021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ظرفشویی مدیا با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

حتما در بین برندهای لوازم خانگی نام برند میدیا به گوش شما خورده است این برند یک شرکت چینی میباشد که اقدام به تولید لوازم خانگی با کیفیتی نموده یکی از این تولیدات ماشین های ظرفشویی میباشند که مصرف کنندگان آن به میزان خوبی از آنها رضایت دارند اگر شما نیز اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی از برند میدیا نموده اید و برای استفاده از آن نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با ما در ادامه مقاله راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورتی که به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی میدیا دسترسی ندارید می توانید با همراهی تعمیرکار لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ظرفشویی میدیا بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی میدیا

پس از خرید یک محصول و انتقال آن به محل خود باید اقدام به پیدا کردن یک مکان مناسب برای آن نمایید این موضوع از آن جهت اهمیت بسیاری دارد که در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرف شویی میدیا نیز به آن توجه ویژه ای شده است به همین دلیل در ادامه برای شما به بررسی انتخاب محل مناسب برای ظرفشویی میدیا میپردازیم:

 • ماشین های ظرفشویی ممکن است در هنگام کارکرد لرزش های ریزی داشته باشند از آن جهت باید در رعایت فاصله آن از اجسام اطرافش و دیوار حداکثر دقت را داشته باشید.
 • در انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی میدیا همواره به این نکته توجه داشته باشید که این دستگاه از وسایل گرمازای آشپزخانه شما مثل سماور و اجاق گاز دور باشد.
 • بهتر است در قسمت بالایی این دستگاه جسمی را قرار ندهید تا در صورت لرزش سقوط کند.
 • به دلیل اتصال این دستگاه به شیر آب و شلنگ تخلیه باید در نزدیکی این مکان ها قرار داشته باشد.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی میدیا در راهنمای فارسی

اقدام به تراز کردن ماشین های ظرفشویی به این منظور انجام میشود که این دستگاه در یک سطح کاملا صاف کار خود را انجام دهد به این منظور این کار در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا یکی از مهمترین قسمت ها میباشد که در ادامه به بررسی آن میپردازیم:

 • برای تراز کردن ماشین ظرفشویی میدیا خود در ابتدا اقدام به پیدا کردن چهار پیچ در چهار طرف این دستگاه نمایید.
 • پس از آن بهتر است اقدام به تراز نمودن دو پیچ جلویی نمایید.
 • در ماشین های ظرفشویی میدیا با تراز کردن پیچ های جلویی پیچ عقبی به صورت خودکار تنظیم میگردد همچنین برای تراز نمودن ماشین ظرفشویی میدیا باید پیچ های تراز را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی میدیا در راهنمای فارسی

پس از انجام کارهای بالا سومین مرحله در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا راه اندازی ماشین ظرفشویی میدیا میباشد که در ادامه به بررسی چگونگی آن میپردازیم:

 • برای راه اندازی ماشین ظرفشویی خود در ابتدا تمام پلاستیک و نایلون های آن را جدا کرده.
 • پس از آن باید قفسه ها و سینی را در داخل ماشین ظرفشویی خود بگذارید.
 • در مرحله بعدی باید اقدام به وصل کردن شیر آب ورودی ماشین ظرفشویی خود نمایید.
 • به منظور راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی میدیا باید شلنگ تخلیه این دستگاه را نیز به درستی متصل نمایید.
 • در انتها با وصل کردن لتصالات برقی دستگاه خود این کار را تمام کنید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی میدیا

دکمه های قرار داده شده در کنترل پنل ماشین ظرفشویی را میتوانید در قسمت بالایی این دستگاه مشاهده نمایید که به منظور اعمال دستورات برای دستگاه تعبیه شده اند برای آشنایی بیشتر شما با نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی میدیا در ادامه برای شما به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی میدیا میپردازیم:

 • در سمت چپ قسمت کنترل پنل ماشبن ظرفشویی میدیا یک دکمه که از دیگر دکمه ها نیز بزرگتر است قرار دارد که این دکمه power میباشد و برای خاموش و روشن کردن دستگاه از آن استفاده میشود.
 • دکمه بعدی در طراحی ماشین ظرفشویی میدیا دکمه reset میباشد که در صورت کارکرد نادرست دستگاه خود میتوانید اقدام به فشردن آن نمایید.
 • پس از آن دکمه wash قرار دارد که به منظور شروع فعالیت شست و شو باید از آن استفاده کنید.
 • در کنار دکمه بعدی علامت ساعت را مشاهده میکنید که از این دکمه برای انتخاب زمان شستشو میتوانید استفاده نمایید.
 • دکمه بعدی دکمه dry به معنای خشک کردن ظروف میباشد.
 • پس از آن دکمه mute/alarm را مشاهده میکنید.
 • نحوه انتخاب زمان برای شستشو ظروف مختلف را میتوانید از دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا مشاهده نمایید.

راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی میدیا

قطعا زمانی که صحبت از افزایش طول عمر یک دستگاه در میان باشد همه در ابتدا به فکر رعایت الگوی صحیح استفاده میافتیم اما در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا توضیحاتی در این خصوص آورده شده است که در ادامه به بررسی آنها برای شما میپردازیم:

 • همانطور که گفته شد انتخاب محل مناسب و نحوه صحیح تراز کردن از اصلی ترین مسائل در افزایش طول عمر مفید ماشین ظرفشویی ما خواهد بود.
 • یکی از راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی میدیا میتواند انجام به موقع و دقیق سرویس های این دستگاه باشد.
 • همچنین بررسی شلنگ ها و اتصالات ماشین ظرفشویی به موقع نیز به شما در افزایش کارکرد دستگاهتان کمک خواهد کرد.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی میدیا

استفاده درست از ماشین ظرف شویی در هنگام شست و شوی ظروف هم باعث بهبود کارایی در درستگاه ما میگردد و هم از وارد شدن آسیب به ظروف جلوگیری میکند در ادامه طبق راهنمایی های راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا به توضیح این موضوع میپردازیم:

 • برای این کار بهتر است ابتدا ظروف را از مواد غذایی چسبیده به آنها تمیز نمایید تا در صورت گیر کردن در زوایای ماشین شما باعث اختلال در کارکرد آن نگردند همچنین سعی کنید ظروف را با حجم مشخص و استاندارد در داخل ماشین ظرفشویی میدیا خود قرار دهید و در صورت زیاد بودن ظروف اقدام به شست و شوی آنها در چند مرحله نمایید.
 • برای شست و شوی ظروف در ماشین ظرف شویی میدیا باید قرص شستشو را نیز در جایگاه مخصوص خودش قرار دهید.
 • پس از آن باید اقدام به بستن درب ماشین ظرفشویی نموده و دکمه power را فشار دهید.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی میدیا

ممکن است شما هم زمانی که برای اولین بار با کارکرد نادرست دستگاه خود مواجه میشوید سردرگم و نگران شوید اما نگران نباشید راه چاره این مشکل در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا برای شما ریست کردن دستگاهتان است که در ادامه به آموزش آن برای شما میپردازیم:

 • خوشبختانه برای از سر گیری فعالیت ماشین ظرفشویی میدیا در این دستگاه ها دکمه ریست به صورت جداگانه تعبیه شده است.
 • بری اطلاع از نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی میدیا باید زمانی که ماشین ظرفشویی شما روشن است اقدام به نگه داشتن دکمه ریست برای مدت 5 ثانیه نمایید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی میدیا

با توجه به نوع کارکرد ماشین ظرفشویی که به منظور نظافت طراحی شده است شما نباید از نظافت سایر قسمت ها و داخل آن غافل شوید به این منظور با استفاده از راهنمایی های راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا میتوانید برای تمیز کردن این دستگاه اقدام نمایید:

 • برای این کار در ابتدا اقدام به خالی کردن ماشین ظرفشویی خود به طور کامل نمایید بهتر است در این زمان دستگاه خود را از برق هم بکشید.
 • پس از آن قفسه های ماشین ظرفشویی را نیز بیرون آورده و به کمک آب گرم و یک ماده شوینده شست و شو دهید اگر این قفسه ها به میزان زیادی چرب بودند میتوانید آنها را 2 ساعت در آب داغ گذاشته و سپس شست و شو دهید.
 • میتوانید برای شست و شوی قسمت آبپاش ماشین ظرفشویی آن را با آب بشویید.
 • برای تمیز کردن بدنه در صورتی رنگی بودن بدنه ماشین ظرفشویی شما میتوانید از آب ولرم و جوش شیرین استفاده نماییدجنس بدنه دستگاه خود را میتوانید از قسمت اطلاعات دستگاه در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا مشاهده نمایید
 • اگر بدنه ماشین ظرفشویی شما از جنس استیل است میتوانید برای تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی میدیا از یک دستمال نرم و مایع پاک کننده سطوح کمک بگیرید.
 • بهتر است سینی کف ماشین ظرفشویی را نیز به آرامی بیرون بیاورید و با آب داغ و یک ماده شوینده قوی اقدام به شستن آن نماییدمیتوانید در صورت وجود چربی زیاد بر روی آن مانند قفسه ها برای 2 ساعت آن را نیز درون یک ظرف آب داغ قرار دهید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی میدیا درهنگام اثاث کشی

برای حمل و نقل درست و وارد نشدن آسیب به ماشین ظرفشویی خود بهتر است این مراحل را مطابق با مراحل زیر که از راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا است انجام دهید:

 • به منظور جا به جایی صحیح دستگاه خود باید این دستگاه را از برق کشیده و اقدام به بیرون آوردن قفسه ها و سینی آن نمایید تا در صورت باز شدن ناگهانی درب ماشین ظرفشویی این قطعات به بیرون پرتاب نگردند.
 • در مرحله بعدی کلیه اتصالات شلنگ تخلیه و شیر آب ورودی دستگاه خود را باز نمایید.
 • میتوانید برای جلوگیری از ایجاد خط و خش در صورت در دسترس نبودن کارتن دستگاهتان آن را درون یک پتو قرار دهید.
 • همچنین سعی کنید برای حمل ماشین ظرفشویی خود آن را از قسمت پایینی بلند کنید.
 • برای جا به جا کردن ماشین ظرفشویی میدیا در هنگام اثاث کشی برای بردن روی یک سطح صاف بهتر است از پایه های چرخدار استفاده نمایید و از کشیدن آن خودداری کنید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا

قطعا پرداخت هزینه های جانبی برای یک وسیله مانند ماشین ظرفشویی و یا تعویض آن پس از مدت کوتاهی برای همه افراد ناخوشایند خواهد بود به این منظور شما میتوانید با کمک گرفتن از راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا باعث بهبود کارکرد ماشین ظرفشویی خود شوید.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی میدیا بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی میدیا چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی میدیا را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی میدیا خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی میدیا به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی میدیا توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست