021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی گاسونیک با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک
راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شاید شما نیز در هنگام خرید یک ماشین لباسشویی با برند گاسونیک برخورد کرده باشید این برند در واقع ساخت کشور ترکیه میباشد که توانسته است با تولید محصولات بسیار با کیفیت سهم زیادی از بازار لوازم خانگی را در دست بگیرد پس اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماشین لباسشویی از این برند نموده اید برای استفاده از آن با ما در ادامه این مقاله با موضوع راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی گاسونیک می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی گاسونیک بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین لباسشویی گاسونیک

یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی که اقدام به خرید ماشین لباسشویی میکنند محل قرار گیری این دستگاه میباشد در واقع شما با انتخاب این محل به شکلی درست باعث میشوید که دستگاه شما با کیفیت و کارایی بیشتری کار خود را انجام دهد در ادامه به بررسی انتخاب محل مناسب برای ماشین لباسشویی گاسونیک میپردازیم:

 • بهتر است در انتخاب این محل دقت داشته باشد و این محل را در معرض تابش مستقیم نور خورشید انتخاب ننمایید.
 • بهتر است دستگاه شما در فاصله 20 سانتی متری از دیوار قرار داشته باشد.
 • همچنین باید طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک این محل را در نزدیکی شیر آب و شلنگ تخلیه انتخاب نمایید.
 • باید به دمای محیطی که در آن ماشین لباسشویی خود را قرار میدهید دقت داشته باشید و این دما را بالاتر از صفر در نظر بگیرید.

نحوه تراز نمودن ماشین لباسشویی گاسونیک

تراز نمودن ماشین لباسشویی به منظور کاهش سر و صدا و لرزش های آن صورت میکیرد به این منظور در ادامه به بررسی نحوه تراز نمودن ماشین لباسشویی گاسونیک میپردازیم:

 • برای اینکار باید اقدام به تنظیم پیچ هایی که در قسمت جلویی ماشین لباسشویی قرار دارند نمایید.
 • برای اینکار طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک باید این پیچ ها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • در نظر داشته باشید که ارتفاع ماشین لباسشویی از زمین در حالت استاندارد باید 20 میلیمتر باشد.
 • همچنین پس از تراز کردن پیچ های جلویی از قسمت کناری دستگاه خود را مشاهده نمایید در صورتی که اینکار را درست انجام دهید ضلع کناری ماشین لباسشویی شما باید در یک راستا قرار گیرد.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی گاسونیک

بعد از انجام مراحل فوق در قدم بعدی باید اقدام به انجام راه اندازی ماشین لباسشویی خود نمایید در ادامه طبق راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک به نحوه راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی گاسونیک میپردازیم:

 • مرحله ابتدایی در راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک باز کردن پیچ ترنسلیت در قسمت پشتی ماشین لباسشویی است.
 • بعد از آن باید اتصالات شیر آب ورودی دستگاه و همچنین شلنگ تخلیه دستگاه را متصل نمایید.
 • در مرحله بعدی باید به کمک یک محافظ اقدام به اتصال ماشین لباسشویی خود به برق نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین لباسشویی گاسونیک

اطلاع از معنای دکمه های ماشین لباسشویی گاسونیک به ما این امکان را میدهد که در انتخاب برنامه شستشو دقیق تر عمل کرده و بتوانیم باعث افزایش کارایی دستگاه خود گردیم از این رو در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین لباسشویی گاسونیک میپردازیم:

 • در کنترل پنل ماشین لبایشویی خود در یک سمت برنامه های شست وشو و در سمت دیگر دکمه هایی را مشاهده میکنیم که اولین این دکمه power برای روشن و خاموش کردن دستگاه میباشد.
 • در قسمت بعدی دکمه rinse به معنای آبکشی در راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک است.
 • دکمه بعدی در طراحی این ماشین لباسشویی دکمه spin به معنای چرخش است.
 • همچنین quick 30 و quick 15  را نیز برای شست وشوی سریع مشاهده میکنید.
 • دکمه بعدی control میباشد که با فشردن ان شما به منوی دستگاه و تنظیمات بیشتر دسترسی پیدا میکنید.
 • دکمه dry به منظور خشک کردن لباس ها در این ماشین های لباسشویی تعبیه شده است.
 • دکمه tub wash به منظور شست وشوی مخزن ماشین لباسشویی قرار داده شده است.

نحوه شستن پرده در ماشین لباسشویی گاسونیک

پرده ها دارای جنس های لطیف و حساسی هستند که در صورت رعایت نکردن اصول شست و شوی آنها ممکن است تار و پود آنها از هم جدا گردد در ادامه به نحوه شستن پرده در ماشین لباسشویی گاسونیک برای شما عزیزان میپردازیم:

 • در هنگام شستن پرده در ماشین لباسشویی گاسونیک باید به این نکته توجه داشته باشید که بعد از باز کردن پرده ها از محل خود شما باید اقدام به جدا کردن گیره ها و سرب قسمت پایینی پرده خود نمایید تا در صورت حرکت و چرخش در ماشین لباسشویی سبب بروز آسیب به آن نگردد.
 • همچنین دمای آبی که برای شستن پرده انتخاب میکنید طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک بهتر است تقریبا سرد باشد.
 • اگر پرده را به صورت نمدار بیرون آورده و بتکانید نیاز به استفاده از قسمت dry ماشین لباسشویی خود نخواهید بود.
 • در انتها با توجه به جنس پرده خود باید از روی منوی برنامه ها اقدام به انتخاب برنامه برای پرده خود نمایید که معمولا برنامه مناسب پرده ها synthetic 20 میباشد.

نحوه شستن کفش در ماشین لباسشویی گاسونیک

بسیاری از افراد از ماشین لباسشویی خود برای شستن کتانی ها و کفش های پارچه ای استفاده میکنند که برای انجام اینکار در ابتدا شما باید اقداماتی را انجام دهید به این منظور نحوه شستن کفش در ماشین لباسشویی گاسونیک را برای شما عزیزان آورده ایم:

 • برای انجام اینکار در ابتدا بهتر است قسمت زیری کفش خود را به خوبی تمیز نمایید تا فضای داخل ماشین لباسشویی شما را کثیف نکند.
 • پس از آن طبق اطلاعات راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک باید کفش های خود را به همراه یک حوله و یا ملحفه دورن ماشین لباسشویی قرار دهید تا در اثر چرخش های آن ماشین لباسشویی و کفش شما دچار خرابی نگردد.
 • شما فقط میتوانید کفش هایی از جنس کتان را درون ماشین لباسشویی بشویید و برای اینکار بهتر است دمای آب شما خیلی داغ نباشد پس از آن با توجه به نرم و سفت بودن پارچه کفش خود و میزان کثیفی آن میتوانید از منوی cotton استفاده نمایید.

نحوه فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی گاسونیک

ممکن است گاهی شما برای بازی نکردن کودکتان با دکمه های ماشین لباسشویی مجبور به قفل کردن این دستگاه شوید برای انجام اینکار میتوانید از نحوه فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی گاسونیک که در ادامه برای شما آورده ایم استفاده نمایید:

 • برای اینکار در صورت وجود نداشتن این دکمه در کنترل پنل دستگاه خود میتوانید مطابق با راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک از منوی control این دکمه را انتخاب نمایید.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی گاسونیک

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که با کارکرد نادرست ماشین لباسشویی خود مواجه شده باشید و یا در صورت تنظیک کردن ماشین لباسشویی شما به درستی عمل نکند در این شرایط طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک باید دستگاه خود را ریست نمایید به این منظور میتوانید از دکمه options دستگاه خود وارد شده و دستگاه خود را ریست نمایید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین لباسشویی گاسونیک

به منظور تمیز کردن ماشین لباسشویی گاسونیک خود میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید :

 • تمیز کردن ماشین لباسشویی شامل قسمت های بیرونی و درونی این دستگاه میگردد که به این منظور باید در ابتدا اقدام به تمیز کردن بدنه ماشین لباسشویی خود نمایید برای اینکار میتوانید در صورتی که بدنه ماشین لباسشویی شما از جنس استیل است به کمک یک ماده پاک کننده سطوح و دستمال بدنه دستگاه خود را تمیز نمایید و در صورتی که جنس این بدنه از استیل نیست میتوانید از دستمال نمدار به کمک جوش شیرین و آب استفاده نمایید.
 • برای تمیز کردن قسمت های داخلی ماشین لباسشویی خود میتوانید مقداری جوش شیرین را در آب حل نموده و در قسمت جا پودری ماشین لباسشویی خود قرار دهید و برنامه ماشین خود را برای یک شستشو نرمال با آب گرم تنظیم نمایید.
 • برای تمیز کردن قسمت جا پودری ماشین لباسشویی طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی پاکشوما باید آنها را به صورت کشویی از محل خود خارج کرده و اقدام به شستن آنها نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین لباسشویی گاسونیک درهنگام اثاث کشی

حمل و نقل وسایل حساسی مانند ماشین لباسشویی در صورتی که طبق اصول درست آن انجام نگردد میتواند منجر به وارد شدن آسیب به دستگاه شما گردد به این منظور در ادامه به بررسی نحوه جا به جا کردن ماشین لباسشویی گاسونیک در هنگام اثاث کشی میپردازیم:

 • بهتر است در ابتدا اتصالات شیر آب و شلنگ تخلیه دستگاه خود را جدا نمایید.
 • پس از آن باید ماشین لباسشویی خود را در صورتی که کارتن آن موجود است دورن کارتن قرار داده و در صورتی که کارتن موجود نیست طبق راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک درون یک پتو و یا پلاستیک حباب دار بپوشانید تا از ایجاد خط و خش بر روی آن جلوگیری نمایید.
 • بهتر است برای جا به جا کردن ماشین لباسشویی خود بر روی سطوح صاف از پایه چرخدار استفاده نمایید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک

زمانی که شما اقدام به خرید یکی از لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی از هر برندی میکنید به شما یک دفترچه راهنمای استفاده از ان نیز اعطا میگردد که با استفاده از مراحل نام برده شده در آن میتوانید باعث بهبود کارایی دستگاه خود شوید از این رو در مقاله بالا برای شما راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک را ارائه کردیم.

با توجه به قیمت این روز های ماشین لباسشویی گاسونیک بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی گاسونیک چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین لباسشویی گاسونیک را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین لباسشویی گاسونیک خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی گاسونیک به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین لباسشویی گاسونیک توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست