021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی آرچلیک با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آرچلیک یک شرکت تولید لوازم خانگی ترکیه ای است که چندین سال است که اقدام به تولید لوارزم خانگی و صادرات آن به کشورهای دیگر نموده است، این برند به میزان زیادی توانسته است رضایت مشتریان را بدست آورد و این موضوع به دلیل با کیفیت بودن قطعات محصولات آن میباشد، اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی  آرچلیک نموده اید باید بدانید که برای راه اندازی و استفاده از آن نیاز به یک راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک دارید پس در ادامه با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورتی که به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی آرچلیک دسترسی ندارید می توانید با همراهی متخصصین تعمیرگاه آی پی امداد از راهنمای فارسی استفاده از ظرفشویی آرچلیک بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی آرچلیک

زمانی که هزینه زیادی را برای خرید یک ماشین ظرفشویی پرداخت میکنید قطعا باید در نگه داری آن نیز بسیار کوشا باشید تا به سرعت مجبور به تعمیر و تعویض قطعات آن نگردید.در ابتدا  برای شروع کارکرد با این دستگاه بهتر است از راهنمایی های انجام شده در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک کمک بگیرید در ادامه برخی نکات مهم در ارتباط با محل قرار گیری ماشین ظرفشویی آرچلیک را برای شما آورده ایم:

 • سعی کنید سطح زیری ماشین لباسشویی شما کاملا صاف باشد زیرا در صورت پستی و بلندی سطح زیری ممکن است در زمان کارکرد ماشین لباسشویی شما دچار بروز صدا و کارکرد نادرست گردد همچنین به دلیل قرار داشتن ظروف چینی و شکستنی در ماشین ممکن است آسیبی به آنها وارد گردد.
 • یکی دیگر از مواردی که باید در اتنخاب محل مناسب برای ماشین لباسشویی آرچلیک در نظر داشته باشید توجه به این نکته است این دستگاه به کابینت و سایر اجسام نزدیک به آن چسبیده نباشد.
 • به دلیل اینکه این دستگاه نیاز به تخلیه آب دارند بهتر است در مکانی در نزدیکی فاضلاب آشپزخانه قرار داشته باشد تا برای تخلیه آب ناشی از شستشو نیاز به شلنگ های بلند نداشته باشیم زیرا این شلنگ ها میتواندد منظره محیط شما را به هم بریزند.
 • بهتر است محل قرار گیری ماشین ظرفشویی شما در محلی نزدیک به کابینت های ظروف شما باشد تا برای جا به جا کردن آنها به مشکل برنخورید.
 • بهتر است ماشین ظرفشویی خود را در نزدیکی پریز برق آشپزخانه خود قرار دهید.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی آرچلیک  در راهنمای فارسی

تراز نمودن وسایل آشپزخانه به منظور کارکرد بهتر در این وسایل انجام میگردد که همچنین  موجب افزایش طول عمر دستگاه و همچنین وارد نشدن آسیب به ظروف شکستنی دورن آن میگردد و در راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک نیز به اهمیت این مرحله اشاره شده است در ادامه به نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی آرچلیک در راهنمای فارسی میپردازیم:

 • یکی از اصلی ترین دلایل تراز نمودن ماشین ظرفشویی آرچلیک در راهنمای فارسی به دلیل بی صدا کارکردن آن میباشد، اگر به دنبال یک کارکرد آرام و بدون صدا در ماشین ظرفشویی خود هستید بهتر است به این مرحله توجه ویژه ای داشته باشید.
 • ماشین ظرفشویی در قسمت پایه های جلویی خود دارای پیچ های تنظیم تراز هستند.
 • که شما باید هر پایه را به صورت جداگانه تظیم نمایید.
 • ماشین ظرفشویی های آرچلیک نیز مانند بسیاری از برند ها در قسمت پشتی خود به صورت خودکار تنظیم شده هستند.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی آرچلیک در راهنمای فارسی

پس از ثابت شدن ماشین ظرفشویی آرچلیک شما در محل خود شما باید برای راه اندازی آن اقدام نمایید به این منظور در ادامه نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی آرچلیک در راهنمای فارسی را برای شما آورده ایم:

 • در ابتدا باید تمامی نایلون ها و پلاستیک هایی که برای محافظت به دستگاه شما متصل شده اند را باز نمایید.
 • پس از آن مطابق با تصاویر دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک باید اقدام به قرار دادن قفسه های دورن ماشین ظرفشویی نمایید.
 • در مرحله بعدی باید شلنگ های ورودی آب و همچنین تخلیه را در محل خود به درستی نصب نمایید.
 • در مرحله آخر میتوانید به کمک یک محافظ برق دستگاه خود را به برق متصل نمایید بهتر است برای اتصال ماشین ظرفشویی خود به برق از یک دستگاه محافظ برق استفاده نمایید تا در صورت نوسانات برقی آسیبی به دستگاه شما وارد نگردد.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی آرچلیک

قطعا اطلاع از معنای دقیق و کارکرد هرکدام از دکمه های ماشین ظرفشویی آرچلیک به شما این امکان را میدهد تا بتوانید ار تمام امکانات دستگاه خود استفاده نمایید در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی آرچلیک میپردازیم:

 • از سمت چپ اولین دکمه ای که در نوار بالایی ماشین ظرفشویی خود مشاهده میکنید دکمه power است که برای خاموش و روشن شدن دستگاه از آن استفاده میگردد.
 • دکمه بعدی normal است که برای شستشو استاندارد ظروف استفاده میشود.
 • دکمه بعدی heavy  میباشد که برای استفاده در مواقع چربی زیاد ظروف شما مورد استفاده قرار میگیرد.
 • دکمه بعدی rinse only  به معنای شست و شوی تنها و بدون خشک کردن است.
 • دکمه بعدی دکمه storm wash  به معنای شست و شوی طوفانی برای ظروف با برش های خاص است که نیاز دارد آب در همه جهات به آن وارد شود.
 • در انتها نیز دکمه reset به معنای از سر گیری فعالیت را در این ماشین های ظرفشویی مشاهده میکنید.

راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی آرچلیک

قطعا اصلی ترین راه برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی آرچلیک میتواند رعایت الگوی صحیح استفاده از آن باشد که در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک نیز به آن اشاره شده است اما در ادامه به برخی دیگر از این نکات نیز اشاره خواهیم کرد:

 • بررسی به موقع شلنگ های آب ماشین ظرفشویی میتوانید از بروز آسیب به آن جلوگیری نماید و یکی از راه های افزایش طول عمر مفید ماشین ظرفشویی آرچلیک محسوب گردد.
 • همچنین سرویس به موقع دستگاه در صورت اختلال در کارکد نیز میتواند از دیگر مسائل تاثیر گذار در طول عمر دستگاه شما باشد.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی آرچلیک

ماشین های ظرفشویی برای شست و شوی بهتر ظروف باید طبق دستورالعمل های درست راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک مورد استفاده قرار گیرند تا هم منجر به شست وشوی بهتر گردند و هم به ماشین ظرفشوی شما فشار وارد نگردد به این منظور میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • در ابتدا اقدام به چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی به صورت درست و اصولی نمایید.
 • پس از آن بهتر است قاشق و چنگال ها را نیز در محل مناسب خود قرار دهید.
 • و قرص شستشو را در جایگاه خود بگذارید.
 • پس از انجام این مراحل برای شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی آرچلیک در این مرحله و بعد از قرار دادن ظروف باید درب ماشین ظرفشویی خود را ببندید.
 • در این مرحله با انتخاب نوع شست و شو ماشین ظرفشویی شما خود زمان شست و شو و میزان داغی آب را انتخاب میکند.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی آرچلیک

ممکن است برای شروع کارکرد ماشین ظرفشویی شما بعد از اعمال دستورات به آن متوجه این موضوع شوید که دستگاه شما به درستی عمل نکرده و روشن نمیگردد در این وضعیت میتوانید طبق راهنمایی دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک به رفع این مشکل بپردازید:

 • به منظور ریست کردن ماشین ظرفشویی آرچلیک تنها کافی است زمانی که ماشین ظرفشویی شما روشن است اقدام به نگه داشتن دکمه reset  برای مدت 3 ثانیه نمایید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی آرچلیک

با توجه به نوع کارکرد و ماهیت ماشین ظرفشویی که به منظور نظافت طراحی شده است شما نباید از نظافت قطعات بیرونی و بدنه آن غافل شوید به این منظور با استفاده از راهنمایی های راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک میتوانید برای تمیز کردن این دستگاه اقدام نمایید:

 • برای این کار در ابتدا اقدام به خالی کردن ماشین ظرفشویی خود به طور کامل نمایید.
 • پس از آن قفسه های ماشین ظرفشویی را نیز بیرون آورده و به کمک آب گرم و یک ماده شوینده شست و شو دهید.
 • میتوانید برای شست و شوی قسمت آبپاش ماشین ظرفشویی آن را با آب بشویید.
 • برای تمیز کردن بدنه در صورتی رنگی بودن بدنه ماشین ظرفشویی شما میتوانید از آب ولرم و جوش شیرین استفاده نمایید.
 • اگر بدنه ماشین ظرفشویی شما از جنس استیل است میتوانید برای تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی آرچلیک از یک دستمال نرم و مایع پاک کننده سطوح کمک بگیرید.
 • بهتر است سینی کف ماشین ظرفشویی را نیز به آرامی بیرون بیاورید و با آب داغ و یک ماده شوینده قوی اقدام به شستن آن نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی آرچلیک درهنگام اثاث کشی

ماشین های ظرفشویی از تعداد زیادی قطعات ریز و سنسور تشکیل شده است که ممکن است در صورت تکان خوردن در جا به جایی های اثاث کشی دچار آسیب گردد به این منظور طبق دستورات راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک میتوانید برای انجام اینکار مطابق زیر عمل کنید:

 • بهتر است ماشین ظرفشویی خود را به طور کامل از ظروف و قفسه های آن تخلیه نمایید.
 • در مرحله بعدی باید اقدام به بازکردن اتصالات ماشین ظرفشویی خود از شیرآب ورودی و شلنگ تخلیه نمایید.
 • در مرحله بعدی باید اتصالات برق دستگاه خود را جدا نمایید.
 • بهتر است برای جلوگیری از ایجاد خط و خش آن را دورن یک پتو و یا کارتن اش قرار دهید.
 • در هنگام جا به جایی مراقب برخورد نکردن ماشین ظرفشویی به دیوارها نیز باشید زیرا نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی آرچلیک در هنگام اثاث کشی اگر به درستی انجام نگردد میتواند موجب وارد شدن خسارت به دستگاه شما گردد.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک

به منظور استفاده بهتر و درست از یک محصول در هنگام خرید آن به شما دفترچه راهنما نیز تقدیم میگردد تا در صورت ناآگاهی از راه اندازی دستگاه خود بتوانید از آن استفاده نمایید در مورد نحوه راه اندازی و پاسخ تمام سوالات خود در مورد ماشین ظرفشویی آرچلیک میتوانید اقدام به مطالعه  مقاله راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک که در بالا برای شما آوردیم نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی آرچلیک بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی آرچلیک چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی آرچلیک را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی آرچلیک خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی آرچلیک به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی آرچلیک توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست