تعویض موتور جاروبرقی

تعویض موتور جاروبرقی

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...

آموزش تعویض موتور جاروبرقی بوش ، آاگ ، سامسونگ ، پارس خزر ، زیمنس ، ناسیونال، هیتاچی و ...

تعویض موتور جاروبرقی

تعویض موتور جاروبرقی :راهنمایی که امروز در آی.پی امداد برای شما آماده ساخته ایم چگونگی تعویض موتور جاروبرقی است.به خواندن به صورت کامل ادامه دهید تا تعویض موتور جاروبرقی را از زبان تعمیرکار جاروبرقی با سابقه پنجاه ساله در عرصه تعمیر جاروبرقی بشنوید و همچنین به مشاهده فیلم آموزشی تعویض موتور جاروبرقی بنشینید.

موتور، که در پایه کانتور قرار دارد، موجب فعالیت فن میشود که مکش در جاروبرقی را ایجاد می کند. اگر موتور متوقف شود، دستگاه مکش نمی کند .

تجربه پنجاه ساله آی.پی امداد در زمینه تعمیر جاروبرقی ثابت کرده است که ترانسفورماتورها و رله ها جاروبرقی به سختی از دستگاه جدا میشوند اما موتور جاروبرقی در جایگاهی قرار دارد که به راحتی میتوان آن را از جایگاهش خارج کرد.به همین دلیل شما عزیزان به راحتی میتوانید با در دست داشتن موتور جاروبرقی جدید موتور قدیمی و معیوب را تعویض کنید.برای این کار فقط نیاز به انبردست و پیچ گوشتی دارید.

اگر مشکل مکش در جاروبرقی وجود نداشته باشد ابتدا باید، برس جاروبرقی کلاهک را از لوله خرطومی دستگاه جدا کرده و بررسی کنید که به ترتیب برس جاروبرقی ,لوله جاروبرقی و لوله خرطومی جاروبرقی دچار گرفتگی نشده باشند.اگر همچنان مکش وجود ندارد نشان گر زمان تعویض موتور جاروبرقی است.

 

مرحله 1: فیلتر جاروبرقی را بردارید

تعویض موتور جاروبرقی

دکمه پوشش فیلتر جاروبرقی را فشار داده و جعبه فیلتر جاروبرقی را از محفظه جدا کنید.

آموزش تعویض موتور جاروبرقی

فیلتر را بردارید

مرحله 2: پوشش فن را بردارید

زبانه باز کردن پوشش پلاستیکی در جلوی کانتور

را بکشید و پوشش فن را بلند کنید. فن را از جایگاه جدا کنید.

تعویض موتور جاروبرقی

پوشش فن را بردارید.

مرحله 3: پوشش موتور را بردارید

آموزش تعویض موتور جاروبرقی

پیچ ها را بردارید

4 پیچی را که پوشش موتور را محکم نگه داشته اند را باز کنید.

مرحله 4: موتور را بردارید

تعویض موتور جاروبرقی

با وصل شدن سیمها، موتور مکش را از جایگاه موتور بیرون بکشید. پلاستیک از جنس فوم که موتور را احاطه کرده است را از موتور جدا کنید.

توجه داشته باشید در محل موتور سیم ها را از موتور جدا کنید. موتور را خارج کرده و کنار بگذارید .

نکته: قبل از جدا کردن سیم ها از موتور، یک عکس دیجیتال از اتصالات بگیرید.

موتور را پس از جدا کردن فوم و سیم های متصل به آن بیرون بکشید .

مرحله 5: موتور جدید را نصب کنید

سیم را به موتور جدید وصل کنید. لبه فوم را در اطراف موتور قرار دهید و سپس موتور را در جایگاه قرار دهید.

مرحله 6: قسمت پلاستیکی پوشش موتور را نصب کنید

درب موتور را دوباره نصب کنید، پیچ ها را مجدد و محکم ببندید.

مرحله 7: فیلتر جاروبرقی را دوباره نصب کنید

فیلتر جاروبرقی را در قسمت پشتی جاروبرقی نصب کنید. پوشش فیلتر جاروبرقی را در جای خود قرار دهید.

آموزش تعویض موتور جاروبرقی از زبان تعمیرکار جاروبرقی

با این که تعویض موتور جاروبرقی برای تعمیرگاه آی.پی امداد توجیح اقتصادی دارد ولی با اوضاع اقتصادی حال مردم عزیزمان خودمان را موظف دانستیم به آموزش تعویض موتور جاروبرقی از زبان بهترین تعمیرکار جاروبرقی بپردازیم و همچنین تا زمانی که از تعویض موتور جاروبرقی خود اطمینان حاصل ننموده اید اقدام به این امر نکنید تا در هزینه های خود صرفه جویی نمایید .

