logo logo نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای خرید اسپرسوساز

راهنمای خرید اسپرسوساز
راهنمای خرید اسپرسو ساز
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای خرید اسپرسوساز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اگر به خوردن اسپرسو علاقمند هستید و روزانه این نوشیدنی گرم را میل می‌کنید و یا اینکه قصد راه‌اندازی یک کافی‌شاپ را دارید، به‌ احتمال‌ زیاد به دنبال راهنمای خرید اسپرسوساز هستید. همانطور که می‌دانید، انواع اسپرسو ساز موجود در بازار با برندهای مختلف و اندازه‌های گوناگونیهستند که شما باید با توجه به هدفتان از خرید اسپرسو ساز مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید. برای مثال اگر قصد انتخاب بهترین اسپرسوساز را برای مصارف خانگی دارید، بهتر است دستگاه اسپرسو ساز با اندازه کوچک‌تری را انتخاب کنید. نکات مهم در خرید اسپرسوساز در این مقاله از آی پی امداد به شما کمک می کند تا پرفروش ترین اسپرسوساز را با توجه به نیاز خود تهیه نمایید.

پیشنهاد ما به شما این است که برای انتخاب بهترین دستگاه اسپرسو ساز قبل از خرید آن ابتدا اطلاعاتی در مورد راهنمای خرید اسپرسو ساز مطالعه کنید و سپس بر اساس آن اطلاعات، اسپرسوساز مناسب خود را انتخاب کنید.

مقایسه اسپرسوساز و نسپرسوساز
ویدیو مقایسه اسپرسوساز و نسپرسوساز

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

معرفی قطعات موجود در دستگاه در راهنمای خرید اسپرسوساز

قبل از ذکر نکات مهم راهنمای خرید اسپرسوساز بهتر است شما را کمی با قطعات مهم موجود در این دستگاه آشنا کنیم تا در صورتی‌ که در ادامه مطلب با آن‌ها برخورد کردید، توضیحات مختصری در مورد آن‌ها بدانید. قطعات مهم موجود در دستگاه اسپرسو ساز عبارت‌اند از:

 • هد گروپ: این قطعه درون اسپرسوساز بسیار مهم است و جهت عصاره گیری قهوه و غلیظ شدن آن استفاده می‌شود. به‌ منظور عصاره گیری اسپرسو به این قطعه پرتافیلر نصب می‌باشد.
 • پرتافیلر: پرتافیلتر اسپرسوساز محفظه‌ای است که درون آن مجراهای ریزی موجود می‌باشد که به این مجراها سبد پرتافیلر گفته می‌شود. سبد پرتافیلر به دو شکل فشرده و غیرفشرده در پرتافیلر وجود دارد که معمولاً سبد اسپر سو سازهای خانگی از نوع فشرده است. شما باید در هنگام خرید اسپرسوساز به پرتافیلر و قطعات موجود در آن توجه کنید، چون می‌توانید از روی کیفیت این قطعه از سطح کیفی دستگاه اسپرسوساز باخبر شوید.
 • نازل آب جوش: این قسمت برای تولید آب جوش استفاده می‌شود.
 • نازل بخار: نازل بخار به لوله‌ای درون اسپرسوساز گفته می‌شود که جنس آن معمولاً از استیل و درون آن چند خروجی موجود می‌باشد.

قطعات اسپرسوساز

آشنایی با انواع اسپرسوسازها در راهنمای خرید این دستگاه

یکی از موارد لازم در راهنمای خرید بهترین اسپرسوساز ذکر انواع دستگاه‌های اسپرسوساز موجود در بازار است. شاید بسیاری از افراد تصور می‌کنند که دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز یکی است و تفاوتی با یکدیگر ندارد. بهتر است بدانید این تصور کاملاً اشتباه است و دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز دو دستگاه مجزا هستند. در واقع دستگاه اسپرسوساز آب جوش تولید شده در دستگاه را با فشار بالا از درون قهوه موجود در آن عبور داده و باعث تولید قهوه غلیظ‌ تری نسبت به دستگاه قهوه ساز می‌شود. به‌طور کلی می‌توان گفت انواع اسپرسوساز موجود در بازار به دو دسته تقسیم می‌شود که این دو دسته عبارتند از:

 1. دستگاه اسپرسوساز دستی: این نوع دستگاه بدون نیز به برق کارش را انجام می‌دهد و قیمت آن نیز به نسبت دستگاه‌های اسپرسوساز برقی بسیار مناسب و ارزان می‌باشد. پس اگر به دنبال خرید اسپرسو ساز با قیمت مناسب هستید، پیشنهاد می‌کنیم دستگاه اسپرسو ساز دستی را خریداری کنید.
 2. دستگاه اسپرسوساز برقی و تمام اتوماتیک: این دستگاه تنها با برق کارکرده و کار با آن نیز به نسبت دستگاه‌های اسپرسوساز دستی بسیار راحت‌تر می‌باشد. شما برای کار با این دستگاه تنها لازم مواد مورد نیاز را در جایگاه مخصوصش ریخته و دستگاه را روشن کنید.

انواع اسپرسوسازها

بررسی انواع اسپرسو ساز موجود در بازار از نظر بویلر

یکی از مهم‌ترین مطالب راهنمای خرید اسپرسوساز شناختن انواع دستگاه‌های اسپرسو ساز براساس تعداد بویلرهای موجود در آن است. دستگاه‌های اسپرسو ساز از لحاظ تعداد بویلر به تک بویلر، دو بویلر یا مولتی بویلر تقسیم‌بندی می‌شود که در ادامه توضیحات مختصری از هرکدام به شما ارائه می‌کنیم.

 • دستگاه اسپرسو ساز تک بویلر: درون این دستگاه همانطور که از اسم آن نیز مشخص است، تنها یک بویلر موجود است. معایب این دستگاه این است که دمای خروجی آب مقدار مشخص و ثابتی است و شما نمی‌توانید این دما را به‌صورت دستی تنظیم نماید.
 • دستگاه اسپرسو ساز دو بویلر یا مولتی بویلر: درون دستگاه اسپرسو ساز مولتی بویلر دو عدد بویلر وجود دارد که به وجود داشتن دو بویلر شما می‌توانید دمای خروجی آب را تنظیم کنید. این دستگاه برای افرادی مناسب است که دمای اسپرسو برای آن‌ها اهمیت دارند و می‌خواهند انواع اسپرسو را با دمای مشخصی میل کنند.
 • گاهی ممکن است با عدم کارکرد نازل بخار دستگاه مواجه شوید که بهترین راه پیدا کردن مشکل، بررسی علت کار نکردن نازل بخار اسپرسوساز است.

راهنمای خرید بهترین اسپرسوساز

اگر قصد خرید دستگاه اسپرسوساز را دارید، بهتر است در هنگام خرید این دستگاه فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفته و با توجه به آن و هدفتان بهترین را انتخاب نمایید. از جمله سؤال‌هایی که در هنگام خرید بهترین اسپرسوساز باید از خودتان بپرسید عبارتند از:

 • برای تهیه اسپرسو در دستگاه به چه مقدار زمان نیاز است؟ اگر می‌خواهید از اسپرسو ساز برای کافی‌شاپ استفاده کنید، زمان درست شدن اسپرسو برای شما بیشتر دارای اهمیت است.
 • شما بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید تا با استفاده از آن بتوانید در کوتاه‌ترین زمان اسپرسو را درست کرده و از تلف شدن وقت مشتری جلوگیری کنید.
 • کیفیت اسپرسو تولید شده در دستگاه چه میزان است؟
 • علت کف نکردن اسپرسوساز چیست؟
 • فضایی که برای قرار دادن اسپرسو در نظر گرفته‌اید با اندازه دستگاه یکسان است؟
 • قصد خرید اسپرسو را برای مصارف خانگی دارید یا می‌خواهید از آن در کافی‌شاپ استفاده کنید؟
 • چه مقدار پول برای خرید اسپرسو کنار گذاشته‌اید؟
 • تعداد دیگ‌های بخار موجود در دستگاه اسپرسو ساز چقدر است؟
 • تعداد بویلرهای موجود در دستگاه اسپرسو ساز چقدر است؟

خرید بهترین اسپرسوساز

اهمیت توان دستگاه در هنگام انتخاب اسپرسوساز

موتور و پمپ بخار دستگاه اسپرسو ساز از جمله قطعات مهم درون دستگاه است که در هنگام خرید اسپرسو ساز لازم است به میزان توان موتور و پمپ تولید بخار دستگاه اسپرسوساز توجه نمایید. هرچقدر که توان موتور و پمپ تولید بخار اسپرسو ساز قوی‌تر باشد، کیفیت اسپرسوی شما بالاتر و زمان مورد نیاز برای درست شدن آن کمتر می‌شود.

اهمیت دارا بودن گارانتی معتبر جهت تهیه اسپرسوساز خوب

اهمیت دارا بودن گارانتی معتبر در هنگام خرید یک اسپرسوساز خوب به شرح زیر است:

 • لازم است در هنگام تهیه اسپرسوساز حتماً به گارانتی آن توجه کنید و دستگاه‌هایی را که دارای گارانتی هستند، انتخاب نمایید.
 • شما لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است هر وسیله برقی بعد از مدتی استفاده به دلیل عوامل مختلفی دچار مشکل شود.
 • در صورتی‌ که دستگاه شما دارای گارانتی باشد، می‌توانید در طول مدت گارانتی با خیال راحت از دستگاه خود استفاده کنید و مشکلات به وجود آمده برای آن را به نمایندگی‌های برند مربوطه بسپارید.

نکات مهم در هنگام خرید یک اسپرسوساز مناسب

امکانات اولیه و ویژگی های مهم انواع اسپرسوساز موجود در بازار به شرح زیر است:

 • دستگاه‌های اسپرسو ساز از زمان تولید تاکنون تغییرات مختلفی کرده‌اند.
 • شما باید در هنگام خرید اسپرسو ساز حتماً به ویژگی و قابلیت‌های آن توجه کنید و براساس نیازتان دستگاه مناسب را خریداری کنید.
 • برای مثال داشتن صفحه‌نمایش، قابلیت درست کردن قهوه فیلتری و … ازجمله امکاناتی است که در برخی از دستگاه‌های اسپرسو ساز وجود دارد و ممکن است توجه شما را به خود جلب نماید.

بررسی اندازه دستگاه در انتخاب بهترین دستگاه اسپرسوساز خانگی

توجهه به اندازه دستگاه در انتخاب بهترین دستگاه اسپرسوساز به قرار زیر است:

 • همانطور که توجه کرده‌اید دستگاه‌های اسپرسو ساز با اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارد.
 • شما در هنگام خرید دستگاه باید با توجه به اینکه به چه منظوری می‌خواهید از دستگاه استفاده کنید، اسپرسوساز با اندازه مناسب را انتخاب نمایید.
 • برای مثال اگر می‌خواهید دستگاه را برای کافی‌شاپ‌های پررفت‌ و آمد استفاده کنید، می‌توانید اسپرسو ساز چهار گروپ را خریداری کنید.
 • البته بهتر است به‌ جای خرید دستگاه اسپرسو ساز چهار گروپ دو دستگاه اسپرسو ساز دو گروپه را بخرید.

نتیجه گیری از راهنمای خرید اسپرسو ساز

بعد از خواندن راهنمای خرید اسپرسو ساز و انتخاب یک دستگاه مناسب و خرید آن بهتر است بعد از اتمام گارانتی دستگاه، یک نمایندگی مجاز تعمیرات اسپرسو ساز را انتخاب کنید و حل مشکلات دستگاه، سرویس و … را به تعمیرکاران آن نمایندگی بسپارید. برای تعمیر دستگاه خود میتوانید آموزش تعمیرات اسپرسوساز را مطالعه کنید یا اگر در تهران زندگی می‌کنید با آی.پی امداد تماس گرفته و مشکل اسپرسو ساز خود را در محل و منزل باقیمت مناسب برطرف نمایید.

4.5/5 - (6 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

6 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. علی حبیبی 28 آذر 1401

  سلام آیا اسپروساز تکنو ۸۱۸ ارزش خرید داره؟ و اون کارایی که دستگاههایی مثل مباشی و دلونگی دارن داره یا اونا بهترن؟ قهوه خوبی میشه ازش گرفت کاراییش خوبه؟ یا بهتره مارک دلونگی و مباشی یکی بگیریم؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 آذر 1401

   سلام دوست عزيز در كل دلونگی از همه برندهايی كه فرمودين بهتره و تحت ليسانس ايتاليا هست و تكنو و مباشی چين و متفرقه هستند

   پاسخ دادن
 2. رسولی صفری 24 آذر 1401

  سلام مرسی از سایت خوبتون. برای خرید اسپرسوساز برای مصرف خانگی، بین نوا ۱۴۹ و دلونگی ۳۵۱ خواستم راهنمایی بفرمایید. از نظر ظاهری و جنس دسته گروپ و … دلونگی رو خیلی بیشتر دوست دارم ولی شنیدم نوا ۱۴۹ خیلی کرمای بیشتری از قهوه بیرون میکشه. همچنین نوا ۱۲۸ هم اگه میشه در مقایسه با این دو مدل بفرمایید. یا اگر پیشنهاد بهتری خودتون دارید ممنون میشم بفرمایید. مرسی از لطفتون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 24 آذر 1401

   سلام در كل نوا ١٢٨ چون شير برقی داره ميتونه از همه لحاظ كيفيت بهتری داشته باشه ولی اون دوتا مدل ديگه شير برقی ندارن و فقط پمپ و ديگ هست همچنين دلونگی ٣٥١ چون تحت ليسانس ايتاليا توليد ميشه از لحاظ عمر قطعات بهتر هست ما نظرمون دلونگی هست و كرما قهوه بستگی به نوع آسيابتون داره عزيز

   پاسخ دادن
  مومنی 08 مهر 1401

  کدوم مدل و مارک اسپرسو ساز خانگی و یا نیمه صنعتی برای مصرف خونه مناسبه اصلا مارکش مهم نیست یعنی حتما نبتد فلان مارک باشه اما کیفیت خوب میخوام کارایی برام مهمه

  پاسخ دادن