logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

تعویض موتور یخچال ویرپول

تعویض موتور یخچال ویرپول
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله تعویض موتور یخچال ویرپول به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در صورتی که کارکرد موتور یخچال شما دچار مشکل شده است، باید اقدامات لازم را در جهت تعویض موتور یخچال ویرپول انجام دهید. از آنجایی که کمپرسور یخچال ویرپول دارای پیچیدگی های زیادی می باشد، تعمیر و تعویض موتور یخچال ویرپول باید توسط تکنسین های متخصص و ماهر انجام شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی خدمات نمایندگی مجاز آی پی امداد جهت تعویض موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول بپردازیم. همچنین هزینه تعویض کمپرسور یخچال ویرپول و نکات مربوط به آن را نیز بیان نماییم.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال ویرپول در آی پی امداد

برای اینکه بتوانید از خدمات نمایندگی مجاز مرکزی آی پی امداد جهت تعمیر و تعویض موتور یخچال ویرپول استفاده کنید، باید مطابق با مراحلی که در ادامه ذکر شده است، عمل نمایید:

 • شما می توانید برای ثبت درخواست خود از طریق شماره تلفن های درج شده در انتهای صفحه اقدام نمایید.
 • همچنین می توانید درخواست تعویض کمپرسور یخچال ویرپول را در سایت آی پی امداد ثبت کنید.
 • پس از ثبت درخواست و ارسال اطلاعات مربوط به تکنسین مربوطه، تعمیرکار به محل شما اعزام می شود.
 • تعمیر و تعویض موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول شما با استفاده از قطعات اصلی و فابریک صورت می گیرد.
 • در انتها نیز به شما ضمانت نامه معتبر و گارانتی جهت اطمینان از خدمات ارائه شده تقدیم می گردد.

آیا تعویض کمپرسور  یخچال ویرپول در محل انجام میشود؟

تعویض موتور یخچال ویرپول امری است که باید در محل انجام شود. زیرا یخچال از جمله وسایل سنگینی است که جابجایی آن به تعمیرگاه بسیار سخت می باشد. همچنین در حین جابجایی یخچال ممکن است آسیب بیشتری به کمپرسور یا سایر قطعات دستگاه وارد شود که جبران ناپذیر خواهد بود. از این رو در صورتی که با هرگونه مشکل یا ایرادی در کمپرسور یخچال ویرپول خود مواجه شده اید، بهتر است از تعمیرکاران متخصص آی پی امداد کمک بگیرید. با این کار متخصصین در سریع ترین زمان به محل و منزل شما مراجعه کرده و خدمات مربوط به تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ویرپول را به شما ارائه می نمایند.

آیا تعویض کمپرسور  یخچال ویرپول در محل انجام میشود؟

آیا تعمیر موتور یخچال فریزر یا ساید بای ساید ویرپول امکان پذیر است؟

تکنسین ابتدا با طور دقیق کمپرسور یخچال ویرپول را مورد بررسی و عیب یابی قرار می دهد. در صورتی که امکان تعمیرات کمپرسور یخچال ویرپول وجود داشته باشد، تعمیرکار اقدامات لازم را در جهت رفع مشکل آن انجام می دهد. البته باید به این مسئله دقت داشته باشید که کمپرسور از قطعات اصلی یخچال است. از این رو اگر با مشکل مواجه شود، بهتر است برای افزایش طول عمر یخچال اقدام به تعویض موتور و جایگزین کردن آن با یک کمپرسور نو نمایید.

تعویض موتور یخچال فریزر یا ساید بای ساید ویرپول چقدر زمان میبرد؟

برای اینکه بتوانید از مدت زمان انجام این کار مطلع شوید، ابتدا باید تعمیرکار یخچال اقدام به عیب یابی موتور نماید. در شرایطی که ایرادات موتور یخچال جزئی باشد، تعمیر و رفع مشکل آن طی مدت زمان کوتاهی انجام خواهد شد. اما اگر نیاز به تعویض کمپرسور یخچال ویرپول باشد، علاوه بر تعویض این قطعه باید شارژ مجدد گاز نیز انجام شود که زمان انجام این اقدامات نیز توسط تکنسین محاسبه می گردد.

تعویض موتور یخچال فریزر یا ساید بای ساید ویرپول چقدر زمان میبرد؟

نکات نگهداری و مراقبت از موتور یخچال ویرپول

به طور کلی تعویض موتور یخچال ویرپول می تواند هزینه بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. از این رو لازم است مراقبت های لازم را از دستگاه خود به عمل آورید تا در طولانی مدت نیازی به تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال ویرپول نداشته باشید.

 • در برخی شرایط برای جلوگیری از فرسودگی و خرابی موتور باید آن را به صورت صحیح روغن کاری نمایید.
 • برای پیشگیری از بروز هرگونه مشکل در کارکرد موتور، دستگاه را در کنار وسایل گرمازا قرار ندهید.
 • سرویس کمپرسور یخچال به صورت دوره ای یکی از اقداماتی است که می تواند از خرابی این بخش جلوگیری نماید.
 • باید دقت داشته باشید که فضایی را در پشت یخچال برای رسیدن هوا به موتور حفظ کنید.

چرا موتور یخچال ویرپول سوخته است؟

سوختگی موتور یخچال ویرپول از جمله مشکلاتی است که می توانید هزینه زیادی را برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشد. زیرا در این شرایط تنها راه تعویض موتور یخچال ویرپول می باشد. برای تشخیص سوختگی موتور یخچال باید دقت کنید که اگر یخچال شما صدای زیادی دارد و کار نمی کند، موتور دچار سوختگی شده است. از جمله دلایلی که می توان برای بروز این مشکل مطرح کرد، خرابی سیم پیچ های موتور، وارد شدن بار اضافه به کمپرسور و یا فرسوده شدن آن است که باید سریعا اقدام به تعویض آن نمایید.

مشخصات و قدرت موتور یخچال ویرپول در کجا درج شده است؟

بسیاری از مصرف کنندگان نمی دانند که چه کمپرسوری برای یخچال مناسب می باشد. در راستای این موضوع باید بدانید که تمامی مشخصات موتور یخچال ویرپول شامل نوع، مدل، توان، قدرت و سایر موارد بر روی این قطعه درج شده است. تولیدگنندگان یخچال های ویرپول پلاک را بر روی دستگاه درج کرده اند که تمامی مشخصات مربوط به موتور بر روی آن قابل مشاهده می باشد. از این رو شما می توانید با استفاده از این اطلاعات اقدام به تهیه کمپرسور مناسب برای یخچال خود نمایید.

آیا میتوان از کمپرسورهای دیگر برای تعویض موتور یخچال ویرپول استفاده کرد؟

برای تعویض موتور یخچال ویرپول از موتور متناسب با نوع و مدل یخچال خود استفاده نمایید. استفاده از کمپرسورهای متفرقه و نامناسب برای یخچال ویرپول می تواند منجر به عدم کارکرد صحیح یخچال و خرابی مجدد آن شود. از این رو در صورتی که با مشکلاتی در کارکرد موتور یخچال خود مواجه شده اید، باید حتما مشخصات موتور را بررسی کرده و سپس با توجه به این مشخصات اقدام به تهیه کمپرسور متناسب با مدل و برند یخچال ویرپول خود نمایید.

قیمت موتور یخچال ویرپول

قیمت موتور یخچال ویرپول با توجه به نوع، مدل و سایر مشخصات مربوط به کمپرسور یعنی توان و قدرت آن کاملا متفاوت است. امروزه می توان مدل ها و برندهای مختلفی از موتورهای یخچال را در بازار مشاهده نمود که هریک از آنها قیمت های متفاوتی دارند. به عنوان مقال قیمت کمپرسورهای اینورتر نسبت به کمپرسورهای معمولی بالاتر می باشد. از این رو برای بدست آوردن قیمت دقیق موتور باید ابتدا مشخصات آن را بررسی کنید. سپس مطابق با آن برای اطلاع پیدا کردن قیمت قطعه مورد نظر اقدام نمایید.

هزینه تعمیرات کمپرسور یخچال ویرپول

به طور کلی تا زمانی که تعمیرکار ماهر اقدام به عیب یابی موتور یخچال نکند، نمی توان هزینه مشخصی را برای این کار تعیین کرد. زیرا اگر مشکل موتور دستگاه از نوع قابل رفع باشد، هزینه کمتری خواهد داشت. اما اگر نیاز به تعویض موتور یخچال ویرپول باشد، عوامل مختلفی می تواند در تعیین این هزینه تاثیرگذار باشد.

 • از جمله این عوامل موثر می توان به قیمت قطعه تعویضی، شارژ گاز مجدد موتور یخچال، رفع مشکلات مربوط به این قطعه و در نهایت دستمزد تعمیرکار جهت تعویض این قطعه اشاره کرد.
 • از این رو برای اطلاع پیدا کردن از هزینه تقریبی انجام این کار می توانید با کارشناسان آی پی امداد تماس برقرار کرده و از این هزینه مطلع شوید.
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست