021-58941 تماس
Logo
logo logo جاروبرقی ویداس با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس

راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس
راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

جاروبرقی ها دستگاه هایی هستند که به راحتی امکان دسترسی برای تمیز کردن نقاط مختلف را برای ما فراهم کرده اند زیرا با استفاده از سری های مختلف آن به باریگ ترین نقاط نیز میتوان دسترسی پیدا کرد شرکت های زیادی نیز اقدام به ساخت این دستگاه نموده اند که شما برای استفاده از جاروبرقی ها باید نکاتی را در مورد استفاده از آن بدانید به این منظور در ادامه برای شما راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس را آورده ایم:

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای جاروبرقی ویداس می توانید با همراهی متخصصین وب اپلیکیشن تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله از راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس بهره مند شوید.

راهنمای استفاده صحیح از جاروبرقی ویداس

برای افزایش طول عمر و بهره وری یک دستگاه باید بتوانید به طور صحیح از آن استفاده نمایید به همین دلیل و آشنایی شما با راهنمای استفاده صحیح از جاروبرقی ویداس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید:

 • جاروبرقی ها دارای پاکت هایی در داخل آن برای قرار گیری زباله ها هستند که بهتر است در صورت پر شدن سریع آنها را تعویض نمایید تا باعث وارد شدن فشار به موتور دستگاه شما نشود.
 • در سری غلتک دستگاه شما یک برس قرار دارد که ممکن است در اثر تمیز نکردن میزان زیادی مو و نخ به آن گیر کند پس بهتر است طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس پس از چند بار استفاده آن را تمیز نمایید.
 • در استفاده از جاروبرقی خود به این نکته توجه داشته باشید که آن به قسمت های مختلف میز و یا دیوار برخورد نکند زیرا ممکن است دچار آسیب به لوله های جاروبرقی شما گردد.
 • در هنگام بیرون آوردن و جا زدن سیم جاروبرقی دقت کنید که این کار را به آرامی انجام دهید زیرا ممکن است سبب خراب شدن آن گردید.

بررسی اجزای جاروبرقی ویداس

برای آشنایی بیشتر شما با قسمت های مختلف جاروبرقی در ادامه به بررسی اجزای جاروبرقی ویداس میپردازیم:

 • در ابتدا بدنه دستگاه را مشاهده میکنید که از جنس پلاستیک فشرده است و برای محافت از قطعات داخلی دستگاه طراحی شده است.
 • در قسمت داخلی دستگاه موتور، فیلتر . پاکت جاروبرقی را مشاده میکنید.
 • در قسمت بیرونی دستگاه لوله خرطومی، لوله تلسکوپی و غلتک دستگاه را طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس مشاهده میکنید.

نحوه باز کردن جاروبرقی ویداس

ممکن است در وضعیتی قرار بگیرید که جاروبرقی شما روشن نشود ویا با کارکرد نامناسب آن نیاز داشته باشید به بررسی اجزای داخلی آن بپردازید برای آشنایی شما با روش های انجام اینکار در ادامه به نحوه باز کردن جاروبرقی ویداس میپردازیم:

 • در قسمت میانی جاروبرقی دستگیره ای برای حمل و نقل این وسیله قرار دارد.
 • اگر در قسمت متصل به بدنه این دستگاه را نگاه کنید متوجه وجود یک شاسی خواهید شد.
 • که طبق تصویر دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس با فشردن این شاسی به سمت بالا حرکت کرده و قسمت بالایی بدنه که درب آن است از قسمت زیری بدنه جدا شده و شما میتوانید به قسمت داخلی دستگاه خود دسترسی پیدا کنید.

معرفی مدارهای الکترونیکی جاروبرقی ویداس

همه وسایلی که با برق کار میکنند برای تقسیم بار الکتریکی و روشن و خاموش شدن دستگاه به مدارهای الکترونیکی نیاز دارند که جاروبرقی ها نیز از این قاعده مستسنی نیستند به همین دلیل در ادامه به معرفی مدارهای الکترونیکی جاروبرقی ویداس میپردازیم:

 • در ابتدا باید این نکته را بدانید که تنها دکمه های جاروبرقی که با مدارهای الکترونیکی کار میکندد دکمه خاموش و روشن در این دستگاه میباشد.
 • البته در برخی از مدل های این دستگاه یک چراغ در قسمت بالایی غلتک قرار دارد که در این موارد نیز عملکرد این چراغ نیز با مدار الکترونیکی میباشد.
 • طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس مدارهای این دستگاه یکی از ساده ترین مدارها و به صورت دو حالته برای روشن و خاموش شدن هستند.

نکات ایمنی در استفاده از جاروبرقی ویداس

با توجه به اینکه جاروبرقی ها دستگاه هایی هستند که با برق کار میکنند سهل انگاری در رعایت نکات ایمنی آن باعث ایجاد خطرات جدی برای این دستگاه میگردد در ادامه به بررسی نکات ایمنی در استفاده از جاروبرقی ویداس میپردازیم:

 • اگر دو شاخه جاروبرقی شما خیس است از اتصال آن به برق خودداری نمایید زیرا ممکن است دچار برق گرفتگی شوید.
 • در صورتی که هر قسمت از سیم دستگاه شما دچار پارگی و یا کهنگی شده است در اسرع وقت برای تعمیر آن اقدام نمایید.
 • طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس در صورت شنیدن صدای بم و بلند به صورت غیر طبیعی در اسرع وقت برای تعمیر دستکاه خود اقدام نمایید.
 • از اتصال دستگاه خود به پریزهای برقی که مشکل دارند خودداری نمایید.
 • در ساعات اوج مصرف برق و ساعاتی که برق شما نوسان دارد از اتصال دستگاه به برق خودداری نمایید.

راه های افزایش طول عمر جاروبرقی ویداس

برای اینکه بتوانیم سال های بیشتری از یک وسیله برقی مانند جاروبرقی استفاده نماییم باید راه های افزایش طول عمر جاروبرقی ویداس را به خوبی بدانیم برای اطلاع از این موضوع میتوایند از ادامه این مقاله کمک بگیرید:

 • اولین نکته برای این امر تعویض به موقع فیلتر جاروبرقی است زیرا در صورت عدم تعویض این قطعه ممکن است سبب وارد شدن فشار به موتور دستگاه خود شوید.
 • طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس استفاده نکردن از این دستگاه در ساعات پر مصرف نیز میتوانید در عمر این دستگاه تاثیرگذار باشد.

بررسی نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی ویداس

فیلترهای جاروبرقی قطعاتی هستند که در قسمت داخلی بدنه دستگاه قرار دارند و وظیفه جلوگیری از ورود گرد و خاک به موتور دستگاه را بر عهده دارند در ادامه به بررسی نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی ویداس میپردازیم:

 • در ابتدا باید بتوانید درب جاروبرقی ویداس خود را باز نمایید.
 • برای اینکار میتوانید از مراحل گفته شده در راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس استفاده نمایید.
 • پس از آن باید پاکت جاروبرقی را نیز بیرون بیاورید زیرا فیلتردر قسمت پشتی پاکت قرار دارد.
 • بعد از آن باید بدانید که فیلتر به صورت کشویی و با کشیدن به سمت بالا بیرون می آید با انجام اینکار میتوانید آن را بیرون آورده و با فیلتر جدید جایگزین کنید.

بررسی نحوه تعویض پاکت جاروبرقی ویداس

پاکت های جاروبرقی محل قرار گیری زباله ها بعد از مکش به داخل آن هستند که در صورت پر شدن باید حتما تعویض گردند برای انجام اینکار به بررسی نحوه تعویض پاکت جاروبرقی ویداس میپردازیم:

 • درب جاروبرقی را باید طبق مراحلی که در قسمت باز کردن درب در راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس گفتیم باز نمایید.
 • پس از آن یک صفحه مربعی پلاستیکی را مشاهده میکنید که قسمت بالایی پاکت به آن متصل است در ابتدا باید این قسمت را از پاکت جدا نمایید و پاکت جدید را با آن جایگزین نمایید.

بررسی نحوه تعویض خرطومی جاروبرقی ویداس

لوله های خرطومی به قسمت بالایی لوله تلسکوپی دستگاه که نرم و انعطاف پذیر است گفته میشود که در اثر استفاده طولانی و یا کشیدن ممکن است شاهد ایجاد سوراخ و یا پارگی در آنها باشیم در مواجه با این وضعیت باید بتوانید این لوله ها را تعویض نمایید که برای اینکار به بررسی نحوه تعویض خرطومی جاروبرقی ویداس میپردازیم:

 • برای جدا کردن اتصال لوله خرطومی از بدنه دستگاه خود باید اقدام به فشردن دکمه ای که در کنار این لوله و روی بدنه دستگاه قرار دارد نمایید.
 • برای جدا کردن لوله خرطومی از لوله تلسکوپی نیز باید طبق راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس اقدام به چرخش آن در جهت عقربه های ساعت نمایید.
 • پس از آن میتوانید لوله را با لوله جدید جایگزین نمایید.

راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس به طور خلاصه

برای اینکه بتوانید از دستگاه خود به خوبی استفاده نمایید و حداکثر رضایت را از کارایی آن داشته باشید باید اصول تعیین شده از سوی شرکت تولید کننده این دستگاه را بدانید به این منطور میتوانید از راهنمای استفاده از جاروبرقی ویداس که در مقاله بالا برای شما آوردیم استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های جاروبرقی ویداس بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر جاروبرقی ویداس چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت جاروبرقی ویداس را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت جاروبرقی ویداس خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از جاروبرقی ویداس با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای جاروبرقی ویداس به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از جاروبرقی ویداس توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست