logo logo تعمیر اسپرسوساز دلونگی با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای استفاده از اسپرسوساز دلونگی

راهنمای استفاده از اسپرسوساز دلونگی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای استفاده از اسپرسوساز دلونگی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شرکت دلونگی یکی از معتبرترین برندهایی است که در زمینه تولید دستگاه اسپرسوساز فعالیت می کند و راهنمای استفاده از اسپرسوساز دلونگی را برای مصرف کنندگان خود ارائه کرده است. این برند محصولات خود را با بالاترین کیفیت و به صورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید می کند. شرکت دلونگی یک برند ایتالیایی است و فعالیت خود را از سال 1902 تاسیس و در سال 1950 در کشور ایتالیا به ثبت رسانده است. امروزه افراد بسیاری هستند که از محصولات شرکت دلونگی در کافی شاپ ها، ادارات، محیط خانه و … استفاده می کنند. بر همین اساس ما در این مطلب به توضیح آموزش کار با اسپرسو ساز دلونگی و راه اندازی اسپرسو ساز دلونگی می پردازیم. در ادامه مطلب با آی پی امداد همراه باشید.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد به تمام پرسش های خود در مورد نحوه استفاده از اسپرسوساز دلونگی پاسخ دهید.

نحوه راه اندازی دستگاه اسپرسوساز دلونگی

برای راه اندازی دستگاه اسپرسوساز دلونگی ابتدا مخزن پشت دستگاه را با استفاده از آب تصفیه پر کنید. به هیچ عنوان از آب معمولی برای پر کردن مخزن اسپرسوساز استفاده نکنید. سپس شات دستگاه اسپرسو ساز را بدون پر کردن قهوه فیکس کنید و گردونه بخار که در سمت چپ دستگاه قرار دارد را چرخ دهید و روی علامت 0 قرار دهید.

بعد از انجام این مراحل ابتدا دستگاه را روشن کنید. در این مرحله خواهید دید که چراغ های دستگاه اسپرسوساز شروع به چشمک زدن می کنند. بعد از ثابت شدن چراغ، لیوانی را در زیر دستگاه و خروجی آب قرار دهید تا آب از آن خارج شده و دستگاه شما تمیز شود. حال دستگاه شما آماده ساخت اسپرسو است.

دفترچه راهنمای فارسی اسپرسوساز دلونگی

استفاده از دفترچه راهنمای فارسی اسپرسوساز دلونگی به شما کمک می کند تا در مدت زمان کوتاهی نحوه کار با دستگاه را یاد بگیرید. در بسیاری از موارد یک دفترچه کوچک درون جعبه دستگاه اسپرسوساز قرار دارد که به توضیح و آموزش نحوه تهیه اسپرسوساز، کاپوچینو، نکات ایمنی استفاده از دستگاه اسپرسوساز، نحوه به جوش آوردن آب و … می پردازد. بنابراین بهتر است بعد از خرید این دستگاه حتما از مطالب دفترچه راهنمای استفاده از اسپرسوساز دلونگی برای آموزش کار با دستگاه استفاده کنید.

نکات ایمنی در حین استفاده از اسپرسوساز دلونگی

شرکت دلونگی یکی از بهترین برندهایی است که به تولید دستگاه اسپرسوساز می پردازد. معمولاً قیمت این دستگاه اسپرسوساز دلونگی نسبت به سایر برندها بالاتر است. بنابراین برای افزایش طول عمر اسپرسوساز و جلوگیری از خرابی دستگاه باید به نکات ایمنی استفاده از اسپرسوساز دلونگی زیر توجه شود:

 1. دستگاه خود را بعد از استفاده خاموش کنید.
 2. چند لحظه صبر کنید تا قهوه به طور کامل از خروجی خارج شود.
 3. از آب تصفیه برای جلوگیری از جرم استفاده کنید.
 4. برای جلوگیری از برق گرفتگی و خرابی دستگاه به دلیل نوسانات برق از محافظ استفاده کنید.
 5. پریز دستگاه اسپرسوساز را بعد از استفاده از برق بکشید.
 6. به هیچ عنوان دستگاه اسپرسوساز را در دسترس کودکان قرار ندهید.
 7. محیط اطراف دستگاه اسپرسوساز را خشک نگه دارید.

نحوه تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز دلونگی

نحوه تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز دلونگی با توجه به مدل دستگاه متفاوت است.

 • اگر دستگاه اسپرسوساز شما از نوع اتوماتیک باشد، ابتدا باید قهوه را آسیاب کنید و برای اسپرسو آماده کنید.
 • سپس مخزن آب را تا ماکسیمم پر کرده و اسپرسوساز را روشن کنید.
 • در ادامه  اسپرسو پودر شده را درون ظرف ریخته و در جای خود فیکس کنید.
 • حال می توانید با توجه به علاقه خود اسپرسو دوبل یا تک خود را آماده کنید.
 • اگر دستگاه اسپرسوساز شما از نوع نیمه اتوماتیک باشد، باید بعد از پر کردن مخزن، دما و مدت زمان آماده شدن اسپرسو را خودتان تنظیم کنید.
 • توجه کنید که باید چراغ از حالت چشمک زن خارج شود تا بتوانید برای درست كردن اسپرسو با دستگاه اقدام کنید.

نحوه تهیه کاپوچینو با اسپرسوساز دلونگی

کاپوچینو یکی از معروف ترین نوشیدنی های کشور ایتالیا است که در اغلب موارد با استفاده از دستگاه اسپرسوساز می توان آن را تهیه کرد. این ماده دارای پایه اسپرسو به همراه کف حاصل از شیر است. در واقع محبوبیت اصلی این نوشیدنی به دلیل کفی از شیر است که در آخر کار بالای فنجان به چشم می آید.

 • برای تهیه کاپوچینو با اسپرسوساز دلونگی ابتدا باید اسپرسو خود را به حالت پودری در بیاورید.
 • سپس مخزن اسپرسوساز را از آب پر کنید. همانند تهیه اسپرسو، شات قهوه را از مواد پر کنید و آن را در جای خود فیکس کنید.
 • سپس لیوانی را زیر شات قرار دهید و اسپرسو را بعد از آماده شدن در لیوان بریزید.
 • بعد از تهیه اسپرسو باید فوم روی نوشیدنی کاپوچینو را آماده کنید.
 • معمولاً دستگاه های پیشرفته قابلیت تهیه کاپوچینو را دارند.
 • ابتدا شیر را در شیر جوش مخصوص دستگاه اسپرسوساز دلونگی ریخته و آن را در زیر شیر بخار داغ قرار دهید.
 • باید به این نکته در راهنمای استفاده از اسپرسوساز دلونگی توجه کنید که شیر بخار داغ باید کمی پایین تر از شیر موجود در فنجان قرار بگیرد.
 • حالا نوبت آن است که شیر بخار داغ را فعال کنید تا فوم مورد نظر بدست بیاید.
 • حالا قوه را در فنجان ریخته و فوم به دست آمده را روی آن بریزید.
 • در این حالت کاپوچینوی شما آماده نوشیدن است.

آموزش تنظیم دمای اسپرسوساز دلونگی

در اغلب موارد دمای تهیه بیشتر قهوه ها یکسان است. اما ممکن است برخی از قهوه ها برای تهیه نیاز به دمای متفاوتی داشته شند. تنظیم دما با توجه به نوع قهوه نقش موثری در کیفیت اسپرسوی تهیه شده دارد. به همین علت بهتر است به تنظیم دمای اسپرسوساز دلونگی بپردازید.

 • در ابتدا بهتر است دمای آب داخل دستگاه را روی 117 درجه تنظیم کنید.
 • البته در اغلب موارد می توان دمای آب را از 80 تا 120 درجه تنظیم کرد.
 • شما می توانید با دکمه های موجود دما در کنار دستگاه دما را بالا یا پایین ببرید.
 • اگر می خواهید اسپرسوی شما زیاد داغ نباشد، می توانبد دمای آن را بین 90 تا 100 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا دمای متعادلی برای اسپرسو ایجاد کنید.

نحوه جوش آوردن شیر با اسپرسوساز دلونگی

یکی از مهمترین عواملی که باعث خوشم طعم شدن قهوه یا کاپیوچینوی شما می شود، جوش آوردن صحیح شیر با دستگاه اسپرسوساز است. شاید با این سوال مواجه شوید که شیر بخار داده شده چیست و چه کاربردی دارد؟ در ادامه مطلب به توضیح اینکه شیر بخار داده شده چیست و نحوه جوش آوردن شیر با اسپرسوساز دلونگی می پردازیم. همانطور که بسیاری از شما می دانید، شیر بخار داده شده شیری است که در معرض دمای زیادی توسط دستگاه اسپرسوساز قرار می گیرد. فشار زیاد بخار و گرما باعث جوش آمدن شیر و خارج شدن چربی های طبیعی از آن می شود.

به شیر بخار داده شده که به حالت کفی با حباب های کوچک در می آید، مایکرو فرم می گویند. برای جوش آوردن شیر و تهیه فوم ابتدا شیر را درون شیرجوش دستگاه ریخته و آن را زیر لوله بخار قرار دهید. سپس دستگاه بخار را روشن کنید تا بخار با دمای بالت وارد شیر شود. حال شیر را هم بزنید تا کف در بالا قرار بگیرد. سپس کف به دست آمده روی روی دستگاه قهوه بریزید و از آن برای طعم دار کردن اسپرسو استفاده کنید.

طریقه تنظیم فشار اسپرسوساز دلونگی

در تمام دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، قطعه ای برای تنظیم فشار اسپرسوساز دلونگی وجود دارد. این قطعه این امکان را به شما می دهد تا بتوانید فشار دلخواه برای خارج شدن اسپرسو را تنظیم کنید. فشار اسپرسوساز در سه حالت ضعیف، متوسط و پرفشار تنظیم می شود.

 • در صورتی که سوزن را در ابتدای درجه  قرار دهید، اسپرسو با فشار کم از دستگاه خارج می شود.
 • قرار دادن فشار در این حالت باعث می شود که آب به تدریج به اسپرسو اضافه شود و قهوه به خوبی با آب ترکیب شود.
 • اگر سوزن در وسط درجه قرار بگیرد، اسپرسو با فشار استانداردی از دستگاه خارج می شود.
 • در صورتی که فشار استخراج بالا باشد، ممکن است قهوه به درستی با آب ترکیب نشده و اسپرسوی شما بدون رنگ، لعاب و طعم مناسب از دستگاه خارج شود.

شیوه هواگیری اسپرسوساز دلونگی

ممکن است همه افراد به صورت دائم از دستگاه اسپرسوساز استفاده نکنند. در اغلب موارد عدم استفاده از دستگاه اسپرسوساز به مدت طولانی باعث جمع شدن هوا در دستگاه می شود. این اتفاق باعث می شود که قهوه به درستی از خروجی بیرون نیاید. برای رفع این مشکل بهتر است عملیات هواگیری دستگاه اسپرسوساز انجام شود. در ادامه مطلب به بررسی نحوه هواگیری اسپرسوساز دلونگی می پردازیم.

 • برای هواگیری اسپرسوساز دلونگی ابتدا باید مخزن دستگاه را با آب تصفیه پر کنید.
 • سپس دستگاه اسپرسوساز دلونگی را روشن کنید تا آب به طور کامل بخار شود و هیچ مقداری از آب درون مخزن باقی نماند.
 • سپس دستگاه را خاموش کنید و مجددا با تهیه اسپرسو به بررسی عملیات هواگیری دستگاه اسپرسوساز بپردازید.
 • اگر دستگاه اسپرسوساز به درستی هواگیری نشده است، مخزن را از دستگاه خارج کرده و مجددا در جای خود قرار دهید.
 • بار دیگر مخزن را از آب پر کنید تا دوباره عملیات هواگیری انجام شود.

نتیجه گیری از راهنمای استفاده از اسپرسوساز دلونگی

در این مطلب به توضیح راهنمای استفاده از اسپرسوساز دلونگی پرداختیم. اسپرسوساز از آن دسته دستگاه هایی است که امروزه در محیط خانه، محل کار، کافی شاپ ها و … از آن استفاده می شود. بر همین اساس ممکن است این دستگاه به دلیل سهل انگاری یا عوامل دیگر دچار خرابی شود. اگر اسپرسوساز دلونگی شما خراب شده است، نگران نباشید. شما می توانید با شرکت آی پی امداد تماس گرفته و درخواست خود را برای تعمیر اسپرسوساز ثبت کنید. شرکت آی پی امداد با بهترین کیفیت و با کمک متخصصان با تجربه به تعمیر اسپرسوساز دلونگی شما می پردازد.

3.9/5 - (12 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

با توجه به قیمت این روز های اسپرسوساز دلونگی بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر اسپرسوساز دلونگی چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت اسپرسوساز دلونگی را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت اسپرسوساز دلونگی خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از اسپرسوساز دلونگی با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای اسپرسوساز دلونگی به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از اسپرسوساز دلونگی توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

30 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. علی حبیبی 08 بهمن 1401

  سلام من یک دستگاه اسپرسوساز دلونگی تمام استیل و 1350 وات دارم. وقتی فنجان را روی آن می گذارم گرمکن خیلی داغ نمی شود. آیا مشکلی وجود دارد یا جنبه فانتزی دستگاه وجود دارد؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 08 بهمن 1401

   طبیعی است که سینی فنجان در دستگاه اسپرسوساز خنک بماند، زیرا عنصر گرمایش معمولاً در داخل خود دستگاه قرار دارد و نه در سینی فنجان. کمبود حرارت در سینی فنجان مشکلی ایجاد نمی کند و در واقع مفید است، زیرا به شما این امکان را می دهد که فنجان های اسپرسو خود را بدون ترس از سوختن دستان خود روی سینی قرار دهید. این یک ویژگی استاندارد اکثر دستگاه های اسپرسوساز است و جنبه فانتزی دستگاه نیست.

   پاسخ دادن
 2. فاطمه 16 دی 1401

  سلام،من دلونگی مدل ۲۶۱ رو تهیه کردم ولی دکمه اکی همیشه نارنجی میمونه،باید چکار کنم،هر چقدرهم صبر میکنم سبز نمیشه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 دی 1401

   سلام. ترموفیوز دیگ خراب شده و یا المنت دستگاه سوخته که باید چک شوند.

   پاسخ دادن
  درسا سلیمانی 19 آذر 1401

  سلام وقت بخیر من یک هفته س دستگاه دلونگی ۶۸۵ خریداری کردم، وقتی یکبار قهوه گرفتم،فرق نمیکنه سینگل یا دبل،اگر بخوام دویاره قهوه بگیرم چراغ های سینگل و دبل میره رو‌چشمک زن و طول میکشه تا ثابت شه یا اصلا ثابت نمیشه و کار نمیکنه و باید یکبار خاموش روشنش کنم، این موضوع عادیه یا دستگاه ایراد داره؟؟؟؟ (دقیقا سوال کاربر دیگری هم بود)

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 آذر 1401

   سلام مدل اين دستگاه به اين شكل هست كه وقتی بعد از استفاده چشمك ميزنه بايد شير بخار را چند ثانيه باز نگه داريد تا فشار ديگ بياد پايين بعد ببنديد و درست ميشه

   پاسخ دادن
  حامد 13 آذر 1401

  سلام مک دستگاه دلونگی ۴۲۱ دارم اولا تنضیم دما نداره ۲ چند وقتیه قهوه خوبی نمیده اصلا کف مناسبی نداره چندین نوع قهوه رو امتحان کردم حدود ۱ ساله خریدم فکر کنم رسوب زدایی می خواد

  پاسخ دادن
  ف. راکی 05 آبان 1401

  سلام من یکدستگاه قهوه ساز دلونگی مدل دینامیکاپلاس تهیه کردم نمی تونم راه اندازی کنم ارور مخزن آب خالی است رومیده میتونین کمکم کنین ممنون

  پاسخ دادن
  مصی حسینی 22 خرداد 1401

  اسپرسوسازدلونگی مدل ۶۸۵دارم دگمه بخارزودنارنجی میشه بااینکه رسوب زدایی بامایع خود دلونگی انجام دادم مشکل کجاس؟لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 23 خرداد 1401

   سلام بايد تمام مراحل رو خوب انجام دهيد وقتي دستگاه اتومات قطع كرد يعني آماده شده

   پاسخ دادن
  براتی 02 خرداد 1401

  ممنون از راهنماییتون اما مخزن بویلر اتصال به بخار رو چطور رسوب زدایی کنم؟؟؟

  پاسخ دادن
   طاهری 11 دی 1401

   سلام من تازه مدل بکو۴۲۱خریدم،وقتی کلید روشن رو میزنم در عرض۵ثانیه خاموش میکنه،فروشنده میگه باید سریع دکمه بخار یا پایین اونرو بزنم فعال بمونه!بنظرتون دستگاه ایراد داره؟

   پاسخ دادن
  براتی 01 خرداد 1401

  پیرو سوال قبل در مورد دستگاه اسپرسو دلونگی ۴۲۱ موقع خروج بخار برای فوم کردن شیر صدای زیادی هم میده که اولش اینطور نبود

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 01 خرداد 1401

   دوست عزيز صداي شير به فشار بخار مربوط هست و مشكل محسوب نميشه

   پاسخ دادن
  براتی 01 خرداد 1401

  سلام من اسپرسوساز مدلbco421رو به تازگی خریدم یه مدتی هست که شیر رو به فوم تبدیل نمیکنه وفقط جوش میاره اولش کامل فوم رو تحویل میداد علتش چیه؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 01 خرداد 1401

