021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای خرید اسپرسو ساز

راهنمای خرید اسپرسو ساز
راهنمای خرید اسپرسو ساز
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اگر به خوردن اسپرسو علاقمند هستید و روزانه این نوشیدنی گرم را میل می‌کنید و یا اینکه قصد راه‌اندازی یک کافی‌شاپ را دارید به‌احتمال‌ زیاد به خرید یک دستگاه اسپرسو ساز نیازمند هستید.

راهنمای خرید اسپرسوساز به شما کمک میکند تا بهترین اسپرسوساز را با توجه به نیاز خود تهیه نمایید.

همانطور که می‌دانید انواع مختلفی از دستگاه اسپرسو ساز با برندهای مختلف و اندازه‌های گوناگونی در بازار موجود است که شما باید با توجه به هدفتان از خرید اسپرسو ساز مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید. برای مثال اگر قصد خرید اسپرسو ساز را برای مصارف خانگی دارید بهتر است دستگاه اسپرسو ساز با اندازه کوچک‌تری را انتخاب کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که برای انتخاب بهترین دستگاه اسپرسو ساز قبل از خرید آن ابتدا اطلاعاتی در مورد راهنمای خرید اسپرسو ساز مطالعه کنید و سپس بر اساس آن اطلاعات، اسپرسو ساز مناسب خود را انتخاب کنید.

مقایسه اسپرسوساز و نسپرسوساز
ویدیو مقایسه اسپرسوساز و نسپرسوساز

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

معرفی قطعات موجود در دستگاه در راهنمای خرید اسپرسو ساز

قبل از ذکر نکات مهم راهنمای خرید اسپرسو ساز بهتر است شما را کمی با قطعات مهم موجود در این دستگاه آشنا کنیم تا در صورتی‌ که در ادامه مطلب با آن‌ها برخورد کردید توضیحات مختصری در مورد آن‌ها بدانید. قطعات مهم موجود در دستگاه اسپرسو ساز عبارت‌اند از:

 • هد گروپ: این قطعه درون اسپرسو ساز بسیار مهم است و جهت عصاره گیری قهوه و غلیظ شدن آن استفاده می‌شود. به‌منظور عصاره گیری اسپرسو به این قطعه پرتافیلر نصب می‌باشد.
 • پرتافیلر: پرتافیلر درون اسپر سو ساز محفظه‌ای است که درون آن مجراهای ریزی موجود می‌باشد که به این مجراها سبد پرتافیلر گفته می‌شود. سبد پرتافیلر به دو شکل فشرده و غیر فشرده در پرتافیلر وجود دارد که معمولاً سبد اسپر سو سازهای خانگی از نوع فشرده است. شما باید در هنگام خرید اسپرسو ساز به پرتافیلر و قطعات موجود در آن توجه کنید چون می‌توانید از روی کیفیت این قطعه از سطح کیفی دستگاه اسپرسو ساز باخبر شوید.
 • نازل آب جوش: این قسمت برای تولید آب جوش استفاده می‌شود.
 • نازل بخار: نازل بخار به لوله‌ای درون اسپر سو ساز گفته می‌شود که جنس آن معمولاً از استیل و درون آن چند خروجی موجود می‌باشد.

انواع اسپرسوساز ها در راهنمای خرید این دستگاه

یکی از موارد لازم در راهنمای خرید اسپرسو ساز ذکر انواع دستگاه‌های اسپرسو ساز موجود در بازار است. شاید بسیاری از افراد تصور می‌کنند که دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز یکی است و تفاوتی با یکدیگر ندارد. بهتر است بدانید این تصور کاملاً اشتباه است و دستگاه اسپرسو ساز و قهوه ساز دو دستگاه مجرا هستند. در واقع دستگاه اسپرسو ساز آب جوش تولید شده در دستگاه را با فشار بالا از درون قهوه موجود در آن عبور داده و باعث تولید قهوه غلیظ‌تری نسبت به دستگاه قهوه ساز می‌شود. به‌طور کلی می‌توان گفت انواع دستگاه‌های اسپرسو ساز موجود در بازار به دودسته تقسیم می‌شود که این دو دسته عبارتند از:

 1. دستگاه اسپرسو ساز دستی: این نوع دستگاه بدون نیز به برق کارش را انجام می‌دهد و قیمت آن نیز به نسبت دستگاه‌های اسپرسو ساز برقی بسیار مناسب و ارزان می‌باشد پس اگر به دنبال خرید اسپرسو ساز با قیمت مناسب هستید پیشنهاد می‌کنیم دستگاه اسپرسو ساز دستی را خریداری کنید.
 2. دستگاه اسپرسو ساز برقی و تمام اتوماتیک: این دستگاه تنها با برق کارکرده و کار با آن نیز به نسبت دستگاه‌های اسپرسو ساز دستی بسیار راحت‌تر می‌باشد. شما برای کار با این دستگاه تنها لازم مواد مورد نیاز را در جایگاه مخصوصش ریخته و دستگاه را روشن کنید.

انواع اسپرسو ساز موجود در بازار از نظر بویلر

یکی از مهم‌ترین مطالب راهنمای خرید اسپرسو ساز شناختن انواع دستگاه‌های اسپرسو ساز براساس تعداد بویلرهای موجود در آن است. دستگاه‌های اسپرسو ساز از لحاظ تعداد بویلر به تک بویلر، دو بویلر یا مولتی بویلر تقسیم‌بندی می‌شود که در ادامه توضیحات مختصری از هرکدام به شما ارائه می‌کنیم.

 • دستگاه اسپرسو ساز تک بویلر: درون این دستگاه همانطور که از اسم آن نیز مشخص است تنها یک بویلر موجود است. معایب این دستگاه این است که دمای خروجی آب مقدار مشخص و ثابتی است و شما نمی‌توانید این دما را به‌صورت دستی تنظیم نماید.
 • دستگاه اسپرسو ساز دو بویلر یا مولتی بویلر: درون دستگاه اسپرسو ساز مولتی بویلر دو عدد بویلر وجود دارد که به وجود داشتن دو بویلر شما می‌توانید دمای خروجی آب را تنظیم کنید. این دستگاه برای افرادی مناسب است که دمای اسپرسو برای آن‌ها اهمیت دارند و می‌خواهند انواع اسپرسو را با دمای مشخصی میل کنند.

راهنمای خرید بهترین اسپرسوساز

اگر قصد خرید دستگاه اسپرسو ساز را دارید بهتر است در هنگام خرید این دستگاه فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفته و با توجه به آن و هدفتان از خرید اسپرسوساز بهترین را انتخاب نمایید. از جمله سؤال‌هایی که در هنگام خرید بهترین اسپرسو ساز باید از خودتان بپرسید عبارتند از:

 • برای تهیه اسپرسو در دستگاه به چه مقدار زمان نیاز است؟ اگر می‌خواهید از اسپرسو ساز برای کافی‌شاپ استفاده کنید زمان درست شدن اسپرسو برای شما بیشتر دارای اهمیت است. شما بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید تا با استفاده از آن بتوانید در کوتاه‌ترین زمان اسپرسو را درست کرده و از تلف شدن وقت مشتری جلوگیری کنید.
 • کیفیت اسپرسو تولید شده در دستگاه چه میزان است؟
 • فضایی که برای قرار دادن اسپرسو در نظر گرفته‌اید با اندازه دستگاه یکسان است؟
 • قصد خرید اسپرسو را برای مصارف خانگی دارید یا می‌خواهید از آن در کافی‌شاپ استفاده کنید؟
 • چه مقدار پول برای خرید اسپرسو کنار گذاشته‌اید؟
 • تعداد دیگ‌های بخار موجود در دستگاه اسپرسو ساز چقدر است؟
 • تعداد بویلرهای موجود در دستگاه اسپرسو ساز چقدر است؟

اهمیت توان دستگاه در هنگام انتخاب بهترین اسپرسوساز

موتور و پمپ بخار دستگاه اسپرسو ساز از جمله قطعات مهم درون دستگاه است که در هنگام خرید اسپرسو ساز لازم است به میزان توان موتور و پمپ تولید بخار دستگاه اسپرسو ساز توجه نمایید. هرچقدر که توان موتور و پمپ تولید بخار اسپرسو ساز قوی‌تر باشد کیفیت اسپرسوی شما بالاتر و زمان مورد نیاز برای درست شدن آن کمتر می‌شود.

اهمیت دارا بودن گارانتی معتبر در هنگام خرید یک اسپرسوساز خوب

اهمیت دارا بودن گارانتی معتبر در هنگام خرید یک اسپرسوساز خوب به شرح زیر است:

لازم است در هنگام خرید اسپرسو ساز حتماً به گارانتی آن توجه کنید و دستگاه‌هایی را که دارای گارانتی هستند انتخاب نمایید. شما لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است هر وسیله برقی بعد از مدتی استفاده به دلیل عوامل مختلفی دچار مشکل شود و درصورتی‌که دستگاه شما دارای گارانتی باشد می‌توانید در طول مدت گارانتی با خیال راحت از دستگاه خود استفاده کنید و مشکلات به وجود آمده برای آن را به نمایندگی‌های برند مربوطه بسپارید.

امکانات اولیه و ویژگی های مهم در هنگام خرید یک اسپرسوساز مناسب

امکانات اولیه و ویژگی های مهم در هنگام خرید یک اسپرسوساز مناسب به شرح زیر است:

 • دستگاه‌های اسپرسو ساز از زمان تولید تاکنون تغییرات مختلفی کرده‌اند.
 • شما باید در هنگام خرید اسپرسو ساز حتماً به ویژگی و قابلیت‌های آن توجه کنید و براساس نیازتان دستگاه مناسب را خریداری کنید.
 • برای مثال داشتن صفحه‌نمایش، قابلیت درست کردن قهوه فیلتری و… ازجمله امکاناتی است که در برخی از دستگاه‌های اسپرسو ساز وجود دارد و ممکن است توجه شما را به خود جلب نماید.

توجهه به اندازه دستگاه در انتخاب بهترین دستگاه اسپرسوساز

توجهه به اندازه دستگاه در انتخاب بهترین دستگاه اسپرسوساز به قرار زیر است:

 • همانطور که توجه کرده‌اید دستگاه‌های اسپرسو ساز با اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارد.
 • شما در هنگام خرید دستگاه باید با توجه به اینکه به چه منظوری می‌خواهید از دستگاه استفاده کنید اسپرسو ساز با اندازه مناسب را انتخاب نمایید.
 • برای مثال اگر می‌خواهید دستگاه را برای کافی‌شاپ‌های پررفت‌وآمد استفاده کنید می‌توانید اسپرسو ساز چهار گروپ را خریداری کنید.
 • البته بهتر است به‌جای خرید دستگاه اسپرسو ساز چهار گروپ دو دستگاه اسپرسو ساز دو گروپه را بخرید.

نتیجه گیری از راهنمای خرید اسپرسو ساز

بعد از خواندن راهنمای خرید اسپرسو ساز و انتخاب یک دستگاه مناسب و خرید آن بهتر است بعد از اتمام گارانتی دستگاه، یک نمایندگی مجاز تعمیرات اسپرسو ساز را انتخاب کنید و حل مشکلات دستگاه، سرویس و … را به تعمیرکاران آن نمایندگی بسپارید. برای تعمیر دستگاه خود میتوانید آموزش تعمیرات اسپرسوساز را مطالعه کنید یا اگر در تهران زندگی می‌کنید با آی.پی امداد تماس گرفته و مشکل اسپرسو ساز خود را در محل و منزل باقیمت مناسب برطرف نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست