logo logo تعمیر کولرگازی میتسوبیشی با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای فارسی کولرگازی میتسوبیشی

راهنمای فارسی کولرگازی میتسوبیشی
راهنمای فارسی کولرگازی میتسوبیشی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای فارسی کولرگازی میتسوبیشی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

راهنمای فارسی کولرگازی میتسوبیشی یکی از موضوعات مهم در زمینه استفاده صحیح از این دستگاه است. کولرگازی ها امروزه یکی از وسایل پراستفاده در تمام محل ها همینطور منازل به حساب می آیند که در فصل تابستان به کمک آنها می توانیم از خنکی مطبوعشان لذت ببریم، اما برای استفاده صحیح از کولرگزی میتسوبیشی همواره باید نکاتی را در نظر داشته باشیم. به این منظور در ادامه برای شما به بررسی نحوه نصب و راه اندازی کولرگازی میتسوبیشی می پردازیم. در ادامه با آی پی امداد همراه باشید.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله در مجموعه تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به تمام پرسش های خود در مورد نحوه استفاده از کولرگازی میتسوبیشی پاسخ دهید.

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی میتسوبیشی

در هنگام خرید کولرهای گازی میتسوبیشی از سوی شرکت های سازنده این دستگاه به شما دفترچه راهنمای فارسی کولرگازی میتسوبیشی تقدیم میگردد تا با استفاده دقیق و مرحله به مرحله از این دستگاه هم باعث بالا رفتن عمر دستگاه خود گردید و هم بتوانید سال های بیشتری از این دستگاه استفاده نمایید.

نحوه نصب و راه اندازی کولرگازی میتسوبیشی در دفترچه راهنمای فارسی

یکی از مهمترین مواردی که در دفترچه کولرگازی به آن اشاره شده است، نحوه نصب و راه اندازی کولرگازی میتوسبیشی در دفترچه راهنمای فارسی آن است که در ادامه به بررسی این موضوع مهم میپردازیم:

 • در ابتدا برای محل قرارگیری کولرگازی یک مکان مشخص و مناسب را انتخاب نمایید.
 • دیواری را انتخاب کنید که بیشترین تسلط را بر محیط شما داشته باشد و بتواند در هنگام کارکرد کولرگازی محل شما را به خوبی خنک نماید.
 • طبق راهنمای کولرگازی میتسوبیشی بهتر است این محل روبروی درب خروجی نباشد تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری گردد.
 • همچنین دقت داشته باشید که در محل یونیت بیرونی و داخلی دستگاه شما نباید جسم نزدیکی قرار داشته باشد.
 • بعد از قرار دادن یونیت بیرونی میتوانید آن را به وسیله سیمان در محل خود محکم نمایید.
 • همچنین برای یونیت داخلی میتوانید از تراز برای قرارگیری دقیق این دستگاه استفاده نمایید.
 • برای عبور دادن اتصالات بین یونیت بیرونی و داخلی میتوانید قسمتی از دیوار محل خود را سوراخ نمایید.
 • همچنین اگر انجام مراحل بالا برای شما دشوار بود، میتوانید با نمایندگی کولرگازی میتسوبیشی تماس حاصل نمایید و از فردی بخواهید برای نصب دستگاه شما مراجعه نماید.

نکاتی که باعث افزایش طول عمر کولر گازی میتسوبیشی میگردد

شما باید نکاتی که باعث بالا رفتن طول عمر کولرگازی میتسوبیشی میگردد را به خوبی بدانید تا بتوانید با رعایت آنها سبب بازدهی بهتر دستگاه خود گردید:

 • سعی کنید قبل از شروع استفاده از دستگاه در ابتدای هر فصل این دستگاه را به خوبی تمیز نمایید.
 • همچنین هرگز روی قسمت بالایی این دستگاه اشیاء را قرار ندهید.
 • در صورتی که هرگونه نقص کارکرد و یا صدای ناآشنا از دستگاه خود شنیدید، بهتر است در اسرع وقت استفاده از آن را متوقف کرده و با فرد متخصص تماس حاصل نمایید.
 • طبق اطلاعات راهنمای کولرگازی میتسوبیشی بهتر است به صورت دوره ای دستگاه خود را سرویس نمایید.

آشنایی با قسمت های مختلف کولرگازی میتسوبیشی

برای اینکه بتوانید بهتر و درست تر از دستگاه خود استفاده نمایید، در ادامه به آشنایی با قسمت های مختلف کولرگازی میتسوبیشی میپردازیم:

تصاویر و محل قرارگیری دقیق این قطعات را میتوانید در دفترچه راهنمای کولرگازی میتسوبیشی مشاهده نمایید.

آشنایی با نحوه استفاده از ریموت کنترل کولرگازی میتسوبیشی

برای اطلاع شما از کارکرد درست با ریموت در ادامه به آشنایی با نحوه استفاده از ریموت کنترل کولرگازی میتسوبیشی میپردازیم:

 • برای روشن و خاموش کردن دستگاه خود باید از دکمه های on/off استفاده نمایید.
 • همچنین برای روشن و خاموش شدن دستگاه راس یک ساعت خاص نیز باید از دکمه timer استفاده نمایید.
 • در صورتی که میخواهید دمای دستگاه خود را بالا و یا پایین ببرید، باید از دکمه های فلش رو به بالا و پایین و یا علامت _/+ طبق راهنمای کولرگازی میتسوبیشی استفاده نمایید.
 • از حالت sleep mood برای فعال کردن حالت خواب در کولرگازی استفاده میگردد.
 • همچنین برای انتخاب نوع سرمایش و یا گرمایش در این دستگاه باید از دکمه mood استفاده نمایید.
 • اگر تنها میخواهید از حالت فن در دستگاه خود استفاده نمایید، میتوانید دکمه fan را فعال نمایید.

چگونه بدون استفاده از ریموت کولر گازی میتسوبیشی را روشن نماییم؟

ممکن است گاهی به یکباره شاهد تمام شدن باطری ریموت کنترل کولرگازی خود باشید و یا این دستگاه را در محل خود پیدا نکنید. در این صورت نگران نباشید، در ادامه به شما روشن کردن کولر بدون استفاده از ریموت کنترل را آموزش خواهیم داد:

 • میتوانید برنامه ریموت کنترل را روی گوشی خود نصب نمایید و از آن برای اعمال تنظیمات به کولرگازی خود استفاده نمایید.
 • همچنین طبق راهنمای کولرگازی میتسوبیشی میتوانید پنجره جلویی این دستگاه را باز نمایید و از دکمه های on/off که روی این قسمت از بدنه دستگاه قرار داده شده است، استفاده نمایید.
 • در راهنمای کولرگازی میتسوبیشی برای مواقع ضروری میتوانید مدار الکتریکی کلی دستگاه را قطع نمایید تا دستگاه شما خاموش گردد.

وظیفه کمپرسور در کولرگازی میتسوبیشی چیست؟

یکی از اصلی ترین قطعات کولرهای گازی کمپرسور این دستگاه است که در ادامه به بررسی کمپرسور کولرگازی میتسوبیشی میپردازیم:

 • وظیفه اصلی این قطعه فشرده و منقبض کردن گاز مبرد دستگاه است.
 • همچنین طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی میتسوبیشی وظیفه انتقال این گاز از لوله های مسی به یونیت بیرونی دستگاه نیز بر عهده این قسمت است.

نحوه شست و شو کولر گازی میتسوبیشی در دفترچه راهنمای استفاده از آن

یکی از مهمترین کارها در نگهداری از کولرگازی ها نحوه نظافت کولرگازی میتسوبیشی در دفترچه راهنمای استفاده از آن است که در ادامه به آن میپردازیم:

 • برای انجام این مراحل به صورت اصولی در ابتدا باید جریان برق دستگاه خود را قطع نمایید.
 • در مرحله بعدی با توجه به اینکه معمولا کولرگازی ها در ارتفاع نصب میشوند، باید روی یک چهار پایه سفت و محکم بایستید تا بر دستگاه خود به طور کامل تسلط داشته باشید.
 • به آرامی شروع به تمیز کردن قسمت های بالایی دستگاه خود نمایید.
 • در مرحله بعدی طبق راهنمای کولرگازی میتسوبیشی باید از یک دستمال نرم و نمدار برای تمیز کردن این دستگاه استفاده نمایید تا از وارد شدن خط و خش به این دستگاه جلوگیری نمایید.
 • همچنین برای بیرون آوردن فیلتر دستگاه باید پنچره جلویی این دستگاه را باز نمایید و فیلتر این دستگاه را بیرون بیاورید.
 • برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی باید آب گرم را با فشار بر این دستگاه بگیرید تا تمام منافذ و قسمت های ریز آن به خوبی تمیز شود.
 • در مرحله بعدی برای تمیز کردن شلنگ فاضلاب دستگاه آب داغ را از این قسمت عبور دهید.

نتیجه گیری از راهنمای فارسی استفاده از کولر گازی میتسوبیشی

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله بالا برای شما توضیح دادیم، برای استفاده از کولرگازی میتسوبیشی بهتر است تمام مراحل را از ابتدا از روی دفترچه راهنمای کولرگازی میتسوبیشی انجام دهید تا هم باعث بهبود کارایی دستگاه خود گردید و هم بتوانید سال های بیشتری از این دستگاه استفاده نمایید.

مناطق تحت پوشش آی پی امداد

تعمیرات کولرگازی میتسوبیشی در شمال تهران

شمیرانات، الهیه، نیاوران، فرمانیه، کامرانیه، بلوار کاوه، سعدآباد، جماران، جمشیدیه، زعفرانیه، فرشته، تجریش، اقدسیه، آجودانیه، پاسداران، دیباجی، شریعتی، دولت، ظفر، یخچال، جردن، اندرزگو، میرداماد، شریعتی، پل رومی، زرگنده، شهرک غرب، سعادت آباد، آتی ساز

تعمیرات کولرگازی میتسوبیشی در مرکز تهران

انقلاب، میدان ولیعصر، فاطمی، یوسف آباد، مطهری، عباس آباد، میدان ونک، شیخ بهایی، شیراز، امیر آباد، کارگر شمالی، شهرک والفجر، شهر آرا، جلال آل احمد، شهرک آزمایش، گیشا

تعمیرات کولرگازی میتسوبیشی در غرب تهران

صادقیه، ستارخان، توحید، مرزداران، بلوار فردوس، جنت آباد، شهرک راه آهن، دریاچه چیتگر، پونک، ستاری، شهران، شهرک اکباتان، تهرانسر، کن، شهر زیبا، سردار جنگل، آیت الله کاشانی، خلیج فارس

تعمیرات کولرگازی میتسوبیشی در شرق تهران

تهرانپارس، نارمک، رسالت، سید خندان، پیروزی، افسریه، آهنگ، حکیمیه، ارتش، لویزان، شیان

تعمیرات کولرگازی میتسوبیشی در جنوب تهران

منیریه، حافظ، شاهپور، نازی آباد، خانی آباد، جوادیه، راه آهن، انقلاب، آزادی، نواب، جمهوری، ولیعصر، قزوین، یافت آباد، شادآباد، امازاده حسن، مهرآباد، شهر ری، باقر شهر، ورامین، عبدل آباد

با توجه به قیمت این روز های کولرگازی میتسوبیشی بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر کولرگازی میتسوبیشی چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت کولرگازی میتسوبیشی را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت کولرگازی میتسوبیشی خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از کولرگازی میتسوبیشی با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای کولرگازی میتسوبیشی به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی میتسوبیشی توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست