021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

جهت چرخش پنکه سقفی در تابستان

جهت چرخش پنکه سقفی در تابستان
جهت چرخش پنکه سقفی در تابستان
زمان مطالعه: 3 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

پنکه های سقفی سیستم سرمایشی محبوبی هستند که در تعادل هوای محلی که در آن نصب میشوند نقش مهمی را ایفا میکنند ودر مقایسه با کولرهای آبی و گازی مصرف انرژی پایین تری نیز دارند، پنکه ها در اشکال مختلف طراحی شده اند که همه آنها ساختمان داخلی مشابه یکدیگر دارند و تنها در نوعی که قرار است استفاده گردند در انواع رومیزی ،ایستاده و یا سقفی دیده میشوند اما برخی افراد از جهت چرخش پنکه های سقفی در فصول مختلف بی اطلاع بوده و برای نصب آن ممکن است دچار مشکل گردند پس اگر شما نیز از جهت چرخش پنکه سقفی در تابستان اطلاعی ندارید در این مقاله با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی این موضوع بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه در مورد تفاوت جهت چرخش پنکه سقفی در تابستان با دیگر فصول سال ندارید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با متخصصیK تعمیرگاه مجاز آی پی امداد همراه باشید.

نحوه چرخش پنکه سقفی چه تاثیری بر نوع کارکرد آن دارد؟

پنکه های سقفی مجهز به فن محوری هستند یعنی این دستگاه ها قادر خواهند بود با تغییر جهتی که در حال چرخش هستند نقش یک سیستم گرمایشی یا سرمایشی را ایفا کنند، برای مثال اگرپره های پنکه سقفی شما در جهت مخالف فصل تابستان بچرخد باعث میشود که هوا از سمت پایین به بالا حرکت کند و با هوای گرمی که در بالا تجمع کرده را در محیط پخش میکند، پس در پاسخ به این سوال که نحوه چرخش پنکه سقفی چه تاثیری بر نوع کارکرد آن دارد؟ میتوان گفت در واقع این جهت چرخش پره های تیغه پنکه است که تعیین میکند کدام هوا از سمت پایین به سمت بالا کشیده شده و در محیط پخش گردد.

جهت چرخش پنکه سقفی در تابستان چگونه است؟

اگر میخواهید با شروع فصل گرما پنکه سقفی خود را تنظیم نمایید باید آن را طوری تنظیم کنید که اگر زیر آن میاستید و به آن نگاه میکیند باید جهت چرخش آن را مخالف عقربه های ساعت ببینید دلیل اینکه جهت چرخش پنکه سقفی در فصل تابستان چگونه است را در ادامه برای شما به اختصار توضیح خواهیم داد:

  • در فصل تابستان و گرم بودن هوا با توجه به قانون فیزیک اگر دو ماده سیال (به صورت مایع و یا گاز) با چگالی های متفاوت درون یک فضا قرار بگیرند ماده سیالی که چگالی آن کمتر است در ارتفاع بالاتری نسبت به ماده سیال با چگالی بیشتر قرار میگیرد.
  • پس طبق این قانون هوای سرد در ارتفاع بالاتر و هوای گرم در ارتفاع پایین تر قرار میگیرد.
  • پس در فصل تابستان جهت چرخش پنکه سقفی باید در جهت باید در جهت خلاف عقربه های ساعت باشد( در صورتی که شما در زیر پنکه میایستید.) تا پخش هوا توسط پنکه سقفی به گونه ای باشد که هوای سرد رو به پایین حرکت کند و محیط ما خنک تر گردد.

نتیجه گیری از جهت چرخش پنکه سقفی در فصل تابستان

پنکه های سقفی وسایل دو منظوره ای هستند که میتوانند با تنظیم در ابتدای فصل گرما و سرما و تغییر جهت چرخش پره های آن به ما این امکان را دهند که از آنها به عنوان وسایل سرمایشی و یا گرمایشی استفاده کنیم و شما میتوانید با مطالعه مقاله بالا به راحتی این تنظیمات را در پنکه سقفی خود انجام دهید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست