021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی گرنیه با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شاید شما نیز زمانی که به دنبال یک برند خوب برای خرید ماشین ظرفشویی میگردید فروشندگان برند اروپایی گرنیه را نیز به شما معرفی کنند، این شرکت چندین سال است که در زمینه تولید لوازم خانگی در رقابت با برندهای بزرگ قرار دارد و سهم بزرگی از بازار مصرف کنندگان را نیز داراست، اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی گرنیه نموده اید قطعا برای استفاده از آن نیاز به این مقاله که راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه است احتیاج دارید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه به دفترچه راهنمای ظرفشویی گرنیه دسترسی ندارید می توانید با همیراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ظرفشویی گرنیه استفاده کنید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی گرنیه

انتخاب محل مناسب یکی از عواملی است که سبب میگردد شما بتوانید سال های بیشتری از یک وسیله خود استفاده نمایید به همین دلیل به این مضوع در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه توجه وبژه ای شده است در ادامه به بررسی این موضوع برای شما عزیزان میپردازیم:

 • در این انتخاب این موضوع را مد نظر داشته باشید که سطح زیری ماشین ظرفشویی شما حتما صاف و یکدست باشد.
 • پس از آن باید در انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی گرنیه خود این نکته را در نظر بگیرید که این دستگاه در فاصله خیلی نزدیک با سایر اجسام مثل گاز و یا یخچال قرار نداشته باشد.
 • بهتر است ماشین ظرفشویی شما در معرض تابش مستقیم نور آفتاب نیر قرار نداشته باشد.
 • بهتر است دستگاه خود را در نزدیکی شیرآب و محل تخلیه در نزدیکی فاضلاب قرار دهید.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی گرنیه در راهنمای فارسی

تراز نمودن یک وسیله به منظور کارکرد بهتر آن انجام میگردد تا از لرزش های آن کاسته و همچنین موجب بی صدا کار کردن آن میشود که این امر به بهبود کارایی و طول عمر دستگاه شما نیز کمک بسیاری میکند که در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه نیز به اهمیت آن اشاره شده است، در ادامه به بررسی این موضع برای شما میپردازیم:

 • برای تراز کردن ماشین ظرفشویی گرنیه باید به قسمت جلویی ماشین ظرف شویی خود دقت نمایید.
 • در این قسمت دو پیچ قابل تنظیم را مشاهده مینمایید.
 • که برای تراز کردن ماشین ظرفشویی خود باید این پیچ ها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که ارتفاع ماشین ظرفشویی از نظر شما مناسب باشد.
 • دقت نمایید برای تست تراز ماشین ظرفشویی خود این دستگاه نباید هیچ گونه حرکت و با لق زدگی داشته باشد.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی گرنیه در راهنمای فارسی

بعد از قرار دادن ماشین ظرفشویی گرنیه شما در محل مناسب نوبت به راه اندازی این دستگاه میرسد به این منظور شما باید مراحل زیر که طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه است را انجام دهید:

 • در ابتدا اقدام به جدا کردن پلاستیک های قطعات مختلف ماشین ظرفشویی خود نمایید.
 • پس از آن باید قفسه های این دستگاه را در محل خود در درون ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 • و برای آب ورودی شیر آب و برای تخلیه شلنگ تخلیه را در محل خود نصب نمایید.
 • بعد ار این مرحله به کمک یک محافظ دستگاه خود را به برق متصل نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی گرنیه

به منظور بهره برداری بهتر از یک ماشین ظرفشویی بهتر است که شما به خوبی با دکمه های این دستگاه آشنایی داشته باشید که البته در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه شما میتوانید تصاویر و توضیحات این دکمه را نیز مشاهده نمایید در ادامه به بررسی این موضوع برای شما پرداخته ایم:

 • به منظور روشن و خاموش کردن ماشین های ظرفشویی گرنیه در کنترل پنل این دستگاه شاهد وجود دکمه های on/off هستیم.
 • پس از آن در قسمت چپ دکمه heavy برای شست و شوی ظروف بسیار چرب قرار داده شده است.
 • در کنار این دکمه دکمه normal قرار دارد که برای شست و شوی ظروف روزانه مورد استفاده قرار میگیرد.
 • همچنین دکمه light برای شستن ظروف حساس و شکستنی مورد استفاده قرار میگیرد.
 • در مجاورت این دکمه شاهد وجود دکمه eco به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی هستیم.
 • که در کنار آن دکمه reset را مشاهده میکنید.

راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی گرنیه

استفاده درست از یک محصول قطعا تضمین کننده افزایش طول عمر آن خواهد بود اما در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه به موارد دیگری نیز اشاره شده است که در ادامه برای شما آورده ایم:

 • همانطور که گفته شد یکی از راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی گرنیه رعایت یک الگوی درست در استفاده از این محصول میباشد.
 • همچنین انجام مراحل نصب و راه اندازی طبق اصول نیز یکی دیگر از این موارد میباشد.
 • برای جلوگیری و افت کارایی ماشین ظرفشویی خود بهتر است در صورت مشاهده هرگونه صدا و یا خرابی در این دستگاه در اسرع وقت برای تعمیر آن اقدام نمایید.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی گرنیه

استفاده درست از ماشین ظرف شویی گرنیه در هنگام شست و شوی ظروف هم باعث بهبود کارایی در درستگاه ما میگردد و هم از وارد شدن آسیب به ظروف جلوگیری میکند در ادامه طبق راهنمایی های راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه به توضیح این موضوع میپردازیم:

 • برای این کار بهتر است ابتدا ظروف را از مواد غذایی چسبیده به آنها تمیز نمایید تا در صورت گیر کردن در زوایای ماشین شما باعث اختلال در کارکرد آن نگردند.
 • در مرحله بعدی باید ظروف را در حجم استاندارد درون ماشین ظرف شویی خود بچینید.
 • برای شست و شوی ظروف در ماشین ظرف شویی گرنیه باید قرص شستشو را نیز در جایگاه مخصوص خودش قرار دهید.
 • پس از آن باید اقدام به بستن درب ماشین ظرفشویی نموده و دکمه on را فشار دهید.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی گرنیه

گاهی در هنگام کارکرد ماشین ظرفشویی شما متوجه دیرتر کارکردن و یا بد کارکردن ماشین ظرفشویی خود میشوید که به این منظور باید دستگاه خود را ریست نمایید خوشبختانه این دکمه در ماشین ظرفشویی گرنیه به صورت مجزا تعبیه شده است و شما میتوانید با انجام مراحل زیر به راحتی از نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی گرنیه مطلع شوید:

 • برای این کار طبق توضیحات دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه تنها کافی است اقدام به فشردن دکمه ریست از کنترل پن ماشین ظرفشویی گرنیه نمایید و آن را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی گرنیه

شاید برخی افراد فکر میکنند که به دلیل اینکه ماشین های ظرفشویی خود توسط آب و ماده شوینده کار میکنند نیازی به شستشو و نظافت ندارند که باید بدانید این دستگاه ها حتما باید همانطور که در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه نیز به آن اشاره شده است نظافت گردند که در ادامه میتوانید برای انجام این کار اقدام نمایید:

 • برای تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی خود میتوانید از یک دستمال نرم و مرطوب به همراه یک ماده شوینده استفاده نمایید.
 • برای قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی باید اقدام به بیرون آوردن قفسه های آن نمایید پس از آن میتوانید این قفسه ها را به همراه آب داغ و یک ماده شوینده شست و شو دهید سپس در محل خودشان قرار دهید.
 • برای تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی گرنیه در قسمت سینی کف آن باید آن را بیرون آورده و به وسیله آب داغ خوب شست و شو دهید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی گرنیه درهنگام اثاث کشی

نحوه جابه جا کردن ماشین ظرفشویی یکی از مسائلی است که باید به آن دقت بسیاری داشته باشید تا با پرداخت هزینه های زیاد برای تعمیر و تعویض قطعات آن مواجه نگردید به این قسمت در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه نیز توجه زیادی شده است در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • بهتر است برای اینکار اقدام به بیرون آوردن قفسه ها و قطعات داخلی ماشین ظرفشویی خود نمایید.
 • برای جا به جا کردن ماشین ظرفشویی گرنیه در هنگام اثاث کشی بهتر است برای حرکت در سطوح صاف آن را روی یک پایه چرخدار قرار دهید.
 • بهتر است برای جلوگیری از خط افتادن روی یخچال خود دور آن را به وسیله یک وسیله مثل پتو نرم بپوشانید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه

بهتر است برای استفاده همه جانبه  از کارایی های ماشین ظرفشویی خود به دفترچه راهنمای فارسی آن حداکثر توجه را داشته باشید تا بتوانید رضایتمندی بیشتری از ماشین ظرفشویی خود داشته باشید به این منظور میتوانید از راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه که در مقاله بالا برا شما آوردیم استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی گرنیه بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی گرنیه چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی گرنیه را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی گرنیه خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی گرنیه به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی گرنیه توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. محمدرضا 15 تیر 1400

  با دورود فراوان و خسته نباشید . دوست عزیز بنده یه ماشین ظرفشویی دارم خیلی قدیمی هست برنامه شستشوی دستگاه بلد نیستم دفترچه راهنمای فارسی هم نداره بی زحمت راهنمایی بفرمایید با تشکر

  پاسخ دادن