   سلام بايد مخزن بويلر اتصال به بخار بخوبي رسوب زدايي شود و نازل باز شود

   پاسخ دادن
  amir 21 فروردین 1401

  سلام من. در تاریخ 18/01/1401یک دستگاه اسپرسو ساز دلونگی مدلEC850Mخریدم بعد از هوا گیری دستگاه هیچ خروجی دستگاه کار نمیکند یعنی نه کاپوچینو ونه اسپرسو و نه آب جوش حتی یک قطره خروجی ندارد

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 فروردین 1401

   سلام دكمه هاي دستگاه پس از روشن شدن چشمك زدنشون ثابت ميشه؟

   پاسخ دادن
    احسان 04 شهریور 1401

    سلام من یه دستگاه دلونگی ۶۵۰.۸۵ تازکی خریداری کردم با وجود اینکه درجه دما را نهایت گزاشتم احساس میکنم هنوز اسپرسو اونقدر جوش و داغ نیست ، ایا این طبیعی هست؟ و اینکه برای شیر و کاپوچینو هم شیر ولرم میاد حداکثر دما خروجی باید چند درجه باشد؟

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 05 شهریور 1401

     سلام اين مورد طبيعي هست اگر هم خيلی داغ بشه ممكنه قهوه بسوزه دسته گروپ را قبل از استفاده ببنديد روی دستگاه كه داغ بشه و بعد قهوه بريزيد و استفاده كنيد

     پاسخ دادن
  خسروی 08 بهمن 1400

  من یک دستگاه قهوه ساز دلونگی ۴۳۱ دارم که در موقع عصاره گیری و اسپرسو سازی از کناره های محل ریزس آب جوش آب میریزه و حتی صفحه نمایش آن هم بخار میگیره لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 09 بهمن 1400

   سلام اگر از دور پرتافيلتر ميريزه كه بايد اول آسياب قهوه مناسب باشد اگر آسياب اوكي برد بود بايد واشر گروپ را تعويض كنيد

   پاسخ دادن
   ابتکار 02 اردیبهشت 1401

   دستگاه دلونگی ۴۲۱ خریدم.دستگاه فوم دادن شیر بخار کمی داره و کف خوبی نداره.ضمنا چراغ بالای اسپرسو ساز روشن نمیشه.

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 03 اردیبهشت 1401

    سلام اون چراغ بخار هست و بايد تامل كنيد تا روشن بشه تا بخار خوبي از دستگاه بگيريد اگر روشن ننشد بايد ترموفيوز روي بويلر را چك كنيد

    پاسخ دادن
     ابتکار 03 اردیبهشت 1401

     ترمو فیوز کجاست؟ دستگاه نو چراغش چرا روشن نمیشه؟

     پاسخ دادن
      آی پی امداد 04 اردیبهشت 1401

      روي بويلر ترموستات هايي متصل شده اند كه بايد چك بشن

  محسن قنبری 05 بهمن 1400

  متاسفانه من مجبور می شدم هر 3 ماه یکبار رسوب زدایی کنم دستگاه اسپرسوساز رو البته اولش بلد نبودم میبردم بیرون که خیلی سخت بود جابجایی تا اموزش دیدم و خودم رسوب زدایی کردم

  پاسخ دادن
  محمودرضا - ن 29 مهر 1400

  با سلام. پرسشی در باره با اسپرسوسازدلونگی داشتم. قصد خرید دارم ولی نمیدونم بهترین ‌کامل ترین مدل، برای مصارف خانگی کدامیک از آنهاست؟ از چند تعمیرکار پرسیدم و اکثرا” گفتن که دلونگی قطعاتش گرون و بدلیل تحریمها نایابه. خودم‌مدل ۴۲۱ رو‌در نظر داشتم و حتی اونو خریدم ولی هنوز باز نکردم( فروشنده آشناست ) از بس در باره ش بد شنیدم به شک افتادم. لطف کنید و‌منو با توجه به تجارب ارزنده ای که دارید، راهنمایی کنید. یکی از تعمیرکارها نوا مدل۱۴۰ رو پیشنهاد کرد و دیگری مباشی مدل ۲۰۱۷ رو. من کامل ترینشو‌ به لحاظ فشار (بار)، کیفیت محصول و… میخوام. سپاس

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 01 آبان 1400

   سلام، سوالات پرسش شده در بخش پرسش و پاسخ و دیدگاها را بخوانید تا با خرابی های اسپرسوساز دلونگی یا برندهای دیگر آشنا شید و خودتون مقایسه کنید

   پاسخ دادن
   عادل 24 دی 1400

   اگردنبال كيفيت هستيددلونگي محشره درسته قطعاتش گرونه اماخرابيش خيلي كمه

   پاسخ دادن