تعمیر کار مستقر در نمایندگی تعمیرات جاروبرقی اینگونه توضیح میدهد :وقتی موتور جاروبرقی مشکل پیدا میکنید و شما نیاز پیدا میکنید که موتور جدید را با موتور قدیمی عوض کنید , باید درپوش پلاستیکی جاروبرقی را از دستگاه جدا کرده ( در این مرحله بسیار دقت کنید که هنگام برداشتن درپوش پلاستیکی درب دستگاه دچار شکستگی نشود )سپس با دقت فراوان سیم جمع کن را از داخل جاروبرقی خارج کنید زیرا بی توجهی در خارج کردن سیم جمع کن جاروبرقی ممکن است به سیم های متصل به موتور آسیب برساند.

سپس سیم های متصل به موتور را به آرامی جدا کنید و موتور را از داخل دستگاه بیرون آورید.( در برخی جاروبرقی ها موتور توسط محفظه ی پلاستیکی احاطه شده است )پس از خارج کردن موتور , موتور جاروبرقی جدید را با اتصالات قبلی وصل نمایید.سپس سیم جمع کن را در جایگاه خود قرار داده و دستگاه را به حالت اولیه برگردانید.

مواردی که شما نیاز به تعویض موتور جاروبرقی پیدا میکنید به شرح زیر میباشد :

 1. اگر هنگام استفاده از جاروبرقی خود متوجه شدید که مکش آن ضعیف است میتواند مشکل از موتور جاروبرقی بوده و نیاز تعویض آن پیدا نمایید.
 2. اگر از جاروبرقی شما در حین استفاده بوی سوختنی یا دود استشمام شد بعد از چک کردن اتصالات موتور امکان سوختن موتور و تعویض آن نیز بالاست.
 3. اگر جاروبرقی شما در منزل روشن نمیشود بعد از چک کردن اتصالات و کیت الکترونیکی مشکل میتواند از موتور جاروبرقی شما باشد.

توجه : در هنگام استفاده از جاروبرقی به موارد زیر توجه نمایید تا نیاز به تعویض موتور جاروبرقی پیدا ننمایید و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

 • چنانچه از جاروبرقی خاک استفاده میکنید به هیچ عنوان مایعات را با آن جارو نکنید در این صورت باید با موتور جاروبرقی خود خداحافظی نمایید.
 • قانون 10-5 را فراموش نکنید , بدین معنی که بعد از ده دقیقه استفاده از جاروبرقی خود 5 دقیقه به آن استراحت دهید.
 • همیشه قطعات مصرفی جاروبرقی خود به مانند لوله , له خرطومی , برس جاروبرقی , فیلتر جاروبرقی و پاکت جاروبرقی خود را  چک نمایید تا از عدم گرفتگی لوله , خرطومی , برس و تمیز بودن فیلتر و خالی پاکت اطمینان حاصل کنید.

توجه :توجه داشته باشید که برای تعویض موتور جاروبرقی برند خود حتما از موتور فابریک همان برند استفاده نمایید تا جاروبرقی شما به قابلیت و توانایی روز اول دست پیدا کند.به طور مثال برای تعویض موتور جاروبرقی ناسیونال حتما باید از موتور هفت سیم فابریک ژاپنی استفاده نمایید در غیر این صورت علاوه بر اینکه مکش و قدرت سابق را دیگر , شاهد نخواهید بود طول عمر جاروبرقی شما نیز بسیار کوتاه خواهد شد.

تعویض موتور جاروبرقی بوش

تعویض موتور جاروبرقی بوش حتما باید توسط نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش انجام گردد .لوازم یدکی و بدنه جاروبرقی بوش به دلیل لاکچری بودن آن حساس میباشند ، بنابراین حتما جهت تعویض موتور آن باید از تعمیرکار متخصص استفاده کنید و به یاد داشته باشید که جهت تعویض موتور جاروبرقی بوش حتما از موتور فابریک آن استفاده مایید که به مانند گذشته مکش و قدرت بالایی داشته باشد .

تعویض موتور جاروبرقی آاگ

تعویض موتور جاروبرقی آاگ حتما باید توسط نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آاگ انجام گردد . در اغلب جاروبرقی ها قبل از برداشتن موتور از داخل آن ف باید سیم جمع کن جاروبرقی را از اتصالات جدا کرده و سپس بیرون آورید ، جاروبرقی آاگ aeg نیز از این قاعده مستثنی نمیباشد ، لازم به ذکر است در هنگام جدا کردن سیم جمع کن جاروبرقی آاگ باید نهایت دقت را به خرج دهید زیرا کوچکترین بی توجهی در این امر موجب آسیب به اتصالات داخلی جاروبرقی شده و مشکل را دو چندان میکند .

تعویض موتور جاروبرقی سامسونگ

تعویض موتور جاروبرقی سامسونگ حتما باید توسط نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ انجام گردد . در هنگام جدا کردن موتور جاروبرقی سامسونگ دو لاستیک در دوسر موتور مشاهده مینمایید که باید قبل از آزاد کردن موتور جاروبرقی ، لاستیکها را از موتور جدا نمایید و سپس به تعویض موتور جاروبرقی سامسونگ خود بپردازید .

تعویض موتور جاروبرقی ال جی

تعویض موتور جاروبرقی ال جی حتما باید توسط نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی انجام گردد . در جاروبرقی های ال جی موتور جاروبرقی در محفظه پلاستیکی قرار دارد ، برای تعویض موتور جاروبرقی ال جی بعد از باز کردن درپوش جاروبرقی باید به برداشتن این محفظه بپردازید ، توجه داشته باشید در هنگام تعویض موتور جاروبرقی ال جی پوشش پلاستیکی موتور و درپوش جاروبرقی دچار شکستگی نشود .

تعویض موتور جاروبرقی ناسیونال

تعویض موتور جاروبرقی ناسیونال حتما باید توسط نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ناسیونال انجام گردد . در جاروبرقی ناسیونال ، موتور آن از جایگاه و کیفیت ویژه ای برخوردار است ، بنابراین توصیه آی.پی امداد به شما تعویض موتور هفت سیم و فابریک  جاروبرقی ناسیونال است که حتما باید از نمایندگی تعمیرات ناسیونال تهیه نمایید تا با استفاده از تجربیات تعمیرکار ناسیونال به تعویض موتور آن بپردازید .

تعویض موتور جاروبرقی زیمنس

تعویض موتور جاروبرقی زیمنس حتما باید توسط نمایندگی تعمیرات جاروبرقی زیمنس انجام گردد . در هنگام تعبیه موتور جدید در جاروبرقی زیمنس دقت نمایید تا موتور کاملا محکم بین دو لاستیک ابتدا و انتها و جایگاه موتور جاروبرقی قرار بگیرد ، در غیر این صورت موتور دچار چرخش شده و به اجزای داخلی جاروبرقی زیمنس آسیب میرساند ، همچنین در هنگام تعبیه موتور جدید لاستیکهای دو سر موتور و محفظه پلاستیکی محافظت کننده از موتور را نیز به منظور عدم شکستگی و آسیب دیدگی بررسی نمایید .

تعویض موتور جاروبرقی پارس خزر

تعویض موتور جاروبرقی پارس خزر حتما باید توسط نمایندگی تعمیرات جاروبرقی پارس خزر انجام گردد . در هنگام باز کردن موتور جاروبرقی پارس خزر ، مشاهده مینمایید که دو سیم به طور مستقیم به موتور متصل شده اند که باید انها را با دقت از موتور جدا نمایید و برای جدا کردن این دو سیم حتما از وسایل ایمنمی همچون دستکش پلاستیکی و انبردست استفاده نمایید .

تعویض موتور جاروبرقی هیتاچی

تعویض موتور جاروبرقی هیتاچی حتما باید توسط نمایندگی تعمیرات جاروبرقی هیتاچی انجام گردد . موتور جاروبرقی هیتاچی به مانند ناسیونال از جایگاه بالایی برخوردار است ، برای تهیه و تعویض موتور جاروبرقی هیتاچی حتما فابریک آن را تهیه نمایید .

تعویض موتور جاروبرقی در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

تعویض موتور جاروبرقی در شمال تهران

2 : نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

تعویض موتور جاروبرقی در غرب تهران

3 : آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

تعویض موتور جاروبرقی در شمال غرب تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

تعویض موتور جاروبرقی در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

تعویض موتور جاروبرقی در مرکز تهران

6 : یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

تعویض موتور جاروبرقی در شرق تهران

7 : تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

تعویض موتور جاروبرقی در جنوب تهران

8 : انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ) :66715774

برای تعمیر جاروبرقی از برند های دیگر بر لینک کلمه کلیک کنید.

 

 

1 دیدگاه

 • فرشاد داودزاده

  موتور هایی که هفت سیم از بالشتک انها خارج میشود که مربوط به سرعت و زغال ان میباشد را چگونه تک دور کنیم؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.