021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماکروفر گاسونیک

راهنمای استفاده از ماکروفر گاسونیک
راهنمای استفاده از ماکروفر گاسونیک
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از اختراعات بشر که تا حد زیادی زندگی را برای مردم آسان کرده است ماکروفر ها هستند که با استقبال مردم از این دستگاه ها شرکت های بزرگ زیادی اقدام به تولید این دستگاه ها نمودند یکی از این شرکت ها شرکت گاسونیک بوده است که در کوتاهترین زمان توانست درصد زیادی از مصرف کنندگان را به خود اختصاص دهد اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماکروفر از برند گاسونیک نموده اید و برای استفاده از آن اطلاعات بیشتری نیاز دارید با ما در ادامه این مقاله با موضوع راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک همراه باشید:

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماکروفر گاسونیک می توانید با همراهی متخصصین وبسایت تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر گاسونیک

یکی از مسائلی که در صورت رعایت نکردن میتواند موجب آسیب رساندن به دستگاه شما گردد انتخاب محل قرار گیری دستگاه شما میباشد که در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک نیز به آن اشاره شده است از این رو در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • بهتر است در انتخاب این مکان این نکته را در نظر داشته باشید که این مکان باید دور از تابش نور خورشید باشد.
 • همچین برای انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر گاسونیک این نکته را به خاطر داشته باشید که این مکان باید به دور از اجاق گاز و یا کپسول در محل شما باشد.
 • مکانی که شما قرار است ماکروفر گاسونیک خود را در آن قرار دهید باید یک مکان سفت مانند پیشخوان آشپزخانه باشد.

نحوه نصب و راه انداری ماکروفر گاسونیک

پس از قرار دادن ماکروفر در محل مناسب ان قدم بعدی راه اندازی و نصب این دستگاه میباشد به این منظور در ادامه به بررسی نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر گاسونیک میپردازیم:

 • بهتر است در ابتدا اقدام به قرار دان قطعات داخلی مانند سینی و سه پایه فلزی دستگاه خود نمایید.
 • پس از آن دقت داشته باشید که دریچه های هوایی که در دیواره دستگاه شما قرار دارند باید باز باشند و در صورت بسته بودن طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک باید آنها را باز نمایید.
 • در نهایت به وسیله یک محافظ اقدام به اتصال دستگاه خود به برق نمایید.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر گاسونیک

برای رضایت از کارکرد دستگاه خود باید بتوانید به طور صحیح از این دستگاه ها استفاده نمایید به این منظور در ادامه به نحوه صحیح استفادده از ماکروفر گاسونیک میپردازیم:

 • برای قرار دادن ظروف در این دستگاه باید این نکته را به خاطر داشته باشید که از قرار دادن ظروف فلزی دورن این دستگاه خودداری نمایید.
 • در هنگام بیرون آوردن ظروف از ماکروفر خود باید از یک دستگیره استفاده نمایید زیرا لبه های بیرونی ظروف بیشتر از قسمت میانی آن داغ میشوند.
 • همچنین طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک هرگز غذاهای کنسروی را درون ماکروفر قرار ندهید.
 • همچنین از قرار دادن تخم مرغ در ماکروفر خودداری نمایید.

نحوه تمیز کردن ماکروفر گاسونیک

تمیز کردن یک دستگاه مانند ماکروفر که مستقیما با مواد خوراکی ما در ارتباط است یکی از شروط نگه داری صحیح از این دستگاه میباشد به این منظور در ادامه به نحوه تمیز کردن ماکروفر گاسونیک برای شما عزیزان میپردازیم:

 • برای تمیز کردن شیشه های ماکروفر گاسونیک خود میتوانید از مایع شیشه پاک کن و یک دستمال نرم استفاده نمایید.
 • همچنین برای ضدعفونی کردن محیط داخلی ماکروفر خود میتوانید مقداری آبلیمو را درون آب ریخته و با حداکثر زمان و درجه حرارت دورن ماکروفر خود قرار دهید بخار حاصل از آن باعث از بین بردن میکروب های فضای ماکروفر شما میگردد.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک میتوانید برای تمیز کردن سینی و سه پایه ماکروفر آنها را بیرون آورده و پس از شست و شو در محل خودشان قرار دهید.
 • برای تمیز کردن دیواره های داخلی ماکروفر خود میتوانید یک اسفنج را نمدار نموده و به وسیله آن برای تمیز کردن دیواره ها اقدام نمایید.

نحوه پخت کیک در ماکروفر گاسونیک

شاید پخت کیک را بتوان یکی از قابلیت های شیرین استفاده از ماکروفر گاسونیک دانست از این رو باید با نحوه پخت کیک در ماکروفر گاسونیک آشنایی داشته باشید تا بتوانید لذت تهیه یک کیک خوشمزه را تجربه کنید برای انجام اینکار باید مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید:

 • ماکروفرهای گاسونیک نیز مانند بسیاری دیگر از نسل جدید ماکروفرها به دکمه کانوکیشن به معنای پیش گرمایش مجهز هستند.
 • به این منظور در ابتدا بدون تعیین زمان و درجه حرارت باید اقدام به فشردن دکمه کانوکیشن نمایید.
 • پس از آن و اتمام این فرآیند باید ظرف محتویات کیک خود را بر روی سه پایه فلزی دستگاه خود قرار دهید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک در این مرحله باید به انجام تنظیمات ماکروفر خود برای پخت کیک اقدام نمایید.

 طریقه استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر گاسونیک

برای استفاده صحیح از برنامه های روی کنترل پنل ماکروفر گاسونیک باید بتوانید به خوبی از آنها استفاده نمایید از این رو در ادامه به آموزش طریقه استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر گاسونیک میپردازیم:

 • برنامه های ماکروفر گاسونیک به وسیله تصاویر بر روی این دستگاه مشخص شده اند به طور مثال از تصویر اشعه برای استفاده از برنامه micro و یا همان برنامه استفاده از اشعه مایکرو استفاده مشود.
 • از تصویر یک ظرف غذا برای برنامه combi و یا پخت ترکیبی استفاده میشود.
 • برنامه مرغ سوخاری برای crispy کردن و یا ترد کردن مواد غذایی استفاده میشود.
 • و طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر گاسونیک از برنامه ای که با تصویر برف و قطره آب مشخص شده است برای یخ زدایی و یا defrost استفاده میشود.
 • از تصویر گوشت برای grill کردن مواد غذایی استفاده میشود.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر گاسونیک

گریل کردن مواد غذایی یک شیوه طبخ نسبتا جدید است که برای حفظ ارزش مواد غذایی از آن استفاده میشود به این منظور در ادامه برای شما به آموزش نحوه استفاده از گریل ماکروفر گاسونیک میپردازیم:

 • برای انجام اینکار در ابتدا مواد غذایی و سبزیجات را به صورت تکه تکه و به صورت جداگانه بر روی سه پایه فلزی دستگاه قرار میدهیم.
 • پس از آن طبق اطلاعات دفترچه راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر گاسونیک باید برای گریل کردن اقدام به تعیین درجه دما و تایم طبق میزان گریل شدن مورد نظرتان میکنید و دکمه grill را میفشارید.
 • در نهایت اقدام به فشردن دکمه start مینمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر گاسونیک

برای اینکه بتوانید به درستی تنظیمات ماکروفر خود را انجام دهید باید بتوانید از دکمه های این دستگاه به درستی استفاده نمایید به این منظور برای شما به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر گاسونیک میپردازیم:

 • در ابتدا و قسمت بالایی این دستگاه دکمه on/off را مشاهده میکنید.
 • پس از ان دکمه fan برای تغییر هوای دورن ماکروفر مورد استفاده قرار میگیرد.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک برای لغو دستور صادر شده به مایکروفر خود باید دکمه cancel را فشار دهید.
 • برای شروع تنظیمات اعمال شده باید دکمه start را بفشارید.
 • همچنین برای بیرون آوردن غذا و پایان فرآیند باید دکمه stop را فشار دهید.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر گاسونیک

قطعا زمانی که شما هزینه زیادی را برای خرید یک دستگاه ماندد ماکروفر پرداخت میکنید باید به دنبال راه های افزایش طول عمر ماکروفر گاسونیک خود نیز باشید به این منظور در ادامه برخی از این نکات را برای شما آورده ایم:

 • بهتر است تمام مراحل استفاده از دستگاه را برای نخستین بار از روی دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک انجام دهید.
 • نظافت به موقع و اصولی دستگاه یکی دیگر از مواردی است که در صورت رعایت آن میتوانید سبب کارکرد بهتر دستگاه خود شوید.
 • رعایت یک الگوی مناسب استفاده نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار بر این مساله است.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر گاسونیک

به منظور کارکرد بهتر و همه جانبه از دستگاه خود باید بتوانید مراتب استفاده از دستگاه را مطابق با مراحلی که از طرف شرکت سازنده برای شما تعیین شده است انجام دهید به این منظور میتوانید از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک که در مقاله بالا برای شما آوردیم نیز استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماکروفر گاسونیک بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماکروفر گاسونیک چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماکروفر گاسونیک را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماکروفر گاسونیک خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماکروفر گاسونیک با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر گاسونیک به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر گاسونیک توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست