logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه

راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه
راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه چیست؟ آسیاب قهوه چی بخریم؟ باید بدانید برای داشتن یک قهوه خوش طعم و خوش بو شما باید قهوه را در هنگام دم کردن آسیاب نمایید و آسیاب کردن قهوه به میزان زیاد و نگهداری آن راهکاری غیراصولی می باشد. زیرا در این صورت طعم قهوه شما که به صورت پودر مانده است بو و طعم کهنگی خواهد داشت. اما برای این کار شما نیازمند وسیله ای به نام آسیاب قهوه هستید که در اسرع وقت به میزان مورد نیازتان برای شما قهوه را آسیاب کند. پس اگر شما هم به دنبال نکات خرید آسیاب قهوه هستید، با ما در آی پی امداد همراه باشید. در ادامه با راهکارهای انتخاب آسیاب قهوه شما را از اطلاعات خرید این وسیله بی نیاز کنیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه قصد خرید یک آسیاب قهوه یا گلایندر را دارید، به شما توصیه می کنیم تا در مقاله راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه با متخصصین آی پی امداد همراه باشید.

چرا باید آسیاب قهوه بخریم؟

بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای نوشیدن یک فنجان قهوه به یک کافه مراجعه کنند تا آن را در منزل تهیه کنند. زیرا اعتقاد دارند قهوه ای که در منزل تهیه می کنیم، عطر و طعم قهوه های کافه را ندارد! اما باید به این نکته توجه داشت که برای تهیه قهوه عالی شما علاوه بر خرید مارک خوبی از قهوه به تجهیزات و البته دانش نحوه تهیه قهوه نیز نیاز دارید. اکثر قهوه هایی که به صورت بسته بندی در بازار موجود می باشد، به دلیل اینکه مدتی از آسیاب شدن آنها می گذرد، ممکن است طعم بیات شدگی داشته باشند.

در صورتی که شما در محل خود دستگاه آسیاب قهوه داشته باشید، در هنگام نوشیدن قهوه می توانید به میزان مورد نیاز قهوه را آسیاب کنید و از بویی که هنگام آسیاب شدن پخش می شود، لذت ببرید. علاوه برآن دلایل زیر اهمیت خرید آسیاب قهوه را مشخص می کند:

 • داشتن آسیاب قهوه در محل شما به صورت اختصاصی این امکان را به شما می دهد که با انتخاب یک نوع قهوه طعم ثابتی را داشته باشید و از ترکیب شدن بو و طعم قهوه های مختلف جلوگیری کنید.
 • دلیل دیگری برای داشتن بهترین آسیاب قهوه خانگی در دسترس بودن یک پودر قهوه تازه در هر ساعت از شبانه روز است.

چرا باید آسیاب قهوه بخریم

راه های انتخاب آسیاب قهوه مناسب چیست؟

پس از بررسی راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه حال این سوال پیش می آید که راه های انتخاب آسیاب قهوه مناسب چیست؟ که در ادامه به بررسی پاسخ های این سوال می پردازیم:

 • میزان نیاز شما به استفاده از این دستگاه تا حد زیادی تعیین کننده این موضوع است که چه مدل آسیاب قهوه ای را انتخاب نمایید.
 • اگر آسیاب قهوه را برای محیط کارتان تهیه می کنید، بهتر است گنجایش آن بیشتر از اندازه آسیاب قهوه های مناسب منزل باشد.
 • همچنین بهتر است در مقایسه آسیاب برقی و دستی، نوع برقی و بی صدای آن را انتخاب نمایید.
 • اگر تعداد قهوه هایی که شما در روز مصرف می کنید، زیاد است، میت وانید از آسیاب قهوه های برقی موجود در بازار استفاده کنید.
 • اما اگر به شکل چند بار در هفته یا یک بار در روز قهوه میل می کنید، یک آسیاب قهوه دستی نیز می تواند برای شما مناسب باشد.

راه های انتخاب آسیاب قهوه مناسب

انواع مختلف آسیاب قهوه کدامند؟

آسیاب قهوه ها بسته به نوع استفاده و محلی که قرار است در آن استفاده شوند، در اندازه ها و مدل های مختلف ساخته شده اند. در زیر انواع مختلف آسیاب قهوه را به عنوان راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه به شما عزیزان معرفی می کنیم:

 • آسیاب تیغه ای: از نام این دستگاه نحوه کارکرد آن به طور کامل مشخص است که با داشتن تیغه هایی دانه های قهوه را به چند تکه تقسیم می کند. معمولا این مدل را در انواع فشاری آسیاب های قهوه می بینیم که با بستن درب و وارد کردن فشار توسط دست آسیاب انجام می شود. مزیتی که این مدل آسیاب قهوه دارد، کوچک بودن و داشتن قیمت مناسب است.
 • یکی دیگر از انواع مختلف آسیاب قهوه ها آسیاب های دندانه دار هستند که در انواع برقی آسیاب ها دیده می شوند. یکی از این دندانه ها ثابت بوده و دندانه دیگر به موتور دستگاه متصل است که حرکت و چرخش دارد. در این نوع دستگاه آسیاب به جای چند تکه کردن دانه های قهوه آنها را خورد می کند.
 • آسیاب های آجدار نوع دیگر آسیاب قهوه هستند که باعبور دانه های قهوه از میان تیغه ها آسیاب شدن انجام می شود و یا نزدیک تر شدن تیغه ها به هم دانه های قهوه ریز تر و خردتر می شوند.

انواع مختلف آسیاب قهوه کدامند

آیا همه نوع دانه قهوه را میتوان در آسیاب قهوه ریخت؟

تفاوت در قهوه های مختلف در واقع به تفاوت میزان آسیاب شدن آنها بستگی دارد. ما می توانیم از آسیاب قهوه برای آسیاب کردن انواع مختلف قهوه استفاده کنیم. اما اندازه ریز یا درشت بودن دانه ها به نوع قهوه و سلیقه ما بستگی دارد. در ادامه به این منظور میزان مناسب آسیاب کردن قهوه ها را برای شما شرح داده ایم:

 • میزان مناسب اندازه دانه ها در هنگامی که شما در منزل و یا محل کارتان اقدام به تهیه قهوه با دستگاه موکاپات می نمایید، بهتر است به صورت ریز و یا متوسط باشد.
 • اندازه مناسب دانه های قهوه برای دستگاه اسپرسوساز نیز به صورت دانه های بسیار ریز است.
 • توجه داشته باشید که برای آسیاب کردن همه نوع دانه قهوه شما می توانید از دستگاه آسیاب قهوه استفاده کنید.
 • همانطور که گفته شد، میزان اندازه دانه ها با توجه به نیاز شما مشخص می شود.

نکات مهم در هنگام خرید آسیاب قهوه

پس از شناخت انواع مختلف آسیاب قهوه و نحوه کارکرد آنها در هنگام خرید این آسیاب قهوه به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • به عنوان راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه باید به این موضوع دقت کافی را داشته باشید که وسیله شما کیفیت کافی را داشته باشد.
 • همچنین در هنگام استفاده اجزای آن داغ نگردد؛ زیرا داغ شدن قهوه سبب برشته شدن آن و تغییر در طعم و بوی قهوه شما خواهد بود.
 • اگر در محیط کار اقدام به خرید آسیاب قهوه می کنید، به میزان صدای این دستگاه توجه داشته باشید؛ زیرا برخی از انواع مدل های این دستگاه دارای صدای بسیار بلندی است.
 • جنس تیغه دستگاه آسیاب شما نیز از دیگر مواردی است که به عنوان نکات خرید آسیاب قهوه باید به آن توجه داشته باشید.
 • زیرا در اثر بی کیفیت بودن این تیغه ها ممکن است مدام مجبور به تعویض آن باشید.

نتیجه گیری از راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه

طبق توضیحاتی که در مقاله راهنمای خرید بهترین آسیاب قهوه برای شما عزیزان دادیم، نحوه دم کردن و استفاده از تجهیزاتی که شما در اختیار دارید، میزان رضایت شما را از قهوه ای که نوش جان می کنید، بالا می برد. پس در انتخاب یک وسیله مهم برای این کار مانند آسیاب قهوه دقت لازم را داشته باشید تا یک دستگاه با کیفیت خریداری کرده تا هم در هزینه های شما صرف جویی شود و هم عمر دستگاه شما بالاتر رود و از خرابی و تعمیر قهوه ساز جلوگیری کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد