نمایید، باید دکمه fan را فشار دهید.
 • حالت sleep mood برای فعال کردن قابلیت حالت خواب دستگاه میباشد.
 • Timer در کولرهای گازی نیز برای تنظیم زمان خاموش و روشن کردن دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد.

چگونه بدون استفاده از ریموت کولر گازی پاناسونیک را روشن نماییم؟

شاید در موقعیتی قرار گرفته باشید که به ریموت کنترل کولرگازی خود دسترسی نداشته باشید و یا به یکباره باطری این ریموت تمام شده باشد. از این رو در ادامه به شما آموزش می دهیم که چگونه بدون استفاده از ریموت کولرگازی پاناسونیک را روشن کنید:

 • برنامه هایی برای نصب روی گوشی موبایل طراحی شده است که با استفاده از آن میتوانید مانند ریموت کنترل کولرگازی عمل کنید و تنظیمات مورد نظر را به دستگاه خود اعمال نمایید.
 • همچنین در راهنمای کولرگازی پاناسونیک راهی برای مواقع ضروری گفته شده است و آن هم بیرون آوردن پنجره جلویی دستگاه و فشردن دکمه های on/off روی بدنه دستگاه است.
 • همچنین اگر نتوانستید از دو راه بالا این کار را انجام دهید، میتوانید مدار الکتریکی دستگاه را قطع نمایید.

وظیفه ی کمپرسور در کولرگازی پاناسونیک چیست؟

یکی از قطعات اصلی و مهم در کولرهای گازی کمپرسورها میباشند که در ادامه به بررسی اینکه وظیفه ی کمپرسور کولرگازی پاناسونیک چیست میپردازیم:

 • این قطعه در اصل وظیفه فشرده کردن گاز مبرد دستگاه را بر عهده دارد.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی پاناسونیک وظیفه انتقال این گاز از لوله های مسی به یونیت خارجی و داخلی را نیز این قطعه انجام میدهد.

نحوه تمیز کردن کولر گازی پاناسونیک در دفترچه راهنمای استفاده از آن

نحوه پاک کردن کولرگازی پاناسونیک در دفترچه راهنمای استفاده از آن یکی از موارد مهمی است که در صورت انجام درست این کار میتوانید کیفیت کارکرد دستگاه خود را ارتقاء ببخشید که این مراحل را در ادامه برای شما آورده ایم:

 • بهتر است در ابتدای کار جریان برق محل خود را قطع نمایید.
 • همچنین از یک صندلی و یا چهارپایه سفت و محکم برای ایستادن استفاده نمایید تا بر دستگاه خود به طور کامل تسلط داشته باشید.
 • در مرحله بعدی بهتر است به کمک یک دستمال نمدار و یا اسپری به همراه یک دستگاه خشک بدنه دستگاه خود را تمیز نمایید.
 • برای بیرون اوردن فیلتر دستگاه باید پنجره جلویی آن را باز نمایید. بعد از بیرون آوردن فیلتر دستگاه به کمک آب گرم و پر فشار تمام منافذ آن را به خوبی تمیز نمایید.
 • برای تمیز کردن شلنگ فاضلاب دستگاه بهتر است آب داغ را به صورت پرفشار از آن عبور دهید تا این مسیر نیز کاملا باز گردد.
 • دقت داشته باشید که همانطور که در راهنمای کولرگازی پاناسونیک نیز به آن اشاره شده است، هرگز نباید حجم زیادی آب را به یکباره به سمت دستگاه خود وارد نمایید؛ زیرا ممکن است موجب اتصالی بعد از وصل برق و سوختن دستگاه شما گردد.

نتیجه گیری از راهنمای فارسی استفاده از کولر گازی پاناسونیک

همانطور که در قسمت های قبلی نیز گفته شده، در هنگام خرید کولرگازی به شما دفترچه راهنمای فارسی کولرگازی پاناسونیک نیز تقدیم میگردد. برای استفاده صحیح و اصولی از این دستگاه بهتر است تمام مراحل را از این دفترچه انجام دهید تا هم موجب بالا رفتن کارایی دستگاه شما گردد و هم سالیان بیشتری بتوانید از این دستگاه استفاده نمایید.

مناطق تحت پوشش آی پی امداد

تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در شمال تهران

شمیرانات، الهیه، نیاوران، فرمانیه، کامرانیه، بلوار کاوه، سعدآباد، جماران، جمشیدیه، زعفرانیه، فرشته، تجریش، اقدسیه، آجودانیه، پاسداران، دیباجی، شریعتی، دولت، ظفر، یخچال، جردن، اندرزگو، میرداماد، شریعتی، پل رومی، زرگنده، شهرک غرب، سعادت آباد، آتی ساز

تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در مرکز تهران

انقلاب، میدان ولیعصر، فاطمی، یوسف آباد، مطهری، عباس آباد، میدان ونک، شیخ بهایی، شیراز، امیر آباد، کارگر شمالی، شهرک والفجر، شهر آرا، جلال آل احمد، شهرک آزمایش، گیشا

تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در غرب تهران

صادقیه، ستارخان، توحید، مرزداران، بلوار فردوس، جنت آباد، شهرک راه آهن، دریاچه چیتگر، پونک، ستاری، شهران، شهرک اکباتان، تهرانسر، کن، شهر زیبا، سردار جنگل، آیت الله کاشانی، خلیج فارس

تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در شرق تهران

تهرانپارس، نارمک، رسالت، سید خندان، پیروزی، افسریه، آهنگ، حکیمیه، ارتش، لویزان، شیان

تعمیرات کولرگازی پاناسونیک در جنوب تهران

منیریه، حافظ، شاهپور، نازی آباد، خانی آباد، جوادیه، راه آهن، انقلاب، آزادی، نواب، جمهوری، ولیعصر، قزوین، یافت آباد، شادآباد، امازاده حسن، مهرآباد، شهر ری، باقر شهر، ورامین، عبدل آباد

با توجه به قیمت این روز های کولرگازی پاناسونیک بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر کولرگازی پاناسونیک چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت کولرگازی پاناسونیک را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت کولرگازی پاناسونیک خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از کولرگازی پاناسونیک با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای کولرگازی پاناسونیک به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی پاناسونیک توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. حسین مهراور 14 شهریور 1401

  با سلام کولر اسپلیت پاناسونیک ۲۴۰۰۰ داریم که مدتی هست روی نمایشگر چراغ آبی رنگ سنسور nanoe-G چشمک میزنه . بتازگی سرویس کردیم و شست و شو شد ولی بازم چشمک میزنه. قبلاً اینجور نبود. علتش چیه؟؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 14 شهریور 1401

   سلام سنسور قسمت نانو و انتی باکتریال مشکل داره بهتر تعمیرکار بازدید کنه

   پاسخ دادن