021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث

راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث
راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ماکروفرها دستگاه هایی هستند که با اختراع آنها ما لذت سرعت در آماده شدن غذا و گرم شدن غذا را چشیده ایم و در بازر شاهد وجود مدل های مختلف از برندهای مختلف ماکروفر ها هستیم یکی از این برندها بیمکث میباشد، اگر شما نیز برای استفاده از ماکروفر بیمکث خود نیازمند اطلاعات بیشتری هستید با ما در ادامه راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث با ما همراه باشید:

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماکروفر بیمکث با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای استفاده ماکروفر بیمکث در این وبسایت بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر بیمکث

بعد از خرید ماکروفر ها باید یک مکان مناسب را برای قرار دادن آن انتخاب نمایید زیرا هنمانطور که در دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث نیز به آن اشاره شده است این انتخاب به طور مستقیم بر کارکرد دستگاه شما تاثیر میگذارد از این رو در ادامه به بررسی آن میپردازیم:

 • بهتر است مکانی که برای ماکروفر خود انتخاب میکنید یک سطح کاملا صاف و یکدست باشد.
 • این سطح باید حتما خشک و عاری از هرگونه پستی و بلندی و نرمی باشد.
 • برای انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر بیمکث به این نکته توجه داشته باشید که این دستگاه را در مجاورت اجاق و کپسول گاز قرار ندهید.
 • همچنین بهتر است دستگاه شما از تابش مستقیم نور خورشید نیز به دور باشد.

نحوه نصب و راه انداری ماکروفر بیمکث

بعد از اینکه مکان مناسب را برای قرار دادن ماکروفر خود انتخاب کردید در مرحله بعدی باید برای راه اندازی آن اقدام نمایید به دلیل حساس بودن این مرحله بهتر است برای اطلاع از نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر بیمکث این مراحل را برای نخستین بار از ادامه این مطلب انجام دهید:

 • در نظر داشته باشید که هیچ جسم خارجی را روی ماکروفر خود قرار ندهید.
 • طبق تصویر دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث مشاهده میکنید که دریچه هایی روی بدنه این دستگاه قرار دارند که این دریچه ها همواره باید باز باشند.
 • برای اتصال دستگاه خود به برق سعی کنید از یک محافظ استفاده نمایید.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر بیمکث

استفاده از ماکروفرها اگر به صورت درست و اصولی انجام نگردد علاوه بر تاثیر منفی بر رضایت مندی شما از کارکرد آن باعث کاهش عمر مفید دستگاه شما نیز خواهد شد به این منظور در ادامه به بررسی نحوه صحیح استفاده از ماکروفر بیمکث میپردازیم:

 • برای استفاده از ماکروفر ها به این نکته توجه داشته باشید که حتما از ظروف شیشه و یا سرامیکی استفاده نمایید.
 • همچنین در هنگام بیرون آوردن ظروف از این دستگاه ها باید از دستگیره استفاده نمایید.
 • در راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث این موضوع تذکر داده شده است که از قرار دادن غذاهای کنسروی مثل تن ماهیو یا کنسرو لوبیا درون دستگاه خود خودداری نمایید.

نحوه تمیز کردن ماکروفر بیمکث

محیط داخلی ماکروفر ها مکانی است که در ارتباط مستقیم با مواد غذایی ما قرار دارد پس باید نظافت آن را در الویت استفاده از آن قرار دهید و سعی کنید پس از هر بار استفاده حتما ماکروفر خود را نظافت نمایید به این منظور در ادامه به بررسی نحوه تمیز کردن ماکروفر بیمکث میپردازیم:

 • برای تمیز کردن دیواره های داخلی ماکروفر خود میتوانید یک اسنفج نرم را به آبلیمو و آب آغشته نمایید و برای تمیز کردن دیواره ها اقدام کنید.
 • همچنین برای تمیز کردن شیشه جلویی ماکروفر خود میتوانید از یک دستمال نرم به همراه مایع شیشه پاک کن استفاده نمایید.
 • طبق راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث در صورت مشاهده چربی زیاد روی سه پایه و سینی دستگاه خود میتوانید آنها را بیرون آورده و پس از شست و شو و خشک شدن در محل خود قرار دهید.
 • برای تمیز کردن دیواره های بیرونی در نظر داشته باشید که از یک دستمال نرم استفاده نمایید زیرا زبر بودن دستمال شما باعث ایجاد خط و خش روی دستگاه شما میشود.

نحوه پخت کیک در ماکروفر بیمکث

یکی از قابلیت های ماکروفرهای بیمکث پخت کیک میباشد به این منظور و آشنایی با طرز کار آن میتوانید از ادامه این مقاله با موضوع نحوه پخت کیک در ماکروفر بیمکث بهره مند شوید:

 • در ابتدا برای گرم شدن فضای داخلی ماکروفر خود میتوانید اقدام به روشن کردن دستگاه با حداقل زمان نمایید.
 • پس از آن برای نسوختن کف کیک خود طبق دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث باید آن را روی سه پایه فلزی دستگاه خود قرار دهید.
 • پس از آن تنظیمات مربوط به کیک را انجام داده و دکمه start  را بفشارید.

نحوه استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر بیمکث

برای انواع طبخ  و گرم کردن برنامه هایی بر روی کنترل پنل ماکروفر ها قرار داده شده است که برای آشنایی بیشتر شما با این برنامه ها باید نحوه استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر بیمکث را بدانید به این منظور در ادامه آن را برای شما توضیح داده ایم:

 • اولین برنامه ای که روی این دستگاه مشاهده میکنید grill  برای گریل کردن انواع گوشت و مواد غذایی میباشد.
 • پس از آن از برنامه auto defrost  میتوانید برای یخ زدایی مواد غذایی استفاده نمایید.
 • برنامه دیگر در دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث برنامه micro است که برای طبخ و گرم کردن با استفاده از اشعه مایکرو از آن استفاده میشود.
 • از برنامه keep warm  میتوانید برای گرم ماندن غذا تا 20 دقیقه بعد از خاموش شدن ماکروفر استفاده نمایید.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر بیمکث

گریل کردن یکی از روش های پر استفاده در ماکروفر ها میباشد که برای اطلاع از نحوه استفاده از گریل ماکروفر بیمکث میتوانید مطابق زیر عمل کنید:

 • در ابتدا مواد غذایی را به صورت تکه ای روی سه پایه فلزی این دستگاه قرار دهید.
 • پس از آن باید اقدام به تنظیم درجه دستگاه با توجه به مواد غذایی خود طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر بیمکث نمایید.
 • در مرحله آخر برنامه grill  را انتخاب کرده و دکمه  start  را فشار دهید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر بیمکث

دکمه و کلیدهای قرار داده شده بر روی کنترل پنل ماکروفر ها برای تنظیم و اعمال برنامه های قرار داده شده مورد استفاده قرار میگیرد از این رو در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر بیمکث میپردازیم:

 • در ابتدا دکمه start  را مشاهده میکنید که برای شروع تنظیمات انجام شده باید از آن استفاده نمایید.
 • پس از آن شاهد وجود دکمه clock  برای تعیین زمان کارکرد دستگاه خود طبق اطلاعات دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث هستید.
 • زمانی که میخواهید برنامه انتخاب شده را تغییر دهید باید از دکمه  cancel  استفاده نمایید.
 • همچنین برای باز کردن درب ماکروفر در هنگام کارکرد در ابتدا باید دکمه stop  را بفشارید.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر بیمکث

زمانی که شما هزینه زیادی را برای خرید یک ماکروفر پرداخت میکنید طبیعی است که توقع کارکرد در سال های زیادی را داشته باشید به این منظور در ادامه به بررسی راه های افزایش عمر ماکروفر بیمکث میپردازیم:

 • بهتر است در هنگم خرید ماکروفر بیمکث برای نخستین استفاده تمام مراحل راه اندازی را از روی دفترچه راهنمای این دستگاه انجام دهید.
 • یکی از راه های افزایش عمر این دستگاه با توجه به راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث رعایت یک الگوی صحیح استفاده است.
 • نظافت به موقع و اصولی دستگاه نیز از عواملی است که سبب بیشتر شدن عمر مفید دستگاه شما میشود.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث

برای رضایت حداکثری از نحوه کارکرد ماکروفر خود باید بتوانید تمام مراحل استفاده از آن را طبق اصولی که در دفترچه راهنمای اعطا شده توسط شرکت برای شما آمده است انجام دهید به این منظور میتوانید از راهنمای استفاده از ماکروفر بیمکث  که در مقاله بالا برای شما آوردیم استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماکروفر بیمکث بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماکروفر بیمکث چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماکروفر بیمکث را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماکروفر بیمکث خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماکروفر بیمکث با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر بیمکث به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر بیمکث توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست