021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

جنس بدنه یخچال از چیست؟

جنس بدنه یخچال از چیست؟
جنس بدنه یخچال از چیست
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یخچال ها وسایلی هستند که چندین دهه برای نگه داری مواد غذایی حساس به دما و فاسد شدنی مورد استفاده قرار میگیرند البته ساختار و شکل ظاهری این دستگاه ها طی سالیان تغییراتی داشته است اما اساس کار و وظیفه هر کدام از اجزای آن تغییری نکرده است یکی از سوالاتی که بسیاری از مصرف کنندگان در هنگام خرید یک یخچال میپرسند جنس بدنه یخچال است، اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند هستید در مقاله جنس بدنه یخچال از چیست؟ با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه پرسش جنس بدنه یخچال از چیست در ذهن شما مطرح است به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله همراه باشید.

جنس مناسب برای بدنه یخچال کدام است؟

یخچال ها وسایلی هستند که باید برای نگه داری مواد درون آنها سرمای مشخصی تامین باشد هم چنین جنس بدنه این دستگاه ها باید محکم و با دوام بوده تا در اثر جابجایی و حمل و نقل دچار آسیب نگردد در بدنه یخچال ها یک لایه عایق حرارتی نیز دیده میشود زیرا بخشی از گرمای داخل یخچال باید توسط دیواره ها به بیرون انتقال پیدا کند همچنین از خروج سرمای داخل یخچال به بیرون نیز جلوگیری گردد.

قسمت های مختلف بدنه یخچال از چه جنسی ساخته شده است؟

در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع که قسمت های مختلف بدنه یخچال از چه جنسی ساخته شده است بپردازیم:

  • تقریبا تمام کارخانه های تولید کننده یخچال ها برای ساخت بدنه یخچال از فلز استفاده میکنند زیرا هیچ کدام از مواد سازنده دیگر به اندازه فلزات قدرت و استحکام نخواهند داشت شاید بتوان دلیل سنگین بودن یخچال ها را هم میزان زیاد آهن و فولاد به کار رفته در ساخت جنس بدنه یخچال در نظر گرفت، در اکثر یخچال ها روی لایه بیرونی را توسط یک لایه آلومینیوم و یا استیل صد زنگ میپوشانند که برای رنگی بودن یخچال ها میتوانند روی این لایه را به رنگ دلخواه در بیاوردند.
  • برای قسمت های داخلی یخچال معمولا از ترکیب فلز و پلاستیک استفاده میشود معمولا قفسه های بین طبقات از جنس فلز و یا شیشه با دور پلاستیک است و بیشتر قطعات و طبقه های داخل درب یخچال ها نیز از جنس پلاستیک های فشرده درجه یک هستند تا دارای بیشترین استحکام و کیفیت باشند.

برای ساخت لایه عایق در بدنه یخچال از چه ماده ای استفاده میشود؟

همانطور که گفته شد برای جلوگیری از ورود هوای گرم از طریق دیواره ها به داخل یخچال و همچنین خروج هوای سرد داخل یخچال باید از یک عایق در بین لایه های بدنه یخچال استفاده گردد، حال این سوال پیش میآید که برای ساخت لایه عایق در بدنه یخچال از چه ماده ای استفاده میشود؟

  • عایق کاری باعث سرد شدن بهتر و گرمازدایی در یخچال میشود.
  • و همچنین باعث هدر نرفتن انرژی و بهبود کارکرد یخچال ها نیز میگردد.
  • امروزه در بیشتر یخچال ها از یک ورقه نازک فوم پلی اورتان به عنوان ماده عایق در بدنه یخچال ها استفاده میشود.
  • که در بین لایه های بدنه یخچال قرار دارد.
  • و مانع از نفوذ هوای گرم به داخل یخچال و همچنین خروج هوای سرد از درون یخچال میگردد.

نتیجه گیری از جنس بدنه یخچال

شاید در سالهای گذشته به اندازه امروز نسبت به نگه داری انرژی در یخچال ها توجه نمیشد اما امروزه و با پیشرفت علم سازندگان یخچال ها حداکثر تلاش خود را برای تولید یک محصول با کیفیت داشته و همچنین کمترین میزان هدر رفت انرژی را نیز در نظر دارند و به این منظور اقدام به تولید یخچال ها با جنس بدنه فلزی به همراه یک لایه عایق در بین لایه های دیواره یخچال نموده اند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست