logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای فارسی کولرگازی توشیبا

راهنمای فارسی کولرگازی توشیبا
راهنمای فارسی کولرگازی توشیبا
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای فارسی کولرگازی توشیبا به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آیا از راهنمای فارسی کولرگازی توشیبا اطلاع دارید؟ کولرهای گازی از وسایل پراستفاده زندگی امروز محسوب می گردند که خرابی و نقص در کارکرد آنها موجب آزردگی خاطر ما نیز می شود. برای جلوگیری از ایجاد این مشکلات بهتر است در استفاده از این دستگاه حتما مراحل را از روی دفترچه راهنمای استفاده از کولرگازی توشیبا پیش ببرید تا بتوانید مراحل نصب و راه اندازی کولرگازی توشیبا را به صورت درست انجام دهید. در ادامه این مقاله از آی پی امداد به بررسی این دفترچه برای شما عزیزان میپردازیم.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله در سایت تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به تمام پرسش های خود در مورد نحوه استفاده از کولرگازی توشیبا پاسخ دهید.

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی توشیبا

دفترچه های راهنما در محصولات به منظور استفاده شما از تمام امکانات این دستگاه در بهترین شرایط در نظر گرفته شده است. از این رو بهتر است تمام مراحل را از روی دفترچه راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی توشیبا که در ادامه نیز برای شما آورده ایم انجام دهید تا بیشترین رضایتمندی را از کارکرد دستگاه خود داشته باشید.

نحوه نصب و راه اندازی کولرگازی توشیبا در دفترچه راهنمای فارسی

بعد از خرید کولرهای گازی و انتخاب محل قرار دادن آنها طبق راهنمای فارسی کولرگازی توشیبا نوبت به چگونگی نصب و راه اندازی کولرگازی توشیبا میرسد که این مراحل را در ادامه برای شما آورده ایم:

 • در ابتدا بهتر است در هنگام خرید با توجه به مساحت محیط خود اقدام به انتخاب نوع کولرگازی نمایید.
 • پس از آن بهتر است دقت داشته باشید که این دستگاه را روی یک دیوار سفت و محکم نصب نمایید.
 • نکته دیگری که در قسمت راه اندازی در راهنمای استفاده از کولرگازی توشیبا به آن اشاره شده است، این موضوع است که این مکان را باید طوری انتخاب نمایید که بیشترین تسلط را بر فضا داشته باشد و بتواند پرتاب باد خوبی در محل شما ایجاد نماید.
 • برای قرار دادن پنل روی دیوار بهتر است با کمک یک دستگاه تراز آن را به صورت کاملا صاف قرار دهید.
 • برای رد کردن لوله و اتصالات بین پنل بیرونی و داخلی میتوانید دیوار را سوراخ نمایید.
 • همچنین یکی دیگر از نکات مهمی که در دفترچه راهنمای فارسی کولرگازی توشیبا به آن اشاره شده است، این است که در دو طرف پنل داخلی و خارجی دستگاه شما نباید هیچگونه جسمی قرار گرفته باشد و این فضا باید کاملا باز و آزاد باشد.
 • در صورتی که برای شما انجام مراحل بالا سخت بود، بهتر است برای این مراحل با نمایندگی کولرگازی توشیبا در آی پی امداد تماس حاصل نمایید.

نکاتی که باعث افزایش طول عمر کولر گازی توشیبا میگردد

قطعا یکی از مواردی که باید برای استفاده از دستگاهتان برای سال های طولانی تر مدنظر قرار دهید، نکاتی که باعث بالا رفتن طول عمر کولرگازی توشیبا میگردد، میباشد که در ادامه به آنها میپردازیم:

 • تمیز کردن به موقع و اصولی این دستگاه یکی از مواردی است که در صورت رعایت کردن آن میتوانید رضایت مندی بیشتری از دستگاه خود داشته باشید.
 • همچنین سعی کنید روی سطح بالایی پنل دستگاه خود هیچ شی را قرار ندهید.
 • در صورت مشاهده هرگونه اختلال در کارکرد دستگاه سریعا با نمایندگی آن تماس بگیرید.
 • بهتر است برای روشن و خاموش کردن دستگاه خود حتما از ریموت این دستگاه استفاده نمایید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی توشیبا در صورت ایجاد جرقه و یا خاموش شدن ناگهانی دستگاه خود از دستکاری آن خودداری نمایید و سریعا از تعمیرکار کولرگازی توشیبا برای رفع مشکل کمک بگیرید.

آشنایی با قسمت های مختلف کولرگازی توشیبا

برای استفاده درست از کولرگازی ها بهتر است که اجزای مختلف آن را به خوبی بشناسید. از این رو در ادامه به بررسی آشنایی با قسمت های مختلف کولرگازی توشیبا برای شما عزیزان میپردازیم:

که تصاویر این قطعات را میتوانید در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی توشیبا مشاهده نمایید.

آشنایی با نحوه استفاده از ریموت کنترل کولرگازی توشیبا

آشنایی با نحوه استفاده از ریموت کنترل کولرگازی توشیبا به منظور استفاده درست و اصولی از این دستگاه ایجاد میگردد. از این رو به بررسی آن برای شما عزیزان میپردازیم:

 • برای روشن و خاموش کردن این دستگاه باید از دکمه های on/off در این دستگاه استفاده نمایید.
 • همچنین برای تعیین زمان خاص روشن و خاموش شدن دستگاه خود باید از دکمه timer در این دستگاه استفاده نمایید.
 • در صورتی که میخواهید نوع سرمایش و یا گرمایش در دستگاه خود انتخاب نمایید، باید mode را انتخاب نمایید.
 • از دکمه fan برای انتخاب حالت فن دستگاه استفاده میکنید.
 • محل قرارگیری این دکمه ها با رسم شکل در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی توشیبا نمایش داده شده است.
 • علامت های بالا و پایین و یا مثبت و منفی در این دستگاه نیز برای کم و زیاد کردن درجه دمای دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد.
 • حالت sleep mood نیز برای فعال کردن وضعیت خودکار خواب استفاده میگردد.

چگونه بدون استفاده از ریموت کولر گازی توشیبا را روشن نماییم؟

شاید شما هم در موقعیتی قرار گرفته باشید که با ورود به محل و گرمای زیاد ریموت کولرگازی خود را پیدا نکنید. اگرچه این امر موجب آزردگی خاطر شما شود، اما نگران نباشید. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه بدون استفاده از ریموت کولرگازی توشیبا را روشن نمایید:

 • در صورتی که ریموت خود را پیدا نکرده و یا در کارکرد این قطعه مشکلی ایجاد شده باشد، میتوانید پنل بیرونی یونیت دستگاه خود را باز نمایید. با دکمه ای با عنوان on/off مواجه خواهید شد و برای روشن و خاموش کردن میتوانید از آن استفاده نمایید.
 • همچنین به تازگی برنامه ای قابل نصب روی گوشی های موبایل طراحی شده است. میتوانید با استفاده از آن تنظیمات را به کولرگازی خود اعمال نمایید.
 • یکی دیگر از راه هایی که در راهنمای استفاده از کولرگازی توشیبا برای مواقع ضروری نام برده شده است، قطع کردن مدار برق دستگاه برای خاموش کردن آن در شرایط خاص است.

وظیفه کمپرسور در کولرگازی توشیبا چیست؟

کمپرسور کولرگازی یکی از قطعات اصلی و کاربردی این دستگاه است. برای آشنایی شما در ادامه به بررسی وظیفه ی کمپرسور در کولرگازی توشیبا میپردازیم:

 • وظیفه اصلی کمپرسور فشرده کردن گاز مبرد دستگاه است.
 • همچنین این قطعه گاز را از طریق لوله های مسی به یونیت های داخلی و خارجی دستگاه میرساند.

نحوه شست و شو کولر گازی توشیبا در دفترچه راهنمای استفاده از آن

یکی دیگر از مراحل مهم در نگهداری از کولرگازی ها، نحوه شست و شو کولرگازی توشیبا در دفترچه راهنمای استفاده از آن است. در ادامه به بررسی آن پرداخته ایم:

 • برای از بین بردن گرد و غبار کولرگازی در ابتدا باید اتصالات برقی را در دستگاه خود قطع نمایید.
 • بعد از این کار برای تمیز کردن پنل داخلی دستگاه خود سعی کنید روی یک صندلی محکم بایستید تا بر دستگاه خود تسلط کافی داشته باشید.
 • بعد از این مرحله طبق راهنمای فارسی استفاده از کولرگازی توشیبا بهتر است به کمک یک دستمال نمدار بدنه دستگاه خود را تمیز نمایید.
 • همچنین میتوانید برای تمیز کردن این قطعات از اسپری آب و دستمال هم استفاده نمایید.
 • در مرحله بعدی سعی نمایید پنجره جلویی دستگاه خود را باز نمایید و فیلتر را به آرامی بیرون بیاورید.
 • برای پاک کردن فیلتر بهتر است از آب گرم برای آن استفاده نمایید و با فشار زیاد باعث تمیز شدن آن گردید.
 • همچنین برای تمیزکردن شلنگ فاضلاب و اتصالات میتوانید از عبور دادن آب داغ استفاده نمایید تا این قسمت به خوبی تمیز گردد.

چرا کولر گازی توشیبا در حین کار یخ پرتاب میکند؟

یکی از مشکلات رایج در استفاده از کولرگازی ها پرتاب یخ به بیرون توسط این دستگاه است. در ادامه به بررسی اینکه چرا کولرگازی توشیبا در حین کار یخ پرتاب میکند میپردازیم:

 • در صورتی که میزان گاز کولرگازی شما کم باشد، این دستگاه در حین کار ممکن است پرتاب یخ را همراه داشته باشد. برای رفع مشکل در این وضعیت بهتر است از یک فرد متخصص برای تنظیم میزان گاز دستگاه خود کمک بگیرید.
 • همچنین در صورتی که ناودان کولر دستگاه شما شکسنه باشد نیز این مشکل ایجاد میگردد. در این شرایط نیز باید حتما برای رفع مشکل از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

نتیجه گیری از راهنمای فارسی استفاده از کولر گازی توشیبا

دفترچه های راهنما به منظور استفاده بهتر و درست شما مصرف کنندگان از سوی شرکت سازنده در هنگام خرید دستگاه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و با استفاده از دفترچه راهنمای استفاده از کولرگازی توشیبا شما میتوانید به عمر مفید این دستگاه بیفزایید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. فرامرز 19 آذر 1401

  سلام خسنه نباشی کولر گازی پنجره ای توشیبا خیلی هم عالی کار میکر چند سالی استفاده نکر ه بودم روشنش کردم عالی خنک میکرد بعد دیدم کثیف هست امدم زمان روشن بودن کولر اب ریختم روی رادزاتور عقب کر بعد از اون گرمایی که از رادیاتور عقب میامد دیگه اون باد گرم سرد شد و کولر روشن میشه اما رویه کولر نمیره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 آذر 1401

   سلام، مشکل مربوط به خازن است

   پاسخ دادن